אהבות הילדות שהובילו לרפואה אסתטית

ריאיון אישי עם ד"ר פאדי הנו

בילדותו, ד"ר פאדי הנו אהב מאוד ביולוגיה ואומנות. במסלול שלו לעבודה כמנתח פלסטי בכללית אסתטיקה הוא מקבל הזדמנות ייחודית לשלב בין שתי האהבות הגדולות האלו שלו. כעת הוא מספר על שיטות חדשניות שכבר עכשיו יכולות להחליף ניתוחים פלסטיים מורכבים ועל הדלק האמיתי שמניע את המנתחים בעבודתם

ד"ר פאדי הנו

במשפחות רופאים, קיימת תופעה מוכרת שבה הורים מעודדים את ילדיהם להמשיך בדרכם ומנווטים אותם לקריירה ברפואה. אבל כשד"ר פאדי הנו היה צעיר, אביו הרופא דווקא ניסה לשכנע אותו שלא ללכת בדרכו. "הוא שאל אותי בשביל מה אני צריך כאב ראש כזה", הוא נזכר בחיוך. כבר מגיל קטן פאדי נמשך באופן טבעי לתחומי הביולוגיה, הפיזיולוגיה והאנטומיה – ואף אחד לא הצליח להניא אותו מבחירה בדרך המאתגרת הזאת.

"מגיל צעיר ידעתי שאני רוצה להיות כירורג", הוא מספר. "אבל לא היה לי מושג שאני רוצה להתעסק בפלסטיקה". לדבריו, הכול השתנה כאשר עשה לראשונה סבב במחלקת הפלסטיקה בבית חולים. שם הוא הבין שאם יבחר בדרך הזאת, תהיה לו הזדמנות לשלב בין שתי התשוקות הגדולות ביותר שלו בצורה הטבעית ביותר.

"בתחום הזה, אף ניתוח לא דומה לשני וחייבים לשלב גם יצירתיות וחדשנות"

"בנוסף לאהבה שלי לביולוגיה, תמיד התחברתי גם לאומנות ובאופן ספציפי לציור", אומר ד"ר הנו. לדבריו, בתחום הפלסטיקה יש הרבה אלמנטים מתחום האומנות שמשתלבים עם העבודה הרפואית. "כל ניתוח פלסטי דורש חשיבה שהיא הרבה מעבר. בתחום הזה, אף ניתוח לא דומה לשני וחייבים לשלב גם יצירתיות וחדשנות. תמיד אתה מחפש גם את הדרך הכי יעילה להתגבר על בעיות שונות, אבל גם את זו שתשיג את התוצאה האסתטית המושלמת".

"בשונה מניתוחים שבאים לפתור בעיות רפואיות בלבד, בניתוחים פלסטיים אנחנו צריכים לעשות הכול כדי לוודא שהתוצאה הסופית תהיה יפה ובעיקר שהמטופלים יהיו מרוצים ממנה", הוסיף.

בניגוד למה שחלק מהאנשים חושבים, לד"ר הנו חשוב להדגיש כי ניתוחים פלסטיים הם לא רק עניין אסתטי שנועד לשיפור המראה. במקרים רבים, המנתחים הפלסטיים גם מסירים גידולים, מטפלים בפצעים משמעותיים שיכולים להזדהם, משתלבים ביחידות הטיפול הנמרץ ומסייעים לשקם אנשים אחרי תאונות או פגיעות משמעותיות וכן מבצעים שחזורים מורכבים בפנים ובאזורים רגישים אחרים.

שיפור המראה החיצוני

התגובות הן הדבר שבאמת נצרב בזיכרון

ד"ר הנו מחלק את זמנו לאורך השבוע בין מרפאת כללית אסתטיקה בקריית ביאליק, שם הוא מבצע מגוון רחב של טיפולים אסתטיים כמו הזרקות ועוד, לבין בית החולים רמב"ם בחיפה.

העבודה כרופא דורשת כידוע שעות רבות, זמן ומאמץ, אך לדבריו, מה שנותן לו כוח לקום בכל בוקר ולבצע את עבדותו זה במידה רבה התגובות החמות והנלהבות שהוא מקבל מהמטופלים.

"בסופו של דבר, אני הכי אוהב לעזור לאנשים", הוא מדגיש. "אני זוכר שעבדתי בעבר בבית החולים סורוקה וטיפלתי ברופאת שיניים שהיה לה גידול סרטני על האוזן. היא הייתה בטוחה שהיא הולכת לאבד את האוזן אבל בעזרת שיטה חדשנית ומתקדמת, הצלחתי לשמר את האוזן ואפילו לגרום לכך שתראה כמו שהייתה לפני הניתוח".

את התגובה של אותה הרופאה הוא זוכר עד היום. "היא הייתה מאוד מופתעת כי היא כבר ציפתה לגרוע מכל", הוא נזכר. "הבעת הפנים שלה כשיצאה מחדר הניתוחים היא מהדברים שנצרבים בזיכרון ובאמת גורמים לי להבין שבחרתי במסלול הנכון בשבילי".

ניתוח אוזניים

ניתוח אוזניים, אילוסטרציה

ניתוחים פלסטיים הם כבר מזמן לא טאבו

בקהילות מסוימות, ניתוחים פלסטיים וטיפולים אסתטיים לשיפור מראה הגוף או הפנים היו נחשבים בעבר לטאבו. זה נתפס כדבר שהיה שמור למפורסמים והעשירים בערים הגדולות. ישנם מגזרים שבהם נשים ובמיוחד גברים, שביצעו ניתוחים או טיפולים אסתטיים התביישו לספר על כך לסובבים אותם.

ד"ר הנו, שעובד כאמור בצפון הארץ ובעבר עבד בבית החולים סורוקה ובכמה מרפאות של כללית אסתטיקה בדרום, הופתע לגלות בשנים האחרונות שהמגמה הזאת משתנה בהדרגה. "אני זוכר שהגיעו אליי למרפאה בדרום נשים בדואיות שבעבר לא היו מגיעות לבצע ניתוחים פלסטיים וגם לא מעט גברים שבאו לעשות הזרקות או טיפולי בוטוקס. גם חברים שלי, בין אם מדובר בגברים או נשים, שומעים שאני עוסק בתחום וישר מתחילים להתייעץ איתי על טיפולים שהם שוקלים לעשות – דבר שלא היה נחשב כל כך מקובל בעבר".

"אני חושב שהנטייה בעתיד תהיה להכניס לתחום כמה שיותר טכנולוגיות חכמות שמבוססות על שיטות לא פולשניות כמו אולטרסאונד או לייזר"

להערכתו, הסיבה לעלייה בביקוש לטיפולים האלו יכולה להיות קשורה גם להתפתחות הטכנולוגית שמשנה את החיים של כולנו בעשורים האחרונים. "בעבר, אנשים הסתכלו באופן מוזר על אנשים שסתם מצלמים את עצמם ומראים לכולם. היום ילדים כבר עושים את זה מגיל קטן עם הסמארטפון שלהם. גם הרשתות החברתיות הגדילו משמעותית את החשיבות של המראה החיצוני שלנו בעינינו ובעיני הסביבה. אנחנו הרבה יותר מודעים לעצמנו היום, רוצים להיראות טוב וגם מוכנים להשקיע בזה".

כשאנחנו מבקשים ממנו לשער לאן התחום שלו הולך בעתיד, יש לו כבר הערכה מושכלת: "אני חושב שהנטייה בעתיד תהיה להכניס לתחום כמה שיותר טכנולוגיות חכמות שמבוססות על שיטות לא פולשניות כמו אולטרסאונד או לייזר כדי להפחית את שיעור האנשים שפונים לניתוח כדי לשפר את המראה שלהם. הנטייה שלנו כבר היום היא להשתמש בשיטות פחות פולשניות, כאשר ניתן להשיג תוצאות דומות בשיטות שלא מערבות סכין מנתחים וכרוכות בפחות סיכונים ותופעות לוואי".

מחירון פלטינום

למחירים המיוחדים של חברי כללית פלטינום
לחץ כאן
כללית פלטינום