טיפול בצלקות אקנה

לקביעת תור לייעוץ
טכנולוגיית לייזר רשתי היא פריצת דרך רפואית שמעודדת את העור לרפא את עצמו, ומותירה את צלקות האקנה מאחור | הטיפול בצלקות אקנה מתאים לכל סוגי הצלקות, וגם לסימני מתיחה
לקביעת תור לייעוץ

צלקות אקנה גורמות לא פעם לכאב וסבל, ויש להן השפעה שלילית על הרווחה הנפשית ועל הדימוי העצמי. הן בדרך כלל נגרמות כתוצאה מפצעי בגרות חמורים שהוזנחו או שלא טופלו בצורה נכונה. בחלוף השנים הופכות צלקות אקנה לבולטות אף יותר, בעקבות קמטוטים עדינים שמתווספים אליהם כחלק מתהליך ההתבגרות הטבעי של העור.

טכנולוגיית הלייזר הרשתי פורצת הדרך מסייעת בטשטוש צלקות אקנה בצורה ניכרת, תוך עידוד העור לייצר קולגן שמבריא את העור ומשפר את מראהו. בניגוד לשיטות אחרות, טכנולוגיית הלייזר אינה כרוכה בפגיעה בעור, אלא להיפך – היא מעודדת אותו לשקם את עצמו.

מה הבעיות שפותר הטיפול בצלקות אקנה? 

צלקות על עור הפנים והגוף. פעמים רבות זיהום עורי, כוויות, סימני לידה או מקרי אקנה קשים, מותירים צלקות שנוצרות בעקבות שאיפת העור התמידית לרפא ולאחות את עצמו, ולסגור את כל "הפתחים" שנוצרו בעקבות חבלה.

במקרים קלים הצלקת שנוצרת היא דקיקה, והיא הולכת ומיטשטשת עם הזמן. אולם במקרים בהם מדובר בפגיעה חמורה בעור, בתהליך האיחוי נוצר מבנה גבשושי על פני העור, שקעים, או מעין פס עבה שנותר על גבי העור כסימן בולט, ולעתים כתמי פיגמנטציה מלווים את הצלקות.

רמת הצטלקות העור אינה תלויה רק בגודל הפצע או החתך שנפער בתוך העור, אלא גם בגנטיקה ובאופן הטיפול בצלקת באופן עצמאי או על ידי צוות רפואי.

אופן תהליך ההצטלקות משתנה מאדם לאדם, וכך הצלקות לפעמים מתאחות היטב והעור חוזר למראהו כפי שהיה לפני הפגיעה בעור. לא פעם קורה שהצלקות יוצרות על גבי העור סימן אדום, ובמקרים של פצע יחסית גדול הוא מעודד את הגוף לייצר עודף קולגן שמתגבש להצטלקות בולטת. 

מה המטרה אליה שואפים בתהליך? 

טשטוש צלקות על העור מתאים גם לטיפול בצלקות שנוצרו כתוצאה מניתוח, מסימני מתיחה כתוצאה מהיריון, וכן עלייה או ירידה חדה במשקל.

למי מתאים הטיפול בצלקות אקנה? 

הטיפול החדשני מתאים לכל סוגי וגווני העור בהיר או כהה. ניתן לבצע את הטיפול בצלקות אקנה גם בחודשי הקיץ וגם בתקופת ההנקה, אבל לא בהריון.

ההמלצה היא להתחיל לטפל בצלקות אקנה ברגע שהעור מתחיל את תהליך הריפוי העצמי שלו, כשהצלקת עדיין "טרייה", כלומר מיד לאחר סיום הטיפול הרפואי בפצעים בפנים.

באופן זה אפשר להעניק טיפול מיטבי ולמנוע את התגבשות והתייצבות הצלקות, שכן במקרה זה תהליך הסרתן עלול להיות כרוך בטיפול פולשני ובכאבים. במקרים של זיהומים ופצעים באזור הפנים יש להמתין עד להחלמת הפצעים. 

למה דווקא בכללית אסתטיקה?

בכללית אסתטיקה מתבצע טיפול בצלקות אקנה אך ורק על ידי רופא מומחה מיומן ומנוסה. הטיפול מתבצע בסטנדרטים רפואיים מחמירים תחת פיקוח משרד הבריאות.

כללית אסתטיקה היא גוף רפואי ותיק ויציב, שיתחייב להעניק לכם פתרונות לכל בעיה שעלולה לצוץ בעקבות הטיפול. 

לצד המומחיות והניסיון של הרופאים בכללית אסתטיקה, לקוחות כללית יוכלו ליהנות מטיפול בצלקות אקנה בהנחות מיוחדות.

על חשיבות הייעוץ עם הרופא לפני טיפול בצלקת אקנה

הטיפול כרוך מטבע הדברים בחששות. לא רק בשל הפרוצדורה הרפואית, אלא גם בגלל הציפיות הגבוהות מהתוצאות המיוחלות פנים חלקות ונעימות למראה.

פגישת הייעוץ עם הרופא בכללית אסתטיקה היא הזדמנות חשובה עבורכם לקבל את כל המידע לו אתם זקוקים, כדי להחליט מהו הטיפול שהכי מתאים לכם. תרגישו בנוח לחלוק כל מחשבה או תהייה עם הרופא, הוא כאן בשבילכם. 

מה הרופא עתיד לשאול? 

לאחר שהרופא יבקש לדעת מהי המטרה אותה אתם רוצים להשיג באמצעות הטיפול, ויבדוק אם היא אכן ניתנת למימוש, יבקש הרופא לברר אודות מצבכם הבריאותי, ואם קיימת רגישות לתרופות.

עוד תתבקשו לומר לרופא אילו טיפולים קוסמטיים עברתם בעבר, וכן מהן התרופות שאתם נוטלים באופן קבוע.

הרופא יעריך את מצבכם הבריאותי, יבצע אבחון של העור שלכם, ויצלם אותו. לאחר מכן הוא ידון אתכם באפשרויות העומדות בפניכם, ימליץ לכם על הטיפול המתאים לכם ביותר, ויציג בפניכם את התוצאה הצפויה מהטיפול.

הנחיות לפני הטיפול בצלקות אקנה

  • להימנע מחשיפה לשמש.
  • מומלץ לחפוף שיער לפני הניתוח, כי אחרי הטיפול יש להימנע מכך מספר ימים.

מהו תהליך הטיפול בצלקות אקנה? 

טכנולוגיית הלייזר הרשתי המהפכנית אינה פולשנית, והיא מציעה פתרון מהיר ואמין הכרוך בסיכון נמוך יותר, בפחות כאב ובזמן החלמה קצר מאוד.

הטיפול נעשה באמצעות טכנולוגיית "Micro- Non Ablative Fractional Laser Technology", המבוססת על קרן לייזר באורך גל של nm 1540. קרן הלייזר יוצרת בין 300 ל-600 תעלות מזעריות ועמוקות בדרמיס, כלומר בשכבת העור האמצעית, מבלי לפגוע באפידרמיס, שכבת העור העליונה.

פעולה זו מחממת את הדרמיס, ומעוררת את הגוף לייצר קולגן במעבה העור, שלמעשה מחליף את רקמת הצלקת המרוכזת והקשה ברקמה חדשה, רעננה ובריאה.

רקמת העור החדשה מטשטשת בצורה משמעותית את הצלקת המופיעה על פני העור. כדי לשמור על בטיחות העור, מגע הלייזר מקרר את שכבת האפידרמיס ומגן עליה.

טיפול בצלקת אקנה – האם יש אלטרנטיבות שונות? 

ניתן לשקול קילופי עור כימיים בעצה עם הרופא שלך אצלנו. 

סיכונים אפשריים

בסוף כל טיפול עלולים להופיע אודם קל ונפיחות על גבי העור, שלרוב חולפים מאליהם תוך יומיים-שלושה.

מה התוצאות הצפויות? 

טיפול טשטש צלקות משפר את מרקם וטונוס העור, ומקל על תחושת גרד. כאשר הצלקות מופיעות כבליטות גדולות במיוחד, או כאשר קיימים עודפי עור גדולים, יש לשקול לבצע ניתוח לצורך הסרתן.

על אף הטכנולוגיה המתקדמת, עדיין קשה להעלים צלקות באופן מוחלט, אבל ניתן לטשטש אותן גם כאשר הן חמורות תוך מילוי הגומחות והשקעים שהן יוצרות.

מספר טיפולים נדרש להשלמת התהליך

הטיפול בצלקות אקנה באמצעות לייזר מורכב בדרך כלל מסדרה של בין ארבעה לשישה טיפולים על בסיס חודשי.

מחירון פלטינום

למחירים המיוחדים של חברי כללית פלטינום
לחץ כאן
כללית פלטינום