העלמת ורידים ונימים

לקביעת תור לייעוץ
ורידים בולטים היא אינה רק בעיה אסתטית, שכן פעמים רבות מתפתחות כתוצאה מכך בעיות רפואיות. כיצד מתבצע טיפול להעלמת נימים וורידים בולטים באמצעות הזרקת קצף? למי זה מתאים, מהם יתרונות הטיפול, ומה עוד חשוב לדעת?
לקביעת תור לייעוץ

בניגוד לדעה הרווחת, ורידים בולטים אינם רק בעיה אסתטית, משום שאם הם אינם מטופלים בזמן – הם עלולים לגרום לכאבים, לבצקות, לדלקות, ובמקרים חריגים גם לדימומים ולפצעים.

ורידים בולטים מכונים בעגה הרפואית "אי ספיקה ורידית", כיוון שהם נגרמים כתוצאה מהיעדר תפקוד תקין של המסתמים במערכת הדם הוורידית. כך, במקום שהוורידים יזרימו דם רק לכיוון הלב כפי שקורה במצב תקין – הדם זורם גם לכיוון ההפוך, כלומר לכיוון הפלג הגוף התחתון וגורם לנפיחות והתבלטות הוורידים. זוהי הסיבה בגללה ורידים בולטים ברגליים, בעיקר בזמן עמידה. הדם מצטבר בתוך הוורידים, וגורם להם להתרחב עוד ועוד, עד שהם מתנפחים ומתגלים לעין מבעד לעור.

מאחר שמדובר בתהליך שאינו קורה ברגע, מומלץ לטפל בוורידים בולטים ללא דיחוי. ככל שיחלוף הזמן, יהיה צורך לנקוט בטיפול יותר פולשני.

אחת השיטות היעילות והבטוחות לטיפול בוורידים בולטים היא הזרקת קצף – שיטת טיפול מהירה ויעילה, שאינה דורשת את סכין המנתחים וכך אינה מותירה צלקות. שיטה זו מתאימה גם לטיפול בנימים בולטים בעור. אז איך מתבצע הטיפול, למי הוא מתאים, ולמה כדאי לדעת לפני שיוצאים לדרך?

מה הבעיות שפותר?

ורידים בולטים ברגליים ונימים בולטים על גבי העור.

מה המטרה אליה שואפים בתהליך?

העלמת נימים וורידים בולטים.

למי מתאים הטיפול?

הטיפול מתאים לכם אם מצבכם הבריאותי תקין, אין לכם אלרגיה לתמיסה המלחית בה נעשה שימוש במסגרת הטיפול, ויש לכם ציפיות ריאליות לגבי תוצאות הטיפול.

העלמת ורידים באמצעות הזרקת קצף היא פתרון פשוט שעשוי להתאים לאלו שנרתעים מניתוח העלמת ורידים, וכן לאלו שמנועים מלעבור אותו מחשש לסיבוכי הרדמה כללית, כדוגמת חולי סכרת, מעשנים, נוטלי אספירין וחולים במחלות לב-ריאה.

נשים בהיריון ומניקות אינן מתאימות לטיפול.

למה דווקא בכללית אסתטיקה?

נדרשת מיומנות גבוהה כדי להגיע לתוצאות מיטביות. זוהי הסיבה בגללה בכללית אסתטיקה מתבצעת העלמת ורידים באמצעות הזרקת קצף על ידי רופא מומחה בכירורגיית כלי דם, מיומן ועתיר ניסיון בטיפול מסוג זה.

ככל שהניתוח מתבצע על ידי רופא מנוסה ומיומן יותר – כך החשש לסיכונים הכרוכים בטיפול פוחת בצורה משמעותית.

בכללית אסתטיקה מתבצע הטיפול תוך שימוש בציוד רפואי מתקדם, וכן בחומרים רפואיים באיכות גבוהה המאושרים על ידי משרד הבריאות. חשוב לעבור את הטיפול במרפאת מומחים ותיקה ויציבה, עם גב רפואי חזק, שתתחייב להעניק לכם פתרונות גם כאשר המנתח אינו זמין מכל סיבה שהיא.

לצד המומחיות והניסיון של הרופאים בכללית אסתטיקה, לקוחות כללית פלטינום יוכלו ליהנות מטיפול העלמת ורידים בהנחות מיוחדות.

על חשיבות הייעוץ עם הרופא

קיימים מגוון טיפולים לצורך העלמת ורידים, ולכן סביר להניח שאתם מלאים בלבטים ובהתחבטויות באיזה טיפול לבחור כדי להגיע לתוצאה המיטבית.

את התשובה לשאלה זו לא תמצאו ברחבי האינטרנט, אלא בפגישת ייעוץ עם מומחה בכירורגיית כלי דם בכללית אסתטיקה, שיציג בפניכם מידע רפואי המותאם לכם אישית, בהתאם למצבכם הבריאותי ולמצב הוורידים ברגליים, וכן בהתאם למטרות אותן אתם רוצים להשיג באמצעות הטיפול.

המומחה בכירורגיית כלי דם בכללית אסתטיקה מכיר היטב את הטיפולים החדשניים ביותר הקיימים כיום בשוק לצורך העלמת ורידים, וזוהי הזדמנות עבורכם לשאול את כל השאלות ולשתף בכל המחשבות והחששות שיש לכם בנוגע לטיפול, כדי להחליט מהו הטיפול שהכי נכון עבורכם. תרגישו בנוח לחלוק כל מחשבה או תהייה עם הרופא, הוא כאן בשבילכם.

מה הכירורג המומחה עתיד לשאול?

ראשית לכל, יבקש המומחה בכירורגיית כלי דם לדעת מהי המטרה אותה אתם רוצים להשיג באמצעות הטיפול. לאחר מכן הוא יברר אתכם מהו מצבכם הבריאותי, אם קיימת רגישות לתרופות, וכן מהן התרופות שאתם נוטלים באופן קבוע.

הרופא המומחה יצלם את הוורידים הבולטים ויבצע אבחון שלהם, ימדוד את אורכם, את נפחם ואת צבעם, וכן יברר אתכם כמה זמן חלף מאז החלו לבלוט, ומה היה הרקע לכך – היריון, שעות עמידה ממושכות וכד'.

לאחר מכן ידון אתכם הרופא המומחה באפשרויות העומדות בפניכם, ימליץ לכם על הטיפול המתאים לכם ביותר, ויציג בפניכם את התוצאה הצפויה מהטיפול.

בדיקות שיש לעשות

ייתכן שתידרשו לעשות בדיקות דם, ולעתים יש צורך לבצע בדיקת דופלקס כלי דם בגפיים, על מנת לבחון את זרימת הדם בוורידים ברגליים. מדובר בסריקה לא פולשנית של הוורידים ברגליים באמצעות אולטרסאונד דופלר.

מהו התהליך?

שיטת הטיפול בכללית אסתטיקה להעלמת ורידים היא הזרקת תמיסה מוקצפת לתוך הווריד – תהליך קצר ופשוט, ללא צורך בהרדמה, שנמשך בדרך כלל כרבע שעה.

הרופא המומחה מחדיר את הקצף באמצעות מחט דקיקה, תוך היעזרות באולטרסאונד על מנת לקבוע את המיקום המדויק אליה תוחדר המחט. הקצף מעורר תגובה דלקתית, וכך דפנות הווריד מתעבות ונצמדות זו לזו – מה שגורם למעשה בתהליך ההדרגתי להיעלמות הוורידים הבולטים.

כאשר הטיפול מתבצע לצורך העלמת נימים בעור, הוא נעשה באמצעות ריכוז נמוך יותר של התמיסה המלחית המוקצפת.

האם יש אלטרנטיבות טיפול שונות?

ניתן לטפל בוורידים בולטים באופן שמרני רק מיד לאחר הופעתם, באמצעות שימוש בגרביים אלסטיים, וכן באמצעות הימנעות מישיבה ומעמידה ממושכות. הטיפול השמרני אמנם לא מעלים את הוורידים, אך מונע את החרפת המצב.

במקרים בהם הוורידים כבר בולטים זמן ממושך, והטיפול השמרני אינו יעיל, קיימת אפשרות לבצע ניתוח להסרת ורידים. אלטרנטיבות פחות פולשניות שנמצאו יעילות, הן הסרת ורידים באמצעות גלי רדיו או באמצעות לייזר.

חשוב לציין שלאחר טיפול באמצעות הזרקת קצף, הסיכוי להופעה מחודשת של ורידים בולטים גבוה יותר ביחס ליתר הטיפולים, אך במקרה של הופעת ורידים בולטים נוספים – אין מניעה לחזור על הטיפול באמצעות הזרקה נוספת תמיסה מלחית.

מה החומרים בהם משתמשים?

תמיסה מלחית מוקצפת.

סיכונים אפשריים

ראשית לכל, חשוב לזכור שבדומה לכל טיפול רפואי בעל השלכות אסתטיות – גם לטיפול העלמת ורידים עשויות להיות תוצאות חלקיות שאינן משביעות רצון, ואז יהיה צורך לבצע טיפולים חוזרים.

לאחר טיפול העלמת ורידים באמצעות הזרקת קצף, לעתים מופיעים כתמי עור ופיגמנטציה באזור המטופל.

במקרים חריגים ביותר, התמיסה המלחית עלולה לחדור לוורידים העמוקים, ולגרום ליצירת פקקת ("תרומבוזה").

סיבוך נדיר נוסף, שנגרם כתוצאה מטיפול רשלני, הוא הזרקת התמיסה המלחית אל העורק, במקום אל הווריד. במקרה כזה עלולה העורק עלול להיחסם, והדבר עלול לגרום לאובדן חיותו של האיבר המוזן באמצעות אותו עורק.

מה התוצאות הצפויות?

את התוצאות הסופיות של העלמת ורידים באמצעות הזרקת קצף ניתן לראות תוך מספר שבועות, ובמקרים מסוימות רק לאחר מספר חודשים – תלוי כמה זמן יחלוף עד להשלמת תהליך התעבות דפנות הווריד והיצמדותם זה לזה. משך תהליך זה משתנה ממטופל למטופל.

מדובר בשיטת טיפול עם סיכויי הצלחה גבוהים, אך תמיד קיימת אפשרות להופעת ורידים ונימים חדשים בעתיד.

המפתח להצלחת הטיפול ולשמירה על תוצאותיו הוא מילוי מדוקדק של הוראות הרופא, כדוגמת חבישה מתמדת של האזור המטופל בתחבושת אלסטית עד לקבלת התוצאות הסופיות, הימנעות מישיבה ומעמידה ממושכת, ובנוסף חשוב להרבות בהליכות ספורטיביות.

תהליך ההחלמה – מה צפוי וכמה זמן

בסיום הטיפול, מקיפים את האזור המטופל בתחבושת אלסטית או בגרב אלסטי עד להיעלמות הוורידים הבולטים. משך תקופה זו משתנה בין מטופל למטופל, והיא לרוב נמשכת כשלושה שבועות.

לאחר הזרקת הקצף לתוך הוורידים, האזור נהיה אדום, בצקתי וכואב. לפני שחרורכם הביתה, ייתן לכם הרופא מרשם לנוגדי דלקת ולמשככי כאבים. לעתים מופיעים על העור כתמים חומים, שנעלמים תוך מספר שבועות או חודשים.

במהלך הימים הראשונים שלאחר טיפול העלמת ורידים, יש להימנע ממגע האזור המטופל עם מים חמים, וניתן לעשות מקלחת במים פושרים. בנוסף יש להימנע מפעילות גופנית מאומצת עד לקבלת אישור הרופא המטפל, ובשבועיים הראשונים אסור לחשוף את האזור המטופל לשמש בשל חשש להיווצרות כתמי עור.

כמה ימי חופשה כדאי לקחת מהעבודה?

בדרך כלל ניתן לחזור לעבודה לא מאומצת ביום למחרת הטיפול.

כמה טיפולים נדרשים להשלמת התהליך

יש צורך בשלושה-ארבעה טיפולים עד להעלמת הוורידים לחלוטין, כאשר בין טיפול לטיפול יש להמתין מספר שבועות.

מחירון פלטינום

למחירים המיוחדים של חברי כללית פלטינום
לחץ כאן
כללית פלטינום