הזרקות לטיפול בהזעת יתר

לקביעת תור לייעוץ
בוטוליניום טוקסין הפך לפתרון יעיל ובטוח לטיפול בהזעת יתר, תודות ליכולתו להפחית את ההזעה בכ-80%
לקביעת תור לייעוץ

רבים מהסובלים מהזעת יתר נאלצים להתקלח מספר פעמים ביום, להחליף חולצות בקצב מסחרר, ולהקפיד שהן יהיו כהות כדי שלא יסגירו את כתמי הזיעה הלא מחמיאים שמופיעים עליהן תוך זמן קצר באזור בית השחי, החזה והגב. לא פעם הזעה מוגברת גורמת לריחוק חברתי תוך הימנעות מלחיצות ידיים, ואף ממגע אינטימי עם בני המין השני.

בזכות הרפואה המתקדמת, הזעת יתר היא אינה כבר גזירת גורל, יש כיום שיטות וטיפולים רבים שמאפשרים להיפרד ממנה לשלום. איך תדעו איזה טיפול הכי מתאים לכם? מומלץ להיפגש עם רופא של כללית אסתטיקה, שיבצע אבחון ויציג בפניכם את האפשרויות העומדות בפניכם.

הטיפול הקלאסי והמוכר בהזעת יתר הוא ניתוח, אבל רבים נרתעים מסכין המנתחים ומעדיפים להמשיך בחייהם המיוזעים מבלי לדעת שיש פתרון פשוט ונגיש שאינו כרוך בניתוח: טיפול בהזעת יתר באמצעות בוטוקס.

מחקרים מראים שהזרקת בוטוליניום טוקסין באזורים בהם קיימת הזעת יתר, מונעת את הגירוי לכיווץ והתרוקנות של בלוטות הזיעה, וכך מצמצמת את כמות הזיעה.

לא רק הזרקות: הכירו את הטיפול היעיל במכשיר מירה-דריי להזעת יתר בבית השחי

טיפול במכשיר miraDry יכול לפתור את בעיית הזעת היתר בבית השחי ברוב המכריע של המקרים בטיפול בודד בן פחות משעה, בהרדמה מקומית בלבד, באמצעות השילוב של טכנולוגיה חדשנית עם היתרונות והגב הרפואי של רשת כללית אסתטיקה. לכל הפרטים על הטיפול

מה הבעיות שהטיפול פותר?

רטיבות וכתמי זיעה קבועים בכל ימות השנה בבית השחי, בכפות הידיים והרגליים, באזור הגב והישבן, וכן מתחת לחזה.

מה המטרה אליה שואפים בתהליך?

לווסת את ייצור הזיעה של הגוףללא פגיעה ביכולת הגוף לאזן את רמת החום, שכן תהליך ההזעה הוא חיוני ביותר לגוף ומאפשר לו לצנן את עצמו.

הורדת כמות הזיעה במקום מסוים פותרת בעיה אחת, אבל לעתים גורמת לבעיה אחרת: הגוף עדיין חש צורך להפריש זיעה בכמות גבוהה מהרגיל, וכך הזיעה מבצבצת באזורים אחרים בגוף. בוטוליניום טוקסין מונע גם את זה, וזוהי למעשה הבשורה הגדולה שלו.

למי הטיפול מתאים?

הזעת יתר מוגדרת כמצב בו התופעה מתרחשת יותר מפעם אחת בשבוע במשך למעלה משישה חודשים רצופים, והמטופל מדווח שהדבר מהווה עבורו גורם מטריד.

מזיעים לעתים קרובות, והדבר גורם להפרעה ואף לתחושת סבל כתוצאה משיבוש התפקוד היומי ומפגיעה בדימוי העצמי? מקרים אלו נכנסים לקטגוריית הזעת יתר, ומצדיקים טיפול רפואי.

למה דווקא בכללית אסתטיקה?

טיפול בהזעת יתר באמצעות בוטוקס הוא הליך שדורש מיומנות גבוהה, ולכן קריטי שיתבצע אך ורק על ידי רופא מנוסה בעל הכשרה ייעודית, תוך שימוש בבוטוליניום טוקסין איכותי בסטנדרטים רפואיים מחמירים החומר שנמצא בשימוש אצלנו מאושר על-ידי משרד הבריאות בארה"ב באירופה ובישראל.

חשוב לבחור במרפאת מומחים ותיקה ויציבה, שתלווה אתכם במשך שנים לאחר הניתוח, ותתחייב להעניק לכם פתרונות גם כאשר הרופא אינו זמין.

לצד המומחיות והניסיון של הרופאים בכללית אסתטיקה, לקוחות כללית יוכלו ליהנות מטיפול בהזעת יתר בהנחות מיוחדות.

על חשיבות הייעוץ עם הרופא

רבים חשים במתח לפני הטיפול, גם בשל ההליך הרפואי וגם בשל הציפיות הגבוהות שיש להם לקראת התוצאות המיוחלות.

אל תהססו לשאול את הרופא בכללית אסתטיקה כל מה שעולה על דעתכם בנוגע לטיפול בהזעת יתר – הוא יוכל לעזור לך להפיג את החששות.

מה כדאי לברר עם הרופא לפני טיפול בהזעת יתר?

 • האם יש לרופא ניסיון טיפול בהזעת יתר באמצעות בוטוליניום טוקסין? 
 • כמה טיפולי בוטוליניום טוקסין תצטרכו? 
 • לאילו תוצאות לצפות? 
 • מהן תופעות הלוואי של הטיפול?
 • האם אתם בקבוצת סיכון להופעת תופעות הלוואי הללו? 
 • מהי עלות הטיפול? 

מה הרופא עתיד לשאול

הרופא יעריך את מצבכם הבריאותי, ויבצע אבחון מקצועי באזורים בהם אתם סובלים מהזעת יתר. ניתן לזהות את אזורי ההזעה החריגים באמצעות מריחת עמילן ויוד על גבי העור.

הרופא יבקש לדעת מהי המטרה אותה אתם רוצים להשיג באמצעות טיפול בהזעת יתר, ויברר פרטים אודות מצבכם הבריאותי ורגישות לתרופות במידה וקיימת.

עוד תתבקשו למסור מידע על תרופות שאתם נוטלים באופן קבוע, האם אתם מעשנים או צורכים אלכוהול או סמים, וכן הליכים רפואיים שעברתם. 

לאחר מכן ידון אתכם הרופא באפשרויות העומדות בפניכם, ימליץ לכם על הטיפול המתאים לכם ביותר, ויציג בפניכם את התוצאה הצפויה מהטיפול.

בדיקות שיש לעשות

ייתכן שיהיה צורך בבדיקות דם לפני הטיפול, הכל בהתאם להנחיות הרופא.

הנחיות לפני הטיפול

 • יש להגיע לטיפול אחרי מקלחת.
 • אין למרוח לפני הטיפול דאורדורנט או כל חומר אחר על האזור המטופל.
 • יש להימנע מכל מאמץ גופני לפני הזרקת בוטוליניום טוקסין, כדי שבלוטות הזיעה יהיו במצב מנוחה.
 • בדרך כלל אין צורך לגלח את בית השחי.
 • לעתים יש צורך ליטול תרופה מסוימת או לשנות מינונים של תרופות שאת נוטלת, בהתאם להנחיות הרופא.

מהו התהליך?

בדומה להזרקה לצרכי אסתטיקה, הרופא מזריק את הטוקסין באזור בו קיימת הבעיהבעיקר באזור בית השחי, מקום בו מרוכזות בלוטות הזיעה.

על מנת לתחום בצורה ברורה את האזורים בהם קיימת הזעת יתר, לעתים יש צורך למרוח עמילן ויוד בשטח ההזעה.

בבית שחי מדובר בהזרקה קצרה ושטחית, שכמעט שאינה מורגשת. לעומת זאת, הזרקה בכפות הידיים והרגליים היא פחות נעימה, ולכן אפשר למרוח על המקום משחת אלחוש ולבצע הרדמה אזורית. 

לאחר הטיפול חשוב להגיע לביקורת קצרה אצל הרופא המטפל, כדי לוודא שהגוף מגיב בצורה טובה לטוקסין.

האם יש אלטרנטיבות טיפול שונות?

אפשר לנסות תחילה לטפל בהזעת יתר באופן עצמאי. השלב הראשון הוא שימוש בדאודורנטים אנטי-פרספיראנטים, נוגדי זיעה, שגורמים להתכווצות בלוטות הזיעה ומצמצמים את הופעתה.

בשלב הבא, ניתן לעשות שימוש במשחות שמכילות אלומיניום, אם כי יש אנשים שמדווחים על גירוי בעור כתוצאה משימוש בהן. רק אם עדיין לא מורגשת הקלהמומלץ לשקול לבצע טיפול בהזעת יתר באמצעות בוטוליניום טוקסין. 

קיימת אפשרות נוספת לטיפול בהזעת יתר, שהיא אמנם פחות פולשנית מהניתוח הקלאסי, אך עדיין נחשבת להליך כירורגי: הוצאת בלוטות הזיעה באמצעות טלסקופ זעיר, ללא חתכים חיצוניים, באמצעות חיתוך העצב שאחראי להזעה.

מעבר לכך שבשונה מהזרקת בוטוקוס מדובר בהליך כירורגי לכל דבר ועניין, קיים גם חשש שהגוףיפצה על כך, ויגרום להזעה מוגברת במקומות אחרים בגוף חשש שכאמור כמעט ואינו קיים בטיפול בטוקסין.

מה החומרים בהם משתמשים?

הזרקה של חומר מאלחש ומשחת אלחוש וכמובן בוטוליניום טוקסין.

סיכונים אפשריים

בדומה לכל טיפול רפואי, גם לאחר טיפול בהזעת יתר באמצעות בוטוקס עלולות להיות תוצאות שאינן משביעות רצון, שלפעמים מצריכות טיפול חוזר.

יש לכם שאלות? חששות? טרדות? זה טבעי, וחשוב שתשתפו את הרופא בכללית אסתטיקה, ותבררו כל עניין הנוגע לטיפול.

מה התוצאות הצפויות?

ניתן לראות תוצאות תוך פרק זמן שנע בין שלושה ימים לשלושה שבועות, והטיפול ממשיך לתת את אותותיו אצל רוב המטופלים במשך כחצי שנה בממוצע.

תוצאות הזרקת בוטוליניום טוקסין לטיפול בהזעה מוגברת שנעשות בתחילת הקיץ, מחזיקות מעמד בדרך כלל עד לתחילת החורף, מה שמאפשר לצלוח את חודשי הקיץ החמים בשלום.

בחורף ממילא מזיעים פחות, ושכבות הבגדים הרבות מסתירות את כתמי הזיעה. לכן רוב המטופלים מדלגים מעל "טיפול הסתיו", ומסתפקים בטיפול בטוקסין שנעשה מדי שנה לקראת הקיץ.

מספר טיפולים נדרש לצורך השלמת התהליך

לרוב מדובר בטיפול בודד עם לעיתים יש צורך בהשלמת הטיפול על-ידי הזרקה קטנה נוספת.

עלות טיפול להזעת יתר ללקוחות כללית פלטינום

 • טיפול להזעת יתר – בית שחי: 443 ש"ח**
 • טיפול להזעת יתר – כפות ידיים: 2,888 ש"ח
 • טיפול להזעת יתר – כפות רגליים: 3,158 ש"ח

** הזכאות היא במסגרת כיסוי התרופות המורחב מחוץ לסל ב"כללית מושלם זהב" הדורש אישור מראש לפעולה ומיצוי תקופת אכשרה של 3 חודשים ב"כללית מושלם זהב".
**העלות כוללת פגישת ייעוץ עם רופא.

 

כרטיס פלטינום

המחירים מעודכנים לינואר 2022, בכפוף לתקופת האכשרה בתקנון כללית מושלם פלטינום. פרטים נוספים בעמוד המחירון באתר

להצטרפות לכללית מושלם פלטינום

מחירון פלטינום

למחירים המיוחדים של חברי כללית פלטינום
לחץ כאן
כללית פלטינום