בשונה מקעקוע, איפור קבוע הוא אינו לכל החיים, ולכן לא מדובר בהחלטה גורלית. למי מתאים איפור קבוע? אילו בעיות הוא פותר? איך מתבצע התהליך? והאם קיים טיפול אלטרנטיבי להשגת התוצאה?
לקביעת תור לייעוץ

בשונה מקעקוע, איפור קבוע הוא אינו לכל החיים, ולכן לא מדובר בהחלטה גורלית. למי מתאים איפור קבוע? אילו בעיות הוא פותר? איך מתבצע התהליך? והאם קיים טיפול אלטרנטיבי להשגת התוצאה?

מיקרו-פיגמנטציה, או בשמה היותר מוכר "איפור קבוע", היא למעשה קעקועים קוסמטיים-רפואיים. אבל אל תתבלבלו: לא מדובר בקעקוע הקלאסי שכולנו מכירים, כזה שמוחדר לעומק העור תוך שימוש בחומרים חזקים בעלי עמידות גבוהה.

בשונה מקעקוע, איפור קבוע נעשה באמצעות חומרים עדינים יותר, שמוחדרים רק עד שכבת הדרמיס העליונה של העור, ולכן הוא הולך ודוהה עם הזמן.

וזהו למעשה היתרון הגדול של איפור קבוע: אין מדובר בהחלטה גורלית שתלווה אתכם למשך כל חייכם. תוכלו מדי כמה שנים לרענן את האיפור הקבוע בהתאם לשינויים שעובר עור הפנים שלכם וגם בהתאם להעדפותיכם המשתנות. זוהי גם הסיבה בגללה קיים היתר הלכתי לעשות איפור קבוע – הוא אמנם קבוע, אך הוא אינו לצמיתות.

מה הבעיות שפותר איפור קבוע?

בעיות אסתטיות – הטיפול מתמקד בעיקר באזור הפנים:

 • תווי פנים לא חדים.
 • מראה שפתיים חסר חיוניות.
 • צניחת עור וטשטוש קווי המִתאר של הפנים.
 • תהליך דילול טבעי של שיער הגבות.
 • שפתיים לא סימטריות.
 • שפתיים מכווצות או שפתיים עם מראה סדוק.
 • הזעת יתר שגורמת להסרת האיפור.
 • אלרגיה לחומרי איפור.
 • שחזור פטמות לאחר הקטנת חזה או הרמת חזה.
 • הדמיית זקיקי שיער בקרקפת.

ניתן גם לבצע הסרה של איפור קבוע כושל על מנת ליהנות מאיפור קבוע חדש ומותאם.

בעיות שיקומיות – הטיפול מתבצע בפנים, בקרקפת, בידיים, רגליים, בחזה ובבטן:

 • פגמים בעור הפנים כתוצאה מכוויות, פציעות או תאונות.
 • קושי להתאפר בשל קוצר ראייה או נכות.
 • שחזור פטמות לאחר כריתה ושחזור שד.
 • גבות מצולקות.
 • פגמים בפנים בעקבות טיפולי הזרקות חומרי מילוי כושלים.
 • צלקות.
 • אובדן ריסים, גבות ושיער בעקבות מחלה או טיפולים כימותרפיים.
 • פגמים מולדים, כדוגמת שפה שסועה.
 • מחלות עור שונות שגורמות לכתמי פיגמנטציה כהים או בהירים.
 • נסיגת שיער.
 • הדמיית זקיקי שיער לסובלים מאלופציה.

מהי המטרה אליה שואפים בטיפול איפור קבוע?

הדגשת קווי המִתאר של השפתיים, הריסים והגבות בצורה רכה ומעודנת בהתאם למבנה הפנים, במטרה לקבל מראה רענן ומלא חיונית – ללא צורך בניתוח.

לעתים מטרת הטיפול היא יצירת מראה של נמשים ונקודות חן, ולעתים מדובר בטיפול שבא לתת מענה לבעיות שיקומיות.

למי מתאים איפור קבוע?

ניתן לעבור את הטיפול החל מגיל 18. חשוב להדגיש שאיפור קבוע אינו מיועד רק לנשים, והוא מתבצע מדי שנה גם בקרב גברים רבים שמעוניינים ליצור מראה גבות עשיר יותר, בעיקר במקרים של הידלדלות שיער הגבות או גבות מצוּלקות. לא מעט גברים נעזרים בטיפול כדי ליצור מראה גבות ושפתיים סימטרי.

נשים מעוניינות באיפור קבוע מסיבות רבות: יש כאלה שמרגישות שהעיסוק היומיומי באיפור גוזל מהן זמן יקר. יש ספורטאיות או נשים שסובלות מהזעת יתר, שאיפור מצליח להחזיק מעמד על עור הפנים שלהן למשך זמן קצר בלבד. אחרות סובלות מאלרגיה לאיפור, ונאלצות להימנע מלעשות בו שימוש.

יש נשים שאינן מסוגלות להתאפר באופן עצמאי בשל לקות ראייה או חוסר יציבות בידיים כתוצאה ממחלה או נכות. איפור קבוע משמש פתרון גם עבור נשים שתווי הפנים שלהן אינם חדים כפי שהיו בעבר, או נשים מעשנות שסובלות מכיווץ השפתיים, וכן נשים שעברו טיפולי פנים כושלים כדוגמת הזרקות בוטוקס, ורוצות לטשטש את הפגמים שנגרמו לעור הפנים שלהן.

חשוב להדגיש שהתאמתכם האישית לאיפור קבוע תיבדק במסגרת פגישת ייעוץ עם המטפלת של כללית אסתטיקה, ובמקרים של זיהומים ופצעים באזור הפנים – יש להמתין עד להחלמתם המלאה.

למה איפור קבוע  דווקא בכללית אסתטיקה?

בשל הפופולריות ההולכת וגוברת של איפור קבוע, עוד ועוד קוסמטיקאיות ומכוני יופי מציעים לציבור הרחב את הטיפול, על אף שרבים המטפלים שכלל לא עברו את ההכשרה הדרושה כדי לבצע אותו. לקוחות סבורים שמאחר שלא מדובר בטיפול רפואי, אלא "רק" טיפול קוסמטי, אין מניעה לעבור אותו אצל כל אחד שמציע את השירות.

אך אין זה כך. לא מספיק לעבור הכשרה, אלא דרוש גם ניסיון – והרבה. כדי להגיע לתוצאות מדויקות,  נדרשת רמת מיומנות גבוהה ביותר. בנוסף חשוב לעשות שימוש בחומרים איכותיים ביותר, שכן חומר באיכות ירודה תוך טיפול רשלני עלול לחדור דרך העור למערכת הדם ולגרום חלילה להרעלה.

כשמדובר בפנים – לא לוקחים סיכונים. לכן לא כדאי להתפתות אחרי מחירים זולים באופן מחשיד. רבים עברו איפור קבוע במכוני יופי מפוקפקים, ונאלצים עד היום לשאת בתוצאות העגומות על עור הפנים שלהם, והדבר גורם לעוגמת נפש שלא תתואר.

איפור קבוע שמתבצע על-ידי גורם לא מקצועי ולא מיומן, שאין לו את הניסיון ואת ההכשרה הנדרשים, עלול להביא לתוצאות קשות. החשש לעבודה לא מקצועית קיים בעיקר במכוני יופי לא מוכרים ובקליניקות מזדמנות, שנפתחות ונסגרות תוך חודשים ספורים, ומותירות אחריהם לקוחות אומללים וחסרי אונים.

בדקו באופן מעמיק כמה זמן קיימת הקליניקה, מהי רמת ההכשרה של המטפל, מהי רמת המקצועיות שלו, וכמובן היקף הניסיון שלו באיפור קבוע – בקשו לדעת כמה טיפולים מסוג זה הוא כבר ביצע עד היום באזור הספציפי בו אתם מעוניינים – גבות, ריסים או עיניים.

אל תלכו שולל אחר מִקסם השווא של "אלבומי הצלחות" שמפוזרים ברחבי הקליניקה, שכן הטיפולים שהסתיימו בכישלון חורץ אינם מופיעים שם.

עשו איפור קבוע רק אצל גורם מקצועי בעל ניסיון, שעבר הכשרה מיוחדת, ושמצוי תחת פיקוח רפואי. ולא פחות חשוב מזה – קבלו מידע אודות איכות הציוד והחומרים בהם נעשה שימוש, ובררו אם הם מאושרים על ידי משרד הבריאות.

בכללית אסתטיקה מתבצע איפור קבוע בסטנדרטים רפואיים מחמירים ביותר, תחת פיקוח רפואי. מדובר במרפאת מומחים ותיקה ויציבה, עם גב רפואי חזק.

לצד המומחיות והניסיון של הרופאים בכללית אסתטיקה, לקוחות כללית יוכלו ליהנות מטיפול איפור קבוע בהנחות מיוחדות.

על חשיבות הייעוץ עם הרופא

אין להקל ראש באיפור קבוע, שהרי תוצאות הטיפול ילוו אתכם במשך תקופה ארוכה. זוהי גם הסיבה לכך שההחלטה לעשות איפור קבוע כרוכה לא רק בציפיות גבוהות ביחס לתוצאות המיוחלות, אלא גם בחששות טבעיים.

פגישת ייעוץ עם מטפלת מנוסה ומיומנת בכללית אסתטיקה היא למעשה הזדמנות חשובה עבורכם לקבל את כל המידע הנדרש לכם ממטפלת עתירת ניסיון בתחום, כדי לדעת אם זהו אכן הטיפול הנכון עבורכם, ולאילו תוצאות עליכם לצפות.

לכללית אסתטיקה יש את הניסיון ואת הידע העדכני והמהימן ביותר, והמטפלת מכירה את כל השיטות והטכניקות החדשניות הקיימות בשוק. תפקידה לתת לכם ייעוץ המותאם לכם אישית – בהתאם למצב הבריאותי שלכם, עור הפנים שלכם, וכן המטרות אותן אתם רוצים להשיג באמצעות הטיפול.

בפגישת הייעוץ תקבלו תשובות לכל השאלות שלכם, מה שיעזור לכם לפוגג מתחים, ולעבור את התהליך בהרגשה נעימה, רוגעת ובטוחה.

מה הרופא עתיד לשאול?

כדי לתת לכם ייעוץ מיטבי, שמותאם לכם אישית, הרופא של כללית אסתטיקה יברר איתכם מהי המטרה אותה אתם רוצים להשיג באמצעות איפור קבוע.

בנוסף יבקש הרופא לקבל מידע אודות מצבכם הבריאותי, ויבקש לדעת אם עברתם בעבר הליכים רפואיים או ניתוחים באזור הפנים.

לאחר מכן, יבצע הרופא אבחון מעמיק של האזור בו אתם מעוניינים לעשות איפור קבוע, ויצלם אותו. לאחר שיעריך את המצב הרפואי שלכם, יעדכן אתכם הרופא בתוצאה הצפויה מהטיפול ובתופעות לוואי הכרוכות בו, על מנת להציג בפניכם תמונת מצב מלאה.

הרופא יציג בפניכם את האפשרויות העומדות בפניכם, כדי שתוכלו להגיע לתוצאה המיוחלת, במינימום סיכונים ובמקסימום שביעות רצון.

בדיקות והנחיות לפני איפור קבוע

אין צורך לעבור בדיקות, ואין הנחיות מיוחדות לפני הטיפול.

מהו התהליך של טיפול איפור קבוע?

מדובר בהליך קוסמטי־רפואי, במסגרתו מבצעת המטפלת השתלה של מיקרו-פיגמנטים לשכבת הדרמיס העליונה של העור, בשונה מקעקוע רגיל שמוחדר לעומק העור.

הפיגמנטים הם למעשה חלקיקים זעירים של תרכובות צבעים שונים, שמשרד הבריאות אישר לעשות בהם שימוש למטרה זו, כאשר הגוונים בהם נעשה שימוש נבחרים על ידי המטופל, בהתאם להמלצת המטפלת. במקרים בהם יש צורך לטשטש צלקות, נעשה שימוש בצבעים המכונים "קמופלאז'" – צבעי הסוואה בגווני מייק־אפ.

המטפלת מבצעת אלחוש מקומי של האזור, ובאמצעות עט חשמלי המכונה דרמוגרף, שבקצותיו מחטים עדינות וסטריליות, היא מחדירה לעור את הפיגמנטים.

פעולת החדרת הפיגמנטים דורשת רמת דיוק ומיומנות גבוהות ביותר, ולכן חשוב שתתבצע על ידי רופא מיומן ובעל ניסיון בטיפול מסוג זה.

האם יש אלטרנטיבות טיפול שונות באיפור קבוע?

מטרת הטיפול היא להעניק לעור הפנים מראה רענן, חיוני וצעיר יותר, ואת זה ניתן להשיג גם באמצעות ניתוחי פנים – הרמת עפעפיים, הרמת מצח, הרמת גבות וכן מתיחת פנים וצוואר.

ניתן לחלופין לבצע טיפולים פחות פולשניים, המייתרים את סכין המנתחים, בהם מתיחת פנים באמצעות חוטים, מיצוק והצערת עור הפנים, העלמת נימים וורידים, טשטוש צלקות אקנה, טיפול בכתמים ופיגמנטציה ועוד.

מה החומרים בהם משתמשים באיפור קבוע?

מיקרו פיגמנטים, חומר אלחוש.

סיכונים אפשריים לאיפור קבוע

בדומה לכל טיפול קוסמטי, קיימת אפשרות סבירה שיהיה פער בין החלום לבין המציאות. הציפיות מטיפול איפור קבוע הן גבוהות, ולכן תמיד ייתכנו תוצאות שאינן משביעות רצון. ניתן לבצע טיפול תיקון כדי להגיע לתוצאה המיוחלת, גם במקרים חריגים כדוגמת תוצאות לא סימטריות.

איפור קבוע אינו כרוך בתהליך החלמה, הוא לא צפוי לפגוע בשגרת החיים שלך, ואת התוצאות ניתן לראות באופן מידי. תופעות הלוואי אינן דרמטיות במיוחד, כדוגמת פצעונים, גירוי ואדמומיות, פריחה, רגישות בעור ונפיחות קלה, שצפויים לחלוף כעבור מספר ימים.

כמובן שלפני מתן הסכמתכם לטיפול, יובאו לידיעתכם כל תופעות הלוואי והסיכונים באופן מלא ומפורט. חשוב שתשתפו את המטפלת בכל שאלה שעולה על דעתכם בנוגע לטיפול, היא כאן בשבילכם.

מה התוצאות הצפויות של איפור קבוע?

איפור קבוע צפוי להעניק לכם את המראה המצודד שתמיד חלמתם עליו. הפנים שלכם ייראו זוהרות ומלאות חיוניות, וההרגשה – נפלאה. פשוט להסתכל במראה, ולחייך.

כאשר איפור קבוע נעשה באופן מדויק ונכון, התוצאה הנראית לעין היא טבעית ונעימה למראה. חידוד קווי המתאר נעשים בצורה רכה ומעודנת, וההופעה שלכם צפויה להיות מרשימה יותר ונעימה יותר לעין.

בשונה מקעקוע, איפור קבוע הוא אינו לצמיתות, ולכן כדי לשמור על התוצאות לאורך שנים ארוכות יש לחזור על הטיפול מדי כמה שנים.

חשוב לדעת שחשיפה של עור הפנים לקרינת השמש ללא מקדם הגנה, עלולה לגרום לא רק לטשטוש האיפור הקבוע, אלא גם להופעת כתמי פיגמנטציה ולהאצת תהליך הזדקנות העור.

האיפור הקבוע יחזיק מעמד גם בהתאם לאורח החיים שלכם, לגיל שלכם, לסוג העור שלכם, וכן לתרופות שאתם נוטלים באופן קבוע.

תהליך ההחלמה מאיפור קבוע – מה צפוי וכמה זמן?

איפור קבוע אינו כרוך בתהליך החלמה, וניתן לחזור לפעילות באופן מיידי ללא מגבלות פרט לחשיפה לשמש, וכן בשבוע הראשון הימנעו מכניסה לג'קוזי, לבריכה או לסאונה.

תיתכן אדמומית או נפיחות קלה לאחר הטיפול, שניתן להקל עליהן באמצעות משחות עליהן ימליץ הרופא המטפל.

כמה ימי חופשה כדאי לקחת מהעבודה אחרי טיפול באיפור קבוע?

אין צורך לקחת ימי חופשה.

מספר טיפולים נדרש להשלמת תהליך איפור קבוע

נדרשים מספר טיפולים, שאורכים כחצי שעה עד שעה וחצי.

שאלות נפוצות

גבוהים מאוד. אם המטופל נמצא במצב בריאותי תקין, ומקפיד על ההנחיות של הטיפול אחרי, אין שום סיבה שאיפור קבוע לא ייתפס.
בין שעה וחצי לשעתיים וחצי, תלוי באזור המטופל.
מורחים קרם מאלחש באזור המטופל.
באמצעות איפור קבוע ניתן לייצר אשליה אופטית שעוזרת להקנות מראה צעיר, כגון גבות בזווית נכונה שמקנה הרמה של עפעף, קו איילנר שמדמה עפעף מורם ושפתיים מלאות.
תלוי בטיפול הנבחר, יש טכניקות שמטרתם לייצר מראה טבעי לחלוטין שלא יראה כמו איפור קבוע, לעומת גבות פודרה לדוגמה ששם המראה הוא גבות מודגשות.
כן, רק מט ולא מבריק.
אם מי שביצע את הטיפול הוא גורם מוסמך ובצורה נכונה זה לא ישנה את מרקם העור.
לא, אין שום קשר בין איפור קבוע לשרירים.
חשוב להבין כי כל בני האדם לא סימטריים בהגדרה, באיפור קבוע אנחנו מנסים לייצר אשליה אופטית ש"תתקן" כמה שניתן את חוסר הסימטריה המובנה. יחד עם זאת לא קיימת סימטריה מושלמת שכן אז נראה את החוסר סימטריות באזור אחר של הפנים. לגבי אחידות, ייתכן שיהיו אזורים שיתפסו פחות פיגמנט, ולכן קיימת האופציה לטיפול מחזק לאחר חודש שבו יתוקנו כל החוסר אחידויות אם יש כאלו.
בין שנה ל-3 שנים, תלוי בהרגלים של המטופל. רצוי לחדש צבע אחת לשנה-שנה וחצי.
בהחלט. בכל גיל ניתן לעשות ותמיד נראה מצוין.
מגיל 18, לפני כן ניתן לבצע רק באישור ההורים.
רצוי להשאיר את האזור המטופל ללא שטיפה למשך 3-4 ימים אחרי הטיפול, אך את שאר אזורי הפנים ניתן לשטוף כבר מיד אחרי.
10-7 ימים לאחר הטיפול.
בכל עונה ניתן, רק צריך לזכור שבשבוע הראשון אסור להיחשף לשמש, בריכה, ים, ג'קוזי ופעילות כושר מאומצת. לאחר שבוע עד 10 ימים ניתן להיחשף לשמש ולשאר הדברים.
עם האלחוש והעבודה העדינה מדובר בתחושת אי-נעימות מינימלית. גם תוך כדי טיפול נעשה אלחוש חוזר כך שכמעט ואין תחושת כאב.
תיתכן נפיחות ואדמומיות קלה, אם נעשה בעיניים יכול להיות התנפחות של העפעפיים. בשפתיים יש תחושת יובש וסדקים. בדרך כלל אין כאבים לאחר הטיפול.
למשך 10-7 ימים מהטיפול לא ניתן להתאפר, להיחשף לשמש, בריכה, ים, ג'קוזי, ופעילות כושר מאומצת. ב- 4-3 ימים הראשונים מומלץ לא להרטיב את האזור המטופל.
לא עושים איפור קבוע לאישה הריונית ומניקה.
לא. איפור קבוע נעשה ברמה שטחית מאוד, כזו שאינה יכולה להזיק או לגרום לשינוי תחושה.

מחירון פלטינום

למחירים המיוחדים של חברי כללית פלטינום
לחץ כאן
כללית פלטינום