סובלת מהתקרחות או מדלילות שיער משמעותית? מה שחשוב שתדעי כדי לשפר את המצב

ד"ר ערן אלנבוגן, רופא מומחה לרפואת עור בכללית אסתטיקה

נשים רבות מוצאות פתרון חדש ויעיל לבעיה הנפוצה – הזרקת שיער סינתטי. לפני שניגשים לתהליך המחייב כדאי להבין מהם היתרונות של הטיפול ומה הוא מצריך מהמטופלות כדי לעבור אותו בהצלחה. בכתבה זו נפרט מיהן המועמדות שלא יתאימו לעבור את הטיפול, מהן ההנחיות לפני ואחרי הטיפול שעלולות להרחיק מועמדות מסוימות (למשל תלות בפן או החלקה) וגם נרחיב על תהליך הטיפול ומחירו

שיער נשי - הזרקות שיער, התקרחות נשית

התקרחות נשית יכולה לנבוע ממגוון סיבות ובמקרים רבים בהחלט יש מה לעשות כדי לטפל בה. שיטות הטיפול כיום אמנם לא מתאימות לכולן ויש להן גם את המגבלות שלהן – אך בהחלט שווה להכיר אותן ולבחון אם הן יכולות לסייע לך.

איך מטפלים בנשירת שיער אצל נשים?

נשירת שיער אצל נשים יכולה להיגרם כאמור מסיבות רבות. לכן, הדבר הראשון שחשוב לעשות כדי להבין איך לשפר את המצב הוא להיוועץ עם רופא כדי להבין מה בדיוק גורם לבעיה. לאחר האבחון הזה, קל יותר לגבש אסטרטגיה טיפולית מושכלת.

לפני שנסביר מה כולל הטיפול החדשני בהזרקות שיער ויתרונותיו, נפרט על שאר הטיפולים בשוק.

בעבור רוב הנשים, האפשרות של השתלת שיער אינה רלוונטית היות והיא מחייבת לגלח את כל הראש לקראת הטיפול, ולעשות זאת שוב ושוב כאשר יידרש לחזור על הטיפול בעתיד. לכן, נשים רבות בוחרות להיעזר בפאה או בתוספות שיער שבהחלט מספקות פתרון אסתטי, פשוט ונוח.

בסל הבריאות קיימים טיפולים שונים למצבים מסוימים שגורמים להתקרחות, כמו למשל תרופה בשם מינוקסידיל. זו תרופה שבמקור שימשה להורדת לחץ דם, אך עשויה במקרים מסוימים גם לסייע בהצמחת שיער. לנשים, התרופה ניתנת בתרסיס והיא יכולה לסייע בחלק מהמקרים לטיפול בהתקרחות.

ישנו גם טיפול שאינו כלול בסל הבריאות, אך ניתן במסגרת פרטית. גם הוא לא מתאים לכל מצבי ההתקרחות ונדרש אבחון מעמיק לפני שממליצים עליו. במסגרת הטיפול לוקחים כמות קטנה של דם מוציאים ממנה פלסמה עשירה בטסיות דם, ואחר כך מזריקים אותה לקרקפת כדי לעודד צמיחה מחודשת של השיער. הטיפול נקרא PRP ומאפשר להחדיר לקרקפת פלסמה שעשויה לטפל בהתקרחות. עם זאת, חשוב להבין שכיום עדיין אין מחקרים ברורים שהוכיחו את יעילותו.

הזרקת שיער: האם זה הטיפול שמתאים לך?

לצד כל הטיפולים שהזכרנו, קיים טיפול חדשני ופורץ דרך, שניתן ליהנות ממנו בכללית אסתטיקה. מדובר בטיפול חדשני שעשוי לשפר את ההתמודדות עם אובדן שיער בקרב נשים – הזרקת שיער.

זהו טיפול ייחודי ויעיל שצובר פופולריות רבה בזמן האחרון, אך חשוב להבין כי הוא לא נועד להשתיל שיער אמיתי בקרקפת, אלא תחליף שמזכיר בהרכבו ובמרקם שלו את השיער האנושי. אמנם השערות האלו לא גדלות או משתנות, אך זו הסיבה שהן גם לא יושפעו מהשינויים שהובילו לאובדן השיער.

מהם היתרונות בהזרקת שיער סינתטי?

השיער הסינתטי חזק יותר משיער טבעי והוא לא נתלש בקלות מהקרקפת בסירוק או משיכה. בנוסף, טיפול מסוג זה אינו דורש לגלח את השיער הקיים. הסיבים מיוצרים מחומר שמשתלב בצורה טבעית עם זקיקי השערה הרגישים, ולכן השימוש בהם כרוך בשיעור נמוך יחסית של תופעות לוואי וסיבוכים. עם זאת, הטיפול אינו מתאים לכולן וחשוב להבין באילו מקרים הוא לא יכול לסייע.

הזרקת שיער – למי הטיפול לא מתאים?

על אף שמדובר בהליך פשוט יחסית וכמעט נטול סיכונים, יש נשים שלא יוכלו לעבור את הטיפול מנסיבות שונות:

  • קודם כל, הטיפול אינו מתאים למי שסובלות ממחלות אוטואימוניות שגורמות לנשירת שיער. במקרים כאלו, הגוף עלול לדחות גם את תחליף השיער המוזרק.
  • הטיפול אינו מתאים לנשים בהריון או למי שסובלות ממערכת חיסונית לא תקינה.
  • אם השיער נשר או עדיין נושר כתוצאה מטיפול כימותרפי או רדיותרפיה, יש להמתין שנה ולעיתים אף יותר לאחר סיום הטיפול, לפני שמבצעים את הזרקת השיער. חשוב גם לציין כי לאחר טיפול כימותרפי, ייתכן שהשיער לא יחזיק מעמד על הקרקפת.

אילו תחליפי שיער קיימים במסגרת הטיפול?

  • צורת השיער – השיער המוזרק יכול להחליף שיער חלק, מתולתל או גלי, אך לא שיער "אפרו".
  • השיער המוזרק זמין בכל הצבעים למעט ג'ינג'י ולבן.

חשוב להבין כי הטיפול לא משמש לביצוע תוספות לשיער, אלא רק למילוי אזורים מסוימים בקרקפת שבהם יש קרחת או דלילות משמעותית.

נדגיש כי הטיפול מותנה בבדיקה של רופא, שיעריך את מידת התאמת ההשתלה למטופלת. כחלק מהאבחון, הרופא יבדוק אם יש צלקות על הקרקפת שנגרמו כתוצאה ממחלה כלשהי והובילו להתקרחות. אם אכן תתגלה צלקת כזאת, לא ניתן יהיה לבצע הזרקת שיער.

לכמה זמן התוצאות יחזיקו?

מידת השרידות של השיער הסינתטי תלויה כמובן בגורמים רבים, אך התוצאות צפויות להישמר לתקופה של בין 2 ל-4 שנים בממוצע. חשוב לזכור כי המצב לאחר הטיפול לא יחזור להיות בדיוק כפי שהיה לפני אובדן השיער, אך בעזרת התאמת תסרוקת נכונה ותכנון מושכל של הזרקת השיער על ידי הרופא – ניתן להשיב את המראה הטבעי לאזור הפגוע בקרקפת.

איך מתבצע הטיפול בפועל?

לאחר פגישת הייעוץ עם הרופא, יתבצע טיפול "טסט", במהלכו תוזרק מחסנית אחת עם 48 שיערות לקרקפת. זאת על מנת לבחון איך הגוף מגיב לטיפול ולוודא שהוא אינו גורם לאדמומיות או בעיות אחרות בקרקפת. אם הכול עובר כמו שצריך – לאחר שישה שבועות יתבצע הטיפול המלא. שימו לב: ההנחיות לפני הטיפול ואחריו תקפות גם ל"טיפול הטסט".

ההליך מבוצע בהרדמה מקומית ולכן אינו כואב כלל. הוא צפוי לארוך כ-40 דקות, כאשר ה"טסט" אורך כחצי מהזמן הזה.

הטיפול במרפאות "כללית אסתטיקה" מאפשר מידה רבה של שקט נפשי מכיוון שהוא מספק את הביטחון, הניסיון רב השנים וכמובן הפיקוח הרפואי המקצועי שמציעה רשת המרפאות הוותיקה והגדולה בישראל בתחום.

לפני ואחרי: ההנחיות שחשוב להכיר

על מנת שהטיפול יצליח ושהמטופלות יוכלו ליהנות מהתוצאות שלו יש למלא אחר ההנחיות לפני ואחרי הטיפול, שימו לב היטב להנחיות, כי בעבור נשים מסוימות, יש בהן כדי לוותר על הטיפול כולו:

  • כשלושה שבועות לפני הטיפול ושלושה שבועות אחריו, נדרש להפסיק לצבוע את השיער.
  • בנוסף, נדרש לחפוף את הראש עם תמיסת פולידין שלושה ימים לפני הטיפול ועוד שלושה אחריו.
  • כמו כן, תידרשי למרוח משחה אנטיביוטית על הקרקפת לאחר ההזרקה, בהתאם להנחיות הרופא.

פן והחלקות שיער:

לאחר הטיפול לא ניתן לבצע פן, אלא אם מדובר בפן מרוחק שאינו צמוד לקרקפת או לשערות ונועד רק לייבוש השיער.

שימו לב: לאחר הטיפול לא ניתן לבצע החלקה מכל סוג שהוא. אם את רגילה לבצע החלקות באופן קבוע, תצטרכי לקבל החלטה להפסיק עם טיפולי ההחלקה.

כמה עולה טיפול הזרקת שיער בכללית אסתטיקה?

עלות הטיפול נקבעת בהתאם למספר השערות הנדרשות למטופלת ובהתאמה עבורה הנעשית במסגרת פגישת הייעוץ הראשונית עם הרופא. רוב המטופלות נזקקות להשתלה של כ-600 שיערות בממוצע ועלות הטיפול הממוצעת היא כ-15 אלף ש"ח. למעשה המטופלת רוכשת מספר מחסניות של שיערות סינתטיות, כאשר כל מחסנית מונה כ-48 שיערות.

לסיכום

טיפול הזרקת שיער בהחלט עשוי להוות פתרון אסתטי טוב לנשים שרוצות למלא אזורים בקרקפת שנפגעו מאובדן השיער, אך מדובר בטיפול שדורש זמן, מחויבות לטיפול וכמובן התאמה מלאה אליו, בכפוף להחלטת הרופא המטפל. כדי לשפר את התוצאות וסיכויי ההצלחה, חשוב לעקוב במדויק אחרי הוראות הרופא ולהיעזר במעצב שיער שיתאים את התספורת שהכי תחמיא לך בתום התהליך הממושך.

מחירון פלטינום

למחירים המיוחדים של חברי כללית פלטינום
לחץ כאן
כללית פלטינום