"מטופלים אחרי ניתוח בריאטרי נותרים עם עודפי עור ששום פעילות גופנית או תזונה לא יוכלו להעלים"

ריאיון אישי עם ד"ר תומר איזנברג

הוא עוזר מדי יום לנשים, גברים, זקנים וצעירים, לפתור בעיות שהציקו להם במשך שנים וסוף סוף להרגיש טוב יותר עם עצמם. כמנתח פלסטי ד"ר איזנברג מבין דבר שאנשים רבים לא מבטאים בקול – כמה המראה החיצוני באמת משפיע על מה שאנחנו מרגישים בפנים

ד"ר תומר איזנברג

ד"ר תומר איזנברג מגיע משושלת ארוכה של רופאים. סבו, סבתו, אביו ואפילו אישתו עוסקים בתחום החשוב הזה. אך לדבריו, הבחירה ללכת בדרכם לא הגיעה בעקבות לחץ של המשפחה, אלא מתוך אהבה אמיתית וכנה לתחום ספציפי מאוד ברפואה. "מאז שאני זוכר את עצמי נמשכתי לתחום הכירורגיה. מגיל קטן ידעתי שאם אני הולך ללמוד רפואה – אני מוכרח להתמקצע כמנתח".

כיום הוא עובד כמנתח פלסטי ברשת כללית אסתטיקה ובמקביל מנהל את השירות הפוסט בריאטרי במרכז הרפואי סורוקה, שמסייע לאנשים לעצב מחדש את גופם אחרי ירידה משמעותית במשקל. "לפני שהגעתי לבית החולים, לא היה בו בכלל גוף שנותן שירות כזה", הוא נזכר. "אני דחפתי לפתוח אותו כי הבנתי איזה ערך אדיר הוא יכול לספק למטופלים".

"בקליניקה שלי אפשר לראות כיום גם גברים שכבר לא מתביישים לבצע טיפולים שונים כדי להרגיש טוב יותר עם עצמם".

"המטופלים אומנם יורדים במשקל בצורה משמעותית, אבל גם נותרים עם עודפי עור ששום פעילות גופנית או שינוי בתזונה לא יעזרו להיפטר מהם", הוא מדגיש. לכן היה לו חשוב כל כך להציע בבית החולים שירות משלים עם טיפולים כמו מתיחת בטן, ירכיים וזרועות, לצד עיצוב מחדש של השדיים לנשים וטיפול בבעיות אסתטיות נוספות.

ניתוח בריאטרי, המכונה גם ניתוח קיצור קיבה, טומן בחובו שינוי משמעותי ביותר בחייהם של אנשים שנלחמים במשך שנים רבות עם משקל עודף, אך האתגרים כאמור אינם מסתיימים לחלוטין כשעוזבים את חדר הניתוח.

אחרי ניתוח

"הטיפול שאנחנו נותנים משנה את החיים של אנשים"

גם בבית החולים וגם במרפאת כללית אסתטיקה בבאר שבע, ד"ר איזנברג מאמין כי הוא זוכה להשפיע על חייהם של המטופלים בצורה שלא תמיד מובנת לצופה מהצד. "ניתוחים פלסטיים לא רק משנים את הפנימיות. יש מחקרים שמראים ששינוי כזה מחזק מאוד את הביטחון העצמי ומשפר את איכות החיים".

למרפאה שלו מגיעים אנשים בכל גיל, מילדים שסובלים מאוזניים בולטות ומהקנטות כתוצאה מכך ועד לאנשים מבוגרים שרוצים להאט מעט את שעון הזמן ולהילחם בנזקי הגיל. "אנשים לא מבינים כמה סבל יכולות לגרום לנו בעיות אסתטיות", הוא מסביר. "בין אם מדובר בילדים שמכסים את האוזניים עם השיער כדי שלא יצחקו עליהם, או אימהות אחרי לידה שמתביישות ללכת עם בגד ים בקיץ. אני שמח שניתנה לי הזכות לעזור לכל כך הרבה אנשים להפסיק להתבייש בגוף שלהם. מבחינתי זה ממלא ומספק מאוד".

"אני מאמין שככל שיחלוף הזמן, הניתוחים הפלסטיים יהפכו פולשניים פחות לצד פיתוח של טכניקות מתקדמות שישפרו את התוצאות, יפחיתו את הסיכונים ויצמצמו את הנזק האפשרי בניתוחים".

לנו הוא מספר שחדר הניתוח הוא "הבית השני שלי. זה המקום שאני מעביר בו את רוב שעות היממה וכמו בבית הפרטי שלי, גם שם אני נותן מאה אחוזים מהיכולות שלי כדי להגיע לתוצאה הכי טובה ומשמעותית. זה נותן סיפוק אדיר כשאתה רואה בסוף התהליך תגובה טובה של מטופל או מטופלת שנתנו בך אמון. אני חושב שתחום הפלסטיקה הוא בין התחומים הכי מתגמלים ברפואה מהבחינה הזאת".

"ניתוח פלסטי הוא כבר לא טאבו, גם בעבור גברים"

בעבר, אנשים שעברו ניתוחים פלסטיים היו מנסים להצניע ולהסתיר את העובדה הזאת. כיום יותר ויותר אנשים לא רק שלא מתביישים בכך, אלא מתגאים ומספרים לכולם. "זה כבר נהיה טרנד והפך לחלק מהנורמה, לא רק בקרב נשים אלא גם בקרב לא מעט גברים", מדגיש ד"ר איזנברג. "בקליניקה שלי אפשר לראות כיום גם גברים שכבר לא מתביישים לבצע טיפולים שונים כדי להרגיש טוב יותר עם עצמם".

ואם תשאלו אותו, העתיד של התחום המתפתח הזה יהיה אפילו עוד יותר ורוד."אני מאמין שככל שיחלוף הזמן, הניתוחים הפלסטיים יהפכו פולשניים פחות לצד פיתוח של טכניקות מתקדמות שישפרו את התוצאות, יפחיתו את הסיכונים ויצמצמו את הנזק האפשרי בניתוחים".

כדי לגלות בדיוק מה צופן העתיד בעולם הזה שעובר תהפוכות רבות בכל כמה שנים, ד"ר איזנברג מקפיד לטוס באופן קבוע להשתלמויות בארצות הברית, באירופה, אך בעיקר בברזיל. את כל הדרך לדרום אמריקה הוא עושה לדבריו מכיוון ש"חלק מהמנתחים הגדולים בעולם הגיעו מברזיל. זה המקום שבו פיתחו את השיטות המפורסמות ביותר בעולם הפלסטיקה וחשוב לי ללמוד גם מהטובים ביותר בתחום".

לעמוד של ד"ר תומר איזנברג

מחירון פלטינום

למחירים המיוחדים של חברי כללית פלטינום
לחץ כאן
כללית פלטינום