ניתוח מתיחת ירכיים

לקביעת תור לייעוץ
עודפי עור ושומן בירכיים לא רק יוצרים מראה לא אסתטי, אלא לעתים גם גורמים לבעיות רפואיות. למי מתאים ניתוח מתיחת ירכיים? איך מתבצע הניתוח? ומה חשוב לדעת לפני שיוצאים לדרך?
לקביעת תור לייעוץ

מצבורי שומן וקפלי עור בירכיים גורמים למראה לא אסתטי, ופעמים רבות גם משבשים את התפקוד בשל היווצרות פצעי זיעה ודלקות על העור, תחושת גירוד מעיקה ושפשפת. הפתרון שמציעה הרפואה הפלסטית הוא ניתוח מתיחת ירכיים, שמחדד את קווי המתאר שלהן, מסיר עודפי עור ושומן ומעניק להן מראה מוצק יותר וחלק יותר.

במקרים מסוימים, ניתן לבצע ניתוח מתיחה בכל פלג הגוף התחתון עם, מתיחת בטן. אז מה חשוב לדעת על ניתוח מתיחת ירכיים לפני שיוצאים לדרך? למי מתאים הניתוח, איך הוא מתבצע, מהו תהליך ההחלמה, ותוך כמה זמן ניתן לחזור לשגרה מלאה?

מה הבעיות שפותר?

 • עור רפוי ומדולדל בירכיים.
 • שומן תת-עורי בירכיים.
 • עודפי עור בירכיים.
 • קפלי שומן בירכיים.

מה המטרה אליה שואפים בתהליך?

מתיחת ירכיים מעניק לירכיים קווי מתאר חדים יותר, ומראה מוצק וחלק יותר.

למי מתאים ניתוח מתיחת ירכיים?

מתיחת ירכיים עשויה להתאים לכם אם משקלכם יציב, מצבכם הבריאותי תקין, ואינכם מעשנים. התאמתכם לניתוח מתיחת ירכיים תיבדק באופן מעמיק במסגרת פגישת ייעוץ עם כירורג מומחה של כללית אסתטיקה. חשוב לדעת ששינויים דרסטיים במשקל, בעקבות הריון או דיאטה, עלולים לשנות את תוצאות הניתוח.

למה דווקא בכללית אסתטיקה?

כאשר ניתוח מתיחת ירכיים מתבצע על ידי על ידי רופא מומחה ומיומן – רמת הסיכונים פוחתת בצורה דרמטית. לכן, בשונה מגופים רפואיים אחרים, בכללית אסתטיקה כל הניתוחים מתבצעים אך ורק על ידי רופא מומחה בכירורגיה פלסטית, החבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית.

מאחר שמדובר בגוף רפואי ותיק ויציב, תוכלו לקבל בכללית אסתטיקה פתרונות רפואיים ומענה לשאלות גם כאשר הכירורג המומחה שביצע את הניתוח שלכם אינו זמין.בכללית אסתטיקה מתבצע ניתוח מתיחת ירכיים במרכזים רפואיים או בחדרי ניתוח ברמה גבוהה, בסטנדרט מחמיר, הנמצאים תחת פיקוח משרד הבריאות.

בשל החשיבות בהיערכות לכל תרחיש שהוא, גם החריג ביותר, בכללית אסתטיקה חדר הניתוח ערוך גם למצבי חירום. כך ניתן להעניק טיפול רפואי מידי במקרה חלילה של סיבוך לא צפוי.

על חשיבות הייעוץ עם הרופא

מתיחת ירכיים היא הליך כירורגי לכל דבר ועניין, ולכן אין להקל בה ראש. מטבע הדברים, ההחלטה אם לעבור את הניתוח מלווה בהתחבטויות ובלבטים רבים.

בפגישת הייעוץ עם כירורג פלסטי מומחה של כללית אסתטיקה, ניתנת לכם למעשה הזדמנות לקבל את כל המידע לו אתם זקוקים כדי לקבל החלטה מושכלת אם לעבור את הניתוח.

כך תוכלו לדעת לקראת מה אתם הולכים, מהם הסיכונים הקיימים בניתוח, האם אתם מתאימים לעבור את הניתוח, והאם הציפיות שלכם מהניתוח אכן ריאליות.

זוהי גם הזדמנות להפיג את המתח ואת החששות שבאופן טבעי מלווים אתכם – לא רק בגלל ההליך הרפואי, אלא גם בשל הציפייה הגבוהה מהתוצאות המיוחלות. לכן חשוב שתרגישו בנוח לשאול את הכירורג המומחה כל מה שעולה על דעתכם. הוא כאן בשבילכם.

מה הכירורג הפלסטי המומחה עתיד לשאול?

בפגישת הייעוץ עם כירורג מומחה בכללית אסתטיקה, תתקיים תחילה שיחה על מנת לקבל מכם מידע אודות המצב הרפואי שלכם ושאיפותיכם לגבי הניתוח, ולאחר מכן יבצע הכירורג המומחה אבחון של עור הירכיים שלכם.

כך ניתן יהיה לקבל תמונת מצב רחבה אודותיכם, להציג בפניכם את האפשרויות העומדות בפניכם, את הסיכונים הכרוכים בפרוצדורה הרפואית, וכמובן את התוצאות הצפויות ממתיחת הירכיים.

הכירורג המומחה יבקש תחילה לדעת מהי המטרה שעומדת לנגד עיניכם בנוגע לניתוח מתיחת ירכיים. לאחר מכן, תתבקשו לתת מידע אודות מצבכם הבריאותי, ניתוחים וטיפולים רפואיים קודמים שעברתם, תרופות שאתם נוטלים באופן קבוע, וכן ויטמינים ותוספי מזון שאתם צורכים.

בנוסף תתבקשו לעדכן אם אתם מעשנים, אם אתם צורכים אלכוהול או סמים, וכן אם יש לכם רגישות לתרופות.

לאחר שהכירורג המומחה יבצע אבחון רפואי של עור הירכיים שלכם ויצלם אותו, הוא יציג בפניכם את האפשרויות הקיימות לצורך מימוש השאיפות שלכם, וימליץ לכם על הטיפול המתאים לכם ביותר.

בדיקות שיש לעשות

ייתכן שיהיה צורך לבצע בדיקות מעבדה או הערכת בריאות כללית.

הנחיות לפני מתיחת ירכיים

 • הפסקת עישון מוחלטת.
 • הימנעות מנטילת תרופות מדללות דם ותרופות אנטי דלקתיות מסוימות, שעלולות להגביר את הדימום במהלך מתיחת ירכיים.
 • לפעמים יש צורך ליטול תרופה מסוימת, או לשנות מינונים של תרופות שאתם נוטלים.
 • מומלץ להתקלח ולחפוף ראש לפני הניתוח.
 • להפסיק נטילת ויטמין E ותוספי מזון כמו גינקו־בילובה, ג'ינסנג ואומגה 3.
 • ייתכן שיהיה צורך ליטול תרופה מסוימת, או לשנות מינונים של תרופות שאתם נוטלים.
 • מומלץ להתקלח לפני הניתוח, כי אחרי הניתוח יש להימנע מכך.
 • שמונה שעות לפני הניתוח צריך להפסיק לאכול או לשתות מיצים וקפה.
 • ארבע שעות לפני הניתוח צריך להימנע גם משתיית מים.

מהו התהליך?

לאחר ההרדמה, מבצע הכירורג המומחה חתכים אופקיים בחלק הפנימי העליון של הירכיים. השיקול לקביעת מיקום החתכים הוא היכולת להסתיר את הצלקות העדינות שנותרו באמצעות הבגדים, מבלי שייחשפו. אורך החתכים וצורתם הוא נגזרת ישירה של כמות עודפי העור והשומן הקיימים.

דרך חתכים הללו, מסיר הכירורג המומחה את רקמות עור והשומן העודפים, ובמידת הצורך מבצע שיקום של השרירים המוחלשים בירכיים.

לאחר מכן נסגרים החתכים באמצעות תפרים, דבקי עור ואגדים מדבקים, או קליפסים מיוחדים, בהתאם לשיקול דעתו של הרופא המומחה. החתכים ייחבשו, והירכיים ייעטפו בתחבושות אלסטיות כדי לתמוך בהן ולמנוע נפיחות.

האם יש אלטרנטיבות טיפול שונות?

החלופה הלא פולשנית והבטוחה ביותר, היא חיטוב ועיצוב של הירכיים באמצעות אימון גופני ייעודי. כמובן שחלופה זו דורשת השקעת זמן רב והתמדה לטווח ארוך, והיא לא תמיד מביאה לתוצאות המיוחלות גם לאחר שנים ארוכות של אימון.

ניתן גם לבצע שאיבת שומן בירכיים, במטרה להצר היקפים ולעצב את הירכיים. כך יודגשו קווי המִתאר של הירכיים, ויתקבלו פרופורציות נכונות יותר בגוף.

סיכונים אפשריים

לא פעם קיימים פערים בין החלום למציאות כשמדובר בניתוחים פלסטיים, אך במקרים כאלה ניתן לבצע ניתוח תיקון.

הסיכונים הקיימים בניתוח מתיחת ירכיים הם בשכיחות נמוכה, והכירורג המומחה יציג אותם בפניכם באופן מלא, מפורט וברור. הנה כמה מהם:

 • סיכוני הרדמה.
 • דימום.
 • הצטברות נוזלים.
 • זיהום.
 • קרישי דם.
 • היפרדות באזור החתך.
 • כאב מתמשך.
 • חוסר סימטריה.
 • החלמה איטית של החתכים.
 • הופעה מחדש של עור רפוי.
 • פקקת ורידים לבבית או סיבוכים ריאתיים.
 • נמק של רקמות שומן עמוקות.
 • נמק ואובדן חלקים מעור בירכיים (השכיחות עולה בקרב מעשנים).
 • נזק עצבי שיוביל לאיבוד תחושה או שינוי תחושתי בעור.
 • אלרגיה לאגדים, לחוטי תפירה ולדבקים, תוצרי דם, הכנות לניתוח וחומרים מוזרקים.
 • שינויים בצבע העור ו/או נפיחות מתמשכת.
 • צלקות רחבות, מעובות, רגישות, או לא מחמיאות.
 • אפשרות לצורך בניתוח חוזר.

הניתוח יתבצע רק לאחר שהכירורג הפלסטי המומחה ישתכנע שאתם מבינים היטב את הסיכונים הקיימים בניתוח מתיחת ירכיים, ואתם כמובן מוזמנים לברר אתו כל דבר ועניין הנוגע לסיכונים הללו, כדי שתוכלו לקבל החלטה מושכלת אם לעבור את הניתוח.

מה התוצאות הצפויות?

התוצאות המלאות והסופיות של מתיחת ירכיים מופיעות במלוא הדרן כעבור מספר חודשים – ירכיים חלקות, מהודקות ומוצקות יותר – ותחושה נהדרת.

התוצאות הסופיות למעשה נגלות לעין אחרי שהנפיחות יורדת, וקווי המתאר של הירכיים הולכים ומתעצבים. הצלקות שנותרו כתוצאה מהחתכים שנעשו בניתוח הולכות ומִטשטשות עם הזמן.

כדי ליהנות מתוצאות מיטביות של מתיחת ירכיים, שגם יישמרו לאורך זמן, יש למלא אחר הוראות הכירורג המומחה. כך, למשל, חשוב להקפיד על תזונה נכונה, על פעילות גופנית באופן קבוע, וכמובן על משקל יציב – כדי למנוע מתיחה מחודשת של עור הירכיים.

תהליך ההחלמה – מה צפוי וכמה זמן?

לאחר סיום הניתוח, יש צורך לאפשר לדם עודף ולנוזלים לצאת מהגוף, ולכן תוחדר צינורית קטנה אל מתחת לעור הירכיים, וכעבור מספר ימים היא תוסר.

עם שחרורכם הביתה, ידריך אתם הצוות הרפואי של כללית אסתטיקה באופן מפורט איך לטפל באזור הירכיים, אילו תרופות עליכם ליטול, ואילו משחות יש למרוח כדי למנוע היווצרות זיהומים באזור המנותח. יש להימנע ממקלחת במהלך היממה הראשונה שלאחר הניתוח.

חשוב שילווה אתכם מישהו לפחות ביממה הראשונה בשהותכם בבית לאחר הניתוח. הכירורג המומחה ירשום לכם מרשם למשככי כאבים, שיעזרו לכם להתמודד עם תחושת חוסר הנוחות הפיזית במהלך הימים הראשונים שלאחר הניתוח.

בימים הראשונים ייתכן שיופיעו חבורות, אדמומיות, שטפי דם ונפיחות – וניתן להקל עליהם באמצעות קרח או משהו קר.

תהליך ההחלמה הראשוני אורך בין שבעה לעשרה ימים, במהלכם אתם צפויים לחוש לא רק כאבים, אלא גם עייפות. לכן המנוחה מאוד חשובה, ומסייעת לגוף לרפא את עצמו ולהתחזק. ברוב המקרים כבר ניתן לחזור לעבודה לאחר כשבוע, תלוי כמובן בסוג העבודה ובמאמץ הפיזי שהיא דורשת.

תהליך ההתאוששות מחייב אתכם להימנע לחלוטין מספורט ומפעילות מאומצת במהלך ארבעת השבועות הראשונים שלאחר הניתוח.

מחירון פלטינום

למחירים המיוחדים של חברי כללית פלטינום
לחץ כאן
כללית פלטינום