ניתוח הקטנת חזה לגבר

לקביעת תור לייעוץ
גניקומסטיה גורמת לחזה הגבר לגדול למימדים לא אסתטיים, ועלולה ליצור תחושת חוסר נוחות ודימוי עצמי נמוך. הפתרון: ניתוח הקטנת חזה גברי
לקביעת תור לייעוץ

צמיחת חזה נשי בקרב נערים וגברים, המכונה גניקומסטיה, גורמת לא פעם לדימוי עצמי נמוך ולהתמודדויות חברתיות לא פשוטות. במקרים בהם התופעה אינה חולפת מעצמה, ניתן לבצע ניתוח הקטנת חזה לגבר. מהו ניתוח גניקומסטיה? אלו בעיות הוא פותר? כיצד מתבצע התהליך, ומתי ניתן לחזור לשגרה?

מה הבעיות שניתוח גניקומסטיה פותר?

משקל עודף של רקמות חזה גברי עלול לפגוע בנוחות הפיזית, אולם חוסר הנוחות הרגשית שנגרם כתוצאה מחזה גברי גדול עלול להיות עוצמתי הרבה יותר.

מה המטרה אליה שואפים בניתוח גניקומסטיה?

מטרת ניתוח גניקומסטיה היא ליצור חזה גברי שטוח, חלק ומתוח, ולהיפרד לשלום מתחושת חוסר הנוחות שנגרמת כתוצאה מחזה גברי גדול מדי.

למי מתאים ניתוח גניקומסטיה?

לנערים ולגברים הסובלים מגניקומסטיה, הגורמת להם לתחושת חוסר נוחות רגשית, או להפרעה בפעילות הגופנית ובתפקוד היומיומי. התאמתך לניתוח גניקומסטיה תיבדק במסגרת פגישת ייעוץ עם כירורג מומחה של כללית אסתטיקה.

למה דווקא בכללית אסתטיקה?

בדומה לכל הליך כירורגי, גם בניתוח גניקומסטיה קיימים סיכונים, שפוחתים בצורה משמעותית כשההליך הרפואי מתבצע על ידי רופא מומחה, מנוסה ומיומן.

ניתוח גניקומסטיה מתבצע בכללית אסתטיקה על ידי כירורג מומחה בכירורגיה פלסטית מהשורה הראשונה, שחבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית.

ההליך הכירורגי מתבצע בסטנדרטים רפואיים מחמירים, תחת פיקוח משרד הבריאות. חדר הניתוח ערוך למצבי חירום, כך שניתן להעניק טיפול מיטבי ומידי במקרה חלילה של סיבוך לא צפוי.

לצד המומחיות והניסיון של הרופאים המומחים בכללית אסתטיקה, מוצע ללקוחות כללית לעבור ניתוח גניקומסטיה בהנחה של עד 70%.

על חשיבות הייעוץ עם הרופא

מטבע הדברים, קיימים חששות לפני ניתוח גניקומסטיה, גם כי מדובר בהליך כירורגי, וגם בשל הציפיות הגבוהות מהתוצאות המיוחלות.

תוכל להיפרד לשלום מחששות רבים אם תרגיש בנוח לחלוק כל מחשבה או תהייה עם הכירורג המומחה, הוא כאן בשבילך וישמח לענות על כל שאלה.

אל תהסס לשאול את הרופא שלך בכללית אסתטיקה כל מה שעולה על דעתך בנוגע לניתוח.

מה הכירורג המומחה עתיד לשאול?

בפגישת הייעוץ עם הרופא, הוא צפוי לברר אתך מספר עניינים:

 • הליכים רפואיים וניתוחים קודמים שעברת.
 • האם אתה מעשן או צורך אלכוהול או סמים.
 • מצבך הבריאותי.
 • רגישות לתרופות.
 • תרופות, ויטמינים ותוספי מזון שאתה נוטל.

בדיקות שיש לעשות

לרוב יש לבצע בדיקות מעבדה לעיתים יש להוסיף צילום חזה וא.ק.ג. להערכת בריאות כללית, הכל בהתאם להנחיות הרופא.

הנחיות לפני ניתוח גניקומסטיה

 • הרופא ינחה אותך אילו תרופות ליטול.
 • לפעמים עליך לשנות מינונים של תרופות שאתה נוטל.
 • להפסיק לעשן.
 • להימנע מנטילת תרופות מדללות דם ותרופות אנטי דלקתיות מסוימות, שעלולות להגביר את הדימום במהלך הניתוח.

מהו התהליך?

שאיבת שומן עשויה לטפל בגניקומסטיה, ולהסיר רקמות שומן רבות. לעתים קרובות שאיבת שומן אינה מביאה לתוצאה הרצויה, ואז יש להסיר בנוסף גם את רקמת בלוטת השד ואת עודף העור במטרה ליצור מראה של חזה חלק ומתוח, על מנת להשיג את התוצאות הרצויות.

כאשר מדובר במטופל צעיר, בדרך כלל לא יהיה צורך להסיר עודפי עור, כיוון שהעור עדיין אלסטי ולאחר הסרת רקמת השד העור מתכווץ וחוזר לקדמותו. ניתוח גניקומסטיה מתבצע בדרך כלל בהרדמה מלאה, דרך חתך שנעשה בחצי ההיקף בגבול התחתון בין העטרה לבין העור.

האם יש אלטרנטיבות טיפול שונות?

גניקומסטיה עשויה להיות תוצאה של חוסר איזון בין ההורמון הנשי (אסטרוגן) לבין ההורמון הזכרי (אנדרוגן). לכן, מומלץ לפני הניתוח להיבדק על ידי רופא אנדוקרינולוג, מומחה בתחום ההורמונים, כדי לבדוק אם נחוץ טיפול תרופתי לצורך איזון הורמונלי, וכך ייתכן שהבעיה תיפתר ולא יהיה צורך בניתוח.

גניקומסטיה עלולה גם להופיע בעקבות שימוש בתרופות ובסמים, והיא קשורה למצבים רפואיים שונים כדוגמת חוסר תפקוד כלייתי או שחמת הכבד.

מצבים רפואיים נוספים בהם עלולה להופיע גניקומסטיה:

 • הפרעות באיברים זכריים, דוגמת היעדר אשך או שניים, הגורם לייצור מוגבר של אסטרוגן.
 • ייצור פרולקטין מוגבר בעקבות גידול שפיר ביותרת המוח.
 • כשל בכליות.
 • פעילות יתר של בלוטת התריס.

סיכונים אפשריים

כל ניתוח עלול ליצור פער בין התוצאה המיוחלת לבין התוצאה בפועל, ולפעמים יש צורך לבצע ניתוח משלים כדי להגיע באופן מדויק לתוצאה לשביעות רצונך.

בדומה לכל הליך כירורגי, גם ניתוח גניקומסטיה כרוך בסיכונים ובסיבוכים שיובאו לידיעתך, והרופא המומחה ידון אתך עליהם באופן מלא ומפורט לפני מתן הסכמתך לביצוע הניתוח.

מדובר בסיכונים ששכיחותם נמוכה, כדוגמת זיהום, חוסר סימטריה, צלקות, עודף עור, היעדר תחושה בפטמות ובעור באזור החזה ונמק של הפטמה והעטרה.

חשוב שתשתף את הכירורג המומחה בכללית אסתטיקה בכל החששות והעניינים המטרידים אותך בנוגע לניתוח, ותברר כל עניין הנוגע לו.

מה התוצאות הצפויות מניתוח גניקומסטיה?

תוצאות ניתוח גניקומסטיה ניכרות לעין באופן מידי. בחלוף הזמן, הנפיחות יורדת והחזה מקבל את עיצובו הסופי. הסיפוק שלך מהמראה החדש צפוי להתעצם כשתגיע להחלמה מלאה מהניתוח.

הצלקות הן קבועות, אך בחלוף הזמן הן הולכות ומיטשטשות בהדרגה. תוצאות הניתוח הן לטווח ארוך, אך החזה עשוי להשתנות בעתיד כתוצאה מהזדקנות טבעית של העור ובשל כוח הכבידה. כדי לשמור על תוצאות הניתוח, עליך לשמור על משקל יציב ולנהל אורח חיים בריא.

תהליך ההחלמה – מה צפוי וכמה זמן?

לאחר הניתוח ייחבשו החתכים, והחזה שלך ייעטף בתחבושת אלסטית או בחגורה אלסטית לצורך הפחתת הנפיחות ולתמיכה בחזה במשך תהליך ההחלמה. לפעמים צינורית ניקוז קטנה וצרה תוחדר למשך יממה אל מתחת לעור החזה, כדי לאפשר לדם עודף ולנוזלים לצאת מגופך.

התפרים יוסרו כשבוע לאחר הניתוח, אך בדרך כלל נעשה שימוש בתפרים פנימיים שנמסים עם הזמן ואין צורך בהסרתם.

תקבל תדרוך מדויק כיצד לטפל באזור המנותח, אילו תרופות עליך ליטול ואילו משחות עליך למרוח כדי לסייע להחלמה ולהפחתת הסיכוי לזיהום.

יועברו לך הנחיות מדויקות לגבי מעקב אחר סימנים מדאיגים באזור הניתוח ובהרגשתך הכללית, ומתי עליך לחזור למעקב אצל הרופא המומחה לכירורגיה פלסטית בכללית אסתטיקה.

חשוב לא להפעיל כוח על חתכי הניתוח, ולהימנע משפשוף אזור החזה או לבצע תנועות חדות במשך תהליך ההחלמה. הרופא המומחה שלך ייתן לך הנחיות מדויקות כיצד לטפל בעצמך.

מחירון פלטינום

למחירים המיוחדים של חברי כללית פלטינום
לחץ כאן
כללית פלטינום