מילוי קמטים

אם יש ברצונך להשיב לפנייך מראה צעיר ומלא, ליהנות משפתיים עסיסיות, לשפר קווי מתאר נפולים, לרכך קמטים וקמטוטים, הזרקת חומרי מילוי הוא כנראה הפתרון בשבילך.

צוות רופאי כללית אסתטיקה

מילוי קמטים מכונה גם "מתיחת פנים ללא ניתוח" בשל העובדה שהוא מציע הרבה מהיתרונות של ניתוח למתיחת פנים ללא זמן ההחלמה הנדרש מניתוח כזה וכמובן בעלויות פחותות בהרבה.

למרות שמילוי הקמטים אינו פותר בעיה של עור רפוי, מיותר ונפול, מילוי הרקמות הרכות יכול להוסיף לפנייך את הנפח הרצוי ולספק לך תוצאות מיידיות. יחד עם זאת, תוצאותיו של הטיפול אינן קבועות וקיים צורך לחזור על הטיפול כדי לשמר את התוצאות לאורך זמן.

מילוי קמטים יכול להשתלב עם טיפולים קוסמטיים אחרים כמו הזרקה של בוטוליניום טוקסין ןהסרת קימטוטים בעזרת לייזרים וגלי רדיו.

המנתח הפלסטי שלך בכללית אסתטיקה יעריך את הצרכים שלך וימליץ לך על טיפול או שילוב בין טיפולים שיאפשרו לך להשיג את התוצאה הטובה ביותר.

מילוי-קמטים-קטן

האם מילוי קמטים מתאים לי?

מילוי קמטים הוא הליך מצוין להשבת מראה החיוניות לפניך, אבל אין ביכולתו לעצור את תהליך ההזדקנות. אם את/ה מחפש/ת שינוי קבוע, שוחח/י עם הרופא שלך בכללית אסתטיקה על ניתוח מתיחת פנים, הרמת גבות או ניתוחי עפעפיים.

יש אנשים שיבחרו  בטיפול ללא ניתוח כמו הזרקות, כדי לדחות את מתיחת הפנים הכירורגית ככל האפשר. זאת דרך נהדרת להשיג שינוי מרשים ושיפור ניכר במראה, כמו הפחתת קמטי המצח, עד להחלטה על ניתוח שיעניק לך תוצאות יפות לזמן רב.

חשוב לזכור, יידרשו טיפולים חוזרים למילוי קמטים, לפחות פעם בשנה, כדי לשמר את המראה הצעיר והמלא של הפנים.

סוגי מילוי קמטים

מלוי קמטים מתחלק לשתי קטגוריות: זמני או קבוע למחצה

מלוי קמטים קבוע למחצה:

שומן אנושי- הידוע גם בשם "שומן עצמי", נאסף מהגוף שלך. השימוש בשומן שלך דורש הליך נרחב יותר מאשר מלויי קמטים אחרים מכיוון שצריך להתחיל אותו בהליך שאיבת שומן כדי לרכז את השומן לפני ההזרקה שלו. הליך זה מבטל את האפשרות לתגובה אלרגית לזריקות או לדחיית החומר המוזרק על ידי הגוף. צריך לזכור כי לא כל תאי השומן החיים שורדים כאשר הם מושתלים במקום חדש. לכן, סביר כי הרופא שלך ימלא את האזור המטופל קצת מעבר לכמות המילוי הנדרשת. מהליך זה ניתן לצפות לאחוזים גבוהים של קליטה, אך ייתכן שעקב הקליטה החלקית יהיה צורך לחזור על הפעולה יותר מפעם אחת. בתחילה ייתכן כי מראך לא יהיה רגיל, אך במהרה הוא יתאזן ותהנה/תהני ממראך החדש. יש לדעת כי טיפול זה גם הוא סוג של ניתוח ומבוצע לרוב בחדר הניתוח.

מלוי קמטים זמני:

חומצה היאלורוניתהיא תחליף טבעי לחומר המצוי בגופינו. ריכוז גבוה של חומצה זו נמצא ברקמות חיבור רכות ובנוזל המקיף את העיניים. אפשר למצוא אותה גם בסחוסים, בנוזלי מפרקים וברקמות עור. אם שם החומצה נשמע לכם מוכר זה מפני שמשתמשים בה גם לשיקום מפרקים כואבים אצל אנשים הסובלים מדלקת פרקים, על מנת "לרפד" את המפרק ולהקל על הכאב. חומצה היאלורונית אינה מופקת ממקור חי. שמות מוכרים של תכשירי חומצה היאלורונית כוללים:, סטילאג' ג'ובידרם, פרלן, ורסטילן.

סידן הידרוקסיאפטית- מילוי הקמטים הכבד ביותר, מצוי באופן טבעי בסחוסים ובעצמות שלנו. תרכובת דמוית מינרל זו משמשת במילוי קמטים עמוקים כמו קמטי האף,  "קמטי כעס" בין העיניים, מילוי של הלחיים וקווי מתאר אחרים בפנים. מוצרים על בסיס סידן מוחזקים בתוך ג'ל על בסיס מים. רדייס הינו בין השמות המוכרים של תכשירים מסוג זה.

ייעוץ והכנה

תחילה, הרופא המטפל בכללית אסתטיקה, יקשיב לך ויבין מהן התוצאות להן את/ה מצפה. הוא יעריך את מצב פניך, את גוון עורך ויבחן את האזורים בפניך אותם יש ברצונך למלא.
הרופא ידון איתך על האפשרויות העומדות בפנייך וימליץ לך על הטיפול הטוב ביותר עבורך ועל התוצאות הצפויות.

במהלך הייעוץ שתקבל/י בכללית אסתטיקה, כדאי להתכונן לדון במספר נושאים אישיים:

 • מצבך הבריאותי, האם קיימת רגישות לתרופות והאם עברת כבר הליכים דומים.
 • האם עברך הרפואי כלל בעיות קרישת דם.

מילוי-קמטים-קטן-2

ההליך הרפואי

הזרקות למילוי קמטים על ידי התכשירים המודרניים ביותר והבטוחים ביותר, מתבצע במרפאות כללית אסתטיקה, על ידי רופאים עם ניסיון עשיר של מאות מטופלים.
הטיפול מעניק פתרון זמני להעלמת קמטי גיל והבעה. בטיפול אחד או שניים ניתן לקבל מראה צעיר ורענן יותר, מבלי להיגרע ממעגל החיים הרגיל שלך. כל זאת עם אחוז הצלחה ושביעות רצון השואף למאה ושכיחות סיבוכים השואפת לאפס.

מיפוי ואסטרטגיה:

המנתח יסמן על פניך נקודות אסטרטגיות וקווים מדויקים למיקום נכון ומדויק של הזריקות למילוי הקמטים.

ניקוי הפנים:

האזורים אליהם יוזרק המילוי ינוקו בחומר אנטי בקטריאלי. לאחר מכן אפשר אבל אין הכרח, להזריק חומר הרדמה מקומית לאלחוש אזור הטיפול.

ההזרקה:

רוב חומרי המילוי המודרניים  מכילים חומרי הרדמה כך שהטיפול כמעט ואינו כואב ואינו נמשך זמן רב.

מידע חשוב על צלקות וקווי קימוט עמוקים :

אזורים מסוג זה מצריכים מספר הזרקות על מנת שיהיה ניתן להשיג את התוצאה המבוקשת. אם יש צורך בזריקת מילוי עמוקה יותר, תוצע לך הרדמה מקומית כדי למנוע כאב. אזורים הדורשים בדרך כלל מילוי עמוק יותר הם הכפל שבין קצה הנחיר וקצה השפה, מילוי של הלחיים, מילוי והדגשה של עצמות הלחיים ומילוי הסנטר.

ניקוי וקירור :

לאחר הטיפול ישטפו פניך, ותוצע לך אריזת קרח כדי להפחית ולהקל על אי הנוחות הזמנית. בשלב זה ניתן להתאפר, אך חשוב כי לא יופעל לחץ על האזורים המוזרקים. לחץ כזה, יכול לגרום לרקמות המוזרקות לזוז ממקומן.

סיכונים ובטיחות

הליך למילוי קמטים אינו מצריך בדרך כלל זמן מנוחה. לרוב תוכל/י לחזור לפעילויות שלך מיד. יש לזכור לא לשפשף את האזורים המטופלים כך שחומר המילוי יישאר במקומו ללא הפרעה. ייתכן כי תסבול/תסבלי מנפיחות או מעט חבורות, כל אלה ייעלמו בתוך ימים ספורים.

יש להמעיט בחשיפה לשמש בשבועות הראשונים לטיפול, ולמרוח מקדם הגנה.

סיבוכים הנובעים ממילוי קמטים הם נדירים ביותר וכוללים:

 • אקנה.
 • פיתוח אלרגיה או דחייה של חומר המילוי, במקרה זה הזרקות עתידיות עם אותו חומר אינן מומלצות.
 • אי סימטריה.
 • הופעת חבורות.
 • חומרי מילוי המכילים גרגרים מיקרוסקופיים, בעיקר סידן הידרוקסיאפטית, אך גם חומרים אחרים, עשויים להתאגד כתוצאה מתנועות הפנים או בחלוף הזמן. התאגדויות אלה יכולות להפוך לגושים או קישריות אשר נספגות לרוב עם הזמן.
 • זיהום במקום המילוי.
 • נדידה של חומרי מילוי ממקום ההזרקה המקורי.
 • גירוי ואדמומיות.
 • פריחה.
 • רגישות בעור.
 • נפיחות.
 • חוסר תחושה זמני.
 • שיתוק זמני של שרירי הפנים.
 • מילוי יתר, או מילוי מועט מדי של קמטים.

חשוב לציין ששכיחות הסיבוכים נמוכה ביותר וכי הטיפול אינו מוציא אותך ממעגל חייך הרגיל ונותן תוצאות מידיות בזמן קצר ביותר.

תהליך ההחלמה

אם ההעדפה שלך הייתה מילוי קמטים באמצעות שומן אנושי, תהיה לך בתחילה תחושה של "מילוי יתר". תחושה זו אמורה להיעלם תוך מספר שעות ובמקרים אחרים תוך מספר ימים. לעיתים רחוקות, המראה ה"מלא מדי" עשוי להימשך מספר שבועות.
רוב חומרי המילוי המופקים ממקור לא אנושי, אינם מצריכים בדיקות אלרגיה מקדימות.
באם קיימת נפיחות, היא תעלם תוך מספר ימים. 

תוצאות

חשוב להבין שמילוי קמטים אינו קבוע. אפילו הזרקת שומן עצמי שהיא קבועה למחצה, דורשת בסופו של דבר טיפול חוזר. דרך ההתבגרות של הפנים שלך והאופן בו גופך קולט ומפרק את חומר המילוי, יקבעו בסופו של דבר מתי יהיה נחוץ טיפול חוזר. כאשר הטיפול הינו בשני צדי הפנים, לעיתים יש צורך בהשלמת הטיפול כדי להגיע לסימטריה מדויקת.

אם תחליט/י לא לבצע טיפול חוזר, מראך יחזור למצבו הקודם. קמטים וצלקות ישובו להופיע ושפתיים מלאות יאבדו מנפחן.