הטרנד הפופולרי של המאה ה-21: הזרקות ומילוי קמטים

אף אחד מאיתנו לא מושלם וכמעט כולנו היינו רוצים לשנות משהו קטן שיעשה שינוי גדול.

אף אחד מאיתנו לא מושלם וכמעט כולנו היינו רוצים לשנות משהו קטן שיעשה שינוי גדול. מזה שנים רבות שנשים לא מתביישות לעשות את השינויים הללו, בין אם הם קטנים כמו סידור גבות, ובין אם הם גדולים כמו ניתוחים פלסטיים שונים. אבל הגברים נותרו מאחור, מקבלים את מה שהטבע והגנים נתנו להם, כשלרבים המילה "טיפוח" עדיין נתפסת כנשית, וטיפולים אסתטיים מתקשרים למשהו שרק נשים מבוגרות עושות.

 

ואז הגיעה המאה ה-21 והביאה את השינוי, פתאום גברים לא מתביישים להודות: המראה החיצוני חשוב לנו! גם לנשים נמאס מכך שרק הן משקיעות במראה שלהן, והן התחילו לדרוש מהגבר שאיתן להשקיע לא פחות. נכון, רובנו לא דוגמנים וגם סכין המנתחים או קרני הלייזר לא יהפכו אותנו לכאלו, אך הם בהחלט יביאו לשיפור במראה והכי חשוב – לשיפור בביטחון העצמי.

 

מה גברים רוצים?

 

הסרת שיער: בגל החום שנקרא בישראל "קיץ" אנחנו מבלים זמן רב בים או בבריכה ללא חולצה. לא כולם מרוצים משיער הגוף שמכסה גם את הכתפיים והגב, ורבים פונים אל סכין הגילוח או אל השעווה. אולם זמן קצר לאחר הטיפול נוצרות גבשושיות אדמומיות מלוות בגירויים בעור, שלא לדבר על צמיחת השיער שהופך לדוקרני. הודות לטכנולוגיה מתקדמת, רוב האנשים – נשים וגברים כאחד, יכולים להסיר בבטחה את השיער המיותר ללא סכנות וסיבוכים במרבית אזורי הגוף: גב, בית השחי, כתפיים, חזה, פס בטן, קו הביקיני, ידיים ורגליים. לרוב נדרשים 6-7 טיפולים, ולאחר מכן השיער שיגדל יהיה דק יותר, בהיר יותר, וצמיחתו תפחת משמעותית. כשהשיער צומח מחדש ניתן לחזור על הטיפול.

 

השתלות שיער: הבדיחה הישנה מספרת שהדבר היחיד שיכול לעצור נשירת שיער הוא הכתפיים. אבל מי שמקריח לא אוהב את הבדיחה הזאת. אם בעבר קרחת התקשרה לבני 40 ומעלה, היום רואים בישראל יותר ויותר צעירים בשנות ה-20 לחייהם שמגלחים את שאריות השיער כדי לא להתמודד עם תספורת "הלוואה וחיסכון" של סבא. ההתקרחות הגברית מתרחשת בכ-60% מהגברים, אבל כשזה קורה בגיל צעיר פעמים רבות אנו עדים לפגיעה בביטחון העצמי. הפתרון לכך הוא השתלת שיער לאחר התייעצות עם פלסטיקאי מומחה. ככל שהשיער בעורף סמיך וכהה יותר – יש להשתלה סיכויי הצלחה גבוהים יותר.

 

ניתוחי אף: זהו האיבר הבולט ביותר בפנים שלנו וכל שינוי בצורתו ישפיע משמעותית על המראה. בתוך שעה בלבד ניתן לבנות אף חדש ובכך לשפר את מראה הפנים ובכך גם להעלות משמעותית את הביטחון העצמי. הניתוח נמשך עד שעה וחצי, נעשה בהרדמה כללית או מקומית, לאחריו ישנו אשפוז של 24 שעות וגבס לשבוע ימים. רוב תופעות הלוואי חולפות מעצמן וכוללות שטפי דם גדולים, מראה של "פנסים" מתחת לעיניים ונפיחות כללית באזור. הניתוח מתאים לגברים ולנשים ומבוצע במרפאות כללית אסתטיקה מגיל 17.

 

הזרקות ומילוי קמטים: לנשים – וגם לגברים!

 

כמעט כולם מכירים את זריקות הבוטוקס (בוטולינום טוקסין), אבל יש יותר מדרך אחת לגרום לעור הפנים להיראות צעיר וחיוני יותר, כמו קרני לייזר, גלי רדיו, שימוש בשומן עצמי, חומצה היאלורונית וסידן הידרוקסיאפטית. הבחירה בסוג מילוי הקמטים תלויה בסוג הקמטים ובסוג העור, וכן בתוצאות שלהן אתם מצפים. רבים חוששים להיראות כמו הסלבס המתבגרות מהוליווד, שנראות כאילו פניהן נמתחו עד שהן לא יכולות לחייך, אך כמובן שלא מדובר בתוצאה כזו. היפגשו עם הרופא בכללית אסתטיקה שיקשיב לרצונות שלכם, יבחן את פניכם ויבנה ביחד איתכם את תכנית הטיפול שתביא לתוצאה הרצויה. ניתן להתחיל את הטיפול בכל גיל שבו מופיעים הקמטים, אך לרוב הזרקות ומילויים לא יבוצעו לאחר גיל 70-75, מכיוון שבגיל הזה הטבע כבר מנצח את המזרקים.

 

מאות מכונים ומרפאות – איפה מבצעים את הטיפול?

 

בתחום הטיפולים האסתטיים קיימים מאות מכוני יופי, מכוני ספא וקליניקות לא רשמיות. מכיוון שהטיפולים האסתטיים נוגעים במראה החיצוני, את הנזקים האפשריים כולם רואים, אך הנזקים יכולים להשפיע גם על הבריאות שלכם ולהוביל לסיבוכים. לכן חשוב מאוד לבצע טיפולים מסוג זה במרפאות בעלות ניסיון רפואי, וכן שהמטפל יהיה רופא מקצועי או אחות מוסמכת, שעברו הכשרה והתמחות אמיתיים בתחום, כמו במרפאות כללית אסתטיקה. ניתוחי אף למשל אמנם פופולריים וקצרים יחסית, אך למרות זאת מדובר בניתוח רגיש ומסובך שחשוב להפקידו בידיים הטובות ביותר.

 

כשאתם בוחרים במרפאה וברופא שיבצעו את ההליך האסתטי, אל תהססו לשאול שאלות, גם אם הן נראות לכם מטופשות. אם אתם חוששים או אפילו חרדים לפני הניתוח, דברו על כך עם המנתח או המטפל שיכולים להפיג את המתח.