הסרת נגעים ושומות

לקביעת תור לייעוץ
איך נראה טיפול להסרת שומות מטעמים אסתטיים? ואיך אפשר לדעת אם השומה שלכם סרטנית ומחייבת התערבות רפואית? בואו נחבר את הנקודות ונכיר קצת יותר את הקישוטים המסתוריים שמעטרים את הגוף אך יכולים גם לסכן אותו
לקביעת תור לייעוץ

כשהן מחמיאות לנו אנחנו קוראים להן "נקודות חן", כשפחות הן הופכות ל"שומות", אך כולנו יודעים שהנקודות התמימות האלו יכולות להפוך במקרים מסוימים לבעיה של ממש. לפעמים הבעיה היא רק אסתטית – וכיום ניתן לטפל בה באמצעות טיפול די פשוט. לעיתים הנקודה דווקא יכולה לאותת חלילה על סרטן העור ולחייב טיפול רפואי בהקדם. לפניכם כל המידע החשוב כדי להבין אם ומתי להיפטר מנקודות החן ואילו שיטות קיימות להסירן.

אנשים נוטים לקרוא לכל סימן שמופיע על העור שלהם "נקודת חן", כשלמעשה רק אותם נמשים המופיעים לרוב באזורים חשופים לשמש  עונים להגדרה זו. בפועל, ישנם סוגים רבים של נגעים עוריים, כגון כתמי שמש, דבלולי עור מטרידים באזור הצוואר ובתי השחי, שומות עם פיגמנט ועוד.

מה הבעיות שפותר התהליך?

 • הסרת נגעים המפריעים מבחינה אסתטית.
 • הסרת נגעים חשודים לממאירות.
 • הסרת נגעים המפריעים מבחינה תפקודית.

מהי המטרה אליה שואפים בתהליך?

בעזרת הטיפול נרצה לפתור כל בעיה רפואית או אסתטית שהציקה למטופלים. בין אם מדובר על שומה המפריעה לסגור את החזייה או את החגורה, שומה שמציקה בזמן אימון, ובין אם מדובר על שומה גלויה המפריעה לנראות ולדימוי העצמי.

למי מתאים הטיפול?

הטיפול מתאים לכל אדם בעל שומה, שמרגיש שהיא פוגעת לו בדימוי העצמי, או מפריעה לו בפעילויות יומיומיות, או שצמחה או גדלה לאחרונה.

כדי לוודא שאכן אפשר להסיר את הנגע יש צורך בפגישת ייעוץ מקדימה עם רופא עור או פלסטיקאי, ופעמים רבות ניתן להסיר את הנגע ממש בתום פגישת הייעוץ.

למה לבצע את הטיפול דווקא בכללית אסתטיקה?

הסרת נגעים ושומות הוא טיפול נפוץ ופופולרי מאוד. לא קשה למצוא מכונים שיציעו את הטיפול במחירים אטרקטיביים, אך קיים חשש סביר שהטיפול שמבוצע ללא פיקוח על איכותו ועל איכות החומרים יביא תוצאות לא מספקות ומכאן הדרך להוצאות נוספות ולתחושות קשות קצרה מאוד.

אמנם מדובר בהליך פשוט באופן יחסי, אך חשוב לזכור כי זהו עדיין הליך רפואי אשר דורש מקצועיות רבה, ניסיון ומיומנות בתחום ונקיטת זהירות יתרה. בנוסף, ניתן לבצע את הטיפול רק לאחר שבוצעו הבדיקות המקדימות הנחוצות, ואסור להקל בהן ראש. בכללית אסתטיקה קיימים כל הכלים הנחוצים כדי להבטיח שהטיפול יתבצע ברמה הגבוהה ביותר תוך הקטנת הסיכונים הקיימים למינימום.

במרפאות הרשת הטיפול נעשה על-ידי רופאי עור או כירורגים פלסטיים רק רופא מיומן ובעל ניסיון עשיר, יכול להפחית בצורה ניכרת את הסיכוי לסיבוכים בטיפול זה.

נוסף על כך, לאחר ביצוע הפעולה, נקודת החן או השומה נשלחת למעבדה לשם אבחון ואז מוסרים את ממצאי הבדיקה למטופל.

אילו שאלות הרופא עתיד לשאול בפגישת הייעוץ?

בפגישת הייעוץ יבקש הרופא לראות את השומה ולשמוע מתי הופיעה כדי לקבוע את דרך הטיפול הטובה והמתאימה ביותר. בנוסף תתבקשו לדווח האם קיימות אצלכם אלרגיה שכדאי להתייחס אליה לפני טיפול מסוג זה, כמו למשל רגישות לחומרי הרדמה בהם משתמשים במהלך הטיפול.

הרופא ישאל האם אתם נוטלים תרופות באופן קבוע, האם אתם צורכים אלכוהול, סמים או מעשנים. בנוסף יבקש לדעת על הליכים רפואיים משמעותיים אחרים שעברתם – ניתוחים, מחלות קשות, תאונות טראומות וכדומה.

כמו כן, הרופא ישאל האם קיימות על גופכם צלקות, ואם כן, הוא ינסה לבצע אומדן והערכה לגבי סיכויי הופעת צלקת אחרי הטיפול. אנשים בעלי עור כהה נוטים להצטלק יותר וחשוב להתייעץ עם הרופא בנושא מראש.

כיצד יודעים אם נגע הוא סרטני? למדריך המלא על נגעים ושומות בעור

מהו התהליך בפועל?

קיימות מספר שיטות שונות להסרת שומות, הכוללות הסרה בעזרת צריבה בלייזר, גילוח וצריבה במחט חשמלית או חיתוך בעזרת סכין מנתחים ותפירה. בחירת שיטת ההסרה נתונה להחלטת הרופא המנתח, והוא עושה זאת על פי גודל השומה, מיקומה על הגוף ועוד מספר ושיקולים נוספים.

כמה זמן אורך טיפול הסרת שומות?

הטיפול אורך דקות בודדות בלבד, והוא נעשה במרפאה תחת הרדמה מקומית.

אם מבצעים את ההסרה בחיתוך בסכין – הרופא יתפור את האזור לאחר מכן. אם מבצעים את ההסרה בצריבה אין צורך בתפרים.

האם קיימות שיטות שונות להסרת נגעים ושומות?

קיימות שיטות נוספות לבצע את התהליך, כמו טיפול בעזרת חנקן נוזלי, או שימוש בחומרים כימיים שיגרמו לצריבת הנגע. החיסרון של שיטות אלה הוא – שלמרות הפשטות היחסית שלהן, הן מעלות את הסיכוי להופעת צלקת לאחר מכן, ולכן לא מתאימות לרוב סוגי הנגעים.

סיכונים אפשריים

בדומה לכל הליך רפואי אחר, גם בהליך של הסרת שומות או נגעי עור קיימים מספר סיכונים, אם כי הסיכוי לכך הוא קטן מאוד אופן יחסי. בכל מקרה חשוב לדעת מבעוד מועד מהם הסיכונים האפשריים ותופעות הלוואי:

 • זיהום של הפצע לאחר ההסרה – כמו כל פצע, אם לא נקפיד על ניקוי וחיטוי הוא יכול להזדהם ולגרום לסיבוכים נוספים שאנחנו לא מעוניינים בהם. במצב כזה יש לשוב אל הרופא שייאלץ להסיר את התפרים ולתת טיפול אנטיביוטי.
 • הופעת צלקת – לעיתים, גם אם הטיפול בוצע בהצלחה, עלולה להישאר צלקת בנקודת ההסרה. ברוב המקרים ניתן לטפל גם בה ולהביא אותה למצב בו היא כמעט ולא נראית.
 • היפר או היפו פיגמנטציה בנקודה – לעיתים רחוקות תופיע פיגמנטציה דלקתית בנקודה, כלומר הופעת כתמים בגוון אחר מזה של שאר העור.

חשוב לציין כי מדובר כאמור בסיכונים נדירים יחסית, אך עם זאת עדיין קיימים וצריך לקחת אותם בחשבון. אם תרצו לשמוע עוד פרטים לגבי הסיכונים האפשריים, אתם כמובן מוזמנים לשאול על כך את הרופא בפגישת הייעוץ.

מהן התוצאות הצפויות?

עד שהמקום שבו היתה קודם שומה ייראה "בריא" ו"מתוקן" יש מספר שלבי ביניים הקשורות בהחלמה של המקום:

 • בימים הראשונים שלאחר הטיפול נותר גלד קטן, בצבע שחור שייעלם תוך מספר ימים בודדים.
 • לאחר מכן יהפוך האזור לאדמומי לעוד מספר שבועות ולבסוף יקבל את צבע העור.
 • לעיתים רחוקות תישאר צלקת בנקודת ההסרה, ואם הטיפול נעשה מסיבות אסתטיות בלבד חשוב לקחת את זה בחשבון.

 מהם אחוזי הצלחה של הטיפול?

אחוזי ההצלחה של הטיפול גבוהים מאוד, גם בשל העובדה כי הוא נחשב הליך פשוט יחסית, וגם בשל המאמצים הגדולים שמשקיעים הרופאים כדי להבטיח את התוצאות האסתטיות הטובות ביותר.

תהליך ההחלמה – מה צפוי וכמה זמן?

תהליך ההחלמה דומה לתהליך ריפוי של פצע בעור ונמשך כחמישה עד עשרה ימים ואינו מלווה בכאבים.

לאחר הטיפול יש להימנע ממגע של מים על הפצע למשך 48-24 שעות. המשך הטיפול השוטף בפצע יכלול את שטיפתו במים וסבון באופן יומי ומריחת משחה אנטיביוטית פעמיים ביום למשך כשבוע עד עשרה ימים.

בנוסף, בימים הראשונים שלאחר ההסרה:

 • יש להימנע מרחצה בים, בבריכה, בנחלים ובמקורות מים אחרים.
 • יש להיזהר מהשמש ולמרוח קרם הגנה על האזור בכל חשיפה.
 • אין לעשות פעילות מאומצת כמו ספורט או עבודה פיזית הדורשת מאמץ.
 • יש לשמור על הנקודה ולהימנע מכל מגע לא נחוץ.

הסרת התפרים (אם קיימים) תיעשה תוך שבוע עד שבועיים מסיום התהליך, תלוי במיקומם ובקצב ההחלמה של המטופל.

כמה זמן עלולים להיעדר מהעבודה?

אין צורך להיעדר מהעבודה כלל, אלא אם אתם עובדים בעבודה פיזית הדורשת מאמץ רב. במקרה כזה, כדי לא לפגוע בתוצאות הטיפול, או לגרום לתפרים להיפתח לפני הזמן, עליכם לקחת מספר ימי מנוחה, בהתאם למיקום הטיפול ולקצב ההחלמה שלכם.

כמה טיפולים נדרשים להשלמת התהליך?

בטיפול הסרת נגעים ושומות נדרש טיפול אחד בלבד, שאורך מספר דקות בודדות מתחילתו ועד להסרת השומה.

לאחר הטיפול, יש לחזור לרופא תוך 14-10 ימים, כדי שיבצע התבוננות סופית על הפצע, יוריד את התפרים (אם קיימים), ממתינים לקבלת התשובה מהמעבדה וזהו, סיימתם!

מחירון פלטינום

למחירים המיוחדים של חברי כללית פלטינום
לחץ כאן
כללית פלטינום