טיפול בנימים בפנים

לקביעת תור לייעוץ
נימים בפנים הוא מפגע אסתטי, שניתן להיפרד ממנו לשלום בקלות ובמהירות תודות לטכנולוגיית גלי הרדיו והלייזר. איך מתבצע הטיפול, למי הוא מתאים, מאיזה גיל אפשר להתחיל, ומה עוד חשוב לדעת?
לקביעת תור לייעוץ

קופרוזיס היא בעיית עור שכיחה, בה מופיעים על גבי עור הפנים נימים שיוצרים מראה לא אסתטי. קופרוזיס בדרך כלל מופיעה על האף, הסנטר והלחיים, והיא נגרמת לא רק כתוצאה מתורשה – אלא בין היתר גם כתוצאה מחשיפה לא מבוקרת לשמש, מתח וסטרס, לחץ דם גבוה, שינויים הורמונליים, תזונה לקויה, וכן טיפולים תרופתיים.

קופרוזיס בולטת לעין בעיקר בקרב אנשים בעלי עור בהיר, שמאפשר לזהות דרכו אפילו נימים דקיקים. בשונה מוורידים בולטים, שעלולים גם לגרום לבעיות רפואיות, קופרוזיס היא בעיה אסתטית בלבד. עם זאת, היא אינה חולפת מעצמה, והזנחת הטיפול בה מאפשר לה להתרחב עוד ועוד באין מפריע.

כאשר מדובר בנימים שאינם מופיעים באזור הפנים, מוזרקת לאזור המטופל תמיסה מלחית מוקצפת, שמגלה יעילות גבוהה ביותר להעלמת ורידים ונימים. לכן זוהי השיטה המקובלת לטיפול בוורידים בולטים ברגליים, מהם סובלים רבים באוכלוסייה. אולם כאשר מדובר בנימים בפנים, קיים חשש להיווצרות צלקות כתוצאה מהזרקת קצף, ולכן נעשה שימוש בשיטות טיפול חלופיות.

בעבר היה נהוג לצרוב את הנימים בפנים באמצעות מחט חשמלית, אולם כיום כבר קיים טיפול חדשני, יעיל ובטוח יותר – באמצעות טכנולוגיות גלי רדיו והלייזר. טכנולוגיות אלה מאפשרות למקד באופן מדויק את הטיפול בכל נים ונים, ולהגיע לתוצאות מרשימות. אז מה חשוב לדעת לפני שיוצאים לדרך?

מה הבעיות שפותר?

קופרוזיס – הופעת נימים בפנים.

מה המטרה אליה שואפים בתהליך?

העלמת נימים מהפנים.

למי מתאים הטיפול?

הטיפול מתאים לכם אם אתם מוטרדים מהופעתם של נימים בפנים, מצבכם הבריאותי תקין, ויש לכם ציפיות ריאליות לגבי תוצאות הטיפול.

למה דווקא בכללית אסתטיקה?

על אף שמדובר בהליך רפואי פשוט יחסית, נדרשת רמת דיוק גבוהה ביותר בשימוש בטכנולוגיית גלי רדיו ולייזר, כדי להגיע לתוצאות מיטביות. לכן קיימת חשיבות לביצוע הטיפול על ידי רופא מומחה בכירורגיית כלי דם, מיומן ועתיר ניסיון בטיפול מסוג זה. מה גם שככל שהטיפול מתבצע על ידי רופא מנוסה ומיומן יותר – כך פוחת החשש לסיכונים ולסיבוכים רפואיים.

בכללית אסתטיקה כל טיפול אסתטי – הוא קודם כל טיפול רפואי. העלמת קופרוזיס מתבצעת תוך שימוש בציוד רפואי מתקדם ביותר, שמצוי תחת בקרת איכות מחמירה – הן בפיקוח פנימי והן בפיקוח רגולטורי. בנוסף, כל החומרים הרפואיים בהם נעשה שימוש במסגרת הטיפול, הם באיכות גבוהה ומאושרים על ידי משרד הבריאות.

חשוב לבחור במרפאת מומחים ותיקה ויציבה, עם גב רפואי חזק, שתתחייב להעניק לכם פתרונות גם כאשר הרופא המטפל אינו זמין – בחופשת מחלה, בחו"ל, או מכל סיבה שהיא.

לצד המומחיות והניסיון של הרופאים בכללית אסתטיקה, לקוחות כללית יוכלו ליהנות מטיפול בקופרוזיס בהנחות מיוחדות.

על חשיבות הייעוץ עם הרופא

ההחלטה אם לבצע טיפול להעלמת נימים בפנים כרוכה לא רק בציפיות גבוהות ביחס לתוצאות המיוחלות, אלא גם בחששות טבעיים.

לכן ניתנת לכם הזדמנות חשובה לקבל את כל המידע הנדרש לכם מרופא עתיר ניסיון בתחום, כדי לדעת אם זהו אכן הטיפול הנכון עבורכם, ולאילו תוצאות עליכם לצפות.

הרופא של כללית אסתטיקה עמו תיפגשו, מכיר את כל השיטות והטכניקות החדשניות הקיימות בשוק. כך הוא יוכל לתת לכם ייעוץ המותאם לכם אישית – בהתאם לצבע העור שלכם ולמצב הנימים בפנים שלכם.

בפגישת הייעוץ ישיב הרופא לכל השאלות שלכם, ויעזור לכם לפוגג מתחים, ולעבור את התהליך בהרגשה נעימה, רוגעת ובטוחה.

מה הכירורג המומחה עתיד לשאול?

לאחר שיברר איתכם הרופא מן המטרות שאתם רוצים להשיג באמצעות הטיפול, הוא יבקש לקבל מכם מידע אודות מצבכם הבריאותי, ויברר אם אתם נוטלים תרופות באופן קבוע.

לאחר מכן יצלם הרופא את הנימים בפנים בהם אתם רוצים לטפל, ויבצע אבחון שלהם – ימדוד את אורכם ואת צבעם, וכן יברר איתכם כמה זמן חלף מאז הופיעו ומה היה הרקע לכך – גיל, שינויים הורמונליים, תחושת מתח, טיפול תרופתי וכו'.

לאחר מכן ידון איתכם הרופא באפשרויות העומדות בפניכם, ימליץ לכם על הטיפול המתאים לכם ביותר, ויציג בפניכם את התוצאה הצפויה מהטיפול.

בדיקות שיש לעשות

לעתים יש צורך לבצע בדיקת דופלקס כלי דם, על מנת לבחון את זרימת הדם בנימים בפנים ולוודא שאין מדובר בבעיה עמוקה יותר. מדובר בסריקה לא פולשנית של הנימים באמצעות אולטרסאונד דופלר.

מהו התהליך?

גלי הרדיו והלייזר מוחדרים באמצעות מחט עדינה לתוך הנימים בפנים, ומפזרים בתוכם חום שגורם לדם המצוי בהם להיקרש. רופא מומחה של כללית אסתטיקה קובע את אורך הגל בהתאם לנתונים, על מנת להגיע לתוצאה מיטבית.

כדי לאתר באופן מדויק את מיקומו של הנים מתחת לעור לפני החדרת המחט, נעזר הרופא באולטרסאונד.

המחט בה נעשה שימוש דקה ועדינה ביותר, וכדי שלא תגרום לנזקים או לפיגמנטציה על גבי העור – היא עטופה בחומר מבודד פרט לקצה שלה דרכו משתחררים גלי הרדיו והלייזר.

הטיפול אורך מספר דקות בודדות, ויש לחזור עליו מספר פעמים עד להיעלמותם המוחלטת של הנימים בפנים.

מה החומרים בהם משתמשים?

גלי רדיו ולייזר.

סיכונים אפשריים

שימוש בגלי רדיו ולייזר נחשב לטיפול בטוח, והסיכונים הכרוכים בו הם בשכיחות נמוכה ביותר. כמובן שהם יובאו לידיעתכם באופן מפורט ומלא על ידי הרופא המטפל לפני מתן הסכמתם לביצוע הטיפול.

כך, לדוגמה, במקרים חריגים ייתכנו כוויות, צלקות, שינוי צבע העור, וכן הופעת כתמי פיגמנטציה על גבי האזור המטופל. מכאן החשיבות לביצוע הטיפול על ידי רופא מומחה, מיומן ומנוסה, שמפחית בצורה ניכרת את החשש לסיבוכים לא צפויים.

כמובן שבדומה לכל טיפול קוסמטי, גם טיפול העלמת נימים בפנים עלול להביא לתוצאות חלקיות שאינן משביעות רצון, כאשר הדבר תלוי בתגובת הנימים לטיפול ובצבע העור של המטופל. במקרה כזה ניתן יהיה לחזור על הטיפול עד להעלמת הנימים בפנים באופן מוחלט.

מה התוצאות הצפויות?

תוצאות הטיפול משתנות ממטופל למטופל, ותלויים בצבע העור שלו ובתגובת הנימים לגלי הרדיו והלייזר.

הנימים בפנים בדרך כלל נעלמים במהלך הטיפול עצמו, כתגובה מיידית לחדירת גלי הרדיו והלייזר, אך לעתים ההיעלמות נעשית באופן הדרגתי.

המפתח להצלחת הטיפול הוא מילוי מדוקדק של הוראות הרופא. כדי לשמר את תוצאות הטיפול מומלץ להימנע מחום על כל צורותיו – מזון חריף או חם במיוחד, צריכת אלכוהול שגורמת לחימום עור הפנים, שטיפת הפנים במים חמים, שימוש בתכשירים קוסמטיים שגורמים לחימום עור הפנים, וכן חשיפה ממושכת של עור הפנים למפזר חום.

מדובר בשיטת טיפול עם סיכויי הצלחה גבוהים, אך חשוב לזכור שהטיפול מטפל אך ורק בסימפטום – כלומר בהופעת הנימים בפנים, ולא בשורש הבעיה. כך שתמיד קיימת אפשרות להופעת נימים חדשים בעתיד.

תהליך ההחלמה – מה צפוי וכמה זמן

בימים הראשונים תיתכן הופעת נפיחות ואדמומיות קלה באזור המטופל. בשל חשש להיווצרות כתמי עור ופיגמנטציה, יש להימנע מחשיפת הפנים לשמש, ולהקפיד למרוח מקדם הגנה על עור הפנים לפני כל יציאה מהבית, במיוחד על האזור המטופל.

כמה ימי חופשה כדאי לקחת מהעבודה?

ניתן לחזור לעבודה לא מאומצת כבר ביום למחרת הטיפול.

כמה טיפולים נדרשים להשלמת התהליך

בדרך כלל יש צורך בשלושה עד חמישה טיפולים עד להעלמת הנימים לחלוטין, כאשר בין טיפול לטיפול יש להמתין מספר שבועות.

מחירון פלטינום

למחירים המיוחדים של חברי כללית פלטינום
לחץ כאן
כללית פלטינום