ניתוח מתיחת זרועות

לקביעת תור לייעוץ
למי מתאים ניתוח מתיחת זרועות? איך הוא מתבצע? מה חשוב לדעת לפני שיוצאים לדרך, ותוך כמה זמן אפשר לחזור לשגרה?
לקביעת תור לייעוץ

קמטים עמוקים ועודפי שומן ועור בזרועות יוצרים מראה לא אסתטי שעלול לפגוע בביטחון העצמי שלנו, בבחירת פרטי לבוש, בבילוי בים ובבריכה ובקשר עם בן/בת זוג. קיימות לכך סיבות רבות – לא רק גיל מבוגר, אלא גם נטייה גנטית, הריונות ולידות, וכן ירידה חדה במשקל. הספורט בדרך כלל לא נותן פתרון מיטבי, ולכן רבים פונים לפתרון יעיל ובטוח שמציעה הרפואה הפלסטית: ניתוח מתיחת זרועות.

מה הבעיות שהניתוח פותר?

 • קמטים בזרועות.
 • דלדול החלק האחורי של הזרועות.
 • עודפי עור כתוצאה מירידה חדה במשקל.

מהי המטרה אליה שואפים בתהליך?

להעניק לזרועות מראה חלק, מהודק ומוצק יותר.

למי מתאים הניתוח?

ניתוח מתיחת זרועות מתאים לכם אם מצבכם הבריאותי טוב, אתם לא מעשנים, ויש לכם ציפיות ריאליות מההליך הרפואי.

התאמתכם לניתוח מתיחת זרועות תיבדק במסגרת פגישת ייעוץ עם כירורג מומחה של כללית אסתטיקה. יש להביא בחשבון שהריונות ושינויים דרסטיים במשקל משפיעים גם על מראה הזרועות, ועלולים לשנות את תוצאות הניתוח.

למה דווקא בכללית אסתטיקה?

ביצוע ניתוח מתיחת זרועות על ידי על ידי רופא מומחה ומיומן, מפחית בצורה דרמטית את הסיכונים הכרוכים בהליך כירורגי. זוהי אחת הסיבות לכך שבכללית אסתטיקה מתבצע ניתוח מתיחת זרועות אך ורק על ידי רופא מומחה בכירורגיה פלסטית, מנוסה ומוביל בתחומו, החבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית.

הקפידו לבחור בגוף רפואי ותיק ויציב, שילווה אתכם במשך שנים לאחר הניתוח, ויתחייב להעניק לכם פתרונות בכל מקרה שמתעורר צורך.

הניתוח מתבצע במרכזים רפואיים או בחדרי ניתוח ברמה גבוהה, ובסטנדרטים רפואיים מחמירים תחת פיקוח משרד הבריאות. חדר הניתוח ערוך למצבי חירום, כך שניתן להעניק טיפול מיטבי ומידי במקרה חלילה של סיבוך לא צפוי.

על חשיבות הייעוץ עם הרופא

אם אתם שוקלים לעבור ניתוח מתיחת זרועות, סביר להניח שיש לכם שאלות רבות. פגישת הייעוץ עם רופא מנוסה בכללית אסתטיקה, מעניקה לכם הזדמנות חשובה לקבל תשובות מקצועיות, אמינות ורציניות מאדם המוסמך לכך, ובעל ניסיון עשיר בביצוע ניתוחים מסוג זה.

אל תהססו לשאול את הכירורג שלכם כל מה שעולה על דעתכם בנוגע לניתוח מתיחת זרועות. טבעי שתחושו במתח לפני הטיפול, הן מההליך הרפואי והן מהציפייה הגבוהה לקראת התוצאות המיוחלות. תרגישו בנוח לחלוק כל מחשבה או תהייה עם הרופא, הוא כאן בשבילכם.

מה הרופא עתיד לשאול?

מעבר למטרה אותה אתם רוצים להשיג באמצעות ניתוח מתיחת זרועות, יבקש הכירורג המומחה עמו תיפגשו בכללית אסתטיקה לקבל מידע אודות מצבכם הבריאותי, רגישות לתרופות, תרופות שאתם נוטלים באופן קבוע, ויטמינים ותוספי מזון שאתם צורכים, האם אתם צורכים אלכוהול, טבק או סמים, וכן הליכים רפואיים וניתוחים קודמים שעברתם.

הכירורג המומחה יבצע אבחון של הזרועות שלכם, ולאחר מכן יעריך את הסיכונים הכרוכים בניתוח וידון אתכם באפשרויות העומדות בפניכם.

במהלך הפגישות במרפאה, ואחרי הניתוח, הזרועות יצולמו לתיק הרפואי שלך.

כך יוכל הכירורג המומחה להמליץ לכם על הטיפול המתאים לכם ביותר, ולהציג בפניכם את התוצאה הצפויה מהניתוח ואת אפשרויות ההרדמה שלכם במהלך הניתוח.

בדיקות שיש לעשות

כהכנה לניתוח בכללית אסתטיקה, יהיה צורך לבצע בדיקת דם ולעיתים גם צילום חזה וא.ק.ג., הכל בהתאם להנחיות הרופא.

הנחיות לפני הניתוח

 • להימנע מעישון.
 • ליטול תרופה מסוימת או לשנות מינונים של תרופות שאת נוטלת, בהתאם להנחיות הרופא.
 • להימנע מנטילת תרופות מדללות דם ותרופות אנטי דלקתיות מסוימות, שעלולות להגביר את הדימום במהלך ניתוח מתיחת זרועות.

מהו התהליך?

לאחר הרדמה מקומית באזור הזרועות, יבצע הכירורג שלך חתכים קטנים וכמעט בלתי מורגשים בזרועות לצורך שאיבת השומן.

תחילה מוזרק חומר סטרילי המפחית דימום וטראומה של העור, ולאחר מכן צינורית דקה וחלולה מוחדרת דרך החתכים הקטנים הללו לתוך מצבורי השומן העודף, תוך תנועות מבוקרות קדימה ואחורה. השומן שניתק ממקומו, ונשאב אל מחוץ לגופכם תוך שימוש בוואקום או באמצעות מזרק המחובר לצינורית.

לאחר שאיבת השומן מאזור הזרועות, מבצע הכירורג המומחה הסרה של עודפי עור ושומן. לאחר סיום הסרת עודפי העור, סוגר הרופא המומחה את האזור באמצעות תפרים, שמתחילים באזור בית השחי ונמשכים בחלק הפנימי של הזרוע עד קרוב למרפק.

סיכונים אפשריים

שכיחות הסיכונים הקיימים בניתוח מתיחת זרועות היא נמוכה, והם יובאו לידיעתכם במלואם לפני הניתוח. הנה כמה מהם:

 • סיכוני הרדמה.
 • דימום.
 • זיהום.
 • קרישי דם.
 • נמק של רקמות שומן עמוקות.
 • הצטברות נוזלים.
 • היפרדות באזור החתך.
 • נזק עצבי שיוביל לאובדן תחושה או שינוי תחושתי בעור.
 • כאב מתמשך.
 • החלמה איטית של החתכים.
 • אפשרות לצורך בניתוח חוזר.
 • הופעה מחדש של עור רפוי.
 • שינויים בצבע העור ו/או נפיחות מתמשכת.
 • נמק ואובדן חלקים מעור הזרועות (השכיחות עולה בקרב מעשנים).
 • חוסר סימטריה.
 • צלקות רחבות, מעובות, רגישות, או לא מחמיאות.

בדומה לכל ניתוח פלסטי, גם לאחר ניתוח מתיחת זרועות עלולות להיות תוצאות שאינן משביעות רצון, כדוגמת חוסר סימטריה ומראה לא מספק, אשר לעתים מצריכות ניתוח משלים.

יש לכם שאלות? חששות? טרדות? זה טבעי, וחשוב שתשתפו את הרופא ותברר/י כל עניין הנוגע לניתוח.

מה התוצאות הצפויות?

ניתוח מתיחת זרועות יעניק לזרועות שלכם מראה מהודק ומוצק יותר, שיהלום את הפרופורציות של גופכם ומשקלכם.

תוצאות הניתוח הסופיות נגלות לעין כעבור מספר חודשים לאחר הניתוח, לאחר שהנפיחות יורדת וכבר אין מגבלה בתנועות הזרועות.

ברוב המקרים ניתוח אחד ייתן את התוצאה המבוקשת, אולם במקרים נדירים ייתכן שיהיה צורך בניתוח נוסף כדי להשיג את התוצאה המיוחלת באופן מדויק.

המפתח להצלחת מתיחת זרועות הוא מילוי אחר הוראות הרופא, וחשוב לשמור על המשקל, ולהקפיד על תזונה נכונה ופעילות גופנית באופן קבוע כדי ליהנות מתוצאות הניתוח לאורך זמן.

תהליך ההחלמה – מה צפוי וכמה זמן?

בסוף הניתוח, תוחדר צינורית ניקוז צרה באופן זמני אל מתחת לעור הזרועות על מנת לאפשר יציאת דם עודף ונוזלים. החתכים ייחבשו, והזרועות ייעטפו בתחבושות אלסטיות כדי למנוע נפיחות ולתמוך בזרועות במשך תהליך ההחלמה.

יוסבר לכם כיצד לטפל באזור המנותח לאחר הניתוח, אילו תרופות יש ליטול ואילו משחות צריך למרוח כדי למנוע זיהום ולהחיש את תהליך ההחלמה.

בנוסף תקבלו הנחיות בנוגע לתרחישים בהם יש להגיע ללא דיחוי לביקור אצל הרופא, וכן מתי עליכם לחזור למעקב.

כדי להגיע אל ההליך הרפואי רגועים, בקשו לדעת מראש לאן יעבירו אתכם לאחר שהניתוח יושלם, אילו תרופות עליכם ליטול לאחר הניתוח, מתי תוסר החבישה מהזרועות, מתי יוסרו התפרים, וכן מתי ניתן לחזור לפעילות מלאה ולעשות ספורט.

במשך תהליך ההחלמה, יש להימנע מהפעלת כוח על חתכי הניתוח, משפשוף האזור, וכן מביצוע תנועות חדות.

מחירון פלטינום

למחירים המיוחדים של חברי כללית פלטינום
לחץ כאן
כללית פלטינום