ניתוח אף בכללית אסתטיקה: מריחים את השלמות

מאת: ד"ר עמוס לויאב, הרופא הראשי של רשת כללית אסתטיקה

לניתוח אף מוצלח יש השפעה רבת עוצמה על הדימוי העצמי. אילו שיטות קיימות לניתוח אף? מהן תופעות הלוואי של הניתוח? ולמה צריך לקחת בעירבון מוגבל צילומי הדמיה? קבלו את כל המידע וגם 5 טיפים לאיך מחליטים איפה לעשות ניתוח אף

ניתוח אף

ניתוח אף הפך לאחד הניתוחים הנפוצים ביותר בישראל, וזהו נתון לא מפתיע כלל. הניתוח אורך כשעה בלבד, ונעשה בהרדמה מקומית. עם זאת, לתוצאות שלו עשויות להיות משנות חיים, שכן הוא תורם לשיפור הדימוי העצמי ולתחושה נוחה יותר עם המראה החיצוני. מנותחים רבים משתפים בחוויה של חיזוק הביטחון העצמי, ותרומה משמעותית לחוויה הפנימית וליכולות החברתיות.

על אף הזמן הקצר בו נערך ניתוח אף, יש לזכור שמדובר בניתוח מורכב שדורש מיומנות גבוהה ביותר. ניתוח אף כושל עלול לגרום לא רק לעוגמת נפש, אלא גם לנזקים בריאותיים. לכן חשוב לבצע ניתוח אף אצל רופא מומחה, ולוודא שגם לאחר הניתוח נמשך הליווי הרפואי – לאורך שנים.

למידע המלא בעמוד ניתוח אף בכללית אסתטיקה

איך להחליט איפה לעשות ניתוח אף?

קבלו 5 טיפים חשובים:

  1. בחרו בגוף רפואי מוסמך ואחראי, שיעניק לכם גב רפואי חזק וילווה אתכם באחריות לאורך שנים ארוכות – גם אם הרופא שניתח אתכם כבר לא יהיה בסביבה.
  2. בחרו רק ברופא מומחה מוביל, מהשורה הראשונה, החבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית.
  3. בצעו ניתוח אף בבית חולים מוכר או בחדר ניתוח פרטי ברמה גבוהה ביותר, שערוך למתן טיפול רפואי מיטבי ומהיר במקרי חירום ומקרה של סיבוך לא צפוי.
  4. בצעו לפני ניתוח אף בדיקות רפואיות מקיפות, ודאגו לכך שהרופא המנתח יכיר היטב את התיק הרפואי שלכם, בעיקר אם סבלתם בעבר מבעיות רפואיות.
  5. גשו לניתוח אף אחרי שפגשתם את הרופא, התרשמתם מרמת המקצועיות שלו ומהניסיון שלו, וכמובן וידאתם שהוא עושה שימוש בציוד הרפואי ובחומרים הרפואיים המצויים תחת פיקוח משרד הבריאות.

היתרונות של ניתוח אף בגוף בריאות גדול תחת גב רפואי של קופת חולים

גופים רבים מציעים ניתוח אף, כאשר הפער המקצועי ביניהם הוא עצום. לא פעם גוף מסחרי חדש פוצח במסע פרסום גדול, ונסגר כעבור שנים ספורות לאחר שהשאיר אחריו אדמה חרוכה ולקוחות פגועים וכואבים. חשוב לזכור שניתוח אף כושל אינו מסתיים רק במראה לא אסתטי, אלא עלול לגרום לבעיות בריאותיות חמורות. רופאים פרטיים שמציעים ניתוח אף במחירים נוחים אינם תמיד מומחים לכך, ופעמים רבות בוצע ניתוח אף בחדרי ניתוח שאינם עומדים בסטנדרטים המתאימים, והתוצאות היו עגומות. מקרים רבים כאלה מגיעים אל הצוות הרפואי המיומן של כללית אסתטיקה, לצורך ניתוח חוזר במטרה לתקן את הנזקים שנגרמו.

כאן המטופלים נמצאים בידיים טובות, שכן כללית אסתטיקה מפעילה רשת מקצועית של מרפאות מומחים לניתוחים פלסטיים ולטיפולים אסתטיים בסטנדרטים רפואיים גבוהים ביותר. הניתוחים מתבצעים על ידי רופאים מומחים בלבד, מהמובילים בתחומם.

ניתוח אף בקופת חולים מעניק גב רפואי יציב וחזק, אחריות כללית לאורך שנים, רופאים מנתחים מובילים מהשורה הראשונה, סטנדרטים רפואיים גבוהים ביותר בפיקוח מלא, ניתוחים בבתי החולים המובילים של כללית או בחדרי ניתוח פרטיים ברמה הגבוהה ביותר, וכמובן היכרות עם התיק הרפואי וההיסטוריה הרפואית של כל מטופל ומטופל. רשתות המרפאות של קופות החולים נחשבות בשנים האחרונות למקום המקצועי, הבטוח והמומלץ ביותר לבצע בו ניתוח אף. כיום מטופלים מגיעים לבצע ניתוח אף בכללית אסתטיקה לא רק בשל רמת המקצועיות הבלתי מתפשרת והציוד הרפואי המתקדם, אלא גם בשל ההנחות וההטבות שעשויות להגיע עד ל-70% הנחה.

בכללית אסתטיקה ימשיכו ללוות אתכם במשך שנים ארוכות לאחר ניתוח אף, וכך תוכלו ליהנות מהביטחון אותו מעניק גוף רפואי גדול ויציב, עם גב חזק ואחריות כללית לאורך שנים.

ההליך הרפואי – כיצד מתבצע ניתוח אף?

ניתוח אף עשוי להתבצע בהליך פנימי, כך שהחתכים חבויים בתוך האף ואינם נראים לעין, או בהליך חיצוני באמצעות חתך לאורך ציר האף, ברצועה הצרה של הרקמה שמפרידה בין הנחיריים. בהליך חיצוני, הרקמה הרכה המכסה את האף מורמת בעדינות, ומאפשרת גישה לעיצוב מחדש של מבנה האף.

באמצעות ניתוח אף ניתן להקטין או להגדיל את מבנה האף, תוך שימוש בסחוס מאזורים אחרים בגוף. לאחר פיסול מדויק של האף, שדורש ניסיון עשיר ומיומנות גבוהה ביותר, רקמות האף והעור מעוצבים מחדש והחתכים נסגרים. לעתים יש צורך בחיתוך נוסף בקפלי הנחיריים, כדי לשנות את גודלם.

במקרה של קושי נשימתי, שינוי מבנה האף ומחיצות האף יביא ליצירת מערך נשימתי טוב יותר. ניתוח אף למטרת פתיחת חסימה ושיפור נשימתי דורש אבחון מקצועי והערכה מדויקת של מבנה האף, על מנת לאפשר זרימת אוויר תקינה.

איך מתבצע ניתוח אף

אילו שיטות קיימות לניתוח אף?

ניתוח אף מורכב ממספר פעולות, הכוללות קיצור ועיצוב של סחוסי הנחיריים, קיצור או הקטנה של הסחוסים, קיצור המחיצה ליצירת אף סולד, שיוף או כריתת הגבנון הסחוסי והגרמי, וכן חיתוך עצמות האף לצורך הצרת והקטנת הנחיריים.

כמה לקצר, להנמיך ולהצר? אלו שאלות הנתונות לשיקול דעתו המקצועי של הכירורג המומחה. הצלחת הפעולות הללו, בזכות ניסיון עשיר ומיומנות גבוהה של הכירורג המומחה, היא שמביאה לתוצאה הסופית הרצויה.

ניתוח אף מתבצע בהרדמה כללית או מקומית, ואורך בין שעה לשעה וחצי. לאחר סיומו, מתבצעים תפרים פנימיים ומתבצע קיבוע של האף באמצעות גבס לצורך שמירה על תוצאת הניתוח, עד להחלמתו.

ניתוח אף  שתי שיטות

כיום קיימות שתי שיטות מובילות לביצוע ניתוח אף: השיטה הסגורה והשיטה הפתוחה. בשיטה הסגורה מבצעים את ניתוח האף דרך הנחיריים, בלי להרים את העור, ולכן משך הניתוח ותהליך ההחלמה קצרים יחסית.

במקרים מורכבים, כאשר נדרשת רמת דיוק גבוהה, ניתוח אף מתבצע בשיטה הפתוחה, בה הטיפול מתבצע לאחר הרמת עור האף.

במקרים של מחיצת אף עקומה הגורמת לקשיי נשימה, מתבצע יישור של מחיצת האף. אם יש בכך צורך, הכירורג המומחה מבצע בהזדמנות זו גם טיפול לא רק בבעיה הרפואית, אלא גם בבעיות האסתטיות.

לפני שיוצאים לדרך

חשוב לזכור שתוכנות ההדמיה אינן מביאות בחשבון את רוחב נתיבי האוויר באף ואת עובי העור והעצם. לכן, צילומי הדמיה יוצרים לא פעם ציפייה לא ריאלית לתוצאה שכלל אינה ניתנת לביצוע.

הציגו בפני הכירורג המומחה את הציפיות שיש לכם מניתוח אף, על מנת לוודא שהן ריאליות, וכך אולי לחסוך עוגמת נפש מיותרת. גם אם הכירורג המומחה יבצע את הניתוח בצורה מושלמת בדיוק כפי שתבקשו – עדיין קיים סיכוי גבוה שהאף ייראה אחרת מזה שבתמונת הידוען.

מטופלים רבים טועים לחשוב שניתוח אף שנעשה על בסיס תמונה של ידוען, תעניק להם את מראה האף המדויק שלו – אך אין זה כך. חשוב לזכור שמבנה הפנים משפיע בצורה משמעותית על מראה האף. גם אם הכירורג המומחה יבצע את הניתוח בצורה מושלמת בדיוק כפי שתבקשו – עדיין קיים סיכוי גבוה שהאף ייראה אחרת מזה שבתמונת הידוען.

עם זאת, כאשר קיים פגם אסתטי באף, סביר להניח ששביעות הרצון שלכם תהיה גבוהה, כמובן בהנחה שאת הניתוח יבצע רופא מומחה בכירורגיה פלסטית, עם ניסיון עשיר בניתוחי אף.

ניתוח אף

ניתוח אף – תופעות לוואי נפוצות

לאחר ניתוח אף, מופיעים שטפי דם גדולים עם "פנסים" בשתי העיניים, נפיחות באף, היעדר תחושה באזור, וכן צלקות בבסיסי הנחיריים. תופעות אלה הולכות ופוחתות עם הזמן, כחלק מתהליך ההחלמה. בתוך מספר שבועות הנפיחות תרד, ותוכלו להתחיל ליהנות מהתוצאות ולקטוף מחמאות.

במקרים נדירים, קיים פער ויזואלי בין שני צדי האף, בלט ניכר של העצמות או הסחוסים, קושי לנשום, או כניסת אוויר. במקרים הללו יהיה צורך בדרך כלל לבצע ניתוח אף נוסף.

בדומה לכל הליך כירורגי, גם ניתוח אף טומן בחובו סיכונים, שיפורטו במלואם על ידי הכירורג המומחה לפני שיוצאים לדרך. לכן קיימת חשיבות רבה לבחירת כירורג מומחה, שיבצע את ניתוח האף בגוף רפואי מוסמך המעניק גב חזק, ליווי צמוד ואחריות לאורך זמן.

לקביעת פגישת ייעוץ על ניתוח האף המתאים לכם

מחירון פלטינום

למחירים המיוחדים של חברי כללית פלטינום
לחץ כאן
כללית פלטינום