"בשבילי הפלסטיקה היא תחום גדול מהחיים"

ריאיון אישי עם ד"ר גיל נרדיני

הוא השלים התמחות בפלסטיקה לפני 12 שנים, כאשר רבים מהטיפולים בתחום עוד נתפסו כשירות לבודדים בעלי ממון בלבד. כעת הוא מאמין שאנחנו נמצאים בראשיתה של מהפכה – עם הטמעת טכניקות טיפול חדשניות שמבטיחות כבר עכשיו תוצאות טבעיות יותר לצד סיכון מינימלי

ד"ר גיל נרדיני

זה לא סוד שאימהות רבות חולמות שהילדים שלהם יהיו רופאים ועורכי דין. אם כך, התאומים במשפחת נרדיני, גיל ורון, הביאו מנה מקסימלית של נחת להוריהם כשהפכו לרופא ועורך דין בהתאמה.

ד"ר גיל ידע כל חייו שהוא רוצה להיות רופא, אך בלימודי הרפואה עדיין התקשה להבין במה ירצה להתמחות. הכל השתנה כשהגיע לחילופי סטודנטים בניו יורק ועשה לראשונה רוטציה במחלקת הפלסטיקה. "שם נפקחו לי העיניים, זה היה מטורף", הוא נזכר.

"מה שיפה בניתוחי אף הוא רגע החשיפה – כשמורידים את הגבס ורואים לראשונה את התוצאה הסופית. הרבה אנשים בוכים מהתרגשות ברגע הזה, זה שילוב בלתי מוסבר של אושר, הקלה ועוד המון רגשות"

"הפלסטיקה היא תחום ברפואה שהוא גדול מהחיים – היא מכסה כל כך הרבה תחומים,  וטכניקות כירורגיות מתוחכמות – אבל היא גם הרבה יותר מזה. זהו מקצוע שדורש תקשורת מעולה עם אנשים, מזמן אתגרים מורכבים ומגוונים   ובעיקר נותן ביטוי גם ליצירתיות וחשיבה מחוץ לקופסה – דברים שמעט מאוד רופאים זוכים להם".

כמי שגם תמיד אהב לצייר וראה את עצמו כאדם אומנותי – הבחירה בהתמחות הזאת אפשרה לו את השילוב המושלם לפיתוח הקריירה האידאלית בעבורו. כיום הוא עובד כמנהל רפואי ומנתח פלסטי במרפאות "כללית אסתטיקה" באשדוד ובראשונים בראשון לציון ומשמש גם כפלסטיקאי בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית בתל השומר.

"אנשים בוכים מהתרגשות ברגע החשיפה"

את זמנו מחלק ד"ר נרדיני בין טיפול במומים מולדים ובאנשים שעברו פציעות וטראומות בבית החולים, ובין סיוע לאנשים שרוצים לשפר את המראה שלהם ולהביא לשינוי חיובי בחייהם  . כששאלנו מה הדבר שהכי מספק אותו בעבודתו, הוא ענה בלי לחשוב: "המפגש עם האנשים וההשפעה עליהם. אני אוהב מאוד לראות שהמטופלים מרוצים מהעבודה שלי, שהם חווים את השינוי המשמעותי הזה בחייהם, ואף מקבלים ואוהבים את עצמם קצת יותר אחרי הניתוח".

כאמור, הוא מבצע ניתוחים בכל אזורי הגוף, ברמות מורכבות שונות ובמגוון של טכניקות כירורגיות, אך כשהוא חושב על הניתוחים הפלסטיים שמשפיעים הכי הרבה על אנשים – הוא מספק תשובה שלא בהכרח היינו חושבים עליה. "הרבה פעמים דווקא בניתוח אף, השינוי הוא מאוד דרמטי.

"מה שיפה בניתוחים כאלו הוא רגע החשיפה – כשמורידים את הגבס ורואים לראשונה את התוצאה הסופית. הרבה אנשים בוכים מהתרגשות ברגע הזה, זה שילוב בלתי מוסבר של אושר, הקלה ועוד המון רגשות שמעורבים בזה. זה כיף גדול להיות עד לרגעים כאלו ולדעת שהצלחת להשפיע ככה על אדם אחר".

ממוצר לעשירים בלבד לכזה שנגיש לכולם

מאז שד"ר נרדיני התחיל את ההתמחות בפלסטיקה ב-2005 ועד היום, אין ספק שהתחום עבר שינויים רבים. "אני חושב שאם פעם כירורגיה פלסטית נחשבה למותרות לעשירים בלבד והייתה מזוהה בעיקר עם שחקנים בהוליווד ואנשים מפורסמים אחרים, היום זה דבר שכבר הרבה יותר נגיש לכלל האוכלוסיה".

"כיום אנחנו יכולים לעשות המון פעולות כדי לטפל בהזדקנות הפנים עוד בשלבים הראשונים   ובכך להבטיח עור צעיר יותר בפחות מאמץ וכסף. אני מאמין שככל שיעבור הזמן, היכולות האלו רק ילכו ויתעצמו"

בעיניו, היתרון של התקופה הזאת מתבטא בכך שכיום יש המון פתרונות פשוטים ומהירים יחסית ולא יקרים מדי שאינם מערבים סכין מנתחים – אם זה הזרקות, טיפולים בלייזר, בגלי רדיו ועוד מה שמציע חלופה, לפחות זמנית, לניתוחים מורכבים כדי להיראות טוב יותר.

בנוסף, הוא עד בשנים האחרונות גם לשינוי משמעותי בגישה של האוכלוסייה כלפי טיפולים כאלו. "אם בעבר נשים וגברים היו מכחישים שהם עשו ניתוחים – היום כבר מספרים על זה בגאווה", אמר.

ואם מסתכלים קדימה לעבר העתיד, ד"ר נרדיני מאמין שבשנים הבאות ישימו יותר דגש דווקא על טיפולים מניעתיים שיחסכו את הצורך בטיפולים מורכבים יותר. "כיום אנחנו יכולים לעשות המון פעולות כדי לטפל בהזדקנות עור הפנים עוד בשלבים הראשונים ובכך להבטיח עור צעיר יותר בפחות מאמץ וכסף. ואני מאמין שככל שיעבור הזמן, היכולות האלו רק ילכו ויתעצמו", הוסיף.

ניתוחי אף

בנוסף, עולם הפלסטיקה הולך יותר ויותר לעבר שימוש בשומן, ברקמות וחומרים מהגוף של המטופלים עצמם, כבר עכשיו זה נעשה בעזרת שומן עצמי – והנטייה בעתיד תהיה להמשיך ולהרחיב את סל הטיפולים הזה.

"היום, כשאנשים מגיעים לניתוחים פלסטיים, רבים מהם רוצים מראה טבעי ככל שניתן – וזה דבר שקל יותר לעשות באמצעות רקמות מהגוף שלנו במקום עם תוספות מלאכותיות. יש עכשיו המון עבודות מחקר ופיתוח סביב הנושא הזה ואני מאמין שהדברים האלו יניבו פירות בשנים הבאות וישפרו עוד יותר את היכולות המקצועיות של המנתחים הפלסטיים".

מחירון פלטינום

למחירים המיוחדים של חברי כללית פלטינום
לחץ כאן
כללית פלטינום