טיפול בפיגמנטציה וכתמי עור

לקביעת תור לייעוץ
השמש והגיל יוצרים עוד ועוד כתמים לא אסתטיים על גופינו, אך הפילינג הרפואי לא מתאים לכולם. טכנולוגיית הלייזר מציעה פתרון בטוח יותר, מהיר יותר, והתוצאות נהדרות. אז מה חשוב לדעת לפני שיוצאים לדרך?
לקביעת תור לייעוץ

הופעת פיגמנטציה וכתמי עור גורמת פעמים רבות למראה לא אסתטי ולתחושת חוסר נוחות רגשית. הסתרת הפיגמנטציה באמצעות שימוש קבוע במייקאפ עלולה להיות מטרד של ממש, מה גם שלעתים מדובר בכתמים כהים או גדולים במיוחד שאפילו מייקאפ לא מצליח להסוות.

רבים שסובלים מכתמי עור ופיגמנטציה נרתעים מטיפולי פילינג, שכרוכים בשימוש בחומרים כימיים "כבדים", ודורשים הימנעות מוחלטת מחשיפה לשמש, תוך החלמה ארוכה תחת מגבלות נוקשות.

בזכות טכנולוגיה פורצת דרך, ניתן כיום לבצע טיפול בפיגמנטציה וכתמי עור באמצעות לייזר. מדובר בשיטה בטוחה ביותר, שמציעה רמת יעילות גבוהה וחזרה מהירה לשגרה.

למרות שלבעלי עור כהה יש נטייה לפתח כתמי עור ופיגמנטציה, דווקא להם טיפול פילינג אינו נותן מענה, משום שקיים סיכון גבוה לגרימת כתמי עור נוספים כתוצאה מהטיפול. לכן, הבשורה הגדולה של טיפול באמצעות לייזר היא שבניגוד לטיפול הפילינג – גם בעלי עור כהה יכולים לעבור אותו ללא חשש.

חלופה נוספת לטיפול הפילינג שמציעה כללית אסתטיקה היא קילוף עדין של העור באמצעות שימוש מבוּקר בחומצה.

מה הבעיות שפותר התהליך?

הופעת כתמי עור ופיגמנטציה על הפנים והצוואר, על הזרועות, על הבטן והגב, על הירכיים – או בכל מקום אחר בגוף. לעתים מדובר בכתמי גיל, ולעתים מדובר בנזקי שמש.

מהי המטרה אליה שואפים בתהליך?

הבהרה או הסרה של כתמי עור ופיגמנטציה.

למי מתאים הטיפול?

טיפול בפיגמנטציה וכתמי עור באמצעות לייזר הוא פתרון שעשוי להתאים לאלו שנרתעים מטיפולי פילינג, וכן אלו שמנועים מלעבור אותו – בעלי עור כהה או אנשים שאין להם אפשרות להימנע באופן מוחלט מחשיפה לשמש לאחר הטיפול.

טיפול בלייזר אינו מתאים לילדים ונוער, ואינו מתאים לנשים בהיריון או לנשים מניקות בשל שינויים הורמונליים המתרחשים בגוף. התאמתכם לטיפול בפיגמנטציה בלייזר תיבדק במסגרת פגישת ייעוץ עם רופא של כללית אסתטיקה.

למה דווקא בכללית אסתטיקה?

טיפול בפיגמנטציה בלייזר זוכה לפופולריות רבה, ולכן הוא מוצע על ידי קוסמטיקאיות ומכוני יופי רבים, שלא בהכרח עברו את ההכשרה הנדרשת כדי לבצע אותו. לעתים אף נעשה בהם שימוש בציוד ובחומרים רפואיים באיכות ירודה, שאינם מצויים תחת פיקוח משרד הבריאות.

חשוב לבדוק מהי רמת ההכשרה של המטפל, מהי רמת המקצועיות שלו, וכמובן היקף הניסיון שלו בביצוע טיפול בפיגמנטציה בלייזר. בצעו את הטיפול אך ורק אצל גורם מקצועי בעל ניסיון, שעבר הכשרה מיוחדת, ושמצוי תחת פיקוח רפואי. ולא פחות חשוב – קבלו מידע אודות איכות הציוד והחומרים בהם נעשה שימוש, ובררו אם הם מאושרים על ידי משרד הבריאות.

בחרו במקום מקצועי ואמין. אם המחיר המוצע לכם נמוך בצורה דרמטית ביחס למקומות אחרים – הדבר מעורר חשד. במקרה כזה חשוב לבדוק באופן מעמיק את ההכשרה של המטפל, את רמת המקצועיות שלו, וכמובן את היקף הניסיון שלו בביצוע הסרת פיגמנטציה בלייזר.

בכללית אסתטיקה כל טיפול אסתטי – הוא קודם כל טיפול רפואי. כך, גם טיפול פיגמנטציה מתבצע בסטנדרט רפואי מחמיר ותחת פיקוח משרד הבריאות. מדובר בגוף ותיק ויציב, שיהיה שם בשבילכם וייתן לכם מענה גם כאשר הרופא המטפל אינו זמין מכל סיבה שהיא.

לצד המומחיות והניסיון של הרופאים בכללית אסתטיקה, לקוחות כללית יוכלו ליהנות מטיפול בפיגמנטציה בהנחות מיוחדות.

על חשיבות הייעוץ עם הרופא

פגישת הייעוץ היא למעשה הזדמנות עבורכם להיפגש עם רופא מנוסה ומיומן, שמכיר היטב את כל סוגי הטיפולים הרפואיים הקיימים כיום בשוק להסרת פיגמנטציה וכתמים, ולקבל ממנו מידע מהימן ועדכני אודות הטיפול המתאים לכם ביותר.

הרופא יוכל לסייע לכם לפוגג מתחים, ולקבל מידע רפואי מקיף המותאם לכם אישית – בהתאם למצבכם הבריאותי, למצב העור שלכם, ולמטרות אותן אתם מעוניינים להשיג באמצעות הטיפול.

בקשו לדעת בסוף פגישת הייעוץ כמה טיפולים תצטרכו לעבור, לאילו תוצאות עליכם לצפות, מהן תופעות הלוואי של הטיפול, האם אתם בקבוצת סיכון לתופעות לוואי הללו, וכן מהי עלות הטיפול.

מה הרופא עתיד לשאול?

לאחר שיברר אתכם מהי המטרה אותה אתם רוצים להשיג באמצעות הטיפול, יבקש הרופא לקבל מידע אודות מצבכם הבריאותי, ולדעת אם עברתם בעבר הליכים רפואיים להסרת פיגמנטציה.

הרופא יעריך את מצבכם הרפואי, ויבצע אבחון של העור באזור בו אתם מעוניינים לבצע את הסרת כתמי העור. הוא יבדוק את גודל הכתמים, את הצבע שלהם, וכן אם מדובר בכתמי ילדות, כתמי גיל, פיגמנטציה הורמונלית או נגעים – ולבסוף הוא גם יצלם אותם.

הרופא גם יברר אתכם מידע בנוגע להרגלי החשיפה שלכם לשמש, למועד הופעת הכתמים, וכן יבקש לברר באילו אזורים נוספים בגופכם מופיעים כתמי עור מסוג זה.

כך יוכל הרופא לקבל תמונת מצב מלאה אודותיכם לצורך הערכת יעילות הטיפול והתוצאה הצפויה שלו, והוא יציג בפניכם את האפשרויות העומדות בפניכם על מנת להגיע לתוצאה מיטבית ומשביעת רצון.

הנחיות לפני הטיפול

יש להימנע משיזוף באזורי הטיפול.

מהו התהליך?

שיטת הלייזר:
הרופא עובר על העור עם ידית ששולחת קרני לייזר באורכי גל שונים אל התא. גלי הלייזר נקלטים במלנין (Melanin), הפיגמנט שיוצר את כתמי העור, והאנרגיה התרמית מחממת אותו וגורמת לו להתבהר – ואף להיעלם.

התהליך אינו מלווה בכאב, ולכל היותר תרגישו עקצוץ קל. מדובר בהליך קצר ביותר, וברגע שנפסק השימוש במכשיר – גם תחושת אי הנעימות חולפת.

האם יש אלטרנטיבות טיפול שונות?

לעיתים ניתן לטפל בפיגמנטציה בעזרת פילינג או בעזרת קרם הבהרה.

סיכונים אפשריים

בדומה לכל טיפול קוסמטי, גם להסרת כתמי עור באמצעות לייזר עשויות להיות תוצאות שאינן משביעות רצון. יש להביא בחשבון שלא תמיד הפיגמנטציה נעלמת לחלוטין, ולעתים היא רק מתבהרת.

הסיכונים האפשריים הם ברמת שכיחות נמוכה, בהם פצעונים, תוצאות לא אחידות על עור הפנים, גירוי ואדמומיות, פריחה, רגישות בעור ונפיחות.

לפני מתן הסכמתכם לטיפול, הרופא המטפל יביא לידיעתכם את כל הסיכונים באופן מלא ומפורט. חשוב שתשתפו את הרופא שלכם בכל עניין שעולה על דעתכם בנוגע לטיפול, כדי שתוצג בפניכם תמונת מצב מלאה אודותיו, וכך תוכלו לקבל החלטות מושכלות.

מה התוצאות הצפויות?

כשבוע לאחר טיפול הלייזר, תוכלו ליהנות מעור נקי ואסתטי יותר. חשוב להבהיר שלא כל הכתמים צפויים להיעלם לחלוטין, ולעתים קורה שנותרים על גבי העור כתמים בהירים, עד רמה של כ-20 אחוז ממה שהיו לפני הטיפול.

כדי לשמר את תוצאות הטיפול לאורך זמן, חשוב שתקפידו היטב על ההנחיות של הרופא המטפל. כמובן שחלוף השנים והחשיפה לשמש עלולים לגרום להופעה מחודשת של כתמי עור.

אם אתם בעלי עור כהה, הוא נוטה לייצר יותר מלנין שגורם לפיגמנטציה, ולכן חשוב לוודא עם הרופא המטפל שאין בתכשירי הטיפוח בהם אתם עושים שימוש מרכיבים שמעודדים יצירת מלנין. בנוסף, וללא קשר לטיפול, דעו שלעור כהה נטייה חזקה במיוחד לפתח פיגמנטציה בחשיפה לשמש.

תהליך ההחלמה – מה צפוי וכמה זמן?

במהלך הימים הראשונים לאחר הטיפול, עלולות להופיע נפיחות ואדמומיות קלה, והעור מתחיל את תהליך הקילוף. פעולת הקילוף בשיטת לייזר עדינה יחסית, ולכן אינה דורשת חבישה.

ניתן לחזור לפעילות באופן מידי ללא מגבלות, הטיפול אינו מלווה בכאבים, ואין צורך בהימנעות מחשיפה לשמש.

כמה ימי חופשה כדאי לקחת מהעבודה?

אין צורך לקחת ימי חופשה.

מספר טיפולים נדרש להשלמת התהליך

מספר הטיפולים הדרוש באמצעות לייזר משתנה ממטופל למטופל, והוא נע בדרך כלל בין שלושה לחמישה טיפולים.

בפגישת הייעוץ עם הרופא של כללית אסתטיקה, תוכלו לקבל תשובה לאחר בדיקות ואבחון.

מחירון פלטינום

למחירים המיוחדים של חברי כללית פלטינום
לחץ כאן
כללית פלטינום