טיפול במכשיר מירה-דריי להזעת יתר בבית השחי

לקביעת תור לייעוץ
עד היום, הטיפול בהזעת יתר נעשה בעיקר באמצעות הזרקות שמספקות פתרון יעיל אך זמני. כעת, טיפול חדשני באמצעות מכשיר MiraDry (מירה-דריי) מאפשר הפחתה יעילה של ההזעה בבית השחי, בצורה שאינה פולשנית ומספקת יעילות ארוכת טווח
לקביעת תור לייעוץ

כל בני האדם מזיעים, אך בעבור חלק מהאנשים, המנגנון הזה פעיל יתר על המידה ועלול לגרום להזעת יתר שמביאה איתה לא מעט מבוכה. בעוד שהזיעה נועדה בראש ובראשונה לצנן את הגוף ולמנוע התחממות יתר שלו, הזעת יתר בדרך כלל מופיעה דווקא במצבי לחץ או כתוצאה משינויים הורמונליים, ולא בהכרח אחרי פעילות גופנית או בשהייה בסביבה חמה.

בגוף של כל אחד מאיתנו יש בין 2 ל-4 מיליון בלטות זיעה, כאשר רק כ-2% מתוכן ממוקמות בבתי השחי. כיום ניתן לבצע טיפול שבו מחממים את הבלוטות האלו על מנת להפחית את שיעורן על העור. בלוטות הזיעה בבית השחי לא תורמות בצורה משמעותית לקירור הגוף ולכן ניתן לצמצם את הכמות שלהן באזור זה ללא חשש.

מדובר על טיפול בטוח וקצר יחסית – לרוב מפגש טיפול אחד, עד כשעה אשר מביא להצלחה ב-80% מהמקרים, וכמעט ל-100% הצלחה לאחר המפגש השני.

מהן הבעיות שפותר הטיפול במירה-דריי?

הזעת יתר בבית השחי המהווה מטרד אסתטי.

מהי המטרה אליה שואפים בתהליך?

מטרת הטיפול היא להפחית את שיעור בלוטות הזיעה בבתי השחי ובכך לצמצם את ההזעה המוגברת באזור הספציפי הזה. נדגיש כי הטיפול לא פוגע בבלוטות זיעה במקומות אחרים בגוף שנחשבות חיוניות לקירור ולא מעמידה את הגוף בסיכון כתוצאה מהפחתת ייצור הזיעה. שיעור ההצלחה של ההליך עומד על כ-80% אחרי מפגש אחד ו-95% אחרי מפגש נוסף, אם הוא נדרש. הטיפול מספק הפחתה מתמשכת וארוכת טווח של ההזעה בבי השחי.

למי מתאים טיפול במכשיר מירה-דריי?

הטיפול מתאים לרוב האנשים שמעוניינים בפתרון ארוך טווח להפחתת ההזעה באזור בית השחי. עם זאת, ייתכן כי נמליץ להימנע ממנו במקרה של רגישות לחומרים המשמשים להרדמה מקומית, בקרב מטופלים עם קוצבי לב או במי שמסתייעים בחמצן. ההחלטה על אופן הטיפול המתאים תתקבל כמובן על-ידי הרופא לאחר בחינה מדוקדקת של מצבכם הרפואי.

אפשרות נוספת שכדאי לבדוק עם הרופא היא על טיפולי הזרקות לטיפול בהזעת יתר.

למה לעבור את הטיפול בכללית אסתטיקה?

בכללית אסתטיקה הטיפול מבוצע אך ורק על-ידי רופאים מומחים בכירורגיה כללית או ברפואת עור. ההליך נעשה בפיקוח קפדני, תחת הגב הרפואי של כללית. גם המכשיר והחומרים המשמים בטיפול הזה ובכל הטיפולים האחרים מפוקחים ומאושרים כולם לשימוש על ידי כל הגורמים הרשמיים בתחום הבריאות.

על חשיבות הייעוץ עם הרופא

רק רופא מומחה המנוסה בטיפול בהזעת יתר יכול לקבוע אם זהו אכן הטיפול המתאים ביותר לבעיה או אם יש צורך לשקול חלופות טיפול אחרות. הרופאים בכללית אסתטיקה שמבצעים את הטיפול, מנוסים מאוד בטיפול בהזעת יתר במגוון דרכים ומיומנים בעבודה עם מכשיר ה-miraDry ואמצעים נוספים. ייתכן כי במקרים מסוימים ימליצו הרופאים על גישה אחרת שמתאימה יותר למצבכם הייחודי.

מה המומחה עתיד לשאול בפגישה?

לפני הטיפול, הרופא יבצע תשאול לבירור המצב הרפואי. זאת על מנת לבדוק אם ההזעה המוגברת היא בעיה אסתטית בלבד, או שהיא נגרמת כתוצאה ממחלה, מבעיה הורמונלית או משימוש בתרופות מסוימות. בשלב הזה חשוב לעדכן את הרופא בכל דבר שעשוי להיות רלוונטי – לרבות שינויים במצב הרפואי, תרופות קבועות, אשפוזים, ביקורים אצל רופאים מומחים וכל דבר אחר שעשוי לשפוך אור נוסף על המצב הרפואי.

אילו בדיקות או הכנות יש לעשות לפני הטיפול?

לפני הטיפול תתקיים כמובן שיחת ייעוץ והכנה אצל הרופא וכן בדיקה פיזיולוגית כללית ולא פולשנית. בפגישה הזאת הרופא יסביר האם יש צורך בהכנות מיוחדות לקראת הטיפול. בחלק מהמקרים, ייתכן כי הרופא ינחה לגלח את בית השחי כמה ימים לפני הטיפול ואולי אף להשתמש בסבון אנטיספטי (מחטא) ובמשחה אנטיביוטית להפחתת הסיכון לזיהום.

מהו התהליך הטיפול להזעת יתר בבית השחי במכשיר מירה-דריי?

הטיפול בהזעת יתר בבית השחי מבוצע בכללית אסתטיקה באמצעות מכשיר miraDry המשווק בישראל על-ידי "גלקסי טכנולוגיות". זהו מכשיר חדשני שאושר לפני כ-8 שנים על ידי ה-FDA ומשרד הבריאות הישראלי לטיפול בבעיה הזו. בשונה מניתוח שבו מסירים את בלוטות הזיעה, בטיפול הזה מחממים את הבלוטות על מנת להוציא אותן משימוש, בטכנולוגיה של גלי מיקרו.

מנתונים שפרסם ה-FDA עולה כי הטיפול מצליח להפחית בממוצע כ-84% מבלוטות ההזעה בבתי השחי בקרב המטופלים ובכך לייצר השפעה דרמטית על כמות הזיעה ואף על הריח שלה באזור זה.

הטיפול מבוצע בהרדמה מקומית וצפוי לארוך כ-40 דקות. ברוב המקרים ניתן יהיה להסתפק בטיפול אחד, כאשר אם ההזעה המוגברת נמשכת ניתן כאמור לבצע טיפול נוסף.

מהם הסיכונים האפשריים ותופעות הלוואי לטיפול?

הטיפול נחשב בטוח יחסית ואינו כרוך בסיכונים משמעותיים. במקרים מסוימים, החימום של האזור עלול לייצר כוויה מקומית וזמנית שתחלוף לאחר כמה ימים או שבועות. כמו כן, העור באזור עלול להיות מגורה, אדמומי ונפוח, אך גם התופעות האלו צפויות לחלוף במהרה.

במקרים נדירים, עלול להתפתח זיהום מקומי על העור. כדי להפחית את הסיכון הזה ייתכן כי הרופא ינחה על פעולות חיטוי מסוימות בימים שלפני הטיפול ואחריו.

תהליך ההחלמה – מה צפוי ולכמה זמן?

הטיפול להזעת יתר בית השחי באמצעות ה-miraDry נחשב פשוט יחסית ולכן כבר עם התפוגגות ההרדמה המקומית ניתן לנהוג, לבצע עבודה משרדית ולחזור לשגרה כמעט מלאה.

עם זאת, ייתכן כי אזור בתי השחי ירגיש שורף ומגורה בימים הראשונים ולכן מומלץ לקרר את האזור לסירוגין במשך שלושה או ארבעה ימים. הדרך היעילה לעשות זאת היא לעטוף קרח בבד ולהניח אותו בבית השחי.

בימים האלו אפשר להשתמש בדאודורנט, אך עדיף בכזה שלא עשיתם בו שימוש בעבר, כדי להפחית סיכון לזיהום. כמו כן, מומלץ לשטוף את אזור בתי השחי במים וסבון לפחות פעם ביום ואפילו יותר אם מתאפשר. ייתכן כי הרופא ינחה גם על מריחת משחה אנטיביוטית כדי להפחית עוד כ את הסיכון לזיהום.

במשך כשבועיים לאחר הטיפול, מומלץ להימנע מפעילות גופנית או מכל פעילות מאומצת אחרת. בנוסף, בתקופה הזאת כדאי להתרחק ממקומות שבהם הסיכון לזיהום משמעותי יותר, לרבות חדרי כושר, בריכות שחייה, סאונות וחוף הים.

כמה טיפולים נדרשים להשלמת התהליך?

בקרב כ-80% מהמטופלים, הפחתת ההזעה בבית השחי תורגש כבר אחרי טיפול אחד. אם המטופל לא מבחין בשינוי, ניתן לבצע טיפול נוסף, אשר יתאפשר לאחר שלושה חודשים. שיעור הצלחת הטיפול בהפחתת ההזעה בבית השחי לאחר מפגש אחד או שניים עומד על כ-95%.

מחירון פלטינום

למחירים המיוחדים של חברי כללית פלטינום
לחץ כאן
כללית פלטינום