מחזירים את האור לעור

צלקות פוסט-אקנה המלוות לעיתים בכתמי פיגמנטציה, עשויות להישאר שנים רבות לאחר שהפצעים נעלמו ומקנות לעור הפנים מראה מחוטט ולא מחמיא * מכשיר חדש ברשת מרפאות כללית אסתטיקה, הפועל באמצעות גלי רדיו וטכנולוגיית אור, גורם לפציעות זעירות בעור, המעודדות אותו לייצר תהליך של ריפוי והתחדשות * התוצאה: ריפוי פצעים קיימים, הבהרת כתמים, טשטוש צלקות "ישנות" ומראה כללי חיוני, בריא וקורן

ד"ר אלה אגוזי ריינמן מומחית לרפואת עור וטיפולי אסתטיקה רפואית

אחת מתופעות גיל ההתבגרות הפחות נעימות היא פצעי בגרות – אקנה – הופעתם של "נקודות" שחורות או לבנות ( קומודונים) ופצעונים אדומים ונפוחים באזור הפנים ,החזה והגב. פצעי האקנה מתפתחים כתוצאה משילוב גורמים כולל פעילות הורמונאלית מוגברת המשפיעה על הפרשת יתר של בלוטת החלב, חסימה של הבלוטה ומעורבת חיידקים .

כל אלו גורמים לדלקת שגורמת לנפיחות יתר ולאותן "נקודות" שחורות או לבנות.

אלא שלא רק מתבגרים סובלים מהבעיה אלא גם חלק מהמבוגרים, הנותרים עם בעיות העור של גיל ההתבגרות, כשהם כבר בני 40, 50 ואף 60.

חוסר טיפול באקנה או טיפולים לא מתאימים לאורך השנים, הכוללים שימוש בחומרים כימיים ולעיתים גם גירוד או טיפול לא מדויק או אגרסיבי מדי – מותירים אצל חלקם כתמי פיגמנטציה וצלקות שקועות או בולטות המקנים לפנים ולמפתח החזה מראה לא אסתטי ולא מחמיא.

 

אקנה

 

כיצד מטפלים בצלקות הנגרמות מאקנה?

בעבר, טופלו פצעי האקנה באמצעות תכשירים רפואיים ואילו הטיפול בצלקות האקנה היה בפילינג כימי עמוק, אשר כלל טיפול הכנה לפני ומריחת החומר בחדר ניתוח . טיפול זה שיפר את מצב העור גם אם לא העלים לחלוטין את הצלקות.
בשנים האחרונות נוטים לטפל בצלקות האקנה (ולא בפצעים עצמם) באמצעות פילינג מכני או באמצעות לייזר, אלא ששיטות אלה כרוכות בתקופת החלמה ממושכת ובסיכון מוגבר לתופעות לוואי ולהגברת הפיגמנטציה.

מהו מכשיר ה- V30 של חברת VIORA?

מדובר במערכת חדשנית, הפועלת על בסיס מכשיר אחד אשר לו מספר ידיות – כל אחת, ומטרת הטיפול שלה. הטיפולים אידיאלים לטיפול באקנה ובצלקות אקנה וגם לחידוש, למיצוק ולהצערת עור הפנים, הצוואר וגב כפות ידיים, לשיפור גוון העור, לטיפול בפיגמנטציה, ובכלי דם מורחבים.
כך לדוגמה, ידית ה- FR – מסייעת בעזרת גלי רדיו בביצוע קילוף (פילינג), הצערת העור וטיפול בצלקות אקנה ואילו ידית ה- IPL – הפועלת על טכנולוגיות אור, משמשת להצערה ולחידוש של מרקם העור, לטיפול בכתמי פיגמנטציה ולטיפול בפצעי אקנה פעילים. ידית נוספת פועלת על גלי רדיו ומשמשות למיצוק וחידוש עור הפנים.

 

איך זה עובד?

ידית ה- FR המוצמדת לעור משחררת אנרגיית גלי רדיו וזו מחממת את העור באזור נתון באופן מבוקר ומדויק, המאפשר לרופא לשלוט בעומק הטיפול ובהיקפו. החימום יוצר פציעות קטנות ומבוקרות בעור, בקוטר ראש סיכה ואלה, מחוללות תהליך של ריפוי טבעי המעודד יצירה מוגברת של קולגן וסיבים אלסטיים המחדשים את העור, מטשטשים את הצלקות ויוצרים "מילוי" בשקעים.

ידית ה- IPL משתמשת באנרגיית אור שאף היא יוצרת חימום מבוקר המפרק את המטרה מבלי לפגוע ברקמה מסביב. לידית זו חמישה פילטרים המסננים טווחי אורכי גל שונים, כשכל אורך גל נועד לטיפול באינדיקציה אחרת: חידוש העור, טיפול בכתמי פיגמנטציה, טיפול באקנה פעיל ועוד. לאחר מספר טיפולים, מראה העור משתפר לאין שיעור – הפצעים מתכווצים ומחלימים ואילו הקולגן ממלא את הצלקות והן מיטשטשות, מבהירות ונעלמות כמעט לחלוטין.

האם הטיפול כואב?

לא. קיימת אפשרות לתחושה קלה של אי נוחות, עקצוץ או חמימות. הדבר תלוי בסוג הטיפול המבוצע, באזור המטופל ובגוון העור.

האם ניתן לבצע באמצעות המכשיר טיפולים נוספים?

כן. ה- V30 ממצק ומסייע בחידוש והצערת עור הפנים, מטשטש קמטוטים סביב הפה והעיניים, משפר בעיות פיגמנטציה ומבהיר את העור, משפר את מרקם העור ואת הנראות הכללית של הפנים, מוריד נפיחות מאזור העפעפיים ומסייע בטיפול בכלי דם מורחבים בפנים, מיטיב עם מראה גב כף היד – הנוטה להתקמט ולהתכווץ עם ההתבגרות ועוד.

מה חשוב לדעת?

שאין 100 אחוז הצלחה אבל שגם 70-80 אחוזי הצלחה, נחשבים למצוינים ותורמים למראה חלק ויפה.

כמה זמן נמשך הטיפול?

בין חצי שעה לשעה, תלוי בסוגי הטיפולי המבוצעים.

איזה מידע חשוב למסור למטפל בפגישה הראשונה?

חשוב למסור לרופא המטפל מידע על המצב הבריאותי ועל תרופות הניטלות בקביעות. יש למלא שאלון רפואי על מנת לשלול תופעות המהוות התווית נגד לטיפול.

בכמה טיפולים מדובר ומתי לצפות לשיפור במצב?

ניתן לראות תוצאות מספר ימים לאחר הטיפול הראשון. כמות הטיפולים משתנה בהתאם לצורך, בהתאם למצב הפנים ולגיל המטופל ונעה בדרך כלל בין 3-6 טיפולים במרווח של כחודש בין טיפול לטיפול.

למי הטיפול לא מתאים?

לילדים, לבעלי עור רגיש ושברירי, לנשים בהריון, לכאלה שילדו לאחרונה או המצויות בטיפולי פוריות. לסובלים מפגיעה במערכת החיסון (תרופות כימותרפיות, סטרואידים, HIV), לבעלי לחץ דם לא מאוזן או לסובלים מבעיות בקרישת הדם, לחולים במחלות כבד או לבעלי היסטוריה של ממאירות או סרטן עור, למי שסובלים מבעיות הורמונליות שאינן מאוזנות או ממחלות אוטואימוניות, בעלי היסטוריה של צלקות קלואידיות או בעיה בריפוי פצעים, לחולי ויטיליגו או למי שסובלים ממחלת עור פעילה כפסוריאזיס, דרמטיטיס, הרפס וכדומה.

האם עלולות להיות לטיפול תופעות לוואי?

לאחר הטיפול יתכנו תופעות של כאב קל, אדמומיות, חבורות, רגישות למגע, גרד ונפיחות. בדרך כלל מדובר בתופעות לוואי קלות אשר חולפות מאליהן תוך זמן קצר.

 

את הטיפול ניתן לבצע במרפאות כללית אסתטיקה קריון ורמת אביב.

לקביעת תור לייעוץ חייגו 2829*