תיקון לחופש הגדול: ניתוחים פלסטיים שכדאי לבצע דווקא בחופשת הקיץ

ד"ר תמיר שי, מנתח פלסטי בכללית אסתטיקה ובבית החולים בילינסון

ילדים ובני נוער רבים מתמודדים עם ביטחון עצמי ירוד כתוצאה מקשיים אסתטיים שהופכים אותם חשופים לביקורת והקנטות מצד חבריהם. אלו הטיפולים שניתן לבצע לבני נוער מגיל 17 כדי לסייע להם לפתוח את השנה הקרובה כשהם בטוחים יותר ושלמים יותר עם גופם

ניתוחים פלסטיים לחופש הגדול

תקופת הילדות והנעורים יכולה להיות לא פשוטה לחלקנו. במקרים רבים מדי היא מלאה בביקורת בלתי פוסקת מצד הסביבה שמבליטה את הפגמים שבנו ופוגעת בביטחון העצמי. ההתמודדות הזאת יכולה להיות לא פשוטה בכלל – וגם להשפיע רבות על המשך החיים. אולם היום קל הרבה יותר לתקן פגמים מסוימים שמשפיעים על הילדים, כדי להבטיח להם חיים הרגשה טובה יותר בתקופה המאתגרת הזאת.

עם זאת, לא בכל המקרים הפתרון לבעיות של הילד יהיה ניתוח. יש מקרים שבהם הילד אמנם ירצה או אף ידרוש זאת – אבל מתפקידם של ההורים להבין האם באמת יש בכך צורך. בכל מקרה, אם קיימים חילוקי דעות ניכרים בין ההורים לילדים כדאי בתחילת התהליך להתייעץ עם פסיכולוג או יועץ המכיר את התחום – כדי להבין האם ישנם כלים נוספים שיעזרו לשפר את הביטחון וההערכה העצמית בלי לערב סכין מנתחים.

ואם כבר בוחרים בניתוח פלסטי – כדאי מאוד לנצל את תקופת החופש הגדול כדי לעשות זאת. זו תקופה שבה הילדים והנערים לא נמצאים כמובן במסגרות, מה שמקל עליהם לעבור את תקופת ההתאוששות והשיקום – בלי להיעדר מהלימודים או להיחשף לתגובות הסביבה.

על פי הנחיות משרד הבריאות ניתן לבצע ניתוח הצמדת אוזניים לכל ילד מגיל חמש ומעלה. ניתוחים אסתטיים או טיפולים ניתן לבצע מגיל 17, אך גם לאלה יש יוצאים מן הכלל.

אז אילו טיפולים ניתן לבצע בגיל ההתבגרות או אפילו לפני? כדי לעשות קצת סדר בכל המידע בנושא, ריכזנו את הטיפולים המבוקשים ביותר בקרב ילדים ובני נוער – ואת כל המידע שחשוב להכיר לפני שמגיעים למרפאה:

ניתוח הצמדת אוזניים

זהו טיפול נפוץ ביותר דווקא בקרוב ילדים, מכיוון שבילדות הבעיה הלכאורה פשוטה הזאת שלא משפיעה על הבריאות – יכולה לגרום ללא מעט הצקות והקטנות מצד החברים לספסל הלימודים.

כל מה שצריך לדעת על ניתוח הצמדת אוזניים בכללית אסטתיקה

את ההליך הזה מבצעים בדרך כלל בהרדמה כללית. בניתוח מבצעים חתך באחורי אפרכסת האוזן ודרכו מעצבים מחדש את סחוס האוזן ומצמידים אותה לראש. שיעור הסיבוכים בניתוח נמוך בעוד שההתאוששות ממנו נחשבת יחסית מהירה. תוך כמה שבועות כבר ניתן לחזור לפעילות מלאה לחלוטין.

את הטיפול מומלץ לבצע גם בגיל מאוד צעיר לפני כניסת הילדים לבית הספר היסודי. הניסיון מלמד שגם שביעות הרצון ממנו גבוהה מאוד. הורים רבים מספרים לנו שהניתוח הצליח להעלות את הביטחון העצמי של ילדיהם ולהפחית קשיים חברתיים.

ניתוח אף בבני נוער

בשנים האחרונות נרשמה עלייה משמעותית בקרב בני ובנות נוער שפונים לניתוח לעיצוב מחדש של האף. בעידן ה"סלפי" והרשתות החברתיות, צעירים רבים רוצים לשנות דברים שמפריעים להם בפנים וכיום יחסית קל הרבה יותר מבעבר לבצע שינויים כאלו גם בגיל צעיר מגיל 17 ומעלה. אם לילד או לילדה קיימת בעיית נשימה, סטייה של המחיצה או חבלה באף, ניתן לבצע את הניתוח גם לפני גיל 17.

הכל על ניתוח אף בכללית אסתטיקה

את ניתוח האף ניתן לבצע באחת משתי גישות – פתוחה וסגורה. בגישה הסגורה מבצעים את הניתוח דרך חתך פנימי בתוך האף, מה שמפחית צלקות וסיבוכים ומקצר את זמן ההחלמה. ניתוח בגישה הפתוחה הוא מעט מורכב יותר ונעשה דרך חתך חיצוני באף. הטיפול הזה מאפשר לתקן פגמים משמעותיים ביותר במבנה האף, אך מן הסתם הוא גם מורכב יותר ויכול לכלול תקופת החלמה ארוכה יותר.

באופן כללי, משך ההחלמה מניתוח אף לא אמור לעלות על חודש. לכן כדאי לבצע אותו בתקופת הקיץ, כדי לאפשר לנערים להגיע לבית הספר כשהם כבר אחרי התקופה המורכבת הזאת ומוכנים להציג לכולם את המראה החדש שלהם. כדאי גם לזכור שהטיפול לא חף מסיבוכים, ולכן חשוב לוודא שהוא מבוצע בידיים מיומנות של מנתח פלסטי מוסמך או מומחה לאף-אוזן-גרון עם ניסיון בניתוחי אף פלסטיים.

ניתוח הקטנת חזה לגבר

ניתוח הקטנת חזה לנערים (גניקומסטיה)

חזה גברי מוגדל אמנם נחשב לבעיה מביכה אך למעשה הוא נחשב נפוץ ביותר – בייחוד בקרב בני נוער. הסיבות לתופעה יכולות להיות רבות ומגוונות, כאשר אחד הגורמים המרכזיים לכך הוא חוסר איזון הורמונלי ונטייה להשמנה. עם זאת, גם גורמים אחרים יכולים להשפיע על המצב וכוללים בין היתר תרופות מסוימות, נטייה משפחתית או במקרים חריגים גם מחלות שונות.

הכל על גניקומסטיה – ניתוח הקטנת חזה לגבר

לכן, עוד לפני שנטפל בבעיה נבצע בירור מעמיק של הסיבה להגדלת החזה, הכולל בדיקות סקר, בדיקת פרופיל הורמונלי והדמיית אולטרסאונד לחזה. לאחר ששללנו מצבים רפואיים חריגים, נוכל להתאים את הטיפול היעיל ביותר.

ניתוח גניקומסטיה נחשב יחסית פשוט וכולל כריתת בלוטת השד המוגדלת ושאיבות ממוקדות של רקמות שד ושומן מאזור החזה. במקרים מסוימים נשלב את הטיפול גם עם הסרת עודפי עור מהאזור כדי לשפר את התוצאה הסופית. ניתוח זה מבוצע מגיל 17 ומעלה, או בגילים צעירים יותר לאחר קבלת אישור מפסיכולוג או מרופא ילדים.

גם ההחלמה מהטיפול נחשבת יחסית קלה. עם זאת, כדי לשפר את תוצאות הניתוח, הנער המטופל יידרש ללבוש חגורה ייעודית, דבר  שעלול לייצר מבוכה מסוימת, בייחוד בגיל ההתבגרות. לכן, בהחלט מומלץ לבצע את הניתוח בחופש, כשהוא לא נמצא במסגרת.

טיפול בהזעת יתר

הקיץ הישראלי הוא תקופה מאתגרת במיוחד לבלוטות הזיעה של כולנו – אך יש ילדים, נערים ומבוגרים שנוטים להזיע יותר מאחרים. כיום קל לטפל בבעיה באמצעות הזרקות של בוטוליניום טוקסין (בוטוקס) בבית השחי או בכפות הידיים. זהו לא ניתוח, אלא טיפול נקודתי ומהיר, שמבוצע ללא הרדמה, תוך שימוש בחומר מאלחש בלבד.

לכן הטיפול כמעט אינו כרוך בסיכונים או בתופעות לוואי משמעותיות למעט נפיחות ואי-נוחות באזור ההזרקה שחולפות תוך זמן קצר. שביעות הרצון מהטיפול מאוד גבוהה והוא בהחלט עשוי לשפר את איכות החיים, אך חשוב לזכור שהתוצאות שלו מחזיקות בדרך כלל לתקופה שנעה בין חצי שנה לתשעה חודשים.

טיפול באקנה בצלקות אקנה ובפיגמנטציה בפנים

טיפול כזה אינו מוגבל לגיל 17, ונחשב טיפול רפואי ולא בהכרח טיפול קוסמטי. ניתן לטפל בבעיות אלה בעזרת לייזר, בעזרת פילינג (קילוף העור), או בעזרת משחות שונות ייעודיות לטפל בפיגמנטציה. פנייה למומחים של כללית אסתטיקה בתחום הזה תפתור את הבעיה גם בחודשי הקיץ.

טיפול בעור שנפגע מהחשיפה לשמש ומקרינת שמש

הטיפול הטוב ביותר במצב הזה הוא לא להגיע אליו בכלל ולהקפיד על מניעה כמה שניתן. נסו להימנע מחשיפה ארוכה לשמש וכשאתם יוצאים החוצה הוסיפו שימוש יום יומי במסנני קרינה באזורים החשופים לשמש. קיץ נעים.

ד"ר תמיר שי הוא מנתח פלסטי בכללית אסתטיקה ובבית החולים בילינסון מבית כללית

מחירון פלטינום

למחירים המיוחדים של חברי כללית פלטינום
לחץ כאן
כללית פלטינום