החידושים בעולם ניתוחי החזה

ד"ר עומר וולף, מומחה בכירורגיה פלסטית

חומרים חדשים לצד טכנולוגיה משודרגת משנות את פני ניתוחי החזה, מה נשתנה ואיך זה משפיע על המטופלות? המומחה של כללית אסתטיקה מסביר

חומרים חדשים לצד טכנולוגיה משודרגת משנות את פני ניתוחי החזה, מה נשתנה ואיך זה משפיע על המטופלות? המומחה של כללית אסתטיקה מסביר.

קטנים מדי, גדולים מדי, לא זקופים כמו פעם…  אין סיבה לסבול מתסביכים אם אפשר לתקן. אבל כדי לזכות בתוצאה שבאמת תפתור את הבעיה וחלילה לא תיצור בעיות אחרות אנחנו צריכות ללכת על בטוח – לבחור רופא שהוא חבר באיגוד המנתחים הפלסטיים, חדר ניתוח איכותי והכי חשוב גוף רפואי גדול שיכול להמשיך את הטיפול גם הלאה כי החזה אולי מקדימה אבל לניתוח כזה צריך גם גב.

שאלנו את ד"ר עומר וולף, מומחה בכירורגיה פלסטית, על החידושים בתחום:

"בעבר חששנו מהזרקות שומן, אך כיום אנחנו יודעים הרבה יותר ומתעמקים יותר בתחום שנקרא "ניתוחים היברידיים", למשל שילוב של הגדלת חזה עם שתלים יחד עם הזרקת שומן. זה עוזר לפסל ולעצב את השד מעבר למילוי שלו וכך לתת לו מראה טבעי".

האם החידושים משפיעים על רמת הסיכון בניתוחי חזה?

"כן. עם התקדמות הטכנולוגיה, השתלים בהם אנחנו משתמשים השתנו לטובה. הטכנולוגיה, אמצעי וחומרי הייצור וגם הטקסטורה של השתלים השתדרגו. כיום השתלים עדינים וחלקים יותר ופחות מחוספסים. פעם כדי להשיג מראה טבעי היינו משתמשים ב"שתל אנטומי" בצורה דמויית אגס. כיום הטכנולוגיה מאפשרת להשתמש בשתל עגול שתוך כמה חודשים משנה את הצורה בתוך הגוף לצורה הכי "אנושית", וכך מייתר את הצורך להכניס שתל לא עגול שיש סיכון שיסתובב בתוך הגוף".

עבור אישה שסובלת מחזה גדול, או אחרת שחשה כי החזה שלה קטן מדי זה יכול להיחשב כניתוח משנה חיים. אך זה עדיין ניתוח…

"אישה שלא מרשה לעצמה ללכת לים עם בגד ים או להתערטל מול אחרים, אלה דברים שמשפיעים על התפקוד היומיומי של החיים ולכן במקרים האלה אנחנו לא מתייחסים אל הניתוח רק כאל ניתוח אסתטי פשוטו כמשמעו אלא הרבה יותר מזה, זה ממש כמו קסם.

כשניגשים לניתוח צריך לזכור שיש פה תהליך, שיש פה החלמה ויש פה מגבלות וצריך לעשות את הדברים האלה בצורה בטוחה וחשוב מאוד לבחור את הרופא הנכון כי גם כשהדרך לא חלקה ושיש מהמורות בדרך וקצת כאבים ולפעמים גם סיבוכים, כדי להתגבר עליהם ולהגיע לתוצאה המיוחלת צריך מישהו שאתה סומך עליו".

איך יודעים שאני בוחרת ברופא המנתח הנכון?

"לא להתבייש לשאול מהן ההסמכות שלו, מהי ההכשרה שלו. אני ממליץ גם לבדוק אם הרופא חבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית למשל, ומהו הניסיון הספיציפי שלו בניתוח שמעניין אותך".

ניתוח פלסטי הוא בחירה, אבל הוא עדיין ניתוח. רק אצל מנתח מוסמך וגוף רפואי גדול. אל תיקחו סיכונים מיותרים. לכו על בטוח.

מחירון פלטינום

למחירים המיוחדים של חברי כללית פלטינום
לחץ כאן
כללית פלטינום