ניתוח הצמדת אוזניים

לקביעת תור לייעוץ
למראה האוזניים השפעה עוצמתית על המראה החיצוני, וכך גם על הדימוי העצמי שלנו. כללית אסתטיקה מציעה פתרון זהב למקרים של אוזניים בולטות: ניתוח הצמדת אוזניים
לקביעת תור לייעוץ

למראה האוזניים השפעה עוצמתית על המראה החיצוני הכללי, ולכן אוזניים בולטות עלולות לגרום לתחושת חוסר נוחות ולפגיעה בדימוי העצמי. עבור ילדים אוזניים בולטות גובות לא פעם מחיר חברתי, שכן קורה שהילד סופג עלבונות בשל כך והופך למקור לעג. הפתרון האידיאלי והבטוח לאוזניים בולטות הוא הצמדת אוזניים – הליך כירורגי פשוט יחסית  שרצוי לבצע מטעמים אלה לפני גיל ביה"ס.

מה הבעיות שפותר ניתוח הצמדת אוזניים? 

אוזניים בולטות.  

מהי המטרה אליה שואפים בתהליך? 

להעניק לאוזניים מראה פרופורציונלי ביחס לפנים. 

למי מתאים ניתוח הצמדת אוזניים? 

ניתוח הצמדת אוזניים הוא פתרון למקרים בהם האוזניים מזדקרות למעלה מ-20 מ"מ, בזווית העולה על 35 מעלות ביחס לעורף הקרקפת 

בגיל שלוש האוזן מגיעה רק ל-85% מגודלה המלא, ולכן לא מומלץ לבצע בשלב זה את הניתוח, וממילא מדובר בגיל בו מראה אוזניים בולטות עדיין לא משפיע על הדימוי העצמי של הילד. 

לכן השלב בו מומלץ לשקול לבצע הצמדת אוזניים לילדים הוא רק לאחר השלמת תהליך הגדילה של האוזן, כלומר החל מגיל חמש 

התאמתכם לניתוח הצמדת אוזניים תיבדק במסגרת פגישת ייעוץ עם כירורג מומחה של כללית אסתטיקה.   

למה דווקא בכללית אסתטיקה?  

הצמדת אוזניים היא הליך כירורגי לכל דבר ועניין, ולכן היא כרוכה גם בסיכונים ובחשש לסיבוכים. הסיכונים הללו פוחתים בצורה ניכרת כאשר הניתוח מתבצע על ידי רופא מומחה, מנוסה ומיומן 

בכללית אסתטיקה מתבצע ניתוח הצמדת אוזניים על ידי רופא מומחה בכירורגיה פלסטית, מנוסה ומוביל בתחומו, החבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית. 

את הניתוח מבצע הכירורג בחדר ניתוח ברמה גבוהה, ובסטנדרטים רפואיים מחמירים תחת פיקוח משרד הבריאות. בנוסף ערוך חדר הניתוח למצבי חירום, כך שניתן להעניק טיפול מיטבי ומידי במקרה חלילה של סיבוך לא צפוי.  

הקפידו לבחור במרפאת מומחים ותיקה ויציבה, שתלווה אתכם במשך שנים לאחר הניתוח, ותתחייב להעניק לכם פתרונות שנים לאחר הניתוח.  

לצד המומחיות והניסיון של הרופאים המומחים בכללית אסתטיקה, מוצע ללקוחות כללית לעבור הצמדת אוזניים בהנחה של עד 70% למבוטחי פלטינום.

על חשיבות הייעוץ עם הרופא 

הלבטים הנוגעים להחלטה אם לבצע ניתוח הצמדת אוזניים הם רבים, ולשם כך נועדה בין היתר שיחת הייעוץ עם הכירורג, שיוכל להשיב לשאלותיכם הרבות.  

טבעי שתחושו במתח לפני הניתוח, הן מההליך הרפואי והן מהציפייה הגדולה לקראת התוצאות המיוחלות, ולכן חשוב שתרגישו בנוח לחלוק כל מחשבה או תהייה עם הרופא – הוא כאן בשבילכם, והוא יוכל לעזור לכם להפיג חששות ולעבור את התהליך בצורה רוגעת ונעימה.  

הצמדת אוזניים – מה הרופא עתיד לשאול? 

הרופא אתו תיפגשו בכללית אסתטיקה יבקש תחילה לדעת מהי המטרה אותה אתם רוצים להשיג באמצעות ניתוח הצמדת אוזניים, כדי לבצע תאום ציפיות.  

בנוסף יבחן הכירורג אם אתם מתאימים לעבור את הניתוח תתבקשו למסור לו מידע אודות מצבכם הבריאותי, רגישות לתרופות, וכן ניתוחים והליכים רפואיים אחרים שעברתם.  

יש לעדכן את הרופא אם אתם נוטלים באופן קבוע תרופות, או צורכים ויטמינים ותוספי מזון, וכן אם אתם מעשנים או צורכים אלכוהול או סמים עניינים שעשויה להיות להם השפעה הרת גורל על הניתוח.  

הכירורג המומחה של כללית אסתטיקה יעריך את מצבכם הבריאותי ואת הסיכונים הכרוכים בניתוח, יבצע בדיקת סימטריה באוזניים ואבחון הסיבה לבלט, ימדוד באופן מדויק את גודל וצורת האוזניים, והיועצת תצלם את האוזניים לתיק הרפואי לפני ואחרי הניתוח להערכה מדויקת של התוצאה.  

כן יוצגו בפניכם האפשרויות הקיימות והתוצאה הצפויה מהניתוח, וכן הסיכונים הכרוכים בניתוח מסוג זה.   

בדיקות שיש לעשות  

ייתכן שיהיה צורך לעבור לפני הניתוח בדיקות דם, הכל בהתאם להנחיות הכירורג.  

הנחיות לפני הניתוח 

 • להימנע מעישון. 
 • ליטול תרופה מסוימת או לשנות מינונים של תרופות שאתם נוטלים, בהתאם להנחיות הרופא המומחה.  
 • להימנע מנטילת תרופות מדללות דם ותרופות אנטי דלקתיות מסוימות, שעלולות להגביר את הדימום במהלך הניתוח.  
 • מומלץ לחפוף שיער לפני הניתוח, כי אחרי הניתוח יש להימנע מכך עד להסרת החבישה.

מהו תהליך הצמדת אוזניים? 

הצמדת האוזניים מתבצעת באמצעות אחת משתי טכניקות: פיצול-שריטת הסחוס או קיפול הסחוס בעזרת תפרים 

בשונה מטכניקת פיצול הסחוס, בה חורצים את הסחוס להשיג שינוי הזווית, בטכניקה של קיפול הסחוס יוצרים זוויות אפקטיביות יותר בסחוס באמצעות תפרים. 

החתכים מתבצעים במקום נסתר לעין, בדרך כלל מאחורי אפרכסת האוזן, ולאחר מכן מסירים עודפי סחוס ועור. בסוף הניתוח החתך נתפר, והאוזניים נחבשות.  

ניתוח הצמדת אוזניים מתבצע בדרך כלל בהרדמה כללית לילדים, אולם כשמדובר במבוגרים אפשר לבצע גם טשטוש או הרדמה מקומית. לאחר הניתוח יוצא המנותח עם חבישה מעין טורבן טורקי יש להוסיף לטיפול אחרי הניתוח משככי כאבים על פי הצורך. 

סיכונים אפשריים  

בכל ניתוח פלסטי עשוי להיות פער בין החלום למציאות. כשתוצאות ניתוח אוזניים אינן משביעות רצון ניתן לבצע ניתוח תיקון 

מאחר שמדובר בהליך כירורגי, הצמדת האוזניים כרוכה בסיכונים ובסיבוכים, על אף ששכיחותם נמוכה, אשר יוצגו בפניכם בצורה מפורטת וברורה לפני הניתוח, ואף תתבקשו לחתום על טופס הסכמה המאשר שהבנתם את ההליך הרפואי ואת הסכנות הכרוכות בו. הנה כמה מהם:  

 • תיקון יתר של האפרכסת  עלול ליצור מצב של דפורמציה ולזוויות לא טבעיות באפרכסת. 
 • שטפי דם פנימיים עלולים להאט את תהליך ההחלמה במידה ניכרת.  
 • היווצרות זיהום של הסחוסים עלול לגרום לעיוות דרסטי של סחוס האפרכסת, שכמעט לא ניתן לתקנו. 
 • נמק עור והצטלקות של עור האפרכסת הקדמי. 
 • כאבים, נפיחויות ושטפי דם עלולים להופיע כשלושה עד חמישה ימים לאחר הניתוח. 
 • צלקות בולטות.

כל הסיכונים הכרוכים  בניתוח הצמדת האוזניים יובאו לידיעתכם, והכירורג ידון אתך עליהם באופן מלא ומפורט לפני מתן הסכמתכם לביצוע הניתוח 

יש לכם שאלות? חששות? טרדות? זה טבעי, וחשוב שתשתפו את הרופא שלכם, ותבררו כל עניין הנוגע לניתוח.

מה התוצאות הצפויות לאחר ניתוח הצמדת אוזניים? 

ניתוח הצמדת האוזניים מתוכנן ליצור מראה טבעי ככל הניתן של האוזניים, במספר מינימלי של חתכים ובזמן ההחלמה קצר ומהיר ככל הניתן.  

הניתוח עשוי לשפר בצורה משמעותית את תחושת הדימוי העצמי, ולהעניק תחושת ביטחון גבוה יותר בנוגע למראה החיצוני בקרב מבוגרים וגם בקרב ילדים. 

לעתים חולפים מספר חודשים עד שהנפיחות נעלמת כליל, ורק אז התוצאות הסופיות נגלות לעין. שינויים קלים באוזניים עשויים להתרחש במשך למעלה משנה לאחר הצמדת האוזניים, והבשלת הצלקות מאחורי האוזן ובתוך האפרכסת עלולים גם הם להביא לשינויים מאוחרים אף יותר. עם זאת, תוצאות ניתוח הצמדת האוזניים לרוב נותרות קבועות לאורך זמן, ואיתן גם נותרת התחושה הנהדרת. 

תהליך ההחלמה – מה צפוי וכמה זמן 

אחרי ניתוח הצמדת האוזניים יש לחבוש במשך שבועיים-שלושה סרט הזעה של ספורטאים על האוזניים. בנוסף, לא רצוי לישון על האוזן, לא ניתן לחפוף שיער עד להסרת החבישה.

עלות ניתוח הצמדת אוזניים ללקוחות כללית פלטינום

 • הצמדת אוזניים: 9,000 ש"ח

 

כרטיס פלטינום

המחיר מעודכן ליוני 2021, בכפוף לתקופת האכשרה בתקנון כללית מושלם פלטינום. פרטים נוספים בעמוד המחירון באתר

להצטרפות לכללית מושלם פלטינום

מחירון פלטינום

למחירים המיוחדים של חברי כללית פלטינום
לחץ כאן
כללית פלטינום