ניתוח הרמת מצח

לקביעת תור לייעוץ
מצח חרוש קמטים משפיע על חזות הפנים הכללית, ויוצר מראה עייף ומבוגר. כיצד מתבצעת הרמת מצח? למי מתאים הניתוח? מה חשוב לדעת לפני שיוצאים לדרך, ותוך כמה זמן ניתן לחזור לשגרה?
לקביעת תור לייעוץ

שרירי המצח הופכים לפעילים ביותר כבר בגיל ינקות, ובמהלך היום אנחנו מפעילים אותם ללא הרף. כשאנחנו מדברים, כשאנחנו מקשיבים, ואפילו כשאנחנו חושבים או חולמים בהקיץ, שרירי המצח והגבות שלנו נמצאים בתנועה מתמדת, בלי שנהיה מודעים לכך. לכן, אין זה מפתיע שעם השנים מופיעים על המצח עוד ועוד קמטי הבעה, גם כששרירי האזור רפויים לחלוטין.

קמטי הבעה עמוקים עלולים ליצור מראה מבוגר וחסר חיוניות, ולכך גם תורמים רפיון ודלדול עור המצח שנוצרים בעקבות ההזדקנות הטבעית של העור וכוח הכבידה.

הפתרון שמציעה לכך הרפואה הפלסטית היא ניתוח הרמת מצח, וכדי להגיע לתוצאה מיטבית מומלץ לעתים לשלב אותה עם  הרמת גבות והרמת עפעפיים עליונות.

אז מה חשוב לדעת על ניתוח הרמת מצח לפני שיוצאים לדרך? למי הניתוח מתאים? איך להחליט איפה לעבור אותו? איך מתבצע ההליך הרפואי? מהם הסיכונים האפשריים? ותוך כמה זמן ניתן לחזור לשגרה וליהנות ממראה רענן וצעיר יותר? אנחנו כאן כדי לעשות לכם סדר בדברים.

מה הבעיות שהניתוח פותר?

 • קמטים עמוקים במצח.
 • עור רפוי ומדולדל במצח.
 • מצח נמוך.

מה המטרה אליה שואפים בתהליך

מצח חלק, מוצק ומתוח. נשים בדרך כלל מעדיפות הרמת מצח גבוהה, ואילו גברים מעדיפים להישאר עם קו מצח נמוך.

למי מתאים ניתוח הרמת מצח?

ניתוח הרמת מצח עשוי להתאים לכם אם אתם מוטרדים מכך שהמצח שלכם חרוש קמטי הבעה, או שעור המצח מקומט ומדולדל.

ניתן לעבור את הניתוח אם מצב בריאותכם תקין, המשקל שלכם יציב, אינכם מעשנים, ויש לכם ציפיות ריאליות מהניתוח.

בפגישת ייעוץ עם כירורג פלסטי מומחה של כללית אסתטיקה, תיבדק התאמתכם לניתוח הרמת מצח. יש להביא בחשבון שירידה דרסטית במשקל משפיעה גם על עור הפנים, ועלולה לשנות את תוצאות הניתוח.

למה דווקא בכללית אסתטיקה?

איכות התוצאה של ניתוח הרמת מצח מושפעת בעיקר מרמת המקצועיות, המיומנות והניסיון של המנתח הפלסטי שמבצע אותו.

החדשות הטובות הן שבכללית אסתטיקה כל הניתוחים מתבצעים אך ורק על ידי רופאים מומחים בכירורגיה פלסטית, מובילים בתחומם, החברים באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית.

מעבר לכך, ביצוע הניתוח על ידי רופא מומחה בכירורגיה פלסטית, מהשורה הראשונה בתחום, מפחית באופן משמעותי את הסיכון לסיבוכים לא צפויים.

הניתוחים בכללית אסתטיקה מתבצעים בסטנדרטים רפואיים מחמירים, תחת פיקוח משרד הבריאות. חדרי הניתוח ערוכים למצבי חירום, לצורך מתן טיפול רפואי מיטבי ומידי במקרה חלילה של סיבוך לא צפוי.

חשוב לעבור את הניתוח בגוף יציב, שילווה אתכם במשך שנים גם לאחר הניתוח, ויהיה שם בשבילכם גם אם הרופא המנתח שלכם אינו זמין. את הניתוח מבצעים בכללית אסתטיקה בסטנדרטים רפואיים מחמירים, תחת פיקוח משרד הבריאות.

על חשיבות הייעוץ עם הרופא

ניתוחים פלסטיים מלווים בחששות רבים, בעיקר כאשר מדובר בניתוח שמתבצע באזור הפנים. מעבר לכך שמדובר בהליך כירורגי, יש לכם באופן טבעי ציפיות גבוהות בנוגע לתוצאות הניתוח המיוחלות, והדבר מעלה לעתים את סף החששות והפחדים.

בפגישת הייעוץ עם כירורג מומחה של כללית אסתטיקה, תוכלו לשאול כל מה שעולה על דעתכם בנוגע לניתוח הרמת מצח, ולקבל מידע עדכני ומהימן, בהתאם לגיל שלכם, לפרופיל הרפואי שלכם, למצב בריאותכם, ובהתאם למראה המצח שלכם.

לאחר פגישת הייעוץ, רבים המטופלים שמדווחים שההזדמנות להתרשם מרמת המקצועיות ומהניסיון שצבר הכירורג המומחה בתחום, וכן ההזדמנות לקבל ממנו מידע מותאם אישית – הפיגו חששות רבים בנוגע לניתוח, ואִפשרו להם לעבור את התהליך בצורה רוגעת ושלווה יותר.

זוהי גם הזדמנות עבורכם להתעדכן בטיפולים חלופיים או בטיפולים משלימים, שעשויים לעזור לכם להגיע לתוצאה המיטבית.

מה הכירורג המומחה עתיד לשאול?

בפגישת הייעוץ עם הכירורג המומחה בכללית אסתטיקה, הוא צפוי לברר אתכם מספר עניינים הנוגעים לניתוח, בהם המטרה אותה אתם רוצים להשיג באמצעות הרמת מצח, מצבכם הבריאותי, האם קיימת רגישות לתרופות, וכן אם אתם נוטלים באופן קבוע תרופות, או צורכים ויטמינים ותוספי מזון.

בנוסף תתבקשו למסור לכירורג המומחה מידע אודות הליכים רפואיים וניתוחים קודמים שעברתם, וכן לעדכן אם אתם מעשנים, או צורכים אלכוהול וסמים. מידע זה חיוני על מנת להעריך את התאמתכם לניתוח הרמת מצח.

על פי המידע שתמסרו לכירורג המומחה, ניתן יהיה להעריך את מצבכם הבריאותי ואת הסיכונים הכרוכים בניתוח.

לאחר מכן יבצע הכירורג המומחה אבחון רפואי של עור המצח, ימדוד את אורכו ואת מיקום קו השיער שלכם, יבחן את הפרופורציות שלו ביחס לפנים, וכן יבחן את עומק קמטי ההבעה הן במצב מנוחה והן במצב הפעלת השרירים. במהלך האבחון יצלם הכירורג המומחה את המצח שלכם.

לאחר כל זאת, הכירורג המומחה יציג בפניכם את האפשרויות הקיימות, וימליץ לכם על הטיפול המתאים לכם ביותר. ייתכן שההמלצה תהיה לבצע הרמת מצח בשילוב עם הרמת גבות, ולעתים אף בשילוב עם הרמת עפעפיים עליונים ותחתונים. יוצגו בפניכם התוצאות הצפויות מהניתוח, והסיכונים הכרוכים בו.

בדיקות שיש לעשות

לפני ניתוח הרמת מצח יש צורך לבצע בדיקות דם ולעתים יש צורך גם בהערכת בריאות כללית. לאחר גיל ארבעים יש צורך לבצע לפני הניתוח בדיקות אק"ג, ואחרי גיל שישים נדרש גם צילום חזה.

הנחיות לפני הניתוח

 • יש להפסיק לעשן.
 • ייתכן שהכירורג המומחה ינחה אתכם ליטול תרופה מסוימת או לשנות מינונים של תרופות שאתם נוטלים.
 • תונחו להפסיק ליטול תרופות מדללות דם ותרופות אנטי דלקתיות מסוימות, שעלולות להגביר את הדימום במהלך ניתוח הרמת מצח.
 • אין ליטול ויטמין E ותוספי מזון דוגמת גינקו־בילובה, ג'ינסנג ואומגה 3.
 • במהלך שמונה השעות שלפני הניתוח אין לאכול או לשתות מיצים וקפה.
 • במשך ארבע השעות שלפני הניתוח יש להימנע משתיית מים.
 • מומלץ לחפוף שיער לפני הניתוח ולבצע ניקוי יסודי של הפנים.
 • הגיעו לניתוח עם בגד שניתן לפתיחה מקדימה באמצעות רוכסן או כפתורים.

מהו התהליך?

תחילה מתבצעת הרגעה וטשטוש דרך הווריד, או לחלופין הרדמה כללית – בהתאם להמלצת המנתח ולהעדפותיכם.

החתך בהרמת מצח מתבצע מאחורי קו השיער הטבעי,  ובנוסף מבצע הכירורג הסרה של עודפי העור במצח.

על מנת למזער את גודל הצלקת, ניתן לבצע את הניתוח באמצעות השיטה האנדוסקופית, בה נעשים חתכים קטנים הרבה יותר דרכם מתבצעת הרמת מצח באמצעות מכשור מיוחד. בשיטה זו מדובר בחתכים מזעריים, בשיטה זו תהליך ההחלמה קצר יותר.

האם יש אלטרנטיבות טיפול שונות?

הזרקת בוטוליניום טוקסין לקו השיער גורמת להחלשת השריר שבקדמת הקרקפת, וכך נוצר אפקט של מצח מורם.

הזרקת חומר מילוי בקו השיער היא פתרון שרלוונטי בעיקר לבעלי מצח קצר יחסית, כלומר מצח שאורכו אינו עולה על 6 ס"מ, שעושים שימוש תכוף של שריר המצח שאחראי על הרמת המצח.

סיכונים אפשריים

בדומה לכל ניתוח פלסטי, גם ניתוח הרמת מצח אינו מבטיח תוצאות שמתיישבות אחד לאחד באופן מדויק על פי שאיפותיו ומטרותיו של המנותח.

שכיחות הסיכונים הקיימים בניתוח הרמת מצח היא נמוכה, והם יובאו לידיעתכם לפני הניתוח באופן מפורט ומלא על ידי הכירורג המומחה. הנה כמה מהם:

 • סיכוני הרדמה.
 • דימום.
 • זיהום.
 • קרישי דם.
 • חוסר אחידות בתוצאות הניתוח במצח.
 • שינוי תחושתי במצח.
 • כאב נמשך.
 • החלמה איטית.
 • צלקות גלויות לעין.
 • ירידה בתחושה באזור הניתוחי.
 • נשירת שיער או אובדן שיער באזור החתכים.

מה התוצאות הצפויות?

לאחר ניתוח הרמת מצח, מצפה לכם מצח בעל מראה חלק יותר, מתוח יותר ומוצק יותר – שיעניק לכם מראה רענן וצעיר יותר.

תוך מספר שבועות, לאחר ששטפי הדם ייעלמו והנפיחות תרד, ניתן כבר לראות את תוצאות הניתוח. החתכים שבוצעו בקו השיער יחלו מיד לאחר הניתוח בתהליך ההגלדה, וכך הצלקות שנותרו מהם ילכו וייעלמו באופן הדרגתי בתהליך שנמשך בדרך כלל כשנה.

לפני שחרורכם הביתה, תקבלו הנחיות מדוקדקות איך לטפל במצח, אילו תרופות יש ליטול, ואילו משחות חשוב למרוח כדי למנוע היווצרות זיהום. ככל שתקפידו למלא אחר ההוראות, כך תהליך ההחלמה יתקצר, והתוצאות יישמרו לטווח ארוך.

תהליך החלמה – מה צפוי וכמה זמן

בימים הראשונים שלאחר ניתוח הרמת מצח עשויים להופיע נפיחות, בצקת ושטפי דם בחלק העליון של הפנים. כאבי ראש הם תופעת לוואי שכיחה במהלך השבוע הראשון, ושטפי הדם צפויים להיעלם תוך 10 ימים.

ניתן לחפוף ראש יממה אחרי הניתוח, ולנקות במים ובסבון את התפרים מדי יום כדי למנוע היווצרות זיהום. תוך מספר שבועות תחזור התחושה גם לאזור בו בוצעו החתכים בניתוח, וחשוב להימנע במהלך תקופה זו מלעשות שימוש במייבש שיער.

בשבועיים הראשונים הימנעו מפעילות גופנית מאומצת, מחשיפה לשמש ומעישון. את השיער ניתן לצבוע לאחר ארבעה שבועות, ובחלוף חודשיים בדרך כלל מתחילה להתחדש צמיחת השיער באזור הצלקת.

כמה ימי חופשה כדאי לקחת מהעבודה?

ניתן לחזור בדרך כלל לעבודה משרדית כעבור שבוע.

מחירון פלטינום

למחירים המיוחדים של חברי כללית פלטינום
לחץ כאן
כללית פלטינום