כללית אסתטיקה מציעה טיפול חדשני שיאפשר להתמודד עם אובדן השיער והתקרחות נשית באמצעות הזרקת שיער סינטטי קבוע ועמיד שמחזיק שנים
לקביעת תור לייעוץ

אובדן שיער הוא תופעה שגברים רבים מתמודדים איתה, ולמרות שלא מדובר בתופעה נעימה, רבים מהם מרגישים שהיא בלתי נמנעת ובסופו של דבר חיים בשלום עם המצב החדש. מנגד, בעבור נשים שסובלות מאובדן שיער (אלופציה), מדובר בהתמודדות שונה לחלוטין. זוהי תופעה שיכולה להיגרם משינויים הורמונליים, לחץ נפשי או טיפולים רפואיים שונים – ולהביא איתה לא מעט תחושות לא נעימות כמו הערכה עצמית נמוכה ולא פעם גם קושי לשתף את הסביבה בהתמודדות.

בעוד שחלק גדול מהגברים לוקחים את העניין בטבעיות, נשים לא פעם יעשו כל שביכולתן כדי להסתיר את המצב, אם זה באמצעות תוספות שיער או כל מיני פתרונות קוסמטיים אחרים. עד עכשיו, לא באמת היה טיפול אסתטי שהציע פתרון יעיל לבעיה, אולם כעת, כללית אסתטיקה בחרה לאמץ שיטה חדשנית וראשונה מסוגה שפותחה בישראל לשיפור המצב, אשר משתמשת בתחליף שיער סינטטי, קבוע ועמיד למילוי האזורים הפגועים בקרקפת.

בשונה מהטיפולים הקיימים להתקרחות גברית, השערות הסינטטיות לא מתפקדות כמו שיער רגיל – מה שאומר שהן לא גדלות לאורך השנים ולא מושפעות משינויים הורמונליים שהובילו לאובדן השיער. בואו נבין מהו בדיוק התהליך הזה, למי הוא מתאים וכיצד הוא יכול לסייע לנשים להרגיש בטוחות ושלמות יותר עם מראה השיער שלהן:

מהן הבעיות שפותר הטיפול?

הזרקת שיער סינתטי נועדה לסייע לנשים שסובלות מאובדן שיער (אלופציה) ולמלא אזורים מסוימים בקרקפת שהושפעו מהבעיה הזאת וגרמו להתקרחות. לעיתים נדמה שמדובר בתופעה נדירה, אך כשבוחנים את הנתונים, זה לחלוטין לא המצב. למעשה, לאחר הפסקת הווסת בגיל המעבר, כרבע מהנשים יחוו אובדן שיער ברמה כזו או אחרת. הזרקת שיער נועדה לספק פיתרון ארוך טווח וראשון מסוגו בישראל להתקרחות הנשית. חשוב להדגיש גם כי השערות הסינטטיות חזקות יותר משיער טבעי והן לא נתלשות בקלות מהקרקפת בסירוק או בגלל משיכה, בנוסף, טיפול מסוג זה אינו דורש לגלח את השיער הקיים לפני ההליך

מה המטרה אליה שואפים בתהליך?

הטיפול נועד למלא את האזורים בקרקפת שהושפעו מההתקרחות ולהחליף את השיער שאבד באמצעות סיבים סינתטיים אשר נראים ומרגישים כמו שיער אמיתי לכל דבר. הסיבים מיוצרים מחומר שמשתלב בצורה טבעית ביותר עם זקיקי השערה הרגישים ולכן השימוש בהם כרוך בשיעור נמוך יחסית של תופעות לוואי וסיבוכים. חשוב להבין כי המצב לא יחזור להיות בדיוק כפי שהיה לפני אובדן השיער, אך בעזרת התאמת תסרוקת נכונה ותכנון מושכל של הזרקת השיער – ניתן להשיב את המראה הטבעי לאזור הפגוע בקרקפת.

למי מתאים הטיפול?

הטיפול מתאים בעיקר לנשים שסובלות מדילול שיער משמעותי. בשונה מתוספות שיער זמניות שניתנות להסרה בכל שלב, זהו פתרון קבוע יותר שבדרך כלל מחזיק בין שלוש לחמש שנים.

תחליף השיער שמושתל בקרקפת מיוצר כיום בכל הצבעים (למעט ג'ינג'י) ומתאים גם לבעלות שיער מתולתל.

הטיפול אינו מתאים לנשים שסובלות מהתקרחות כתוצאה ממחלה אוטואימונית. ולא ניתן לבצע אותו למי שסובלת מפסוריאזיס או ממחלות עור דומות עם השפעה משמעותית על העור בקרקפת.

מהו התהליך של הזרקות שיער בכללית אסתטיקה?

הזרקת שיער היא שיטת טיפול חדשנית למילוי אזורים בקרקפת שהושפעו מאובדן שיער בקרב נשים. השיטה מבוססת על "מחסניות" של שיער סינתטי. הטיפול מבוצע בהרדמה מקומית ואורך בין רבע שעה לשעה בלבד. הטיפול אינו דורש לגלח את השיער, כפי שנדרש בטיפולי השתלת שיער.

בזמן ההשתלה, הרופא מזריק בכל פעם "מחסנית" המכילה עד 25 שערות סינתטיות. מקבץ השערות כולל גם עוגן שמתרחב מתחת לקרקפת ומבטיח את יציבות השערה המושתלת.

למה לעבור את טיפול הזרקות שיער בכללית אסתטיקה?

בכללית אסתטיקה, הטיפול מבוצע אך ורק על-ידי רופאים מומחים. ההליך נעשה תחת פיקוח קפדני ועם הגב הרפואי של כללית. בנוסף, הטיפול והחומרים בהם משתמשים עומדים בתקן בינלאומי קפדני ומחמיר של האיחוד האירופי (CE).

על חשיבות הייעוץ עם הרופא לפני ההליך

רק רופא מומחה יכול לקבוע אם הזרקת שיער היא אכן הטיפול המתאים ביותר לבעיה או אם יש צורך לשקול חלופות טיפול אחרות. הרופאים בכללית אסתטיקה המבצעים את הטיפול עברו הכשרה מלאה ומקיפה ומחזיקים בכל הידע המקצועי והניסיון הדרושים לכך. נדגיש שוב כי השיער הסינתטי לא גדל כמו יתר השיער ולא ממלא לחלוטין את האזור הפגוע. אך בעזרת תכנון נכון של הזרקת השיער והתאמת התסרוקת מול הספר שמלווה אותך, בהחלט ניתן להגיע לתוצאה מספקת.

מה המומחה עתיד לשאול בפגישה?

לפני הטיפול, הרופא יבצע תשאול מעמיק לבירור המצב הרפואי. זאת על מנת לוודא אם ההתקרחות נובעת מתהליך טבעי, או שהיא נגרמת כתוצאה ממחלה שמסתתרת מתחת לפני השטח ויש לתת עליה את הדעת. בשלב הזה חשוב לעדכן את הרופא בכל דבר שעשוי להיות רלוונטי – לרבות שינויים במצב הרפואי, תרופות קבועות, אשפוזים, ביקורים אצל רופאים מומחים וכל דבר אחר שעשוי לשפוך אור נוסף על מצבך הרפואי לטובת התאמת הטיפול עבורך.

אילו בדיקות או הכנות יש לעשות לפני הטיפול?

לפני הטיפול המלא להזרקת השיער, יתבצע טיפול מקדים (טסט) כדי לבחון כיצד העור מגיב לזקיקי השיער הסינתטיים. זוהי בדיקה קלינית שמהלכה מחדירים לאזור מסוים בקרקפת 48 שערות בלבד. לאחר מכן ממתינים כשישה שבועות כדי לראות איך האזור מגיב לשינוי. אם הקליטה מוצלחת, ניתן להתקדם לטיפול המלא למילוי שאר האזורים בקרקפת שסובלים מהתקרחות. במקרים שבהם מופיעה אדמומיות חריגה או כל תופעה חריגה – נמליץ שלא לבצע את הטיפול.

הנתונים מראים כי בקרב 95% מהנשים לא צפויה להופיע אדמומיות חריגה, אך כמובן שחשוב לזהות מראש את הנשים שהטיפול לא יתאים להן ולכן קיימת חשיבות לביצוע הבדיקה המקדימה עם הרופא.

באילו חומרים משתמשים?

השערות מיוצרות מחומר בשם ניטינול, שממנו מייצרים בין היתר גם חוטים לתפירת העור לאחר ניתוחים. זהו חומר שבדרך כלל משתלב היטב עם העור האנושי ולא גורם לתגובה אלרגית או לנפיחות. החומר משמש גם לייצור מסתמים ללב או לתמיכה בכלי הדם שמספקים דם למוח. החומר בטוח, מאושר לשימוש ועומד בתקן בינלאומי קפדני ומחמיר של האיחוד האירופי (CE).

מהם הסיכונים האפשריים?

הטיפול נחשב בטוח יחסית ואינו כרוך בסיכונים משמעותיים. במקרים מסוימים עלולה להופיע אדמומיות קלה או דלקת מקומית באזור ההזרקה. בבעיה הזאת ניתן לטפל באמצעות משחה אנטיביוטית המשלבת סטרואידים.

במקרים חריגים, השערות הסינטטיות לא ייקלטו כמו שצריך בקרקפת. במקרה כזה ניתן יהיה להסיר אותן בקלות ולשקול חלופות טיפול אחרות.

מהן תופעות הלוואי בטיפול?

לאחר הטיפול, ייתכן כי תופיע אי-נוחות מסוימת באזור הקרקפת שתימשך כמה ימים, כמו גם רגישות חריגה באזור זה. הרופא ינחה להשתמש במשחה אנטיביוטית לטיפול מקומי שתסייע להתמודד עם התחושות האלו, שכאמור יהיו זמניות בלבד.

תהליך ההחלמה – מה צפוי ולכמה זמן?

כבר בתום הטיפול האישה תצא מהמרפאה עם שיער שופע ובעל מראה טבעי. אולם בכל זאת יש כמה דברים שחשוב לקחת בחשבון על ההתאוששות מהטיפול:

  • חפיפה: יש להימנע מלחפוף את הראש במשך שלושה ימים וכן למרוח את המשחה שהרופא ימליץ עליה למשך התקופה שאותה הגדיר.
  • תספורת: כדי לספק לשיער מראה טבעי ואסתטי – חשוב להתאים את התספורת הנכונה שתאפשר לשערות הסינטטיות להשתלב בצורה הטובה ביותר עם השיער הקיים.
  • חזרה לעבודה: חלק מהנשים יעדיפו לחזור לתפקוד מלא כבר ביום הטיפול ולא לקחת חופש מהעבודה – וזה בהחלט אפשרי – אם כי בימים הראשונים יכולים להישאר באזור הקרקפת כתמים כהים של חומר החיטוי שיכולים לגרום למבוכה מסוימת. לכן, ייתכן כי המטופלת בכל זאת תעדיף לקחת כמה ימי חופשה.

כמה טיפולים נדרשים להשלמת התהליך?

הטיפול אמנם עוזר למלא אזורים ריקים בקרקפת, אך הוא לא מונע מאובדן השיער להימשך ולכן ייתכן מאוד כי בהמשך הדרך יידרשו טיפולים נוספים לתחזוקה שוטפת. מספר הטיפולים והתדירות שלהם משתנה מאישה לאישה, אם כי בממוצע, הטיפול מחזיק בין שלוש לחמש שנים.

מחירון פלטינום

למחירים המיוחדים של חברי כללית פלטינום
לחץ כאן
כללית פלטינום