הסרת שיער בלייזר

לקביעת תור לייעוץ
יותר יעילוּת, פחות סיכונים: איפה כדאי לעבור טיפולי הסרת שיער בלייזר? מהם יתרונות הטיפול ביחס לטיפולים אחרים? ומה חשוב לדעת לפני שיוצאים לדרך?
לקביעת תור לייעוץ

מאסתם בגילוח, במריטה ובשעווה? אתם סובלים מגבשושיות או מפצעונים אחרי כל טיפול הסרת שיער? לענף הקוסמטיקה יש הרבה מה להציע בנושא. השיטות להסרת שיער הן רבות, ובכללית אסתטיקה הוחלט לבחור בשיטת הטיפול להסרת שיער בלייזר, גם בשל יעילותה הגבוהה וגם כי היא נעשית באופן בטוח לחלוטין.

מה הבעיות שפותרת הסרת שיער בלייזר?

היפרטריכוזיס שיעור יתר צמיחה מוגזמת של שיער אצל נשים בדפוס גברי, כדוגמת זקן, שפם, או בטן תחתונה. עלולה להיגרם כתוצאה מבעיות הורמונליות, טיפול תרופתי, גידולים או גנטיקה.

מה המטרה אליה שואפים בתהליך?

עור נטול שיער באחד או בכמה מהאזורים הבאים: גב, בית שחי, כתפיים, חזה, פס בטן, קו הביקיני, ידיים והרגליים.

למי מתאים טיפול הסרת שיער?

לייזר ומקורות אור נמצאו יעילים במיוחד אצל בעלי עור בהיר ושיער כהה, ויעילותם נמוכה יותר כאשר העור כהה מאוד עבורם מתאימים אמצעים בעלי אורך גל ארוך יותר.

מטופלים שמעוניינים לבצע הסרת שיער בלייזר, נדרשים להימנע לחלוטין משיזוף טבעי או מלאכותי ומחשיפה לשמש באזורים המטופלים במשך כל חודשי הטיפול.

יש להביא בחשבון שהריונות ושינויים הורמונליים משפיעים על תוצאות הטיפול. התאמתך להסרת שיער בלייזר תיבדק במסגרת פגישת ייעוץ עם רופא של כללית אסתטיקה.

למה דווקא בכללית אסתטיקה?

כיום קל מאוד למצוא קוסמטיקאיות ומכונים שמציעים טיפולי הסרת שיער בלייזר במחירים אטרקטיביים במיוחד, אבל לא פעם הזול הוא היקר ולא מעט מטופלים מתלוננים על כוויות וצלקות כתוצאה מטיפול רשלני על ידי גורם לא מקצועי.

על בריאות לא מתפשרים, וקיימת חשיבות רבה בהסרת שיער בלייזר במקום מקצועי ואמין. במקומות בהם נגבה מחיר נמוך, חשוב לבדוק היטב את ההכשרה של המטפל, את רמת המקצועיות והניסיון שלו בתחום, וכן את איכות הציוד בו הוא עושה שימוש, ולבקש לדעת אם הוא מצוי תחת פיקוח משרד הבריאות. החשש לעבודה לא מקצועית עולה בעיקר במכוני יופי לא מוכרים, במכוני ספא ובקליניקות מזדמנות.

הסרת שיער בלייזר צריכה להתבצע אך ורק על ידי צוות רפואי בעל ניסיון שעבר הכשרה מיוחדת, תחת פיקוח רופאים. ואכן, בכללית אסתטיקה הטיפול מתבצע בסטנדרטים רפואיים מחמירים. חשוב לבחור במרפאת מומחים ותיקה ויציבה, שתתחייב להעניק לכם פתרונות לכל בעיה שעלולה להתעורר.

חשיבות הייעוץ עם הרופא

אם גם אתם מתעניינים בטיפול הסרת שיער בלייזר, אתם מוזמנים לפגישת ייעוץ עם רופא בכללית אסתטיקה כדי לברר האם הטיפול מתאים לכם.

מה כדאי לברר עם הרופא לפני הסרת שיער בלייזר? 

 • האם יש לרופא ניסיון בהסרת שיער בלייזר ללקוחות עם גוון עור דומה לשלכם? 
 • כמה טיפולי לייזר תצטרכו? 
 • לאילו תוצאות לצפות? 
 • מה תצטרכו לעשות כדי להתכונן להסרת שיער בלייזר? 
 • מהן תופעות הלוואי של הטיפול?
 • האם אתם בקבוצת סיכון להופעת תופעות הלוואי הללו? 
 • מהי עלות הטיפול?

חשוב לעדכן את הרופא במקרה בו קיימת נטייה לצלקות, אם יש לכם רקמת צלקת ורודה, אם השתזפתם לאחרונה, וכן אם יש לכם נטייה להתפרצות פצעים או הרפס גניטלי.

בנוסף עדכנו את הרופא בנוגע לתרופות שאתם נוטלים, גם אם אלו תרופות ללא מרשם רופא ותוספי מזון, ובעיקר בנוגע לתכשירים עם ויטמין A (תרופות לטיפול באקנה חמור) ואספירין.

מה הרופא עתיד לשאול?

במהלך הייעוץ שתקבלו בכללית אסתטיקה, צפוי הרופא לברר אתכם מספר עניינים: 

 • המטרה אותה אתם רוצים להשיג באמצעות הסרת שיער בלייזר.
 • מצבכם הבריאותי.
 • היסטוריה רפואית.
 • האם קיימת רגישות לתרופות.
 • תרופות שאתם נוטלים באופן קבוע.
 • טיפולים קודמים שעברתם לצורך הסרת שיער.

הרופא של כללית אסתטיקה יעריך את מצבכם הבריאותי, יבצע אבחון רפואי של העור באזורים בהם אתם מעוניינים לבצע הסרת שיער, היועצת תצלם את האזורים הללו.

לאחר מכן ידון אתכם הרופא באפשרויות העומדות בפניכם, ימליץ לכם על הטיפול המתאים לכם ביותר לצורך הסרת שיער, ויציג בפניכם את התוצאה הצפויה מהטיפול.

בדיקות שיש לעשות

לעתים יש לבצע בדיקה דם הורמונאלית לפני תחילת הטיפול, בהתאם להנחיות הרופא המטפל.

הנחיות לפני טיפול הסרת שיער בלייזר

יש להימנע מחשיפה לשמש  4-3 שבועות לפני הטיפול אין למרוט שיער או לטפל בשעווה לפני הטיפול.

מהו תהליך השרת השיער בלייזר?

הטכנולוגיות החדשות להסרת שיער עושות שימוש בלייזר או באמצעים אחרים מבוססי אור, במטרה להסיר ביעילות ובבטחה שיער לא רצוי מאזורים נרחבים בגוף.

לייזר ופולסים מפוזרים של אור (IPL), שולחים קרני אור מרוכזות אל חלקה החשוף של השערה. קרני האור נספגות במלנין, פיגמנט כהה הקיים בזקיקי השערה, מחממות את השערה עצמה – וגורמות להשמדה של בסיס זקיק השערה. הסיבה לכך שיש צורך בסדרת טיפולים, היא ששיער גופנו לא גדֵל כולו בקצב אחיד, אלא במחזוריות.

בשונה מטכניקות אחרות להסרת שיער, הטכנולוגיות הללו מציעות פתרון קל ונוח, כאשר הסטטיסטיקה מלמדת שהסיכונים הקיימים בהן נמוכים משמעותית ביחס לשיטות אחרות להסרת שיער שקיימות כיום בשוק. טכנולוגיות הלייזר מאפשרת טיפול ללא צורך במשחות אלחוש. 

תופעות לוואי וסיכונים אפשריים

תופעת הלוואי השכיחה ביותר של הסרת שיער בלייזר היא תחושת אי-נוחות, נפיחות ואדמומיות באזור המטופל, שצפויים להימשך מספר ימים. 

בנוסף עלולים להופיע כתמים זמניים, כהים או בהירים, בעיקר אצל מטופלים שזופים או בעלי צבע עור כהה. כוויות דרגה 1 ו-2 מתרחשות במקרים חריגים ביותר, בעקבות חשיפה לשמש במהלך תקופת הטיפול.

במקרים חריגים ביותר עלולה הסרת שיער בלייזר לגרום באופן פרדוקסלי דווקא לתוצאה ההפוכה, כלומר לצמיחת שיער מואצת, ובמקרה כזה מפסיקים את הטיפול ומנסים שיטה אחרת. 

פיגמנטציה מואצת או האטה בפיגמנטציה עשויים גם הם להופיע באזור המטופל. בעיה זו בדרך כלל נעלמת עם הזמן, ורק במקרים חריגים הופכת לקבועה. לעתים גם קורה שחלק מהשיער שצומח לאחר הטיפול ידרוש טיפול רב יותר בעתיד.

מה התוצאות הצפויות?

הצלחת הטיפול תלויה בגורמים רבים, בהם אזור הטיפול, עובי השערה, וכן שלב הצמיחה בו מצוי השיער המיועד להסרה.

אזורים בעלי עור דק יותר (בית שחי או קו הביקיני) מגיבים טוב יותר לטיפול מאשר אזורים בעלי עור עבה יותר (גב וסנטר). 

חשוב להדגיש ש"הסרת שיער לצמיתות" היא לא באמת לצמיתות, אלא רק לטווח ארוך. שינויים הורמונליים, כדוגמת הריונות, עשויים להשפיע על תוצאות הטיפול. זוהי גם הסיבה בגללה אחוזי ההצלחה של הסרת שיער בקרב גברים ובקרב נשים אחרי גיל המעבר היא גבוהה יותר.

תהליך ההחלמה – מה צפוי וכמה זמן

במהלך תקופת הטיפול, העור בעל רגישות גבוהה. חובה להימנע במשך כל חודשי הטיפול משיזוף מלאכותי ומחשיפה לשמש באזורים המטופלים, להימנע משימוש בתכשירים משזפים, וכן להגן על העור באמצעות קרם הגנה – יש למרוח קרם הגנה מדי יום לפני היציאה מהבית, עם טווח של SPF 30+, ועמיד במים. 

מספר טיפולים נדרש להשלמת התהליך

בדרך כלל נדרשים 12-10 טיפולים כדי להסיר את השיער המיותר, ורוב המטופלים ייהנו לאחר מכן ממספר חודשים חלקים במיוחד. המרווח בין הטיפולים נע בין שמונה לעשרה שבועות.

כשהשיער צומח מחדש, ניתן לראות שכמות השיער פחתה משמעותית, ולשיער החדש יש נטייה להיות פלומתי – דק ובהיר יותר. מומלץ לחזור אחת לשנה על הטיפול לצורך שמירה על התוצאות.

מחירון פלטינום

למחירים המיוחדים של חברי כללית פלטינום
לחץ כאן
כללית פלטינום