10 דברים שחשוב לדעת על הגדלת חזה

ניתוח להגדלת חזה משפיע על רמת שביעות הרצון של המנותחת. מהי השיקולים בבחירת המנתח המתאים? מה ההבדל בין שתל עגול לאנטומי? כיצד בוחרים גודל רצוי? אילו סוגי ניתוחים מוכרים כיום?

ד"ר עמוס לויאב, רופא ראשי ברשת מרפאות כללית אסתטיקה

רק בכללית אסתטיקה – ניתוחי חזה מסובסדים! לקוחות כללית מושלם פלטינום חוסכים עד 70%. ​לפרטים נוספים ולקביעת פגישת ייעוץ ללא התחייבות לחץ/י כאן>>

 

"שדייך כשני עופרים תאומי צבייה הרועים בשושנים". מה שנכתב ב"שיר השירים" לפני אלפי שנים, נכון גם בימינו. השדיים הם דומיננטיים בהצגה הכוללת של גוף האישה. חשיבותם ניכרת ובאה לידי ביטוי במראה כללי מצודד. הם מעניקים לנשים בכל הגילאים ביטחון עצמי ודימוי גוף גבוה. למרות שהניתוח נקרא "הגדלת חזה", ההליך הרפואי המבוצע בפועל הוא הגדלת שדיים בלבד, ולא הגדלת חזה. ההגדלה נעשית בשדיים ולא בכל בית החזה. לאורך השנים השתרש בקרב הרופאים ובקרב המטופלות המונח "הגדלת חזה". שני המונחים – נכונים לצורך העניין.

10 כללים שיעזרו לך להשיג את התוצאות הטובות ביותר בניתוח להגדלת חזה

1. בחרי את המנתח הנכון
ודאי שהמנתח שבחרת הוא:
• מנתח כירורג מומחה
• מורשה משרד הבריאות
• חבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית
• משתייך לארגון גדול עם גב חזק שילווה אותך לאורך שנים

כללים אלה נכונים לגבי כל הניתוחים הפלסטיים והאסתטיים. המנתחים בכללית אסתטיקה הם כולם רופאים בכירים, מומחים בכירורגיה פלסטית וחברים באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בישראל. הסטנדרטים בהם מתבצע הטיפול והניתוח שלהם הם מהגבוהים שקיימים. הניתוח, האשפוז, הליווי והבקרה – כל אלה נעשים תחת קורת הגג עתירת הניסיון של שירותי הכללית.
הרופא המנתח יסביר לך על הליך הניתוח, יעריך את מצבך הבריאותי, יבדוק את צורת השדיים שלך, ימדוד אותם, יאבחן את עורך ואת מיקום הפטמות והעטרות ויתחקר אותך על מצבך הרפואי. לאחר מכן ידון אתך באפשרויות העומדות בפניך, בתוצאה המבוקשת ובסיכונים הכרוכים בניתוח מסוג זה. מילוי אחר הוראותיו הוא תנאי חשוב להצלחת הניתוח.

2. ערכי תיאום ציפיות מקצועי
לאחר ההחלטה לבצע את הניתוח והבדיקה המקצועית שנערכת על ידי המנתח (ורק על ידי המנתח!) חשוב לקיים עם הרופא פגישת תיאום ציפיות. בשיחה הזו יוחלט על גודל השתל, על צורתו ועל מיקום החתך.
חשוב לזכור כי לא כל נפח יתאים לשדייך. על השתל להתאים למבנה הגוף, למרקם העור, לגודלו וצורתו של בית החזה, וכן – גם לציפיות שלך.
שתל גדול מדי על גוף רזה, לא יניב מראה טבעי ומחמיא אלא מראה מנופח ומוגזם. הוא יגרום לכאבים בגלל המשא הכבד ועלול להביא לצניחת החזה בשל כובדו. מאידך, שתל קטן מדי על גוף רחב לא יספק את התוצאות להן את מקווה. מנתח מקצועי מנוסה יידע להתאים את הניתוח לציפיות המדויקות שלך ויחסוך לך בעיות רפואיות ועוגמת נפש.

3. מתי באמת כדאי לך לעשות ניתוח הגדלת חזה?
לא כל אישה עם שדיים קטנים זקוקה להגדלה. נשים רבות עם חזה קטן או בינוני מרגישות מצוין עם עצמן. הגדלת שדיים במקרה כזה היא לא הכרח. למי כן כדאי? לנשים שלא חשות בנוח עם עצמן בגלל חזה קטן, חזה אסימטרי, או חזה "מרוקן" לאחר הנקות.
ניתן לבצע הגדלת חזה רק מגיל 17 – לאחר שהושלמה ההתפתחות המינית. חלק מהנשים מבקשות להמתין עם ההגדלה עד שתסיימנה את פרק הלידות בחייהן, (למרות שאין בעיה להניק לאחר ניתוח הגדלה), ומבצעות בנוסף ניתוח הרמת חזה.

4. איך קובעים את מיקום החתך?
ניתן לבצע הגדלת חזה במספר דרכים:
• בקפל המצוי מתחת לשד (הקפל התת-שדי)
• באזור הקו התחתון של החזייה
• דרך חתך בגבול העטרה
• דרך בית השחי
הרופא המנתח יקבע את מיקום החתך לאחר הבדיקות המקדימות ומתוך הקשבה והתייעצות עם המטופלת.

5. "מתחת", או "מעל" – איזו שיטת ניתוח מתאימה לך?
שתי שיטות נהוגות כיום בניתוח להגדלת חזה: הכנסת השתל מאחורי (מתחת) שריר החזה, מקנה לשד מראה טבעי ותחושה נעימה ומאפשרת הנקה ובדיקות ממוגרפיה ללא קושי.
שיטה נוספת היא מיקום השתל מעל לשריר החזה. שיטה זו מתאימה בעיקר לנשים עם רקמת שד עבה, כשהשתל קטן, או כשהשד מעט צנוח, אך לא מספיק בשביל לבצע הרמה.

6. הכירי את התהליך – לפני ואחרי
לפני הניתוח תתבקשי לעבור בדיקות מקיפות כדי לוודא את מצב בריאותך. הניתוח אורך כשעה-שעתיים. ועם סיומו תעברי להשגחה בחדר ההתאוששות.
טרם שחרורך תקבלי תדרוך מדויק כיצד לטפל בחזה לאחר הניתוח – אלו תרופות תצטרכי ליטול או למרוח כדי לסייע להחלמה ולהפחתת הסיכוי לזיהום.
לאחר הניתוח תתבקשי להשתמש לאורך 3-4 שבועות בחזיית ספורט אשר תייצב את השד. לא מומלץ לישון על הבטן או לעסוק בספורט בימים אלה. בתוך מספר שבועות, תוכלי לחזור לפעילות מלאה.

7. על אחריות וסיכונים
כמו בכל ניתוח, גם בניתוח הגדלת חזה קיימים סיכונים אפשריים, גם אם בשכיחות נמוכה. הסיכונים העיקריים הם זיהום או החלמה איטית של השתלים, דימומים, שטפי דם או התפתחות מעין "קופסית" סביב השתל וירידה בתחושה של העור והפטמות.
כיוון שזו תגובת הגוף להחדרת גוף זר – אי אפשר לצפות את התופעה מראש ובמקרים מסוימים מוציאים את השתל, ממתינים 3-6 חודשים ומכניסים שתלים חדשים. הליך זה פותר את הבעיה ברוב המקרים.
חשוב שתהיי בטוחה שהמנתח והגוף הרפואי שעומד מאחוריו ילוו אותך באחריות לאורך זמן.

8. כמה מילים על חשיבות שתלים
איכות השתלים והתאמתם חיונית להצלחת הניתוח. אל תתפתי ל"שתלים מוזלים" או ל"מבצעים והנחות". ברוב המקרים – הם עלולים לבוא על חשבון בריאותך.
השתלים המאושרים לשימוש בכללית אסתטיקה הם שתלים באיכות מעולה, אשר עברו את אישורי משרדי הבריאות בארץ, באירופה ובארה"ב. השתלים עטופים במעטפת סיליקון חזקה וניתן להישאר עמם לאורך שנים רבות ולהקפיד על מעקב רפואי מדי שנה-שנתיים.
בדרך כלל משתמשים בשתל סיליקון המדמה את השד הטבעי. המנתח בוחר בשתל עגול או בשתל דמוי טיפה או אגס (אנטומי).
במחקרים רבים לא נמצא קשר בין השתלים למחלות מפרקים ולא הייתה עליה בשכיחות סרטן השד אצל נשים עם שתלי סיליקון.

9. ערכי בדיקות תקופתיות מדי בכל שנה עד שנתיים
לבעלות שתלים מומלץ לעבור בדיקת שד (אולטרסאונד) פעם בשנה -שנתיים ולהקפיד ליידע את הבודקים על קיומם של השתלים.
רופאי רנטגן העוסקים בבדיקות שד, יודעים לערוך את בדיקות הסקר גם בקרב בעלות שתלי סיליקון, אם כי ניתן לברר את הצורך בבדיקות משלימות כמו ממוגרפיה, MRI וכדומה.

10. את יכולה לצפות לחזה מעוצב, יפה ובעל מראה טבעי
לאחר הניתוח הנפיחות תרד בהדרגה, שטפי הדם ייעלמו ותוכלי להסתכל במראה וליהנות מהשדיים החדשים שלך.
ניתוחי שדיים, מובילים באחוזי שביעות הרצון הגבוהים בקרב המטופלות! אנו מאחלים לך שגם את תיהני מהתוצאה הסופית.

 

חדש ללקוחות פלטינום, החל מה – 1.1.2019 רשת כללית אסתטיקה הנה ספק יחיד לניתוחים פלסטיים עבור לקוחות פלטינום. לקוחות כללית מושלם פלטינום נהנים מעד 70% סבסוד על ניתוחי חזה. ​לפרטים נוספים ולקביעת פגישת ייעוץ ללא התחייבות לחץ/י כאן>>