ניתוח הגדלת חזה

לקביעת תור לייעוץ
למי מתאים ניתוח הגדלת חזה? באיזה גיל אפשר להתחיל? איך להתכונן לניתוח, ותוך כמה זמן ניתן לחזור לשגרה?
לקביעת תור לייעוץ

ניתוח הגדלת חזה מטרתו לא רק להגדיל ולהבליט את החזה, אלא גם לטפל במצבים בהם השדיים אינם סימטריים וליצור פרופורציות נכונות יותר של הגוף. בין אם את עדיין מתלבטת, ובין אם כבר קיבלת החלטה לעבור הגדלת חזה, אנחנו כאן כדי לעשות לך סדר בכל המידע שחשוב לדעת לפני שיוצאים לדרך, ולהשיב על שאלות נפוצות.

מהי המטרה אליה שואפים בהגדלת חזה?

להגדיל ולהבליט את החזה, ליצור מראה סימטרי של השדיים, להביא לפרופורציות נכונות בגופך, וכן להעצים את הדימוי והביטחון העצמי שלך.

למי מתאים ניתוח הגדלת חזה?

 • תחושה שהחזה קטן מדי.
 • החלק העליון של החזה נראה "מרוקן".
 • החזה אינו סימטרי.
 • החזה איבד את צורתו ונפחו במהלך השנים.
 • אחד השדיים או שניהם לא התפתחו באופן תקין.
 • השדיים בעלי צורה מוארכת.

התאמתך לניתוח הגדלת חזה תיבדק במסגרת פגישת ייעוץ עם כירורג פלסטי מומחה של כללית אסתטיקה. מומלץ לעבור הגדלת חזה לאחר שהשדיים מסיימים את התפתחותם. בכללית אסתטיקה מנתחים מגיל 17 ומעלה. יש להביא בחשבון שהריונות משפיעים על החזה, ועלולים לשנות את תוצאות הניתוח.

למה דווקא בכללית אסתטיקה?

ניתוח הגדלת חזה הוא הליך כירורגי שטומן בחובו סיכונים, שפוחתים בצורה ניכרת כאשר הוא מתבצע על ידי רופא מומחה, מנוסה ומיומן.

בכללית אסתטיקה מתבצע ניתוח הגדלת חזה אך ורק על ידי רופא מומחה בכירורגיה פלסטית, מנוסה ומוביל בתחומו, החבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית.

הניתוח מתבצע במרכזים רפואיים או בחדרי ניתוח ברמה גבוהה, ובסטנדרטים רפואיים מחמירים תחת פיקוח משרד הבריאות. חדר הניתוח ערוך למצבי חירום, כך שניתן להעניק טיפול מיטבי ומידי במקרה חלילה של סיבוך לא צפוי.

חשוב לבחור במרפאת מומחים ותיקה ויציבה, שתלווה אתכם במשך שנים לאחר הניתוח, ותתחייב להעניק לכם פתרונות גם כאשר המנתח אינו זמין (מחלה, חו"ל, מעבר דירה, או כל סיבה אחרת).

לצד המומחיות והניסיון של הרופאים המומחים בכללית אסתטיקה, מוצע ללקוחות כללית פלטינום לעבור ניתוח הגדלת חזה בהנחה של עד 70%.

על חשיבות הייעוץ עם הרופא

אל תהססי לשאול את הרופא המומחה של כללית אסתטיקה כל מה שעולה על דעתך בנוגע לניתוח הגדלת חזה.

טבעי שתחושי במתח לפני הניתוח, הן מההליך הרפואי והן מהתוצאות המיוחלות. תרגישי בנוח לחלוק כל מחשבה או תהייה עם המנתח הפלסטי שלך, הוא כאן בשבילך.

מה הכירורג המומחה עתיד לשאול?

במהלך הייעוץ שתקבלי בכללית אסתטיקה, צפוי הכירורג המומחה לברר איתך מספר עניינים:

 • המטרה אותה את רוצה להשיג באמצעות הגדלת חזה.
 • מצבך הבריאותי, רגישות לתרופות, וכן הליכים רפואיים אחרים שעברת.
 • תרופות, ויטמינים ותוספי מזון שאת נוטלת.
 • האם את צורכת אלכוהול, טבק או סמים.
 • ניתוחים קודמים שעברת.
 • היסטוריה משפחתית של סרטן השד, וכן ותוצאות בדיקות ממוגרפיות וביופסיה שעברת.

הרופא המומחה של כללית אסתטיקה יעריך את מצבך הבריאותי ואת הסיכונים הכרוכים בניתוח, יבחן את החזה שלך וימדוד באופן מדויק את גודלו ואת צורתו, יאבחן את העור שלך ואת מיקום הפטמות והעטרות שלך, והיועצת תצלם את החזה שלך.

לאחר מכן הרופא המומחה ידון איתך באפשרויות העומדות בפנייך, ימליץ לך על הטיפול המתאים לך ביותר, יציג בפנייך את התוצאה הצפויה מניתוח הגדלת חזה ואת הסיכונים הכרוכים בניתוח מסוג זה, וכן ידון איתך באפשרויות ההרדמה שלך במהלך הניתוח.

בדיקות שיש לעשות

כהכנה לניתוח בכללית אסתטיקה, ייתכן שיהיה צורך לבצע בדיקות דם. בנוסף תלוי גיל, תתבצע במקרים מסוימים בדיקת ממוגרפיה בסיסית לפני הניתוח, וכן ממוגרפיה נוספת לאחר הניתוח, על מנת שניתן יהיה להשוות בין הבדיקות ולזהות שינויים רקמתיים בחזה, במידה וקיימים.

הנחיות לפני הניתוח

 • להימנע מעישון.
 • ליטול תרופה מסוימת או לשנות מינונים של תרופות שאת נוטלת, בהתאם להנחיות הרופא.
 • להימנע מנטילת תרופות מדללות דם ותרופות אנטי דלקתיות מסוימות, שעלולות להגביר את הדימום במהלך ניתוח הגדלת חזה.

מהו התהליך?

כדי לבצע את הגדלת החזה בצורה הטובה והמתאימה לך ביותר, הרופא המומחה שלך בכללית אסתטיקה ימליץ לך על אפשרות ההרדמה הטובה ביותר עבורך, על פי רוב תתבצע הרדמה מלאה.

השיטה להחדרת השתלים ומיקומם תלויה בסוג השתל, במידת ההגדלה הרצויה, במבנה הגוף שלך, וכמובן הכל בהתאם לשיקול דעתו המקצועי של הרופא שלך.

חתך הניתוח יתבצע באחד משלושה מיקומים: בקפל מתחת לשד, באזור בית השחי מתחת לזרוע, או בגבול עטרת הפטמה. הם נעשים במקומות מוצנעים ככל האפשר, על מנת שלא יישארו צלקות גלויות לעין.

ישנם שני מיקומם עבור השתל: הראשון מכונה שתל תת שרירי, המוכנס בתוך כיס אל מתחת לשריר החזה, וממוקם בין רקמת השד לדופן החזה. השני מכונה שתל תת רקמתי, או שתל תת שדי, המוכנס ישירות מאחורי רקמת השד מעל לשריר החזה.

שתלי סיליקון ממולאים בג'ל אלסטי, המעניק תחושה ותנועתיות של רקמת שד טבעית. שתלי הסיליקון מאושרים על ידי ה-FDA, ומשרד הבריאות מאשר להשתיל אותם החל מגיל 17.

סיכונים אפשריים

בדומה לכל ניתוח, גם לאחר הגדלת חזה עלולות להיות תוצאות שאינן משביעות רצון, כדוגמת חזה לא סימטרי או קווי מתאר חריגים, ולעתים יש צורך לבצע ניתוח חוזר.

מאחר שמדובר בהליך כירורגי, הגדלת חזה כרוכה בסיכונים ובסיבוכים, על אף ששכיחותם נמוכה ביותר, הם יוצגו בפנייך בצורה מפורטת וברורה לפני הניתוח, באותו מעמד תתבקשי לחתום על טופס הסכמה המאשר שהבנת את ההליך הרפואי ואת הסכנות הכרוכות בו. הנה כמה מהם:

 • הניתוח מתבצע תחת הרדמה, ולכן קיים חשש לסיבוכים במסגרתה.
 • נזילה או קרע בשתל.
 • הופעת דימום.
 • קמטוט והופעת גלים על העור מעל השתל.
 • התפתחות זיהום.
 • שינוי רקמתי באזור הצלקת מסביב לשתל, היוצר רקמה גבשושית.
 • שינוי תחושתי של השד והפטמות.
 • כאבים מתמשכים.
 • הגלדה איטית מהרגיל של קווי החיתוך, ולעתים גם נותרות צלקות.
 • התקשות חד או דו צדדית של השדיים.

כל הסיכונים הכרוכים בניתוח הגדלת חזה יובאו לידיעתך, והרופא המומחה ידון  עליהם באופן מלא ומפורט לפני הסכמתך לניתוח.

יש לך שאלות? חששות? טרדות? זה טבעי, וחשוב שתשתפי את הרופא שלך ותעלי מולו כל סוגיה בנוגע לניתוח.

 

מה התוצאות הצפויות?

תוצאות הגדלת חזה ניכרות באופן מידי, כבר לאחר הניתוח. עם הזמן, הנפיחות הולכת ופוחתת, וקווי החיתוך ייטשטשו.

ככל שיעבור הזמן, כך תוכלי להיחשף לתוצאות הסופיות של הגדלת החזה, וליהנות מהחזה החדש שלך. כדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר, חשוב שתקפידי למלא אחר הוראות הכירורג המומחה שלך, וכמובן לחזור לבדיקות מעקב בכללית אסתטיקה.

תהליך ההחלמה – מה צפוי וכמה זמן?

לאחר הניתוח, תועברי להשגחה צמודה בחדר התאוששות. החזה שלך יהיה עטוף בתחבושות גאזה, נוסף על תחבושת אלסטית או חזייה תומכת שתפקידה להפחית נפיחות ולהוות מקור תמיכה לחזה במשך תהליך ההחלמה.

בטרם שחרורך מבית החולים, תקבלי תדרוך מדויק כיצד לטפל בחזה שלך לאחר הניתוח, אילו תרופות תצטרכי ליטול ואילו משחות עלייך למרוח באזור החזה, כדי למנוע זיהומים ולקצר את תהליך ההחלמה. ניתן להשתחרר הביתה מספר שעות לאחר הניתוח, ובמקרים חריגים השחרור יהיה למחרת היום.

בדרך כלל יש צורך ללבוש חזיית ספורט בכל שעות היממה במשך השבועות הראשונים לאחר ניתוח הגדלת חזה.

במשך 48 השעות הראשונות לאחר הניתוח מומלץ להיות במצב מנוחה, ובתוך כשלושה שבועות אפשר כבר לחזור לתפקוד מלא ואף לפעילות גופנית, בהתאם להוראות המנתח הפלסטי שלך. בנקודת זמן זו חולפת בדרך כלל תחושת הכאב והנפיחות באזור החזה.

שתלי הסיליקון מִתְבלים עם השנים, וייתכן שבעתיד תצטרכי להחליף אותם. איך תדעי? הקפידי להגיע אחת לשנה לרופא לבדיקת השדיים, פעם בשנתיים תקבלי המלצה לביצוע אולטרה-סאונד שיבדוק את מצב השתלים ואת בריאות השדיים.

מחירון פלטינום

למחירים המיוחדים של חברי כללית פלטינום
לחץ כאן
כללית פלטינום