ניתוח מתיחת גב

לקביעת תור לייעוץ
ניתוח מתיחת גב, שידוע בקרב נשים כ"הרמת קו החזייה", נותן מענה לבעיה שהאימון הגופני עדיין לא הצליח לפתור: עודפי עור ושומן בגב. למי זה מתאים, ומה חשוב לדעת לפני שיוצאים לדרך?
לקביעת תור לייעוץ

ירידה דרסטית במשקל בדרך כלל מותירה את הגוף עם עודפי עור רבים. לא רק בבטן, בזרועות ובירכיים – אלא גם בגב.
רבים שסובלים מעודף משקל, נוטים לפתח קפלי שומן באזור הגב שיוצרים מראה לא אסתטי. אצל נשים הבעיה עלולה להיות חמורה אף יותר, כיוון שהחזייה מהודקת אל הגוף וכך היא יוצרת שיפולי עור סביבהּ.

לעתים קפלי עור נוצרים בשל תהליך הזדקנות טבעי של העור, שגורם לאובדן תכונת האלסטיות שלו – וכך הוא הופך להיות מדולדל, רפוי ועייף למראה. עם זאת, טרם הומצא אימון גופני שיעזור להיפטר מאותם קפלי עור מתסכלים.

וכאן נכנסת לתמונה הכירורגיה הפלסטית, שמציעה פתרון יעיל ובטוח: ניתוח מתיחת גב. נשים רבות עוברות מתיחת גב כדי ליצור מראה מצודד יותר בקו החזייה, וכך זכה הניתוח גם לכינוי "הרמת קו החזייה" (Bra Line Lift), כאשר במקרה כזה החיתוך דרכו מוּסַרים עודפי העור והשומן מתבצע באופן מדויק בקו החזייה, או במורד הגב  וכך אינו גלוי לעין.

פעמים רבות מתבצע ניתוח המתיחה בכמה שלבים (לא בניתוח אחד) בכל פלג הגוף העליון, כלומר הרמת חזה, מתיחת בטן, מתיחת זרועות וכן מתיחת ירכיים.

לעיתים ניתוח מתיחת גב מתבצע במסגרת ניתוחים פוסט בריאטריים, לאנשים שעברו ניתוח קיצור קיבה, ירדו במשקל אך נותרו עם עודפי עור. למידע המלא על ניתוחים פוסט בריאטריים

רקע על תהליך ניתוח מתיחת גב

מה הבעיות שפותר?

 • עודפי עור בגב.
 • עור גב מדולדל ורפוי.
 • קפלי שומן בגב.

מה המטרה אליה שואפים בתהליך?

מתיחת גב יוצרת קווי מתאר חדים, ומעניקה לגב מראה מוצק וחלק יותר.

למי מתאים ניתוח מתיחת גב?

תוכלו לעבור מתיחת גב אם משקלכם יציב, מצבכם הבריאותי תקין, אינכם מעשנים, וכמובן – אם יש לכם ציפיות ריאלית מהניתוח.

חשוב להיות ערים לכך ששינויים דרסטיים במשקל והריונות עשויים להשפיע גם על מראֶה הגב, ולשנות את תוצאות הניתוח.

במסגרת פגישת ייעוץ עם כירורג פלסטי מומחה של כללית אסתטיקה, יתבצע אבחון של עור הגב ושל מצבכם הבריאותי, ותיבדק התאמתכם לניתוח מתיחת גב.

למה דווקא בכללית אסתטיקה?

ככל שהניתוח מתבצע על ידי כירורג פלסטי מומחה, מיומן ומנוסה יותר – כך הסיכוי לסיבוכים נמוך יותר, והסיכוי לשביעות הרצון שלכם גבוהה יותר.

בכללית אסתטיקה כל הניתוחים, ובכלל זה ניתוח מתיחת גב, מתבצעים אך ורק על ידי רופא מומחה בכירורגיה פלסטית, מוביל בתחומו, וחבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית.

יתרון נוסף שמציעה כללית אסתטיקה, כגוף רפואי ותיק ויציב, הוא ליווי למשך שנים לאחר שניתוח, תוך התחייבות להעניק לכם פתרונות גם כאשר הכירורג המומחה שביצע את הניתוח שעברתם אינו זמין מסיבה כלשהי.

מתיחת גב מתבצעת בכללית אסתטיקה בחדר ניתוח בסטנדרט רפואי מחמיר, תחת פיקוח משרד הבריאות, והוא ערוך למצבי חירום. כך, במקרה של סיבוך לא צפוי חלילה – ניתן להעניק טיפול מקצועי ללא דיחוי. כי בכללית אסתטיקה ערוכים גם למצבים החריגים ביותר.

על חשיבות הייעוץ עם הרופא

פגישת הייעוץ עם הכירורג המומחה היא הזדמנות חשובה עבורכם לא רק לקבל מידע מקיף אודות ניתוח מתיחת גב, אלא גם לבדוק את התאמתכם אליו, ולהתעדכן בסיכונים הספציפיים הקיימים בהתאם למצבכם הבריאותי.

חשוב שתרגישו בנוח לברר עם הכירורג המומחה כל דבר ועניין הנוגע לניתוח מתיחת גב. כך גם תוכלו להפיג את המתח ואת החששות שבאופן טבעי מלווים אתכם – לא רק בגלל ההליך הרפואי, אלא גם בשל הציפייה הגבוהה מהתוצאות המיוחלות.

מה הכירורג המומחה עתיד לשאול?

מטרת פגישת הייעוץ עם הכירורג המומחה היא להציג בפניכם מידע אודות הניתוח, הנוגע באופן אישי אליכם.

לשם כך תישאלו מהי למעשה המטרה אותה אתם רוצים להשיג באמצעות ניתוח מתיחת גב, כדי שהכירורג המומחה יוכל להציג בפניכם את התרחישים השונים לאור הנתונים האישיים שלכם, ולהעריך את הסיכוי שלכם להגיע לתוצאה המיוחלת, לצד הסיכונים הכרוכים בניתוח.

הכירורג המומחה יבקש לקבל מידע אודות מצבכם הבריאותי, ישאל אתכם אם אתם מעשנים, אם אתם צורכים אלכוהול, טבק או סמים, וכן אם יש לכם רגישות לתרופות.

בנוסף תתבקשו לעדכן את הכירורג המומחה בניתוחים ובהליכים רפואיים שעברתם בעבר, וכן אם אתם נוטלים תרופות באופן קבוע, או צורכים ויטמינים ותוספי מזון.

מידע זה יסייע לכירורג המומחה לקבל תמונת מצב מקיפה אודותיכם, שיש לה השלכות משמעותית לא רק על הניתוח עצמו, אלא גם על תוצאותיו.

לאחר שהכירורג המומחה יבצע אבחון רפואי של עור הגב שלכם ויצלם אותו, הוא יציג בפניכם את האפשרויות הקיימות לצורך מימוש השאיפות שלכם, וימליץ לכם על הטיפול המתאים לכם ביותר.

בדיקות שיש לעשות

לעתים יש צורך בביצוע בדיקות דם או הערכת בריאות כללית, הכל לפי הנחיות הכירורג המומחה.

הנחיות לפני מתיחת גב

 • עליכם להפסיק לעשן.
 • יש להימנע מנטילת תרופות מדללות דם ותרופות אנטי דלקתיות מסוימות, שעלולות להגביר את הדימום במהלך מתיחת גב.
 • להפסיק נטילת ויטמין E ותוספי מזון כמו גינקו־בילובה, ג'ינסנג ואומגה 3.
 • ייתכן שיהיה צורך ליטול תרופה מסוימת, או לשנות מינונים של תרופות שאתם נוטלים.
 • מומלץ להתקלח ולחפוף שיער לפני הניתוח.
 • שמונה שעות לפני הניתוח צריך להפסיק לאכול או לשתות מיצים וקפה.
 • ארבע שעות לפני הניתוח צריך להימנע גם משתיית מים.

מהו התהליך?

בדומה לכל ניתוח, תחילה מתבצעת הרדמה כללית. לאחריה מבצע הכירורג המומחה חתכים, כאשר החיתוך מתבצע אצל נשים בקו החזייה או בגב התחתון מעל העכוזים ואילו אצל גברים בגב התחתון.

אורך החתכים מתבצע בהתאם לכמות השומנים ועודפי העור שיש להסיר. דרך החתכים מבצע הכירורג המומחה הסרה של רקמות עור ושומן עודפים, ובנוסף מתקן ותופר שרירים מוחלשים.

בסוף ההליך סוגר הכירורג המומחה את החתכים באמצעות תפרים, דבקי עור ואגדים מדבקים, או קליפסים מיוחדים.

לאחר סגירת החתכים, הם ייחבשו באמצעות אגדים או תחבושות, והגב ייעטף בתחבושות אלסטיות לתמוך בו ולמנוע נפיחות.

האם יש אלטרנטיבות טיפול שונות?

ניתן לבצע שאיבת שומן בגב, במטרה להצר היקפים ולהדגיש את קווי המתאר של הגב.

סיכונים אפשריים

כל ניתוח פלסטי עלול ליצור פער בין הציפיות לבין התוצאות, ויש לקחת זאת בחשבון. במקרים חריגים תוצאות הניתוח אינן אחידות בכל אזור הגב, ואז ניתן לבצע ניתוח תיקון.

מאחר שמתיחת גב היא הליך כירורגי – היא כרוכה בסיכונים, אולם שכיחותם נמוכה. הם יובאו לידיעתכם על ידי הכירורג המומחה, הנה כמה מהם:

 • סיכוני הרדמה.
 • דימום.
 • הצטברות נוזלים.
 • החלמה איטית של החתכים.
 • זיהום.
 • קרישי דם.
 • חוסר סימטריה.
 • כאב מתמשך.
 • היפרדות באזור החתך.
 • הופעה מחדש של עור רפוי.
 • פקקת ורידים לבבית או סיבוכים ריאתיים.
 • נמק של רקמות שומן עמוקות.
 • נזק עצבי שיוביל לאיבוד תחושה או שינוי תחושתי בעור.
 • אפשרות לצורך בניתוח חוזר.
 • אלרגיה לאגדים, לחוטי תפירה ולדבקים, תוצרי דם, הכנות לניתוח וחומרים מוזרקים.
 • שינויים בצבע העור ו/או נפיחות מתמשכת.
 • נמק ואובדן חלקים מעור הגב (השכיחות עולה בקרב מעשנים).
 • צלקות רחבות, מעובות, רגישות, או לא מחמיאות.

הכירורג המומחה יביא לידיעתכם באופן מפורט וברור את כל הסיכונים הקיימים והסיבוכים שעלולים לצוץ במהלך וכתוצאה ממתיחת גב, והניתוח יתבצע אך ורק לאחר שתאשרו שאתם מבינים היטב את הדברים, ומעוניינים לבצע את הניתוח.

מה התוצאות הצפויות?

תוצאות מתיחת גב אמנם ניכרות לעין באופן מידי, אך התוצאה הסופית מגיעה רק כעבור מספר חודשים – גב חלק ומוצק יותר, והרגשה נפלאה. לאחר שתהליך ההחלמה מסתיים במלואו, הנפיחות יורדת ולא קיימת יותר מגבלה בעמידה זקופה.

מילוי אחר הוראות הכירורג הפלסטי המומחה הוא תנאי הכרחי להצלחת מתיחת גב.  במקרים חריגים ייתכן שיהיה צורך בביצוע ניתוח משלים, כדי להשיג את התוצאה המיוחלת באופן מדויק.

כדי לשמור על תוצאות הניתוח לאורך זמן, חשוב להקפיד על שמירה על המשקל, תזונה נכונה ופעילות גופנית באופן קבוע.

תהליך ההחלמה – מה צפוי וכמה זמן?

לאחר סגירת החתכים שבוצעו בניתוח, הם ייחבשו באמצעות אגדים או תחבושות, והגב ייעטף בתחבושות אלסטיות לתמוך בו ולמנוע נפיחות.

כדי לאפשר לדם עודף ולנוזלים לצאת מהגוף, תוחדר באופן זמני צינורית קטנה אל מתחת לעור הגב, ותוסר כעבור מספר ימים באופן פשוט שאינו כרוך בכאב.

לפני השחרור הביתה, יוסבר לכם באופן מפורט איך לטפל באזור הגב, אילו תרופות יש ליטול, ואילו משחות חשוב למרוח כדי למנוע זיהום ולהחיש את תהליך ההחלמה. יש להימנע ממקלחת במהלך היממה הראשונה שלאחר הניתוח.

הימנעו מהפעלת לחץ על חתכי הניתוח, ואל תשפשפו את הגב גם אם הוא מציק ומגרד, כדי לא לפתוח מחדש את התפרים. לכן חשוב גם להימנע מתנועות חדות במשך תהליך ההחלמה.

ודאו שיש מישהו שיוכל ללוות אתכם במהלך 24 השעות הראשונה לאחר שובכם הביתה מהניתוח. תוכלו ליטול משככי כאבים, בהתאם להנחיות הכירורג המומחה, ולהפחית את הנפיחות באמצעות קרח.

בימים הראשונים תחושו כאבים, וייתכן שגם עייפות רבה – ולכן המנוחה מאוד חשובה. במהלך החודש הראשונים עליכם להימנע מספורט ומפעילות מאומצת, ועל נשים להימנע מללבוש חזייה.

משך תהליך ההחלמה הראשוני הוא בדרך כלל שבוע-שבועיים, ולאחריו תוכלו לשוב לעבודה – בהנחה שאינה כרוכה במאמץ גופני.

אחרי פרק זמן שנע בדרך כלל בין ארבעה לשישה שבועות, סביר להניח שכבר ניתן יהיה גם לחזור לשגרה מלאה, הכוללת פעילות גופנית וספורט.

מחירון פלטינום

למחירים המיוחדים של חברי כללית פלטינום
לחץ כאן
כללית פלטינום