הזרקות למילוי קמטים

לקביעת תור לייעוץ
רוצה להשיב לפנייך מראה צעיר ומלא? ליהנות משפתיים עסיסיות? לשפר קווי מתאר נפולים? לרכך קמטים וקמטוטים? טיפולי מילוי קמטים בכללית אסתטיקה הוא כנראה הפתרון בשבילך
לקביעת תור לייעוץ

טיפולי מילוי קמטים מציעים רבים מהיתרונות של ניתוח למתיחת פנים, ללא זמן ההחלמה הממושך,  וכמובן בעלויות פחותות בצורה משמעותית. לצורך קבלת תוצאות מיטביות, ניתן לבצע טיפולי מילוי קמטים בשילוב עם טיפולים קוסמטיים אחרים, כדוגמת הזרקה של בוטוליניום טוקסין וטשטוש קמטים באמצעות לייזר וגלי רדיו. 
הרופאים בכללית אסתטיקה יוכלו לייעץ לך מהו הטיפול המתאים עבורך, על מנת שתוכלי להשיג את התוצאה הטובה ביותר.

מה הבעיות שפותר התהליך 

קמטים בפנים, קמטי מצח, קווי מתאר נפולים, מראה פנים עייף. חשוב להבהיר שמדובר בטיפול שתוצאותיו אינן לטווח ארוך, ויש לבצע טיפול תחזוקה לפחות פעם בשנה.  

מהי המטרה אליה שואפים בתהליך? 

הטיפול מעניק פתרון זמני להעלמת קמטי גיל והבעה. לאחר טיפול אחד או שניים, ניתן ליהנות ממראה צעיר ורענן יותר, מבלי שהטיפול פוגע בשגרת החיים.  

למי מתאימים הטיפולים? 

מילוי קמטים הוא פתרון אופטימלי עבורך אם את סובלת מקמטים בפנים, רוצה לשפר את מראה השפתיים או את עצמות הלחיים.  

הטיפול אינו משמש כחלופה לניתוח.  

גם צעירים וצעירות שיש להם קמט אחד קטן שמטריד אותם, כדוגמת קמטוט בין הגבות או במצח, יכולים ליהנות מתוצאות הטיפול.  

התאמתך לטיפול מילוי קמטים תיבדק במסגרת פגישת ייעוץ עם רופא של כללית אסתטיקה. יש להביא בחשבון שירידה חדה במשקל עשויה להשפיע על מראה עור הפנים, ולשנות את תוצאות הטיפול. במקרים של זיהומים ופצעים באזור הפנים יש להמתין עד להחלמת הפצעים. 

מחפשת שינוי קבוע? שוחחי עם הרופא שלך בכללית אסתטיקה על ניתוח מתיחת פנים, הרמת גבות או ניתוח עפעפיים. 

למה דווקא בכללית אסתטיקה?  

כיום קל מאוד למצוא קוסמטיקאיות ומכונים שמציעים טיפולי מילוי קמטים במחירים אטרקטיביים במיוחד. אבל הזול הוא היקר ולא מעט מטופלים מתלוננים על תוצאות קשות כתוצאה מטיפול רשלני שהתבצע על ידי גורם לא מקצועי.  

לכן חשוב לעבור טיפולי מילוי קמטים אך ורק במקום מקצועי ואמין. החשש לעבודה לא מקצועית קיים בעיקר במכוני יופי לא מוכרים, במכוני ספא ובקליניקות מזדמנות.  

מילוי קמטים צריך להתבצע אך ורק על ידי צוות רפואי בעל ניסיון שעבר הכשרה מיוחדת, העושה שימוש בחומרים מאושרים 

בכללית אסתטיקה הטיפול מתבצע בסטנדרטים רפואיים מחמירים עם מאושרי משרד הבריאות האמריקני האירופי והישראלי.

לצד המומחיות והניסיון של הרופאים בכללית אסתטיקה, לקוחות כללית יוכלו ליהנות מטיפולי מילוי קמטים בהנחות מיוחדות.

על חשיבות הייעוץ עם הרופא 

טיפול מילוי קמטים מלווה בציפיות גבוהות בנוגע לתוצאות המיוחלות, לצד החשש מהפרוצדורה הרפואית, ולכן לא פעם מתעוררת תחושת מתח לפני הטיפול.  

הרופא שלך בכללית אסתטיקה יוכל לסייע לך לפוגג את המתחים ואת הפחדים אל תהססי להפנות אליו כל שאלה או תהייה.  

חשוב שתרגישי בנוח לשתף את הרופא במחשבות שלך בנוגע לטיפול, הוא כאן בשבילך, והוא יוכל לעזור לך לעבור את התהליך בהרגשה נעימה ובוטחת.  

מה הרופא עתיד לשאול? 

במסגרת הייעוץ עם הרופא בכללית אסתטיקה, הוא יבקש לדעת מהן המטרות אותן את רוצה להשיג באמצעות מילוי קמטים, ומהן הציפיות שלך מהטיפול לטווח קצר וארוך. 

הרופא יבקש ממך לקבל מידע אודות מצבך הבריאותי, ואם קיימת רגישות לתרופות. בנוסף תתבקשי למסור מידע אודות תרופות שאת נוטלת באופן קבוע, וטיפולים קוסמטיים ורפואיים שעברת בעבר. 

לאחר אבחון מקצועי של עור הפנים וצילום שלהם, יציג בפנייך הרופא את האפשרויות העומדות בפנייך, וימליץ לך על הטיפול המתאים לך ביותר 

הרופא יסביר לך מהן התוצאות שצפוי הטיפול להעניק לך, בהתאם למצב עור הפנים שלך ולנתונים נוספים שייבדקו, והאם הן הולמות את הציפיות שלך.

מהו התהליך? 

הרופא מסמן על פנייך נקודות אסטרטגיות וקווים מדויקים בהם יתבצע מילוי הקמטים. לאחר מכן, יתבצע ניקוי וחיטוי הפנים באזורי אליהם יוזרק המילוי. רוב חומרי המילוי כבר מכילים חומרי הרדמה, וכן הטיפול כמעט שאינו כרוך בכאב, וממילא אינו נמשך זמן רב. 

צלקות וקווי קימוט עמוקים מצריכים מספר הזרקות כדי להגיע לתוצאה המיטבית. כאשר יש צורך בזריקת מילוי עמוקה יותר, תוצע לך הרדמה מקומית כדי למנוע כאב. לרוב נדרש מילוי עמוק יותר בכפל שבין קצה הנחיר לבין קצה השפה, בלחיים, וכן לצורך מילוי והדגשה של עצמות הלחיים ומילוי הסנטר. 

לאחר הטיפול יישטפו פנייך, ולעיתים תוצע לך אריזת קרח כדי להפחית ולהקל על תחושת חוסר הנוחות הזמנית. ביום הטיפול לא רצוי להתאפר, וחשוב לא להפעיל לחץ על האזורים המטופלים, שעלול לגרום לרקמות המוזרקות לזוז ממקומן. 

האם יש אלטרנטיבות טיפול שונות? 

האלטרנטיבה המוכרת היא כמובן ניתוח מתיחת פנים. קיימת אפשרות חלופית פחות פולשנית – מתיחת פנים באמצעות חוטים ללא ניתוח. מדובר בטיפול המתבצע בהרדמה מקומית בלבד, ללא צורך בחדר ניתוחים, ותוך חזרה מהירה לשגרה. ניתן גם לבצע טשטוש קמטים באמצעות לייזר וגלי רדיו. 

איך בוחרים? תלוי בסוג הקמטים ובסוג העור, ובעיקר בתוצאות אליהן את רוצה להגיע. את מוזמנת לקבוע פגישת ייעוץ עם רופא מנוסה בכללית אסתטיקה – שיאבחן את עור פנייך, יברר מולך את המטרות אותן את רוצה להשיג, וימליץ לך על הטיפול המתאים ביותר עבורך.  

מה החומרים בהם משתמשים? 

מילוי קמטים קבוע למחצה:
שומן אנושי, המוכר גם בשם "שומן עצמי", נשאב מהגוף שלך. השימוש בשומן שלך דורש הליך נרחב יותר ביחס לטיפולי מילוי קמטים אחרים, שכן הוא דורש הליך של שאיבת שומן.  

בשל השימוש בשומן עצמי, אין חשש שהגוף יידחה את החומר המוזרק או שתהיה תגובה אלרגית לזריקות.  

לא כל תאי השומן החיים שורדים כאשר הם מושתלים במקום חדש, ולכן נהוג למלא את האזור המטופל קצת מעבר לכמות המילוי הנדרשת. לעתים יש צורך לחזור על הפעולה יותר מפעם אחת 

מדובר בהליך כירורגי המתבצע בכללית אסתטיקה על ידי רופא מומחה בכירורגיה פלסטית.  

מילוי קמטים זמני:

 • חומצה היאלורונית ריכוז גבוה של חומצה זו נמצא ברקמות חיבור רכות ובנוזל המקיף את העיניים. אפשר למצוא אותה גם בסחוסים, בנוזלי מפרקים וברקמות עור. נעשה שימוש בתחליף טבעי לחומצה היאלורונית, שאינו מופק ממקור חי. תכשירי חומצה היאלורונית מוכרים הם סטילאג' ג'ובידרם, פרלן, ורסטילן. 
 • סידן הידרוקסיאפטית זהו מילוי הקמטים "הכבד" ביותר, שמצוי באופן טבעי בסחוסים ובעצמות שלנו. מדובר למעשה בתרכובת דמוית מינרל, המשמשת לצורך מילוי קמטים עמוקים בהם קמטי האף, "קמטי כעס" בין העיניים, וכן מילוי לחיים וקווי מתאר אחרים בפנים. מוצרים על בסיס סידן מוחזקים בתוך ג'ל על בסיס מים. רדיאס הוא אחד השמות המוכרים של תכשירים על בסיס תרכובת זו.

סיכונים אפשריים  

בדומה לכל טיפול קוסמטי, גם לטיפול מילוי קמטים עלולות להיות תוצאות שאינן משביעות רצון. לעתים השפעת הטיפול אינה ניכרת באופן זהה בכל הפנים, ויש צורך בטיפול חוזר.  

מדובר בטיפול שאינו צפוי לפגוע בשגרת החיים שלך, ואף נותן תוצאות מידיות תוך זמן קצר ביותר. עם זאת, קיים חשש לסיבוכים בשכיחות נמוכה ביותר, הנה כמה מהם:  

 • אקנה. 
 • אלרגיה או דחייה של חומר המילוי. 
 • חסר סימטריה. 
 • הופעת חבורות. 
 • זיהום במקום המילוי. 
 • נדידה של חומרי מילוי ממקום ההזרקה המקורי. 
 • גירוי ואדמומיות. 
 • פריחה. 
 • רגישות בעור. 
 • נפיחות. 
 • חוסר תחושה זמני. 
 • שיתוק זמני של שרירי הפנים. 
 • מילוי יתר, או מילוי מועט מדי של קמטים. 
 • כאשר נעשה שימוש בחומרי מילוי שמכילים גרגרים מיקרוסקופיים, בעיקר סידן הידרוקסיאפטית, עלולים להיווצר עם הזמן גושים, שלרוב נספגים ונעלמים.

חשוב לציין ששכיחות הסיבוכים נמוכה ביותר, ושהטיפול אינו "שובר שגרה", ואף נותן תוצאות טובות תוך זמן קצר ביותר. 

כל הסיכונים הכרוכים במילוי קמטים יובאו לידיעתך, והרופא המומחה ידון אתך עליהם באופן מלא ומפורט לפני מתן הסכמתך לביצוע הטיפול 

יש לך שאלות? חששות? חשוב שתשתפי את הרופא בכללית אסתטיקה, ותבררי כל עניין הנוגע לטיפול.

מה התוצאות הצפויות?

חשוב שתהיי מודעת לכך שמילוי קמטים אינו קבוע. הזרקת שומן עצמי, שהיא כאמור קבועה למחצה, דורשת גם היא טיפולי תחזוקה 

קצב הזדקנות עור הפנים שלך והאופן בו גופך קולט ומפרק את חומר המילוי, יקבעו בסופו של דבר מתי יהיה נחוץ טיפול חוזר 

כאשר הטיפול מתבצע בשני צדי הפנים, לעתים יש צורך בהשלמת הטיפול כדי להגיע לסימטריה מדויקת. 

כאשר לא מתבצעים טיפולי תחזוקה השפעת הטיפול נעלמת בהדרגה, וכך קמטים וצלקות ישובו להופיע, ושפתיים מלאות יאבדו מהנפח שלהן.  

תהליך ההחלמה מה צפוי וכמה זמן? 

בתחילה עלולה להיות נפיחות, שתיעלם תוך מספר ימים. לאחר טיפול מילוי קמטים באמצעות שומן אנושי, יש תחושה של "מילוי יתר" שנעלמת כעבור מספר שעות, לעתים כעבור מספר ימים, ובמקרים חריגים כעבור מספר שבועות. רוב חומרי המילוי המופקים ממקור שאינו מן החי ואינם מצריכים בדיקות אלרגיה מקדימות. התוצאה הרצויה מסתיימת לרוב לאחר טיפול אחד, לעיתים יש צורך בטיפול משלים קטן. 

בדרך כלל ניתן לחזור לפעילות ולתפקוד מלא באופן מידי. חשוב להימנע מלשפשף את האזורים המטופלים, כך שחומר המילוי יישאר במקומו ללא הפרעה. ייתכן שתסבלי מנפיחות או ממעט חבורות, אך הן צפויות להיעלם תוך ימים ספורים. חשוב להימנע מחשיפה לשמש במהלך השבועות הראשונים לטיפול, ולהקפיד למרוח מקדם הגנה בכל יציאה מהבית.

מחירון פלטינום

למחירים המיוחדים של חברי כללית פלטינום
לחץ כאן
כללית פלטינום