הגדלת חזה – 10 דברים שחשוב שתדעי לפני שאת יוצאת לדרך

למי מתאים ניתוח הגדלת חזה? איך בוחרים את הרופא המנתח ואת שיטת הניתוח? מה חשוב לברר על השתלים? ואילו סיבוכים עלולים לצוץ?

הגדלת חזה

לא משנה בת כמה את, למראה השדיים שלך השפעה עצומה על תחושת הנשיות שלך ועל הביטחון העצמי שלך.נשים שלא מרגישות בנוח עם מראה החזה שלהן לא פעם משלמות מחיר יקר של דימוי עצמי נמוך ותחושת חוסר נוחות כללית עם גופן.

הפתרון: ניתוח הגדלת חזה, שזוכה לפופולריות שהולכת וגדלה עם השנים. אז מה חשוב שתדעי לפני שאת יוצאת לדרך?

  1. בחירת הרופא המנתח

חשוב לבצע הגדלת חזה אצל מנתח פלסטי מומחה, מורשה משרד הבריאות וחבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית, המשתייך לארגון גדול עם גב חזק שימשיך ללוות אותך לאורך שנים. לא כל מנתח הוא רופא מומחה בכירורגיה פלסטית, ולא לכל מומחה בכירורגיה פלסטית יש את הניסיון והמיומנות הנדרשים לצורך ביצוע מיטבי של הגדלת חזה. בכללית אסתטיקה כל המנתחים הם רופאים בכירים, מובילים בתחומם, מומחים בכירורגיה פלסטית, וכמובן חברים באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בישראל. הגדלת חזה מתבצעת בכללית אסתטיקה תחת סטנדרטים מחמירים, והטיפול כולו – כולל אבחון, אשפוז, ליווי ובקרה רפואית – נעשים תחת קורת הגג עתירת הניסיון של שירותי בריאות כללית.

  1. תיאום ציפיות מקצועי

לאחר קבלת ההחלטה לעבור הגדלת חזה, ובתום הבדיקות הרפואיות שעורך רופא מומחה (ורק הוא!), חשוב לקיים עמו תיאום ציפיות, על מנת להחליט מה יהיה גודל השתל וצורתו, והיכן יהיה החתך. כפי שיסביר לך הרופא שלך, לכל אישה מתאים גודל שתל שונה, בהתאם למבנה הגוף שלה, למרקם העור, לגודלו ולצורתו של בית החזה, והחשוב מכל – בהתאם לציפיות שלה. כאשר השתל אינו תואם את נתוני הגוף הטבעיים, כדוגמת שתל גדול כאשר מדובר בגוף רזה, עלול להתקבל מראה מנופח ולא מחמיא. בנוסף, כובד המשקל של השתלים הגדולים עלול לגרום לכאבים ולצניחת החזה. כמובן ששתל קטן מדי ביחס למידות הגוף לא יספק את התוצאה הרצויה. מנתח מיומן, מקצועי ומנוסה יוכל להתאים עבורך את הטיפול בהתאם לציפיות שלך, וכך לחסוך ממך עוגמת נפש.

  1. למי מתאים ניתוח הגדלת חזה?

ניתוח הגדלת חזה מיועד לנשים שמרגישות לא בנוח עם עצמן בגלל מראה החזה – ולא רק בשל גודלו. ניתוח מסוג זה מהווה פתרון גם למקרים בהם מדובר בחזה לא סימטרי, או במקרים בהן לשדיים מראה "מרוּקן" בעקבות הריונות והנקות. ניתן לבצע הגדלת חזה החל מגיל 17, לאחר שהושלמה ההתפתחות המינית והשדיים מגיעים לגודלם המלא. על אף שניתוח הגדלת חזה אינו מונע את האפשרות להניק, נשים רבות מעדיפות לבצע אותו לאחר שהן מסיימות את פרק הלידות בחייהן, ואז הן גם מבצעות בנוסף ניתוח הרמת חזה.

  1. איך קובעים את מיקום החתך?

ניתן לבצע חתך להגדלת חזה במספר מקומות:

• בקפל המצוי מתחת לשד (הקפל התת-שדי).
• דרך חתך בגבול העטרה שסביב הפטמה.
• דרך בית השחי.

הכירורג המומחה יקבע את מיקום החתך לאחר הבדיקות המקדימות, ובהתאם למטרות הגדלת החזה כפי שהוגדרו על ידי המטופלת.

  1. שיטות

שתי שיטות נהוגות כיום בניתוח הגדלת חזה: האחת היא הכנסת השתל מאחורי שריר החזה מקנה לשד מראה טבעי ותחושה נעימה, ומאפשרת הנקה ובדיקות ממוגרפיה ללא קושי. כאשר מדובר רקמת השד עבה, כשהשתל קטן, או כשהשד צונח במקצת – מקובל לבצע את הגדלת חזה בשיטה השנייה, תוך מיקום השתל מעל לשריר החזה.

  1. קצת על התהליך

כירורג מומחה של כללית אסתטיקה יסביר לך על תהליך הניתוח, יעריך את מצבך הבריאותי, יבדוק את צורת השדיים שלך, ימדוד אותם, יבצע אבחון של עור החזה שלך, של מיקום הפטמות והעטרות, יחד תקבעו את נפח השתלים ויברר פרטים בנוגע למצבך הרפואי הכללי. לאחר מכן יציג בפנייך הכירורג המומחה את האפשרויות העומדות בפנייך, תוך הבנה של הסיכונים הכרוכים בניתוח מסוג זה. מילוי מדוקדק אחר הוראות הכירורג הפלסטי המומחה הוא תנאי הכרחי להצלחת ניתוח הגדלת חזה. הגדלת חזה אורכת בין שעה לשעתיים, ולאחר מכן תועברי להשגחה בחדר ההתאוששות. טרם שחרורך, תקבלי תדרוך מדויק כיצד לטפל בחזה לאחר הניתוח – אלו תרופות תצטרכי ליטול ואילו משחות עלייך למרוח כדי למנוע זיהומים, להחיש את תהליך ההחלמה, ולהגיע לתוצאות מיטביות. במשך מספר שבועות לאחר הניתוח יש לעשות שימוש בחזייה תומכת לצורך ייצוב השדיים. במהלך תקופה זו יש להימנע משינה על הבטן או מפעילות גופנית.

  1. סיכונים וסיבוכים

בדומה לכל ניתוח פלסטי, גם לאחר הגדלת חזה עלולות להיות תוצאות שאינן משביעות רצון, כדוגמת חזה לא סימטרי או קווי מתאר חריגים, אשר לעתים מצריכים ניתוח משלים. מאחר שמדובר בהליך כירורגי, הגדלת חזה טומנת בחובה סיכונים וסיבוכים, אם כי בשכיחות נמוכה. הסיכונים העיקריים הם זיהום או החלמה איטית של השתלים, דימום, שטפי דם או התפתחות "קופסית" סביב השתל, וכן שינוי תחושתי של העור והפטמות.

במחקרים רבים שנעשו על מיליוני נשים, הוכח שאין קשר בין שתלי סיליקון לסרטן שד, בזמן האחרון נמצא קשר בין גידול של בלימפה לשתלי סיליקון מחוספסים. הגידול נדיר ביותר וקל להחלים ממנו. בשל הסיכונים הקיימים, חשוב שהניתוח יבוצע על ידי רופא מומחה בכירורגיה פלסטית, על ניסיון עשיר ומיומנות גבוהה, שגוף רפואי עומד מאחוריו ושיוכל להעניק לך ליווי ואחריות רפואית ומקצועית לאורך שנים.

  1. איכות השתלים

איכות השתלים והתאמתם לנתוני גופך הם הכרחיים לצורך הצלחת הניתוח. שתלים מוזלים? מבצעים והנחות? לא כשמדובר בבריאות שלך.

בקרת האיכות של הציוד הרפואי בו נעשה שימוש בכללית אסתטיקה היא גבוהה ביותר. השתלים עומדים בסטנדרטים מחמירים של איכות, ועברו את אישורי משרדי הבריאות בארץ, באירופה ובארה"ב. הם עטופים בסיליקון איכותי, וכך הם שומרים על איכותם לאורך שנים. לרוב נעשה שימוש בשתל סיליקון המדמה את השד הטבעי, וניתן לבחור בשתל עגול או בשתל דמוי טיפה או אגס (אנטומי), תוך התייעצות עם הכירורג המומחה ובהתאם לנתוני גופך.

  1. בדיקות תקופתיות

לאחר ניתוח הגדלת חזה, מומלץ לבצע בדיקת שד (אולטרסאונד) אחת לשנה או שנתיים, בהתאם להמלצת הכירורג המומחה שניתח אותך, ולהקפיד לעדכן את הגורם הרפואי המבצע את הבדיקה על קיומם של השתלים. ניתן לערוך בדיקות סקר בשדיים גם כאשר יש בהם שתלי סיליקון, ולעתים יש צורך בבדיקות משלימות כדוגמת ממוגרפיה ו-MRI.

  1. היכוני לחזה לו חיכית!

לאחר ניתוח הגדלת חזה, הנפיחות יורדת בהדרגה, שטפי הדם נעלמים עם הזמן, ותוכלי להסתכל במראה וליהנות מהשדיים החדשים שלך. ניתוח הגדלת חזה מוביל באחוזי שביעות הרצון בקרב המטופלות. אנו מאחלים לך שגם את תיהני מהתוצאה הסופית, ונשמח לעמוד לרשותך לכל שאלה.

 

מתלבטת? יש לך שאלות? מוזמנת לשיחת ייעוץ עם כירורג מומחה 

מחירון פלטינום

למחירים המיוחדים של חברי כללית פלטינום
לחץ כאן
כללית פלטינום