10 טיפים לבחירת מנתח פלסטי

מאת: ד"ר עמוס לויאב, מנהל רפואי ראשי ברשת כללית אסתטיקה

ניתוח פלסטיים הוא הליך כירורגי שטומן בחובו סיכונים, שפוחתים בצורה ניכרת כאשר הוא מתבצע על ידי רופא מומחה, מנוסה ומיומן. אז איך לבחור מנתח פלסטי?

בחירת מנתח

הקדמה הרפואית מאפשרת לנו להילחם בפגעי הזמן והטבע, ולזכות במראה טבעי ומצודד שתמיד חלמנו עליו. כך הפכו ניתוחים פלסטיים לכל כך פופולריים ונגישים, עד שאנחנו בכלל לא מודעים לעובדה שרבים סביבנו כבר עברו טיפול כירורגי זה או אחר. אבל לפני שיוצאים לדרך, חשוב לזכור שניתוח פלסטי הוא הליך כירורגי שטומן בחובו סיכונים, שפוחתים בצורה ניכרת כאשר הוא מתבצע על ידי כירורג מומחה, בעל ניסיון ומיומנות גבוהה.

אז רגע לפני שאתם מתמסרים לסכין המנתחים, קבלו כמה עצות שיעזרו לכם לעשות את הבחירה הטובה ביותר עבורכם:

1. התייעצות

פנו לפגישה מקדימה עם המנתח הפלסטי, ובררו עמו אם הוא מומחה בכירורגיה פלסטית וחבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית. אל תהססו לבקש מהכירורג המומחה להציג בפניכם תעודה המעידה על התמחותו.

2. אמינות

כאשר ניצב מולכם כירורג מומחה אמין, הוא יתאר בפניכם את המציאות כפי שהיא, בלי לטייח עובדות ולטאטא סיכונים מתחת לשטיח. הוא יציג בפניכם מיוזמתו נתונים אודות סיכויי ההצלחה של ניתוחים פלסטיים לסוגיהם, את תהליך ההחלמה, את הסיכונים והסיבוכים, את תופעות הלוואי, ואת המגבלות הצפויות כתוצאה מהניתוח. מנתח אמין יציג בפניכם תמונת מצב אובייקטיבית, שכוללת לעתים גם עובדות מרתיעות, וכך תוכלו לקבל החלטה מושכלת אם לבצע את הניתוח.

3. נורות אדומות

אם הרופא נלהב לבצע את הניתוח אפילו יותר מכם – זוהי נורה אדומה. כירורג מומחה רציני ומקצועי מברר תחילה עם המטופל מדוע הוא מעוניין לבצע את ניתוח פלסטי ומהן המטרות שהוא מעוניין להשיג באמצעותו. מתפקידו של מנתח פלסטי "לסנן" את הפונים אליו, ולבצע את הניתוח רק אם הוא רואה צורך בכך. כך, למשל, בכללית אסתטיקה נדחים כ-30% מהפונים, לעתים מאחר שהבעיה בה הם מבקשים לטפל היא מינורית ברמה האובייקטיבית, ולכן אינה מצדיקה ניתוח פולשני. היזהרו ממנתח פלסטי שמבטיח 100% הצלחה, וטוען ש"אין בעיות" ו"אין סיבוכים". בעולם הרפואה לא קיים ניתוח נטול סיכון לסיבוכים, ולעולם לא ניתן להבטיח שהטיפול יצליח בדיוק בהתאם לציפיות המטופל.

4. מומחיות

היזהרו ממי שמגדיר את עצמו "פלסטיקאי" – אין חיה כזאת. בצעו ניתוח פלסטי אצל רופא מומחה לכירורגיה פלסטית, לאחר שביררתם איתו איפה הוא עשה את ההתמחות שלו, כמה ניתוחים מהסוג שאתם מבקשים לעבור הוא ביצע עד היום, מתי סיים את ההתמחות, והיכן עבד מאז. אך התמחות בכירורגיה פלסטית לבדה אינה אמורה להניח את דעתכם, שכן אינכם רוצים שכירורג מומחה שביצע עד היום רק הרמות חזה – יתנסה עליכם לראשונה בניתוח אף. הניסיון משחק כאן תפקיד חשוב.

5. המלצות

היזהרו ממכונים עלומי שם, שמפנים אתכם לרופא "שלהם". עדיף להגיע למומחה בכירורגיה פלסטית שקיבלתם עליו המלצות מוקדמות ממנותחים מרוצים, ולבצע ניתוח פלסטי רק לאחר שקיבלתם חוות דעת מכירורג מומחה נוסף.

6. חזיון תעתועים

אנחנו מוצפים בפרסומות שמיוצרות על ידי טובי המומחים באמנות השכנוע. לכן, באופן לא מפתיע, גם הפרסום בתחום הכירורגיה הפלסטית נהנה מאפקט "החלילן מהמלין", ומצליח לנטוע בנו תחושת אמון ורוגע ולגרום לנו ללכת אחריו בעיניים עצומות. כשמדובר בתחום הרפואה מומלץ לא להתרשם מפרסומות, אלא לבחון את הנתונים באופן עצמאי ומעמיק, ולהסתמך אך ורק על המלצות ממקורות אובייקטיביים ואמינים.

7. לפני ואחרי

מנתחים פלסטיים רבים נוהגים לפזר ברחבי המרפאה אלבומי הצלחות, בעוד תיעוד הכישלונות של אותו רופא נגנזים ומוסתרים מעיניהם של לקוחות פוטנציאליים. לכן מומלץ לא להתרשם מרמת המקצועיות של מנתח פלסטי רק על סמך תמונות ה"לפני ואחרי". בקשו מהכירורג המומחה להציג בפניכם תמונות של הצלקות הצפויות לאחר הניתוח, וכך תדעו לקראת מה אתם הולכים.

8. תיאום ציפיות

הציגו בפני המנתח הפלסטי בצורה ברורה וחד משמעית את הציפיות שלכם מהניתוח הפלסטי, ובקשו לדעת אם הן ריאליות. עדיף לקבל בשלב זה תשובה מאכזבת, מאשר להתאכזב אחרי הניתוח. אין כמו נחיתה מהירה על קרקע המציאות, כדי למנוע עוגמת נפש עתידית.

9. תחושת בטן

אם אין לכם תחושת אמון גבוהה במנתח הפלסטי בו בחרתם, או שיש לכם ספקות בנוגע לרמת המקצועיות שלו, כדאי לשקול לבצע את הניתוח אצל כירורג מומחה אחר. בעניינים כל כך חשובים, לא מומלץ להתעלם מ"תחושות בטן". מעבר לכך, אמון בכירורג המומחה יאפשר לכם לתקשר אתו בחופשיות ובכנות. מה גם שהקשר איתו צפוי להימשך גם בתקופת המעקב, שעשויה להימשך שנים.

10. מחיר

טווח המחירים של ניתוח פלסטי רחב מאוד בין הגופים השונים בהם הוא מוצע. מחיר הטיפול עשוי להשתנות בהתאם למוניטין של המנתח הפלסטי, למוסד שבו מתבצע הניתוח, וכן לאיכות החומרים והאביזרים בהם משתמשים. מחיר גבוה אינו בהכרח ערובה להצלחה, ואילו מחיר נמוך באופן חריג – צריך לעורר חשד.

 

לקוחות כללית? קבלו ייעוץ חינם מהמומחים של כללית אסתטיקה.

יש לכם כללית מושלם או פלטינום? אתם זכאים להנחה משמעותית!

מחירון פלטינום

למחירים המיוחדים של חברי כללית פלטינום
לחץ כאן
כללית פלטינום