מהם הניתוחים הפלסטיים הפופולריים אצל גברים ונשים ובאילו מקרים יסרבו לנתח אתכם

ריאיון אישי עם ד"ר אריק בראל

אחרי ששירת כמפקד בצה"ל ופיתח קריירה בתחומים שונים, החליט ד"ר אריק בראל להגשים חלום ישן וללמוד רפואה. כעת, כשהוא בשיאה של קריירה מבטיחה כמנתח פלסטי, הוא משיב על כמה מהשאלות שהכי מעניינות את כולנו על העולם הכל כך מסקרן הזה

אריק בראל

צילום: ערן לם

ד"ר אריק בראל נמשך עוד מגיל צעיר לעולם הרפואה, אם כי בתקופות מסוימות בחייו הוא כלל לא היה בטוח שזה מה שיבחר לעשות בסופו של דבר. הוא שירת כמפקד בצה"ל, בין היתר בשורה של תפקידים מבצעיים, והשתחרר בדרגת סרן. בשלב הזה, הוא האמין שמאוחר מדי בשבילו ללמוד רפואה, החל לפתח קריירה בכיוונים שונים, עד שהבין שהוא לא באמת יכול לוותר על החלום הוותיק הזה.

"הרצון ללמוד רפואה לא עזב אותי", הוא נזכר. "אז בסופו של דבר נרשמתי לבית הספר לרפואה, השלמתי את לימודי הרפואה וההתמחות ובעיקר מימשתי את התפיסה שאף פעם לא מאוחר להשיג את המטרות שאנחנו מציבים לעצמנו".

ובעוד שהחלום להיות רופא קינן בו כאמור זמן רב, הבחירה להתמחות בפלסטיקה לא הייתה מובנת מאליה מהרגע הראשון. "רק במהלך הלימודים והסטאז' התנסיתי בעולם הפלסטיקה והבנתי כמה התחום הזה עשיר ומגוון. זה מקצוע שנותן המון ביטוי לידע רפואי, כישורים כירורגיים וגם, במידה מסוימת, אומנות. היופי במקצוע הזה הוא שאנחנו יכולים להשתמש בכל הכלים והידע שלנו כדי לשנות לטובה את איכות החיים של המטופלים – את הביטחון, ההערכה העצמית ובכך גם את מידת האושר והסיפוק שלהם".

וכמו הרפואה, גם החיבור לאומנות הוא דבר שהיה טבוע בו מגיל צעיר. ד"ר בראל אף מעיד על עצמו ש"תמיד אהבתי ליצור – לצייר, לפרק ולהרכיב דברים או לפסל. אם לא הייתי בוחר במסלול הרפואה כנראה שהייתי עוסק במכונאות, בפיזיקה או אפילו בפיסול".

"כיום גם גברים מודעים יותר לאיך שהם נראים"

הלו"ז של ד"ר בראל תמיד מלא בעשייה. את זמנו הוא מחלק בין בית החולים בילינסון, שם הוא מנהל את המרפאה לעיצוב הגוף אחרי ירידה במשקל (בעקבות ניתוחים בריאטריים ושחזורי דופן הבטן), לבין עבודה במרפאות כללית אסתטיקה בתל אביב, בפתח תקווה, במודיעין ואפילו באילת. במקביל, הוא לא מוותר על שירות מילואים בצה"ל ומשמש כמפקד בדרגת סגן אלוף.

"המבט של המטופלות והמטופלים כשהם רואים את התוצאה בפעם הראשונה. אני רואה שברגע הזה הם מרגישים סוג של התגשמות חלום. זו שמחה שאי אפשר להסתיר"

ניתוח פלסטי מורכב

כמי שנוסע הלוך ושוב ברחבי הארץ ומבצע שורה ארוכה של ניתוחים בכל חלקי הגוף לגברים ולנשים – הוא יודע היטב מהם הטיפולים המבוקשים ביותר בישראל. "אצל נשים, ניתוחי החזה נחשבים להכי פופולריים ואחריהם ברשימה הזאת אפשר למצוא ניתוחים לעיצוב הגוף כגון מתיחות בטן וגם, טיפולים אסתטיים כגון מילוי השפתיים, תיקון עצמות לחיים ומילוי קמטים", הוא מספר.

ואם תהיתם אילו טיפולים מועדפים על הגברים הישראלים, הנה נתון שאולי יפתיע את חלקכם. "גם אצל גברים, רבים בוחרים לבצע ניתוחים בחזה כדי להיפטר מחזה מוגדל (גניקומסטיה). לא מעט גברים גם פונים לניתוחי עפעפיים ולמתיחת צוואר", אמר.

לתפיסתו, בשנים האחרונות חל שינוי מהותי באופן שבו גברים ישראליים תופסים את עולם הניתוחים הפלסטיים. "כיום גברים יותר מודעים לאיך שהם נראים ומייחסים חשיבות גדולה יותר לטיפוח ולאסתטיקה שלהם", הוסיף.

"יש המון דרכים לשפר את מראה הגוף אחרי לידה – בין היתר בעזרת שילוב בין כמה טכניקות בניתוח אחד, כמו הרמת שדיים, מתיחת בטן והסרת עודפי עור – כדי לעזור לאותן אימהות להרגיש שוב את הנשיות והאטרקטיביות שלהן"

כיום במבט לאחור, ד"ר בראל לא מתחרט לרגע שבחר לא לוותר על החלום שלו והפך למנתח פלסטי. כששאלנו מה הדבר שהכי מספק אותו בעבודתו, הוא השיב מיד: "המבט של המטופלות והמטופלים כשהם רואים את התוצאה בפעם הראשונה. אני רואה שברגע הזה הם מרגישים סוג של התגשמות חלום. זו שמחה שאי אפשר להסתיר – שמלווה בהמון נחת וסיפוק".

לא מזמן הוא התרגש לראות שתויג בפוסט בפייסבוק של אחת המטופלות שלו. "היא כתבה – 'למנתח ששינה לי את החיים' ופרסמה תמונות לפני ואחרי שצילמה ומראות את השינוי הדרמטי שעברה. זה ללא ספק נותן סיפוק אדיר ששווה הרבה יותר מכל תגמול אחר".

שילוב מנצח של ניתוחים

ואם תשאלו מהם הניתוחים האהובים עליו, הוא ישיב שהוא מוצא עניין ואתגר בכל ניתוח, אך יש סוג אחד של ניתוחים שבהם זה בולט אפילו יותר. "מגיעות אליי הרבה נשים אחרי לידה שלא היו מרוצות מהגוף שלהן ובאיזשהו מקום כבר השלימו עם המצב וחשבו שככה הן יראו לתמיד. זה כמובן לא נכון כי כיום יש המון דרכים לשפר את מראה הגוף אחרי לידה – בין היתר בעזרת שילוב בין כמה טכניקות בניתוח אחד, כמו הרמת שדיים, מתיחת בטן והסרת עודפי עור – כדי לעזור לאותן אימהות להרגיש שוב את הנשיות והאטרקטיביות שלהן".

ניתוחים מורכבים

מתי מציבים את הגבול?

ד"ר בראל מאמין שככל שעובר הזמן, ניתוחים פלסטיים הופכים יותר מקובלים ויותר אנשים מבינים שהם בהחלט יכולים לשנות דברים שתמיד הפריעו להם בעצמם. עם זאת, דווקא בגלל זה חשוב לו גם להיות זה שמותח גבול ברור אם הוא רואה לנכון לעשות זאת.

"לנו כרופאים יש אחריות שמחייבת אותנו גם לא להסכים לנתח ולהיות שומרי הסף כשאנחנו נדרשים לכך. למרות שניתוחים פלסטיים נחשבים בטוחים יותר מבעבר ולמרות הטכנולוגיות המתקדמות שעוזרות לשפר את הדיוק במהלכם – חשוב לזכור שעדיין מדובר בניתוח – וזה לא עניין של מה בכך".

הוא מדגיש שהוא שם את הגבול בין היתר כאשר הוא מרגיש ש"הציפיות של המטופלים לא ריאליות או שאין סיבה ממשית לבצע ניתוח. התפיסה שלנו כארגון עם אחריות רפואית היא שאם אנחנו רואים לדוגמה שהדבר שמפריע למטופל הוא לא מספיק משמעותי כדי להכניס אותו לניתוח עם הרדמה, חתכים וסיכונים – חשוב שתהיה לכל מנתח את היושרה להגיד את זה בפה מלא. בעניין הזה לתפיסתי אין מקום לפשרות או הנחות".

מחירון פלטינום

למחירים המיוחדים של חברי כללית פלטינום
לחץ כאן
כללית פלטינום