ניתוח הרמת גבות

לקביעת פגישת ייעוץ
גבות שמוטות, מרחק קצר בין הגבות לבין קו העפעפיים, וכן פרופורציות לא נכונות באזור העיניים יוצרים מראה כללי מבוגר ועייף | כל המידע על ניתוח הרמת גבות במקום אחד
לקביעת פגישת ייעוץ

לעיניים שלנו השפעה רבת עוצמה על המראה החיצוני שלנו ועל הרושם הראשוני שאנחנו יוצרים, וכך גם לאזור הפנים המקיף אותן – הגבות והמצח. זוהי גם הסיבה שעיצוב גבות הפך לתחום כל כך פופולרי בעולם הקוסמטיקה.

אך מראה הגבות לא נגזר רק מצורתן, אלא גם ממיקומן ביחס לעיניים ולמצח, ולמרבה הצער תהליך הזדקנות רקמות העור שסביב הגבות גורם להן עם השנים לצנוח מטה. הגבות השמוטות הולכות ומתקרבות עוד ועוד לעבר קו הריסים, והתוצאה: מראה מבוגר ועייף.

הרפואה הפלסטית מציעה פתרון יעיל ובטוח: ניתוח הרמת גבות. מדובר בפרוצדורה כירורגית שמשולבת פעמים רבות עם הרמת עפעפיים עליונים ותחתונים שמטפלת בעפעפיים רפויים ומדולדלים, שכן ניתוח הרמת עפעפיים גורם לעתים לצניחת הגבות. כדי להגיע לתוצאות אופטימליות, נהוג לבצע הרמת גבות בשילוב עם הרמת מצח.

מה הבעיות שהניתוח פותר?

 • דלדול רקמות העור סביב הגבות.
 • צניחת גבות.
 • המרחק בין הגבות לאישון קטן מ- 2.5 ס"מ.

מה המטרה אליה שואפים בתהליך

מרחק פרופורציונלי בין הגבות לבין העפעפיים, ליצירת מראה עיניים צעיר ורענן. מטרת ניתוח הרמת גבות שונה בדרך כלל בין נשים לגברים, שכן נשים בדרך כלל מעדיפות מראה גבות מורמות, לעומת גברים שמעדיפים מנח גבות ישר.

למי מתאים ניתוח הרמת גבות?

 • אתם לא מעשנים.
 • המשקל שלכם יציב.
 • מצב בריאותכם תקין.
 • אתם מוטרדים מהתחושה שהגבות שלכם שמוטות כלפי מטה.
 • הציפיות שלכם מהניתוח ריאליות.

התאמתכם לניתוח הרמת גבות תיבדק במסגרת פגישת ייעוץ עם כירורג מומחה של כללית אסתטיקה.

למה דווקא בכללית אסתטיקה?

ניתוח הרמת גבות דורש מיומנות גבוהה ביותר על מנת להגיע לתוצאות המיוחלות. לפיכך, ההבדל בין מנתח פלסטי חסר ניסיון בביצוע ניתוח מסוג זה לבין כירורג מומחה בעל ניסיון עשיר – עשוי להיות הבדל בין מפח נפש גדול לבין שביעות רצון גבוהה.

אך חשוב מכך – מדובר בהליך כירורגי לכל דבר ועניין, ומכאן שביצוע ניתוח הרמת גבות על ידי רופא מומחה בכירורגיה פלסטית, מהשורה הראשונה בתחום, מפחית באופן משמעותי את הסיכון לסיבוכים לא צפויים.

בכללית אסתטיקה כל הניתוחים מתבצעים אך ורק על ידי רופאים מומחים בכירורגיה פלסטית, מובילים בתחומם, החברים באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית.

ניתוח הרמת גבות מתבצע בחדר ניתוח ברמה גבוהה, ובסטנדרט רפואי מחמיר, והכל תחת פיקוח משרד הבריאות. כללית אסתטיקה מביאה בחשבון גם את התרחישים החריגים ביותר, ולכן חדר הניתוח ערוך למצבי חירום, לצורך מתן טיפול רפואי מיטבי ומידי במקרה חלילה של סיבוך לא צפוי.

כללית אסתטיקה היא מרפאות מומחים ותיקה ויציבה, עם גב רפואי חזק, שמעניקה לכם שקט נפשי וביטחון מלא שתמיד תהיה לכם כתובת לפנות אליה, ולאורך שנים.

על חשיבות הייעוץ עם הרופא

ניתוחים פלסטיים, בעיקר באזור הפנים, מלווים בחששות רבים – לא רק בגלל הפרוצדורה הרפואית, אלא בגלל הציפיות הגבוהות מהתוצאות המיוחלות ובשל החשש הטבעי מתוצאות שאינן משביעות רצון.

לכן ניתנת לכם למעשה הזדמנות להיפגש עם כירורג מומחה מיומן, בעל ניסיון עשיר ומוביל בתחומו, שיוכל לסייע לכם להפיג מתחים וחששות בנוגע לניתוח, ולהציג בפניכם מידע מקיף אודות ההליך הרפואי, תוך קבלת מידע חשוב בנוגע לסיכונים הכרוכים בניתוח, ובעיקר – לבדוק אם אתם אכן מתאימים לעבור את הניתוח.

הכירורג הפלסטי עומד לרשותכם לכל שאלה ותהייה הנוגעת לניתוח, והוא יוכל לסייע לכם לקבל החלטה מושכלת אם לעבור ניתוח הרמת גבות, או שלרפואה הפלסטית קיים פתרון נכון יותר עבורכם. כל זאת, בהתאם לנתונים האישיים שלכם, למטרות שלכם ולשאיפות שלכם.

 

מה הכירורג המומחה עתיד לשאול?

פגישת הייעוץ עם הכירורג המומחה בכללית אסתטיקה מורכבת למעשה משלושה שלבים –  בשלב הראשון תתבקשו למסור מידע אודותיכם, בשלב השני יתבצע אבחון, ובשלב השלישי תקבלו ייעוץ המותאם לכם אישית.

המטרה העיקרית של פגישת הייעוץ היא לוודא שאתם אכן מתאימים לניתוח מבחינה רפואית ומבחינת הציפיות שלכם ממנו, ושזהו ההליך הרפואי שהכי מתאים למימוש השאיפות שלכם.

תחילה יבקש הכירורג המומחה לדעת מהי המטרה אותה אתם רוצים להשיג באמצעות ניתוח הרמת גבות. לאחר מכן, תתבקשו למסור מידע הנוגע למצבכם הבריאותי והרפואי, האם קיימת רגישות לתרופות, וכן האם אתם נוטלים באופן קבוע תרופות, ויטמינים ותוספי מזון.

בנוסף יבקש הכירורג המומחה לדעת אם עברתם בעבר הליכים רפואיים וניתוחים, וכן אם אתם צורכים אלכוהול, טבק או סמים.

בשלב הבא תתבצע הערכה רפואית של מצבכם הבריאותי ושל הסיכונים הכרוכים בניתוח, ואז יגיע השלב החשוב ביותר – בו יתבצע אבחון רפואי מדוקדק של אזור העיניים והגבות, ולאחריו יבצע הכירורג המומחה מספר צילומים של האזור.

תתבקשו לעצום עיניים ולהיות במצב מנוחה של שרירי הפנים, ואז ייבדק מיקום הגבה ורמת יציבותה. לאחר מכן תתבצע בדיקה זהה כאשר העיניים פקוחות ובתנועה, תוך הפעלת שרירי הגבות. בנוסף תתבצע מדידה של המרחק בין קצה הגבה לבין האישון.

בתום הבדיקות והאבחון, יציג בפניכם הכירורג המומחה את האפשרויות העומדות בפניכם, וימליץ לכם על הטיפול המתאים לכם ביותר. ייתכן שההמלצה תהיה לבצע הרמת גבות בשילוב הרמת עפעפיים עליונות, ולעתים אף בשילוב הרמת מצח.

הכירורג המומחה יציג בפניכם את התוצאה הצפויה מהניתוח, ואת הסיכונים הכרוכים בניתוח מסוג זה.

בדיקות שיש לעשות

לפני ניתוח הרמת גבות, יש צורך לבצע בדיקות דם, ולעיתים במקרים של ניתוח הרמת עפעפיים תתבקשו גם להיבדק על ידי רופא עיניים לצורך אבחון חדות ראייה, הלחץ התוך עיני, בדיקה של קרקעית העין וכו'.

לאחר גיל ארבעים יש צורך לבצע לפני הניתוח בדיקות אק"ג, ואחרי גיל שישים נדרש גם צילום חזה.

הנחיות לפני הניתוח

 • הפסקת עישון.
 • לעתים יש צורך ליטול תרופה מסוימת או לשנות מינונים של תרופות שאתם נוטלים.
 • יש להימנע מנטילת תרופות מדללות דם ותרופות אנטי דלקתיות מסוימות, שעלולות להגביר את הדימום במהלך ניתוח הרמת גבות.
 • להפסיק נטילת ויטמין E ותוספי מזון כמו גינקו־בילובה, ג'ינסנג ואומגה 3.
 • שמונה שעות לפני הניתוח צריך להפסיק לאכול או לשתות מיצים וקפה, וארבע שעות לפני הניתוח צריך להימנע גם משתיית מים.
 • צריך להפסיק להתאפר כמה ימים לפני הניתוח,כך שלא יהיו שאריות איפור שיגרמו לזיהום.
 • מומלץ לחפוף שיער לפני הניתוח ולבצע ניקוי יסודי של הפנים, כי אחרי הניתוח יש להימנע מכך.
 • יש להגיע לניתוח עם בגד שנפתח מלפנים, ושאין צורך להסירו דרך הראש.

מהו התהליך?

ככלל, הטכניקה בה מתבצעת הרמת גבות נבחרת בהתאם להגדרת מטרות הניתוח, לגיל ולמין המנותח, למיקום קו השיער, לנתונים של המנותח, והכל לפי העדפותיכם האישיות. משך הניתוח נע בין שעה לשעתיים, בהתאם לטכניקה שנבחרה.

תחילה מתבצעת הרגעה וטשטוש דרך הווריד, או לחלופין הרדמה כללית – בהתאם להמלצת המנתח המתבססת על היקף הניתוח, הטכניקה בה מתבצע הניתוח, וכמובן בהתאם להעדפותיכם.

הרמת הגבות מתבצעת דרך חתך באחד משני מיקומים – קו השיער הקדמי, או חתכים קטנים בצדדיים. כאשר הניתוח מתבצע אצל גבר, אפשר לבצע חתך גם צמוד לגבה.

על מנת למזער את גודל הצלקת, לעתים ניתן לבצע הרמת גבות דרך חתך המתבצע בעפעפיים עליונים לאחר מתיחתם, כלומר בקפלי העור החבויים בהם, תוך קיבוע פנימי של הגבה.

שיטה נוספת שמותירה צלקות קטנות יותר, היא השיטה האנדוסקופית, בה מדובר בחתכים מזעריים שדרכם מתבצעת הרמת גבות באמצעות מכשור מיוחד. בשיטה זו מדובר בתפרים שבקושי ניתנים לזיהוי, התוצאה מעודנת יותר, ובנוסף תהליך ההחלמה קצר יותר.

בסוף ניתוח הרמת גבות מבצע הכירורג המומחה איחוי של החתכים באמצעות תפרים עם חוטים נמסים, באמצעות תפרים עם חוטים שיש להסיר לאחר מספר שבועות, או באמצעות סרט הדבקה רפואי.

האם יש אלטרנטיבות טיפול שונות?

החלופה הלא פולשנית לניתוח הרמת גבות היא הזרקת בוטוליניום טוקסין וחומרי מילוי. בוטוליניום טוקסין גורם להרפיה של שרירי ההבעה שבין הגבות, וכך קמטי ההבעה באזור זה פחות מודגשים.

אפשרות נוספת שאינה כרוכה בניתוח, היא הזרקת חומצה היאלורונית באזור זנב הגבות, שיוצרת אפקט חלקי של הרמת גבות.

חשוב להדגיש שבכל הטיפולים החלופיים שאינם פולשניים ואינם מצריכים ביצוע חיתוכים, התוצאות הן זמניות. כלומר, נדרשים טיפולי תחזוקה קבועים על מנת לשמר אותן.

סיכונים אפשריים

לא קיים ניתוח פלסטי שיכול להבטיח במאת האחוזים תוצאות שהן בדיוק בהתאם למטרות ולשאיפות שלכם. לכן חשוב להביא בחשבון שלעתים התוצאות אינן משביעות רצון, ובמקרים אלו ניתן לשקול לבצע ניתוח תיקון.

כל ניתוח והליך כירורגי טומנים בחובם סיכונים אפשריים, אך בניתוח הרמת גבות שכיחותם נמוכה. הסיכונים הללו יוצגו בפניכם לפני הניתוח, הנה כמה מהם:

 • סיכוני הרדמה, דימום, זיהום או קרישי דם.
 • נשירת שיער או אובדן שיער באזור החתכים.
 • חוסר סימטריה בגובה הגבות.
 • ירידה בתחושה באזור הניתוחי, בהתאם לטכניקה בה בוצע.
 • אובדן תחושה או שינויים תחושתיים באזור המנותח.
 • כאב נמשך והחלמה איטית.
 • שינויי צבע ונפיחות העור.
 • צלקות מעובות או גלויות לעין.
 • פגיעה בסעיף של עצב הפנים, הגורמת לצניחת גבה.

הסיכונים הכרוכים בניתוח הרמת גבות יובאו לידיעתכם באופן מלא ומפורט על ידי הכירורג המומחה שיבצע את הניתוח, ואף תתבקשו לחתום על טופס הסכמה המאשר שהבנתם את ההליך הרפואי ואת הסכנות הכרוכות בו.

מה התוצאות הצפויות?

התוצאות הצפויות של ניתוח הרמת גבות הן פרופורציות נכונות יותר באזור העיניים, וכן גבות מורמות שיוצרות אפקט של עיניים פתוחות יותר, ומראה צעיר ומלא חיוניות.

התוצאות הסופיות של הניתוח צפויות להיחשף כעבור מספר שבועות לאחר הניתוח, לאחר שהנפיחות תרד ושטפי הדם ייעלמו, ואילו הצלקות צפויות להגליד באופן הדרגתי בתוך כשנה.

הצוות הרפואי של כללית אסתטיקה ידריך אתכם כיצד לטפל באזור המנותח, אילו תרופות עליכם ליטול, ואילו משחות עליכם למרוח כדי למנוע היווצרות זיהום.

הצלחת הניתוח תלויה גם בכם, שכן מילוי מדוקדק אחר ההוראות יסלול את הדרך לתוצאה מיטבית ולטווח ארוך.

כמובן שתהליך טבעי של הזדקנות העור יימשך גם לאחר הניתוח, ויהיו לכך השלכות על תוצאותיו. שימוש יומיומי במקדמי הגנה יגן על העור שלכם, ויישמר את מראה הפנים.

לעתים לא מתקבלות תוצאות משביעות רצון מהניתוח, וכדי לקבל את התוצאה המיוחלת יהיה צורך לבצע ניתוח נוסף, או ניתוח משלים כדוגמת הרמת עפעפיים עליונים.

תהליך ההחלמה – מה צפוי וכמה זמן

משך ההחלמה לאחר ניתוח הרמת גבות תלוי בסוג הטיפול, והוא משתנה ממטופל למטופל. לאחר הניתוח תיתכן הופעת בצקת מקומית וסימנים כחולים מנוקדים ("דיסקולרציה") באזור המנותח, שצפויים לחלוף תוך מספר ימים.

לעתים מופיעים במהלך השבוע הראשון כאבי ראש אותם ניתן להפיג באמצעות משככי כאבים שירשום עבורכם הכירורג המומחה לפני שחרורכם הביתה, ושטפי הדם נעלמים לרוב תוך 10 ימים.

אובדן התחושה באזור החתכים חולף לרוב כעבור מספר שבועות, ובמהלך התקופה הראשונה שלאחר הניתוח חשוב לא לעשות שימוש במייבש שיער המכוון אל האזורים בהם בוצעו החתכים.

יש להימנע ביממה הראשונה שלאחר ניתוח הרמת גבות מחפיפת שיער, ולאחר מכן ניתן לעשות זאת בזהירות יתרה, תוך ניקוי עדין במים ובסבון של התפרים מדי יום, על מנת למנוע התפתחות זיהומים ולהחיש את תהליך ההחלמה – הכל בהתאם להנחיות הכירורג המומחה.

במשך השבועיים הראשונים, מומלץ להימנע מלהרכין את הראש כלפי מטה על מנת למנוע התפתחות בצקות ונפיחות. בנוסף יש להימנע מפעילות גופנית מאומצת, מחשיפה לשמש וכמובן מעישון.

כארבעה שבועות לאחר הניתוח ניתן לצבוע שיער, וכבר כעבור כחודשיים מתחדשת בדרך כלל צמיחת השיער באזור הצלקת. עד אז ניתן להסתיר אותה באמצעות איפור.

כמה ימי חופשה כדאי לקחת מהעבודה?

בדרך כלל ניתן לחזור לעבודה תוך שבוע לאחר ניתוח הרמת גבות, אלא אם כן מדובר בעבודה שכרוכה במאמץ גופני. הכל בהתאם להנחיות הכירורג המומחה.

מחירון פלטינום

למחירים המיוחדים של חברי כללית פלטינום
לחץ כאן
כללית פלטינום