מתיחת פנים וצוואר

לקביעת תור לייעוץ
עם הגיל מתחיל תהליך של ירידה באיכות העור ורפיון של הרקמות סביב העיניים, בלחיים, בקו הלסת, סביב הפה ובצוואר, הפנים נפולות ומלאות קמטים, ומוצרי הטיפוח כבר ממש לא עוזרים. גם אם אנחנו מרגישים צעירים ומלאי מרץ, המראה שלנו משדר כובד ועייפות. ניתוחי פנים יכולים לתקן את זה ולגרום לנו להיראות בדיוק כמו שאנחנו מרגישים. מה חשוב לדעת על מתיחת פנים לפני שיוצאים לדרך? איפה כדאי לעבור את הניתוח, ותוך כמה זה אפשר לחזור לשגרה?
לקביעת תור לייעוץ

נטייה גנטית, חשיפה רבת שנים לשמש, כוח הכבידה, גיל, עישון ומתח נפשי – לכל אלה השפעה לא מבוטלת על מראה הפנים שלנו. כך הפכה מתיחת פנים וצוואר לאחד הניתוחים הפלסטיים הפופולריים ביותר בקרב נשים בוגרות.

רוצה להחזיר את הפנים שלך לימי הזוהר? להעניק להם מראה צעיר ומלא חיוניות? כללית אסתטיקה מזמינה אותך לפגישת ייעוץ עם כירורג מומחה מוביל בתחומו, שיבצע אבחון של הפנים שלך וימליץ לך הטיפול המתאים לך ביותר.

מה הבעיות שפותר הניתוח? 

 • עור פנים שקוע או נפול 
 • קמטים עמוקים מתחת לעפעף התחתון. 
 • קמטים עמוקים מצִדי האף לעבר זוויות הפה. 
 • שומן שצנח או זז ממקומו. 
 • רפיון שרירים בחלק התחתון של הפנים היוצר קפלים בצוואר וסנטר כפול. 
 • עור רפוי ועודפי שומן מתחת לסנטר וללסת, שעלולים ליצור מראה של סנטר כפול גם אצל אנשים רזים.
   

מהי המטרה אליה שואפים בתהליך? 

עור פנים וצוואר מתוח בעל מראה צעיר ומלא חיוניות.   

למי מתאים הניתוח? 

מתיחת פנים וצוואר מתאימה לך אם מצבך הבריאותי תקין, את לא מעשן/ת, ויש לך ציפיות ריאליות מהניתוח.  

במקרים של זיהומים ופצעים באזור הפנים יש להמתין עד להחלמת הפצעים. 

למה דווקא בכללית אסתטיקה?  

חשוב להבין שמתיחת פנים וצוואר היא הליך כירורגי לכל דבר ועניין, ולכן היא כרוכה בסיכונים מסוימים. עם זאת, הסיכונים הללו פוחתים משמעותית כאשר הניתוח מתבצע על ידי כירורג מומחה, מנוסה ומיומן 

מתיחת פנים וצוואר מתבצעת בכללית אסתטיקה אך ורק על ידי רופא מומחה בכירורגיה פלסטית, מהשורה הראשונה, החבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית. 

הניתוח מתבצע במרכזים רפואיים או בחדרי ניתוח ברמה גבוהה, ובסטנדרטים רפואיים מחמירים תחת פיקוח משרד הבריאות.  

חדר הניתוח ערוך למצבי חירום, כך שניתן להעניק טיפול מיטבי ומידי במקרה חלילה של סיבוך לא צפוי.  

כללית אסתטיקה מציעה גם לך ליהנות מהוותק ומהיציבות של גוף רפואי גדול ומוביל בתחומו, שילווה אתכם במשך שנים לאחר הניתוח, ותתחייב להעניק לכם פתרונות לאורך זמן 

לצד המומחיות והניסיון של הרופאים המומחים בכללית אסתטיקה, מוצע ללקוחות כללית לעבור מתיחת פנים וצוואר בהנחה של עד 70% למבוטחי פלטינום.

על חשיבות הייעוץ עם הרופא 

מתיחת פנים וצוואר היא מאותם מהלכים שניגשים אליהם אחרי לבטים והתחבטויות רבות, מה שמעלה את סף החששות בשל הציפיות הגבוהות מהתוצאות המיוחלות. גם העובדה שמדובר בניתוח מוסיפה טרדות, שתוכלי לפוגג אם תשתפי בהן את הכירורג המומחה.  

לכן חשוב שתרגישי בנוח, ושלא תהססי לשאול את הכירורג המומחה בכללית אסתטיקה כל דבר שעולה על דעתך בנוגע לניתוח מתיחת פנים וצוואר. הוא כאן בשבילך.  

מה הכירורג המומחה עתיד לשאול? 

הדבר החשוב ביותר שירצה הכירורג המומחה לדעת הוא מהי המטרה אותה את רוצה להשיג באמצעות מתיחת פנים וצוואר 

לאחר שיחה אתך ואבחון רפואי של פנייך יוכל הכירורג המומחה לומר לך אם ניתן באמצעות הניתוח לממש את מטרותייך, ומהו הטיפול שמתאים לך ביותר 

במסגרת הייעוץ הרפואי, תתבקשי לתת מידע אודות מצבך הבריאותי, האם קיימת רגישות לתרופות, אילו תרופות את נוטלת באופן קבוע, אילו ויטמינים ותוספי מזון את צורכת, האם עברת בעבר הליכים רפואיים או ניתוחים, וכן האם מעשנת או צורכת אלכוהול או סמים.  

לאחר שהכירורג יעריך את מצבך הבריאותי ואת הסיכונים הכרוכים בניתוח, הוא יבצע אבחון של עור הפנים והצוואר שלך, וניועצת תצלם את פנייך.  

לבסוף ידון אתך הכירורג באפשרויות העומדות בפנייך, יציג בפנייך את התוצאה הצפויה ממתיחת פנים וצוואר ואת הסיכונים הכרוכים בניתוח מסוג זה, וכן ידון אתך באפשרויות ההרדמה שלך במהלך הניתוח.  

בדיקות שיש לעשות 

כהכנה לניתוח בכללית אסתטיקה, ייתכן שיהיה צורך לבצע בדיקות דם, יחד עם צילום חזה וא.ק.ג. הכל בהתאם להנחיות הרופא שלך 

הנחיות לפני הניתוח 

 • עלייך להפסיק לעשן באופן מוחלט סביב הניתוח 
 • ייתכן שתצטרכי ליטול תרופה מסוימת או לשנות מינונים של תרופות שאת נוטלת 
 • יש להימנע מנטילת תרופות מדללות דם ותרופות אנטי דלקתיות מסוימות, שעלולות להגביר את הדימום במהלך מתיחת הפנים והצוואר.

מהו התהליך? 

לאחר מכן מתבצעת מתיחת פנים וצוואר מסורתית, אותה ניתן לשלב עם מתיחת מצח, הרמת גבות  עם או בלי מתיחת עפעפיים.  

מתיחת פנים מסורתית מתחילה בדרך כלל בתוך קו השיער באזור הרקות, ממשיכה מסביב לאוזניים, ומסתיימת בעורף. שומן הפנים מפוסל או מחולק מחדש באזור הפנים, הלסתות והצוואר.  

בדרך כלל השכבות העמוקות יותר של הפנים והשרירים מורמים גם הם. העור מונח מחדש על גבי קווי המתאר החדשים של הפנים, ועור מיותר מוסר. לעתים יש צורך בחתך נוסף מתחת לסנטר, כדי לשפר את מראה הצוואר  

במתיחת פנים עם חיתוך מוגבל (מצומצם), החתכים באזור הרקות קצרים יותר, ונמשכים סביב האוזניים ללא חדירה לעורף או לרקות. מתיחת צוואר, שמתבצעת באופן קבוע עם מתיחת הפנים נועדה לתקן קווי לסתות נפולים, עור צוואר רפוי והצטברות שומן תחת הסנטר. 

כדי לשפר את תוצאות מתיחת הפנים והצוואר, ניתן לבצע טיפולים משלימים:  

 • שתלי פנים מעל עצמות הלחי או הסנטר. 
 • שילוב עם הרמת עפעפיים או מתיחת מצח. 
 • תוספת רקמות רכות, כדוגמת שומן, ליצירת קווי מתאר פנים אסתטיים ומצודדים. 
 • טכניקה לחידוש פני עור הפנים לשיפור גוון העור והמרקם שלו (פילינג עמוק) יכול להתבצע במועד מאוחר יותר 
 • הפחתת קמטים באמצעות הזרקות מילוי או בוטוקס.

החתכים שבוצעו במהלך הניתוח ייסגרו בסופו באמצעות תפרים. החוטים יוסרו במהלך השבוע הראשון או השני שלאחר הניתוח 

האם יש אלטרנטיבות טיפול שונות? 

קיימת אפשרות חלופית פחות פולשנית – מתיחת פנים באמצעות חוטים ללא ניתוח. מדובר בטיפול המתבצע בהרדמה מקומית בלבד, ללא צורך בחדר ניתוחים, ותוך חזרה מהירה לשגרה. התוצאות פחות טובות מניתוח המתיחה אך בהחלט משפרות את המראה יש חזרה מהירה לשגרה ועלות נמוכה משמעותית. 

אפשרות נוספת היא לבצע מילוי קמטים, שאמנם אינו פותר בעיה של עור נפול, אך הוא מוסיף נפח לרקמות הרכות ומעניק מראה רענן יותר.  

את שני הטיפולים הללו ניתן לשלב עם הזרקות שומן, הזרקת בוטוליניום טוקסין, והסרת קימטוטים באמצעות לייזר וגלי רדיו. 

ניתן גם להעניק לפנים מראה רענן באמצעות שומן עצמי, חומצה היאלורונית וסידן הידרוקסיאפטית.
איך בוחרים? תלוי בסוג הקמטים ובסוג העור, ובעיקר בתוצאות אליהן רוצים להגיע.  

מה החומרים בהם משתמשים? 

לטיפול במילוי אנו משתמשים בחומצות היאלורוניות, רדיאס – חומר דמוי סחוס עם ריכוז גבוה של סידן, חומרים המאושרים בין השאר גם ב-FDA האמריקני והזרקות של שומן עצמי. 

סיכונים אפשריים  

בדומה לכל ניתוח פלסטי, גם לאחר מתיחת פנים וצוואר עלולות להיות תוצאות שאינן משביעות רצון, כדוגמת חוסר סימטריה ומראה לא מספק, אשר לעתים מצריכות ניתוח משלים 

בשל היותה הליך כירורגי, גם מתיחת פנים וצוואר כרוכה בסיכונים ובסיבוכים, אך בשכיחות נמוכה. הכירורג המומחה יציג אותך בפנייך באופן מפורט וברור. הנה כמה מהם:   

 • דימום. 
 • זיהום. 
 • אובדן שיער בקווי החיתוך. 
 • פקקת ורידים עמוקה, עם או בלי תסחיפים. 
 • חסר סימטריה של הפנים או הצוואר. 
 • פגיעה בעצבי הפנים המלווה בחולשה של צד אחד או בחוסר תחושה. 
 • נמק בעור וברקמות השומן העמוקות. 
 • הצטברות נוזלים. 
 • צלקות לא מחמיאות. 
 • כאבים מתמשכים. 
 • החלמה איטית של החתכים. 
 • נפיחות מתמשכת. 
 • שינויים לא מוכרים ושינויי צבע בעור. 
 • סיבוכי הרדמה.

סיכונים אלה ואחרים יובאו בפנייך, וידונו אתך באופן מלא לפני הסכמתך לניתוח. חשוב להפנות את כל השאלות המטרידות אותך ישירות לכירורג שמטפל בך.

מה התוצאות הצפויות? 

קווי החיתוך של מתיחת הפנים מוצנעים היטב בקו השיער ובקווי המתאר של הפנים והאוזן, כך שלאחר ההחלמה הצלקות לא יהיו גלויות לעין.  

עשויים לחלוף מספר חודשים עד להיעלמות המוחלטת של הנפיחות.כאשר הנפיחות ושטפי הדם נעלמים, יתגלה המראה החדש של פנייך. התוצאות הסופיות לא רק יעניקו לך מראה צעיר וחיוני יותר, אלא הן גם צפויות לתרום לך לתחושת הביטחון שלך והדימוי העצמי. 

שימוש יומיומי בקרם הגנה, הימנעות מעישון וניהול אורח חיים בריא יעזרו בשמירה על מראה צעיר ורענן לאורך זמן. מילוי אחר הוראות הרופא שלך הוא תנאי הכרחי להצלחת הניתוח. כך, למשל, חשוב להימנע מהפעלת כוח מופרז על חתכי הניתוח, ולהימנע משפשוף או תנועה מופרזת באזור המנותח. 

תהליך ההחלמה – מה צפוי וכמה זמן  

לאחר סיום ניתוח מתיחת פנים, תונח תחבושת בעדינות סביב פנייך במטרה להפחית ככל האפשר נפיחות. צינורית דקיקה תנקז את הנוזלים ואת שאריות הדם שהצטברו מתחת לעור,  ותישאר במקומה למשך יום או יומיים. 

קרוב לוודאי שיהיה עלייך להישאר לאשפוז למשך הלילה הראשון שלאחר הניתוח. יש להביא בחשבון שעלייך לדאוג להסעה אל הניתוח ובחזרה ממנו, וחשוב שמישהו ישהה אתך לכל הפחות בלילה הראשון לאחר שחרורך הביתה מהניתוח. 

תדרוך מדויק כיצד לטפל באזור המנותח יימסר לפני השחרור, אילו תרופות עלייך ליטול, ואילו משחות עלייך למרוח כדי לסייע להחלמה ולהפחתת הסיכוי לזיהום. יועברו לך הנחיות מדויקות לגבי מעקב אחר סימנים מדאיגים באזור המנותח ובהרגשתך הכללית, ומתי עלייך לחזור למעקב. 

אל תהססי לשאול את הרופא שלך את כל השאלות לגבי תהליך ההחלמה שלך: 

 • לאן יעבירו אותי לאחר שהניתוח יושלם? 
 • אילו מרשמים ותרופות יינתנו לי לאחר הניתוח? 
 • מתי תוסר החבישה? 
 • האם יש צורך בהוצאת התפרים? מתי? 
 • מתי אוכל לחזור לפעילות מלאה ולספורט? 
 • מתי עלי לשוב למעקב?

מילוי אחר הוראות הרופא הוא תנאי הכרחי להצלחת מתיחת הפנים. חשוב להימנע מהפעלת כוח מופרז על חתכי הניתוח, ולא לשפשף את האזור או לבצע תנועות חדשות במשך תהליך ההחלמה. הרופא שלך ייתן לך הנחיות מדויקות כיצד לטפל בעצמך.

עלות ניתוח מתיחת פנים וצוואר ללקוחות כללית פלטינום

 • מתיחת פנים או צוואר (לא כולל אביזרים נלווים): 18,480 ש"ח

 

כרטיס פלטינום

המחיר מעודכן ליוני 2021, בכפוף לתקופת האכשרה בתקנון כללית מושלם פלטינום. פרטים נוספים בעמוד המחירון באתר

להצטרפות לכללית מושלם פלטינום

מחירון פלטינום

למחירים המיוחדים של חברי כללית פלטינום
לחץ כאן
כללית פלטינום