עצות לבחירה נכונה של מנתח פלסטי

ניתוחים פלסטיים, הם ה"טרנד" הכי חם בעולם היופי. בכל שנה נרשמת עליה של עשרות אחוזים בפונים למרפאות כללית אסתטיקה השונות המציעות מראה חדש וזוהר. למה לא, בעצם? אם אפשר לשפר את נזקי הזמן לתקן או לחדש מראה נוכחי שמפריע לנו? למה לא ללכת על זה?

ד"ר עמוס לויאב מנהל רפואי ראשי ברשת "כללית אסתטיקה"

רק בכללית אסתטיקה! לקוחות כללית מושלם פלטינום נהנים מעד 70% סבסוד על כל הניתוחים הפלסטיים. ​לפרטים נוספים ולקביעת פגישת ייעוץ ללא התחייבות לחץ/י כאן>>

רק לפני שרצים למנתח הראשון שנקרה בדרכנו – חשוב לעצור לרגע ולזכור , שניתוח הוא הליך רפואי, שטומן בחובו גם סיכונים ולכן כדאי לבדוק, לבחון ולבחור היטב. רגע לפני שמתמסרים ללא תנאי לסכין המנתחים, להלן כמה עצות, שיעזרו לנו לעשות את הבחירה היותר נכונה ומושכלת בבחירת מנתח פלסטי:

לכו להתייעץ – אם חשבתם והגעתם למסקנה שבעייתכם עשויה להשתפר בעזרת ניתוח פלסטי אסתטי, זה הזמן לפנות לפגישה מקדימה עם מנתח פלסטי. על המנתח הפלסטי להיות מומחה בכירורגיה פלסטית, מומלץ גם לברר אם הוא חבר ב"איגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית", ואל תתביישו לבקש מהרופא תעודה המעידה על התמחותו.

בחנו את המנתח – במהלך הפגישות עם הרופא מומלץ לבחון את מידת הפתיחות שלו ואת אמינותו. רופא אמין יתאר בפניכם את המציאות באמת: את תהליכי ההחלמה, את הקשיים והמגבלות הצפויים (אם צפויים), והסיבוכים שעלולים להיגרם מהניתוח. מנתח טוב אמור לשמש לכם כמעין "מראה", שדרכה תבינו אם הצורך שלכם בניתוח הוא, אכן, אמיתי.

הפעילו שיקול דעת – היזהרו מאוד מרופא שנלהב לעשות את הניתוח אפילו יותר מכם. גישה כזאת עלולה להיות בעייתית ולהעיד על מומחיותו ורצינותו של הרופא.
רופא רציני אמור דווקא לסנן את הפונים אליו ולאבחן את הפגמים שגם אם הם קיימים ואמיתיים אין בכוח הניתוח לפתור ואת המקרים שבהם הפגם קטן בהרבה ממה שנראה למטופל.
אצלנו ב"כללית אסתטיקה" המנתחים הפלסטיים דוחים כ 30% מן הפונים.
בנוסף, מנתח שמבטיח ש"אין בעיות" ו"אין סיבוכים" טועה ומטעה. אין פעולה ברפואה שאין בה סיכוי לסיבוכים. צריך לדעת כי גם כאשר הולכים לטיפול אסתטי צריך לקחת בחשבון שהוא עלול לא להצליח.

בדקו תחום מומחיות – היזהרו ממי שמגדיר את עצמו "פלסטיקאי". אין "חיה" כזאת! חשוב לבחון היכן התמחה הרופא, וכמה ניתוחים מהסוג שאתם מבקשים לעבור הוא ביצע קודם לכן (ואם הוא מתמחה בעיקר בהרמות חזה, אולי לא כדאי לעבור אצלו ניתוח אף…). מתי סיים את ההתמחות והיכן עבד מאז.

אספו המלצות רציניות – היזהרו ממכונים עלומי שם, שמפנים אתכם לרופא "שלהם". עדיף להגיע למומחה שקיבלתם עליו המלצות מוקדמות ממנותחים אחרים, וגם חוות דעת שנייה
מרופאים אחרים.
בתחום הכירורגיה האסתטית במיוחד, חשוב מאוד שלא להתרשם רק מהפרסומות, ויהיו אלה אטרקטיביות ככל שיהיו, אלא לבחון את הנתונים בשבע עיניים ולהסתמך אך ורק על המלצות ממקורות רציניים.

אל תתלהבו מצילומים – אצל מנתחים פלסטיים רבים יש במרפאה או במשרד "אלבומי הצלחות". ההסתמכות על אלבומי התמונות בלבד היא בעייתית במקצת, כי ברור מאליו שאף רופא לא יראה את הניתוחים שלא הצליחו. אפשר ואף רצוי לבקש מהרופא להציג בפניכם תמונות של הצלקות הצפויות לאחר הניתוח. שתדעו כיצד הן אמורות להיראות, והיכן.

דברו ברור – עדיף להגדיר בפני הרופא את טווח הציפיות שלכם מהניתוח ולבקש – ואף לקבל – תשובה על מידת הריאליות שלהן. זה עלול להיות כואב, אבל תשובה בוטה של המנתח עושה לפעמים פלאים בהנחתה מהירה על קרקע המציאות ובכך מונעת המון כאבי לב ואכזבות בסוף הדרך.

בדקו את הכימיה – אם אין לכם תחושת אמון במנתח שבו בחרתם – חפשו מנתח אחר. חייבת להיות כימיה מסוימת ביניכם לבין המנתח, שתאפשר לכם לתקשר איתו בחופשיות ובכנות. אחרי הכול, צפוי לכם קשר מתמשך – לפני הניתוח ובתקופת ההחלמה שאחריו.

קחו בחשבון את המחיר – טווח המחירים של הטיפולים האסתטיים השונים רחב מאוד. מחיר הטיפול תלוי במשתנים כמו המוניטין של הרופא, המוסד שבו מתבצע הניתוח, ואיכות החומרים והאביזרים בהם משתמשים. אבל יש לזכור: מחיר נמוך מאוד צריך לעורר חשד. מאידך, מחיר גבוה אינו בהכרח ערובה להצלחה.

לקוחות כללית – חשוב שתדעו!
בטרם תקבלו החלטה היכן לבצע את הניתוח, זכרו כי אתם זכאים לייעוץ מקדים והדרכה מקצועית מהמומחים של כללית אסתטיקה.

 

חדש ללקוחות פלטינום, החל מה – 1.1.2019 רשת כללית אסתטיקה הנה ספק יחיד לניתוחים פלסטיים עבור לקוחות פלטינום. לקוחות כללית מושלם פלטינום נהנים מעד 70% סבסוד על כל הניתוחים הפלסטיים. ​לפרטים נוספים ולקביעת פגישת ייעוץ ללא התחייבות לחץ/י כאן>>