מיצוק והצערת עור הפנים

לקביעת תור לייעוץ
ניתן היום לקבל שיפור במראה העור בעזרת טיפול פנים חדשני באמצעות גלי רדיו ולייזר. למי מתאים טיפול פנים מסוג זה? איך מתבצע התהליך? ומה חשוב לדעת לפני שיוצאים לדרך?
לקביעת תור לייעוץ

טיפול פנים רפואי הפך כבר מזמן לשגרת הטיפוח של נשים וגברים רבים, בשל התוצאות המרשימות אותן ניתן להשיג בזכות הטכנולוגיה הרפואית שדוהרת קדימה ללא הרף, ומבשרת על עוד ועוד טיפולי פנים פורצי דרך – בטוחים יותר ויעילים יותר.

במשך שנים משל בכיפה טיפול הפילינג הרפואי, שהוא אמנם בעל רמת יעילות גבוהה, אך הוא גם תובע מחיר לא מבוטל – הכנות מוקדמות, שימוש בחומרים "כבדים", אשפוז, הימנעות מחשיפה לשמש, והחלמה ארוכה תחת מגבלות נוקשות.

טכנולוגיות חדשניות ופורצות דרך הביאו למהפכה בתחום טיפולי הפנים, וכיום ניתן לשפר צלקות, אקנה, פגמי עור וקמטוטים מטרידים של הפנים באמצעות סדרת טיפולי פנים המתבצעים באמצעות גלי רדיו ולייזר. מדובר בשיטה בטוחה יותר ביחס לטיפול הפילינג, המציעה רמת יעילות גבוהה, וחזרה מהירה לשגרה.

הבשורה הגדולה של טיפול פנים בגלי רדיו או לייזר, היא שהם לרוב לא עלולים לגרום לפיגמנטציה לבעלי עור כהה, וניתן לבצע אותם ללא כל חשש גם בחודשי הקיץ.

ככל שתקדימו להתחיל את טיפולי הפנים באמצעות הטכנולוגיות הללו, כך תוכלו לדחות את הצורך בניתוחים פולשניים להשגת עור פנים מתוח ורענן.

מה הבעיות שפותר התהליך

  • טיפול פנים בגלי רדיו – מסייע בעיקר במקרים קלים לצורך חידוש מרקם עור הפנים.
  • טיפול פנים בלייזר – מעניק מענה רחב יותר במקרים מורכבים, ומציע גם טכניקה לקילוף העור, המקבילה לפילינג קל.

הבחירה בשיטה בה יתבצע טיפול הפנים נעשית על ידי המטפלות, בהתאם למצב העור שלכם. כאשר מדובר בקמטים עמוקים יש לבצע בנוסף זריקות מילוי, ובמקרים של קמטים עמוקים במיוחד – ניתן לבצע גם פילינג כימי.

הטיפול אינו מתאים לנשים בהיריון או לנשים מניקות, בשל שינויים הורמונליים המתרחשים בגוף.

מהי המטרה אליה שואפים בתהליך?

ריפוי, שיפור והחלקה של מרקם עור הפנים, טשטוש צלקות, הסרת כתמים, עידוד העור לחדש את עצמו, והכל – ללא שימוש בסכין מנתחים ותוך חזרה מהירה לשגרה.

למי מתאימים הטיפולים?

טיפול פנים רפואי לצורך מיצוק העור והצערת העור, הוא פתרון לא פולשני לרפיון ולדלדול עור הפנים, ונותן מענה לנשים וגברים שנרתעים מניתוח מתיחת פנים. גם צעירים שמוטרדים מקמטוט קטן שמופיע בשלב מוקדם בין הגבות או על המצח, יכולים ליהנות מתוצאות הטיפול.

הטיפול הוא פתרון אופטימלי עבור רבים המנועים מלעבור ניתוח בשל חשש לסיבוכי הרדמה כללית, כדוגמת מעשנים, חולי סכרת, נוטלי אספירין, וכן אלו הסובלים ממחלות לב-ריאה.

טיפול פנים בגלי רדיו – מתאים לבעלי עור פנים בגוון אפור וחסר חיוניות, לצעירים שסובלים מצלקות אקנה עדינות, וכן לנשים וגברים בני 35 עד 50, שעורם מתוח יחסית והקמטוטים עדיין אינם עמוקים. טיפול זה מתאים גם לבעלי עור כהה, ללא חשש מהופעת כתמים ופיגמנטציה.

טיפול פנים בלייזר – מתאים כאשר עור הפנים דורש טיפול מעמיק יותר – כשהקמטוטים יותר עמוקים והמרקם פחות אחיד, וכן כשהעור קשקשי, מחוטט או מצולק.

התאמתכם לטיפול פנים לצורך מיצוק העור והצערת העור תיבדק במסגרת פגישת ייעוץ עם רופא של כללית אסתטיקה. במקרים של זיהומים ופצעים באזור הפנים, יש להמתין עד להחלמתם המלאה.

למה דווקא בכללית אסתטיקה?

קוסמטיקאיות ומכוני יופי רבים מציעים טיפולי פנים רפואיים, ובכלל זה טיפולי מיצוק העור והצערת העור, במחירים אטרקטיביים במיוחד. אבל לא פעם הזול הוא היקר, ורבים מהמטופלים סובלים מתוצאות הרסניות וארוכות טווח בשל טיפול רשלני שהתבצע על ידי גורם לא מקצועי ולא מיומן, שאין לו את הניסיון ואת ההכשרה הדרושים. החשש לעבודה לא מקצועית קיים בעיקר במכוני יופי לא מוכרים, במכוני ספא ובקליניקות מזדמנות.

בחרו במקום מקצועי ואמין. אם המחיר המוצע לכם נמוך בצורה דרמטית ביחס למקומות אחרים – הדבר מעורר חשד. במקרה כזה חשוב לבדוק באופן מעמיק את ההכשרה של המטפל, את רמת המקצועיות שלו, וכמובן את היקף הניסיון שלו בטיפול הפנים הספציפי מסוג זה.

טיפול פנים רפואי חייב להתבצע אך ורק על ידי צוות רפואי בעל ניסיון שעבר הכשרה מיוחדת, תחת פיקוח רפואי. ולא פחות מזה – חשוב לבדוק את איכות הציוד והחומרים בהם נעשה שימוש, ולברר אם הם מאושרים על ידי משרד הבריאות.

בכללית אסתטיקה מתבצעים טיפולי פנים רפואיים בסטנדרט רפואי מחמיר ובמכשור המאושר על-ידי משרד הבריאות. מרפאת מומחים ותיקה ויציבה, עם גב רפואי חזק, תעניק לכם פתרונות גם כאשר הרופא המטפל אינו זמין.

לצד המומחיות והניסיון של הרופאים בכללית אסתטיקה, לקוחות כללית יוכלו ליהנות מטיפול פנים רפואי בהנחות מיוחדות.

על חשיבות הייעוץ עם הרופא

לטיפול פנים חדשני מגיעים בדרך כלל לא רק עם ציפיות גבוהות, אלא גם עם חששות טבעיים. פגישת ייעוץ עם רופא בכללית אסתטיקה תוכל לסייע לכם לפוגג מתחים, ולקבל מידע רפואי מקיף המותאם לכם אישית – בהתאם למצבכם הבריאותי, למצב עור הפנים שלכם, ולמטרות אותן אתם מעוניינים להשיג באמצעות הטיפול.

זוהי למעשה הזדמנות עבורכם להיפגש עם רופא מנוסה ומיומן, שמכיר היטב את כל סוגי טיפולי הפנים הרפואיים הקיימים כיום בשוק, ולקבל ממנו מידע מהימן ועדכני אודות טיפול הפנים המתאים לכם ביותר, על מנת להגיע לתוצאה המיוחלת.

אל תהססו להפנות אליו כל שאלה או תהייה. הוא כאן בשבילכם, והוא יוכל לעזור לכם לעבור את התהליך בהרגשה נעימה ובוטחת.

בררו עם הרופא בכללית אסתטיקה כמה טיפולים תצטרכו לעבור, לאילו תוצאות עליכם לצפות, מהן תופעות הלוואי של הטיפול, האם אתם בקבוצת סיכון לתופעות לוואי הללו, וכן מהי עלות הטיפול.

מה הרופא עתיד לשאול?

הרופא עמו תיפגשו בכללית אסתטיקה ישאל אתכם מהי המטרה אותה אתם רוצים להשיג באמצעות טיפול הפנים, ויבקש לקבל מידע אודות מצבכם הבריאותי, וכן אם עברתם בעבר הליכים רפואיים או ניתוחים באזור הפנים.

לאחר שיעריך את מצבכם הרפואי, יבצע הרופא אבחון של עור הפנים שלכם, ויצלם אותם. כך יוכל הרופא להעריך את התוצאה הצפויה מהטיפול, ולהציג בפניכם את האפשרויות העומדות בפניכם על מנת להגיע לתוצאה מיטבית ומשביעת רצון.

בדיקות והנחיות לפני הטיפול

אין צורך לעבור בדיקות ואין הנחיות מיוחדות לפני הטיפול.

מהו התהליך?

טיפול פנים בגלי רדיו:
כמות הקולגן הטבעי בגוף, החומר שאחראי על אלסטיות העור, הולכת ופוחתת עם השנים. כדי לעודד את העור לייצר מחדש קולגן, נשלחים גלי רדיו אל שכבת העור האמצעית ("רקמת הדרמיס"). גלי הרדיו יוצרים אפקט של חימום שמעודד את העור לייצר קולגן, וכך העור זוכה במראה אלסטי, בריא ורענן יותר, תוך הפחתה ניכרת של הקמטוטים. הקולגן הוא חומר טבעי שנמצא בגוף, ולכן טיפול פנים באמצעות גלי רדיו אינו כרוך בתופעות לוואי ואינו עלול לעורר אלרגיות.

במסגרת הטיפול, רופא או אחות מנוסה של כללית אסתטיקה עובר באמצעות ידית על פני העור. גלי הרדיו מתפשטים בצורת שתי וערב, ויוצרים חום עדין שאינו כרוך בכאב.

טיפול פנים בלייזר:
הרופא עובר על העור עם ידית ששולחת גלי לייזר שגורם לקילוף השכבה העליונה של העור ("האפדירמיס"). קילוף האפידרמיס יוצר מרקם עור אחיד, ומותיר מאחור חטטים, צלקות ואקנה. ניתן לתפעל את גלי הלייזר באורכים שונים, ולווסת אותם בהתאם לצורך לטובת פעולת חימום וקילוף. טכנולוגיית הלייזר מאפשרת גם את קילוף העור וגם את שיפור מרקם העור. בשונה מפילינג כימי, פעולת הקילוף בשיטה זו עדינה יותר ואינה דורשת חבישה.

האם יש אלטרנטיבות טיפול שונות?

ניתן לבצע טיפולי מילוי קמטים בשילוב עם טיפולים קוסמטיים אחרים, כדוגמת הזרקת בוטוליניום טוקסין.

החלופות הנוספות הן פולשניות יותר – יש כמובן את ניתוח מתיחת הפנים, שמעניק פתרון מיטבי לטווח ארוך, ולכן אינו דורש טיפולי תחזוקה.

חלופה נוספת, שאינה כרוכה בשימוש בסכין המנתחים, היא מתיחת פנים באמצעות חוטים, שמתבצעת בהרדמה מקומית בלבד ותוך חזרה מהירה לשגרה.

הבחירה בטיפול המתאים לכם ביותר נעשית בהתאם לסוג הקמטים וסוג העור שלכם, ובעיקר בתוצאות אליהן אתם שואפים להגיע.

סיכונים אפשריים

בדומה לכל טיפול קוסמטי, גם לטיפול פנים בלייזר או גלי רדיו עלולות להיות תוצאות שאינן משביעות רצון. במקרה כזה ניתן לבצע טיפול חוזר.

הטיפול אינו כרוך בתהליך החלמה, אינו צפוי לפגוע בשגרת החיים שלך, והתוצאות הן מידיות. הסיכונים האפשריים הם ברמת שכיחות נמוכה ביותר, דוגמת פצעונים, תוצאות לא אחידות על עור הפנים, גירוי ואדמומיות, פריחה, רגישות בעור ונפיחות.

כמובן שלפני מתן הסכמתכם לטיפול, יובאו לידיעתכם כל הסיכונים באופן מלא ומפורט. חשוב שתשתפו את הרופא שלכם בכללית אסתטיקה בכל עניין שעולה על דעתכם בנוגע לטיפול, כדי שתוצג בפניכם תמונת מצב מלאה אודותיו, וכך תוכלו לקבל החלטות מושכלות.

מה התוצאות הצפויות?

לאחר טיפול פנים באמצעות גלי רדיו או לייזר, מרקם הפנים צפוי להיות חלק יותר, נעים יותר למגע, ובעל מראה צעיר ורענן יותר.

פעילות גלי הרדיו תורמת גם לצמצום בלוטות החלב, שנראות כמו חורים קטנים על פני העור. כך נוצר מראה אחיד וחלק יותר של העור, ללא צורך בביצוע פילינג. טיפול הפנים בטכנולוגיות הללו מטשטש פגמים וכתמים בעור, תוך שמירה על המראה הטבעי שלו.

חשוב להבהיר שהגוף אינו מסוגל לייצר כמות בלתי מוגבלת של קולגן, ולכן צפויות תוצאות מצוינות רק כאשר קיימים פגמי עור קלים ובינוניים, והקמטים אינם עמוקים. לאחר הטיפול חשוב לשמור על טיפולי תחזוקה כדי לשמר את התוצאה לאורך זמן.

תהליך ההחלמה – מה צפוי וכמה זמן?

בטיפול פנים בגלי רדיו אין למעשה תהליך החלמה, וניתן לחזור לפעילות באופן מיידי ללא מגבלות. במהלך הטיפול עצמו נוצרת אדמומיות קלה, שחולפת עוד באותו היום.

הטיפול אינו מלווה בכאבים או בנפיחות, ובשונה מטיפול פילינג – אין צורך במשחות, בחבישה או בהימנעות מחשיפה לשמש. לכן גם ניתן לעבור את הטיפול במהלך הקיץ, ללא חשש.

טיפול פנים בלייזר הוא אינטנסיבי קצת יותר, ולכן ייתכן שתופיע נפיחות שתחלוף תוך מספר ימים.

כמה ימי חופשה כדאי לקחת מהעבודה?

אין צורך לקחת ימי חופשה, אלא אם כן מתבצע קילוף של העור במסגרת טיפול פנים בלייזר, ואז מומלץ להישאר ולנוח יומיים-שלושה בבית עד שתעבור הנפיחות.

מספר טיפולים נדרש להשלמת התהליך

נדרשים בין ארבעה לשבעה טיפולי פנים, אחת לחודש, בהתאם למצב העור. במקרה בו מתבצע גם קילוף, יש להמתין זמן ממושך יותר בין טיפול לטיפול.

מחירון פלטינום

למחירים המיוחדים של חברי כללית פלטינום
לחץ כאן
כללית פלטינום