טיפולים אסתטיים לאזור הדקולטה: כך ניתן להצעיר את אזור המחשוף הנשי

ד"ר מיכאל שוחט, מומחה בדרמטולוגיה ומנהל תחום רפואת עור בכללית אסתטיקה, וד"ר יוליה שולמן, מומחית בדרמטולוגיה בכללית אסתטיקה

האזור שמעל לחזה ומתחת לצוואר זוכה אצל נשים ללא מעט תשומת לב ועניין. לכן, יש לא מעט נשים שרוצות לשפר את מרקם העור והמראה שלו באזור זה. כיום קל מתמיד לעשות זאת בעזרת טכניקות הצערה שונות שאפילו לא מערבות סכין מנתחים

דקולטה

גברים, בואו נודה על האמת, לא מייחסים יותר מדי חשיבות לאופן שבו נראה האזור בגופם שמעל החזה ומתחת לצוואר. מנגד, נשים מייחסות חשיבות רבה לאזור הזה בגופן ועוקבות בעניין רב אחרי השינויים שעוברים עליו לאורך השנים.

בשפת העם זכה החלק הזה בגוף לכינוי "אזור המחשוף", אולם דווקא בהתייחסות הרשמית אליו הוא מקבל ניחוח אקזוטי הרבה יותר כשקוראים לו "אזור הדֶקוֹלְטֶה" (Dekolte). המילה מגיעה, איך לא, מהשפה הצרפתית ופירושה "בלי צווארון", או "לחשוף את הצוואר".

מה קורה לעור באזור הדקולטה אצל נשים לאחר גיל 40?

כשמדברים על קמטוטים ועל הזדקנות העור, אנחנו נוטים לחשוב מיד על האזורים בגוף שבהם התהליכים האלו בולטים יותר מכל – הפנים, החזה, הידיים. עם זאת, גם אזור המחשוף עובר שינויים לאורך השנים שמשפיעים במידה רבה על המראה שלו.

התופעות האלו יכולות להופיע אצל כל אישה בגיל שונה, אם כי הן מתחילות להיות נפוצות יותר אחרי גיל 40. השפעות הגיל על העור באזור הזה יכולות לבוא לידי ביטוי בשני מובנים מרכזיים – קמטוטים על העור וכתמי שמש. אלה לא בעיות רפואיות שמצריכות מעקב רפואי, אלא עדות נוספת לכך שגיל הנעורים חלף. יש נשים שרואות בכך סימן לבגרות ויש אחרות שמעוניינות להעניק גם לאזור הזה מראה צעיר יותר שישקף יותר את ההרגשה הפנימית.

ובעוד שאת רוב סימני הגיל אפשר לטשטש באמצעות טיפולים שונים ומגוונים – החל ממתיחת פנים וצוואר, דרך הזרקות למילוי קמטים, עיצוב סנטר ועד למתיחת זרועות, אנחנו מגיעים למצב שבו נשים שפנו לטיפול מציגות מראה פנים צעיר ורענן לצד אזור מחשוף שעלול להסגיר את גילן.

איך ניתן להפחית את הסיכוי לפגיעה בעור?

הזדקנות העור היא כאמור חלק בלתי נמנע מתהליך ההתבגרות והיא תתרחש אצל כולנו במוקדם או במאוחר. עם זאת, ישנם כמה גורמים סביבתיים שנמצאו במחקרים ככאלו שמעצימים תהליכי הזדקנות. ההבנה הזאת יכולה לעזור במידה מסוימת להאט את התהליך הזה עד גבול מסוים.

שני הדברים שהכי משפיעים על התהליך הזה ונמצאים תחת שליטתנו הם חשיפה לשמש ועישון. אלו פעולות שכאמור הוכח שהן מאיצות את תהליך ההזדקנות ולכן הימנעות מהן תסייע לשפר לא רק את מראה העור – אלא גם היבטים נוספים, חשובים ורבים, בבריאות שלכן.

ואולי תופתעו לגלות שגם גלולות למניעת היריון יכולות להשפיע על העור באזור הדקולטה, אך בצורה אחרת לגמרי. נמצא כי שימוש ממושך בגלולות עשוי, במצבים מסוימים, להחמיר פיגמנטציה ולגרום להופעת כתמים חדשים על העור. במקרה כזה, חשוב להיוועץ עם רופא ואולי לשקול להחליף את אמצעי המניעה.

גם הריון ולידה משפיעים על העור?

בזמן ההריון, נוזלים רבים עוברים בתוך הגוף וכמות הדם מוכפלת. מצב כזה הוא חשוב ביותר כדי להבטיח הריון תקין, אך הוא יכול לגרום גם לבעיות משונות ולא צפויות. מבחינת העור באזור הדקולטה, הדבר יכול לגרום להופעת נגעים וסקולריים – כלומר כלי דם קטנים ובולטים שנראים כמו קורי עכביש ואף נקראים בשפה המקצועית Spider angioma. אולם חשוב להדגיש שגם את הבעיה הזאת ניתן לפתור בדרכים שתיכף נפרט.

איך משפרים את מראה העור באזור הדקולטה?

כיום ניתן לטפל בעור באזור המחשוף הנשי בצורה שאינה פולשנית – תוך שימוש בשיטות טיפול יעילות, ידידותיות ובטוחות ביותר. הטיפול שייבחר תלוי בסוג הבעיה שאתה מתמודדת האישה. בואו נכיר את שני הטיפולים המוכרים ביותר למצבים הנפוצים בתחום הזה:

טיפול לייזר או IPL להעלמת כתמי שמש וכלי דם בולטים

הטיפול בקרינת לייזר נועד לחמם את רקמות העור בצורה שגורמת לשקיעת המלנין, החומר בעור שיוצר את כתמי השמש. כיום ישנם טיפולים שמשתמשים בקרני לייזר או בקרן אור (IPL) על מנת לחמם את רקמות העור בצורה שגורמת לפגיעה במלנין, החומר בעור שיוצר את כתמי השמש. בנוסף, טיפול בלייזר וב-IPL באורכי גל מסוימים עשוי לסייע גם במקרה של נגעים וסקולריים (כלי דם בולטים).

הטיפול אינו כואב, לא נעשה תחת הרדמה ומאפשר למטופלת לחזור לשגרה תקינה ומלאה כבר כשהיא יוצאת מהמרפאה. עם זאת, הוא עשוי לגרום לאודם, נפיחות וקילוף של העור – אך זהו חלק טבעי מתהליך ההחלמה שבסופו העור יראה אסתטי יותר ונקי מכתמים. התופעות האלו צפויות לחלוף אחר כמה ימים.

לפעמים, התוצאות יופיעו כבר אחרי טיפול אחד אך במקרים רבים, חשוב להבין, נבצע סדרה של עד חמישה טיפולים כדי להבטיח העלמה מוחלטת של הפיגמנט. הטיפול הזה נחשב יעיל ביותר לרובן המוחלט של הנשים שמבצעות אותו.

הזרקה של חומצה היאלרונית – להצערה והחלקה של העור

חומצה היאלרונית מוכרת לכולנו מטיפולי הפנים שנועדו להילחם בקמטים. בריכוזים נמוכים יותר, החומצה יכולה גם לתרום לשיפור ניכר במרקם העור באזור הדקולטה. העור באזור הזה, חשוב להבין, הוא דק ועדין יותר מאשר בפנים. לכן נדרש כאמור מינון נמוך של החומצה, אך זו בהחלט דרך יעילה להפוך את העור לחיוני, בריא ורענן יותר.

חומצה היאלרונית היא חומר שמצוי באופן טבעי בעור של כולנו. בין תפקידיה השונים, היא גם מעודדת יצור אלסטין וקולגן – חלבונים שמשפיעים מאוד על הגמישות והלחות של העור. בדרך זו, החומצה ההיאלרונית מסייעת להפחית את הקמטוטים במידה ניכרת.

הטיפול בהזרקה נעשה ללא הרדמה ונחשב בטוח ביותר. עם זאת, בסופו עלולים להופיע שטפי דם, אודם ונפיחות. חשוב לזכור שאלו תופעות זמניות שנחשבות לחלק טבעי מהתהליך והן צפויות לחלוף לאחר כמה ימים.

חשוב להבין כי הטיפול בחומצה היאלרונית בריכוז נמוך מספק השפעה זמנית בלבד ולכן יש צורך בטיפולים נוספים לתחזוקה שוטפת של האזור הזה בהמשך הדרך.

פילינג

זהו טיפול שבו מקלפים את שכבת העור העליונה על ידי חומרים כימיים, משחות או מכשירים ייעודיים. על אף שהטיפול הזה עשוי להעלים כתמים ולשפר את מרקם העור, כיום נדיר שמבצעים אותו באזור הדקולטה. הסיבה לכך היא שמדובר באזור עדין ורגיש עם נטייה גבוהה להצטלקות אצל נשים רבות.

ההמלצה על הטיפול המתאים תתקבל על ידי הרופא המטפל לאחר בחינת המצב הרפואי של האישה, אך ברוב המקרים יומלץ על טיפולים אחרים ויעילים יותר שטומנים בחובם פחות תופעות לוואי.

מחירון פלטינום

למחירים המיוחדים של חברי כללית פלטינום
לחץ כאן
כללית פלטינום