עולם האסתטיקה שייך (גם) לגברים

ד"ר ערן אלנבוגן, רופא מומחה לרפואת עור בכללית אסתטיקה

משאיבת שומן, דרך בוטוקס והזרקות חומרי מילוי ועד "מיני פייס-ליפט" – או מתיחת פנים מלאה, הגברים גילו את עולם הטיפולים והניתוחים האסתטיים ולא מוכנים להישאר מאחור. אלו הטיפולים הפופולריים ביותר מאז נכנסה הקורונה לחיינו

אסתטיקה לגברים

המספרים של הגברים הפונים לטיפולים אסתטיים ולניתוחים פלסטיים עולים בצורה משמעותית בשנים האחרונות, ולא היה צורך במגפה עולמית כדי לשים לב לכך. העובדה הזאת היא ככל הנראה תוצר של תהליכים עמוקים יותר. במרפאות הרשת שלנו ניתן בהחלט להרגיש נוכחות גברית הולכת וגוברת, וזאת הזדמנות טובה לבדוק אילו טיפולים הפכו "טרדניים" לגברים ולעמוד גם על ההבדלים מול הקהל הנשי.

בבחינה של כמויות הטיפולים בכללית אסתטיקה ניתן לראות כי אצל הנשים הטיפולים והניתוחים הפופולריים יותר כוללים ניתוחי חזה ואף, טיפולי שפתיים וטיפולי פנים למיניהם, ואילו בקרב הגברים מדובר בסוגי טיפולים שונים, וגם כאשר משווים את הזרקות חומרי המילוי למשל רואים שמדובר באזורים מעט שונים.

חשוב לציין כי גברים פנו מאז ומעולם לטיפולי האסתטיקה, באמצעות הטיפולים הללו ניתן לטשטש את פגעי הגיל והזמן, להעלים נקודות חן וצלקות אקנה או פיגמנטציה, וכן באמצעות הליך ניתוחי לטפל בחזה גברי (גניקוסמטיה) ועוד. בתקופה האחרונה נראה כי גבולות נוספים נפרצים:

הטרנדים החמים בתחום טיפולי אסתטיקה לגברים

"מיני פייס-ליפט" – מתיחת פנים חלקית

והנה ידיעה שהגיעה זה עתה: "גם גברים מזדקנים, וגם גברים לא ממש אוהבים את זה". לצד הקמטים בפנים אפשר להבחין אצל גברים רבים בעור מדלדל מתחת לסנטר. ככל שחולף הזמן נדרשת התערבות דרמטית יותר מטיפולי הזרקות למיניהם – ניתוח מתיחת פנים הוא פתרון טוב, אך במקרים רבים נמליץ על הליך ביניים ומעט קטן יותר – מיני מתיחת פנים, או באנגלית "mini facelift" המתמקד בחלק התחתון של הפנים בלבד.

בניגוד לנשים שיכולות להסתיר את צלקות הניתוח בקו השיער, בניתוח מיני פייסליפט הצלקת מסתתרת מאחורי האוזן ונסתרת לעולם גם אצל גברים מקריחים.

למידע על ניתוח מתיחת פנים וצוואר

ניתוחי עפעפיים והרמת גבות

גם כאן מדובר על ניתוח ותיק ואף פופולרי בקרב נשים, אך בתקופה האחרונה הוא נפוץ יותר ויותר גם אצל גברים. אחד המאפיינים בהתבגרות או בהזדקנות הגברית הוא קמטים והופעת שומן (שקיות) מסביב לעיניים. התוצאה היא מראה עייף שלא תמיד הולם את הגיל הכרונולוגי. ניתוח להרמת עפעפיים יומלץ לגברים שעברו את גיל 40 כאשר פגעי הזמן הופכים בולטים יותר. במידה והגבות צנוחות יש מספר דרכים לתקן זאת, שאל את הרופא שלך.

למידע המלא על ניתוח עפעפיים

שאיבת שומן

גברים פונים לניתוח הזה בעיקר כדי לטפל בעודפי שומן באזור הצוואר (עם הגיל מצטבר מתחת לסנטר מעין "שק" שמשנה במידה מסוימת את מראה הפנים, ושאיבת שומן יכולה לסייע בכך), וכן בצדי הבטן וזאת בניגוד לנשים שבהליך דומה שואבות שומן יותר מאזורי הירכיים, הזרועות והבטן.

למידע המלא על שאיבת שומן

טיפולים להזעת יתר

גם כשקיץ הישראלי עוזב אותנו לטובת ימים קרים יותר, ישנם גברים רבים שסובלים מהזעת יתר בבית השחי. להזעה עצמה מתלוות עוד כמה בעיות כמו ריח רע, כתמי זיעה על הבגדים, תחושת בושה וחוסר ביטחון ועוד. לרפואה האסתטית יש כיום שני פתרונות שונים להתמודדות עם הבעיה – טיפול זמני באמצעות הזרקת בוטוקס שמחזיק למספר חודשים וטיפול בלייזר במכשיר miraDry שניתן במרפאות כללית אסתטיקה ומייבש את בלוטות הזיעה הסוררות ומעלים את הריח החמוץ בסדרת טיפולים קצרה. הזרקת בוטוקס יעילה גם להזעת יתר בכפות ידיים ורגליים.

למידע המלא על טיפול לייזר להזעת יתר

למידע המלא על טיפולי הזרקות להזעת יתר

בוטוליניום טוקסין (בוטוקס)

זוכרים את הבוטוקס מהסעיף הקודם? ובכן, השימוש העיקרי בו באסתטיקה הוא כחומר שמונע את תנועת השרירים באזור מסוים וכך מעכב את הופעת הקמטים. כיום מדובר בטיפול חוצה מינים ומגדרים, ואת ההשפעות שלו אפשר לראות גם על פרצופים מוכרים מאוד כמו זה של סיימון קאוול למשל. בגברים נראה שימוש בכמות גדולה יותר של חומר בכל הזרקה בשל גודל השרירים, וגם בגאוגרפיה – רוב ההזרקות הן לחלק העליון של הפנים וכוללות את המצח, צדי העיניים והאזור שבין הגבות.

למידע המלא על טיפולי הזרקות בוטוליניום טוקסין והזרקות חומרי מילוי

הזרקות חומצה היאלורונית וחומרי מילוי

בשונה מבוטוקס, בחומרי המילוי השונים משתמשים כדי למלא קמטוטים, לספק נפח ולהדגיש קווי מתאר מסוימים. בגברים שפונים להזרקות משתמשים לרוב בקלציום או חומצה היאלורונית ובעזרתם מעצבים מחדש את קו הלסת, הסנטר ובאזור האף היכן שהנפח יורד עם השנים וכך משווים לפנים מראה יותר רענן וצעיר ופחות עייף.

הסרת נגעים בעור בפלטפורמת הלייזר XEO

מרפאות כללית אסתטיקה הן מהראשונות בישראל שהטמיעו את הטיפולים בפלטפורמת הלייזר החדשנית XEO שמאפשרת לגברים ולנשים כאחד להסיר נגעים וכתמים מהעור ללא ניתוח אלא באמצעות טיפולי לייזר בטוחים ולא פוגעניים. יש לציין כי לא מדובר על נגעים סרטניים אלא מה שמכונה בשפת רופאי העור "כתמים חומים" – פיגמנטציה, כתמי שמש וגיל, ו"כתמים אדומים" – כתמים שמקורם בכלי דם.

רוצים לשמוע עוד? קבעו פגישת ייעוץ עם רופא של כללית אסתטיקה

מחירון פלטינום

למחירים המיוחדים של חברי כללית פלטינום
לחץ כאן
כללית פלטינום