פילינג? תתקדמו! טיפול פנים בגלי רדיו ולייזר

מאת: ד"ר מיכאל שוחט, מומחה ברפואת עור ומנהל תחום רפואת העור האסתטית | רשת מרפאות כללית אסתטיקה

הטכנולוגיות המתקדמות בתחום הקוסמטיקה מבשרות על פתרונות מהפכניים, ומציעות לנשים וגברים טיפול פנים חדשני כדי ליהנות ממראה פנים חלק וזוהר.

פילינג

לעור הפנים שלנו השפעה ניכרת על המראה החיצוני שלנו, ולכן אין זה מפתיע שטיפולי פנים על כל סוגיהם זוכים לפופולריות רבה בקרב נשים וגברים. תודות לקִדמה הרפואית, כיום כבר אין צורך בטיפולים מורכבים וכואבים כדי להעניק לעור הפנים מראה אחיד, רענן וקורן. טכנולוגיות חדשניות הפועלות על בסיס גלי רדיו ועל לייזר, מעודדות את הגוף לייצר קולגן המסייע בטשטוש והעלמת קמטוטים וצלקות.

הטכנולוגיות הללו מאפשרות לשפר, לרפא ולהחליק את מרקם העור, לגרום לעור לחדש את עצמו, וכן לטשטש צלקות וכתמים. מדובר בטכנולוגיות שקיימות כבר עשרות שנים בתחום הרפואה, אבל רק במהלך השנים האחרונות החלו לעשות בהן שימוש גם למטרות קוסמטיות.

וכך, אחרי שנים בהן הפילינג כיכב בראש מצעד טיפולי הפנים – כיום הוא כבר מפנה את מקומו לטובת הדור הבא. אם מתחילים מספיק מוקדם – אפשר לדחות בכמה שנים את הצורך בניתוחים ובוטוליניום טוקסין.

הבשורה הגדולה של טיפול פנים באמצעות גלי רדיו או לייזר, היא שהם לא עלולים לגרום לפיגמנטציה לבעלי עור כהה, וניתן לבצע אותו ללא חשש גם בחודשי הקיץ.

טיפול פנים על בסיס גלי אור הוא כבר חבר ותיק בתחום הקוסמטיקה, אבל עד היום הוא לא התאים לכולם, והומלץ לבצע אותו במהלך חודשי החורף בשל הדרישה להימנע מחשיפה לשמש. הבשורה הגדולה של טיפול פנים באמצעות גלי רדיו או לייזר, היא שהם לא עלולים לגרום לפיגמנטציה לבעלי עור כהה, וניתן לבצע אותו ללא חשש גם בחודשי הקיץ.

בשונה מטיפול פילינג, טכנולוגיות חדשניות של גלי רדיו ולייזר מאפשרים טיפול קל והחלמה מהירה יותר, עם פחות תופעות לוואי. רופא מנוסה של כללית אסתטיקה יבצע אבחון מקצועי של עור הפנים שלך, וימליץ לך בהתאם לממצאים הרפואיים ולמצב העור על טיפול פנים במכשיר גלי הרדיו או הלייזר.

טיפול פנים בגלי רדיו מסייע בעיקר למקרים קלים – למטרות חימום וחידוש מרקם העור. לעומת זאת, טיפול בלייזר מעניק מענה רחב יותר במקרים מורכבים, ויכול לגרום גם לקילוף העור בדומה לפילינג קל עד בינוני. כאשר מדובר בקמטים עמוקים יש לבצע בנוסף זריקות מילוי, ובמקרים חריגים ניתן לבצע גם פילינג כימי.

טיפול פנים בטכנולוגיית גלי הרדיו

מהו הטיפול?
קולגן זהו חומר אלסטי שמעניק לעור גמישות, וכמותו הולכת ופוחתת בחלוף השנים. באמצעות טכנולוגיה זו נשלחים גלי רדיו אל רקמת הדרמיס – שכבת העור האמצעית. הגלים יוצרים אפקט של חימום שמעודד את העור לייצר קולגן, וכך העור מקבל מחדש מראה אלסטי, בריא ורענן, עם הפחתה משמעותית של קמטוטי העור. מכיוון שהקולגן הוא חומר טבעי הנמצא בגוף – הטיפול אינו כרוך בתופעות לוואי, ואינו מעורר אלרגיות.

למי מתאים?
טיפול בשיטה זו מתאים לבעלי עור פנים בגוון אפור וחסר חיוניות, וכן לצעירים שסובלים מצלקות אקנה עדינות. בנוסף מתאים הטיפול לנשים וגברים בני 35 עד 50, שעורם מתוח יחסית והקמטוטים עדיין אינם עמוקים, אלא רק מתחילים להופיע ניצנים ראשונים בצדי העיניים, בלחיים, או מעל השפה העליונה. גלי הרדיו אינם גורמים לפיגמנטציה, ולכן בעלי עור כהה יכולים גם הם לשפר את מרקם העור ללא חשש.

איך מתבצע הטיפול?
רופא מנוסה של כללית אסתטיקה עובר באמצעות ידית מחממת על פני העור. הגלים מתפשטים בצורת שתי וערב, ומייצרים חום נעים שאינו כרוך בכאב. נדרשים בין ארבעה לשעה טיפולי פנים, אחת לחודש, בהתאם למצב העור.

יתרונות הטיפול
פעילות גלי הרדיו תורמת גם לצמצום בלוטות החלב, שלעתים נראות כמו חורים קטנים על פני העור. כך נוצר מראה אחיד וחלק יותר לעור, ללא צורך בביצוע פילינג. כתוצאה מהטיפול, פגמים או כתמים בעור מיטשטשים והעור שומר על המראה הטבעי שלו. אפשר לבצע את הטיפול גם בקיץ, שכן ההחלמה מידית ואין צורך להסתתר מהשמש.

מה עוד?
הטיפול אינו מלווה בכאבים או בנפיחות, ואין צורך במשחות, בחבישה או בהימנעות מחשיפה לשמש. אפשר לחזור לפעילות באופן מידי. בעת הטיפול נוצרת אדמומיות קלה בלבד, שחולפת בתוך מספר שעות.

חשוב לדעת
הגוף אינו מייצר כמות בלתי מוגבלת של קולגן, ולכן הטיפול עשוי להביא לתוצאות מצוינות במקרים של פגמים קלים ובינוניים, וכאשר אין מדובר בקמטים עמוקים. לאחר הטיפול חשוב לשמור על טיפולי תחזוקה כדי לשמר את התוצאה לאורך זמן.

טיפול פנים בטכנולוגיית הלייזר

מהו הטיפול?
גלי לייזר ניתנים לתפעול באורכים שונים, וניתן לווסת אותם בהתאם לצורך לטובת פעולת חימום וקילוף. באמצעות הלייזר מתבצע קילוף של האפידרמיס – השכבה העליונה בעור. כך למעשה נפרדים לשלום מחטטים, צלקות, אקנה ומרקם עור לא אחיד.

למי מתאים?
החימום באמצעות לייזר הוא מסיבי יותר מטיפול גלי הרדיו, ומתאים למי שעורם דורש טיפול מעמיק יותר – כשהקמטוטים יותר עמוקים והמרקם פחות אחיד, וכן כשהעור קשקשי, מחוטט או מצולק. גם נשים מבוגרות יכולות להסתייע בטיפול בלייזר.

איך מתבצע הטיפול?
רופא מנוסה של כללית אסתטיקה עובר על פני העור עם ידית שמחממת את העור. כשיש צורך גם בקילוף, עוברים עם ידית שונה, הפועלת על עיקרון ה"פיקסלים" – פעילות שתי וערב ממוקדת. פעולה זו מאפשרת את מיקוד הטיפול באזורים הדורשים טיפול בלבד, וכך תהליך ההחלמה מתקצר. בדרך כלל נדרשים בין שלושה לשבעה טיפולי פנים כדי לשפר את מצב העור. במקרה בו מתבצע גם קילוף, יש להמתין זמן ממושך יותר בין טיפול לטיפול.

יתרונות הטיפול
הטכנולוגיה מאפשרת פעולה כפולה ומשולבת: קילוף העור ושיפור מרקם העור. פעולת הקילוף בטכנולוגיית הלייזר עדינה יותר מאשר בפילינג כימי. אין צורך בחבישה, ואין צורך להימנע מחשיפה לשמש.

מה עוד?
תופעות הלוואי קלות ביותר – אודם ונפיחות קלה בלבד, שחולפים תוך ימים ספורים.

חשוב לדעת 
במקרה של קילוף, מומלץ להישאר ולנוח יומיים-שלושה בבית עד שתעבור הנפיחות.

 

אתם מוזמנים להגיע לייעוץ עם רופא של כללית אסתטיקה, כדי ליהנות גם אתם מהקִדמה הטכנולוגית בטיפול הפנים.

ככל שתקדימו להתחיל את טיפולי הפנים בטכנולוגיות הללו, כך תוכלו לדחות את הצורך בהזרקות ובניתוחים פולשניים.

גם כשיש צורך במילוי, מומלץ לבחון אפשרות לבצע תחילה טיפול פנים במרקם העור באמצעות גלי הרדיו או הלייזר, ורק אז להוסיף מילוי בהתאם לצורך.

מחירון פלטינום

למחירים המיוחדים של חברי כללית פלטינום
לחץ כאן
כללית פלטינום