ניתוח לעיצוב שפתי הפות

לקביעת תור לייעוץ
עולם הכירורגיה האסתטית התרחב לתחום חדש - לביופלסטיקה (labioplasty) ומציע כעת ניתוחים באזורים הנשיים האינטימיים לעיצוב שפתי הפות. נשים יכולות לפנות להליך קצר ובטוח המאפשר להקטין או להגדיל את השפתיים החיצוניות או הפנימיות וגם להצר את מפתח הנרתיק אחרי לידות או מסיבות שונות.
לקביעת תור לייעוץ

פגמים אסתטיים, חוסר סימטריה, פגמים מולדים, או נזקים שנוצרו בעקבות לידות וטראומות יכולים לגרום לכל אישה לחוסר ביטחון, להימנעות מלבישת בגדי ים, התפשטות או קיום יחסי מין ולעיתים גם הפרעה בפעילות גופנית הדורשת לבישת בגדים צמודים.

זו הסיבה שבשנים האחרונות התרחב מאוד סל הפתרונות לנשים אלה בעולם האסתטיקה. לצד טיפולים אסתטיים כמו אסתטיקה וגינלית (הנותנים באמצעות גלי רדיו מענה ליובש בנרתיק ולדליפת שתן) וטיפול הזרקות למילוי והגדלת השפתיים החיצוניות של הפות, נשים יכולות לפנות לניתוח של ממש המאפשר לבצע תיקונים אסתטיים בשפתיים הקטנות והגדולות של הפות ובנרתיק. הניתוחים הללו כוללים:

 • שפתיים קטנות (פנימיות) – ניתן לבצע ניתוח לשם הקטנת שפתיים פנימיות גדולות או לתקן א-סימטריה שבה צד אחד גדול מהשני.
 • שפתיים גדולות (חיצוניות) – לעבות ולתת מראה נפוח וגדול יותר (בהליך טיפולי המתבצע במרפאה), או הקטנה שלהן.
 • הצרת נרתיק – מיועד בעיקר לנשים אחרי לידות או לנשים שחוו אובדן תחושה בנרתיק אשר רוצות מפתח נרתיק צר יותר.

מהן הבעיות שניתוחים לעיצוב שפתי הפות פותר?

משום שבעולם הלביופלסטיקה אנחנו מתייחסים לכמה הליכים במקביל, הבעיות שהם פותרים יכולות להיות שונות ומגוונות. באופן כללי ניתן לומר כי הניתוחים לעיצוב שפתי הפות נותנים מענה אסתטי לפגמים מולדים או כאלה שנוצרו עם הזמן בשפתי הפות ובנרתיק. יש נשים שבשל צורת השפתיים שלהן נמנעות מלבישת בגדי ים או מרחצה בים או בבריכה, אחרות נמנעות מפעילות גופנית ויש גם נשים שנמנעות מקיום יחסי מין. הניתוח מציע קודם כל פתרון אסתטי, אך גם פתרון של נוחות ומעלה את תחושת הביטחון והדימוי העצמי.

אם פורטים את הסיבות אחת לאחת ניתן לומר כי הניתוחים נותנים מענה לבעיות הבאות:

 1. שפתיים קטנות (פנימיות) גדולות מדי – בניתוח ניתן לבצע הקטנה של שפתיים גדולות.
 2. א-סימטריה בשפתיים
 3. שפתיים גדולות גדולות מדי
 4. הצרה של מפתח נרתיק שהתרחב בעקבות לידות
 5. ועוד.

מהי המטרה אליה שואפים בתהליך?

המטרה היא להחזיר את הביטחון העצמי לנשים בנשיות ובנראות שלהן, להעניק מראה צעיר, סימטרי ומשופר לאזור הנרתיק, לאפשר פעילות מלאה וכמובן לשפר את התפקוד בעת יחסי מין.

למי מתאימים ניתוחים אסתטיים גינקולוגיים?

הניתוחים מתאימים לכל אישה מגיל 18 ומעלה שרוצה לשפר את הנראות או את התפקוד של אזור הנרתיק והפות. לנשים המעוניינות בהצרת הנרתיק מומלץ להגיע לניתוח שכזה רק לאחר סיום הלידות.

למה דווקא בכללית אסתטיקה?

כאשר ניתוח לעיצוב שפתי הפות מתבצע על-ידי רופא מומחה ומיומן – רמת הסיכונים פוחתת בצורה דרמטית. לכן, בשונה מגופים רפואיים אחרים, בכללית אסתטיקה כל הניתוחים מתבצעים על-ידי רופאים מומחים בלבד.

מאחר שמדובר בגוף רפואי ותיק ויציב, תוכלו לקבל בכללית אסתטיקה פתרונות רפואיים ומענה לכל שאלותיכן.

על חשיבות הייעוץ עם הרופא

לפגישת הייעוץ המקדימה לניתוח ישנה חשיבות מכרעת. רק במהלך הפגישה נוכל להבין באמת ולהגדיר יחד – המטופלת והרופא המנתח, מהי באמת הבעיה ומה באמת מפריע לאישה. האם מדובר על בעיה של נראות, האם זה עניין תפקודי, האם גם וגם ועוד.

בשיחת הייעוץ הרופא יברר גם מהן הציפיות של המטופלת מהניתוח. לאחר מכן אפשר יהיה להתאים את ההליך הרצוי, להסביר כיצד יתנהל הניתוח, לראות האם האישה מעוניינת לעבור הליכים אסתטיים נוספים, ולבסוף לערוך תיאום ציפיות מלא.

בפגישת הייעוץ המטופלת צפויה לקבל הסבר על הפעולה הנבחרת, ההכנות הנדרשות, התהליך הניתוחי, ההרדמה, ההתאוששות וההחלמה וגם רשימה של הנחיות לשמירה על התוצאות של הניתוח. מומלץ להגיע לפגישה עם רשימה של שאלות לרופא אותן הכנתן מראש.

מה הגינקולוג המומחה עתיד לשאול?

הרופא ינסה לברר לעומק מהי הסיבה שבגינה פנתה המטופלת לניתוח ומה היא מצפה להשיג ממנו. בנוסף הרופא יבקש להבין לעומק את מצבה המשפחתי והרפואי של המטופלת, זה כולל אבחנות, תרופות שהיא נוהגת ליטול, רגישויות ועוד.

בדיקות שיש לעשות

ניתוחים לעיצוב שפתי הפות לרוב לא מצריכים בדיקות מיוחדות. אך במהלך פגישת הייעוץ המקדימה הרופא המנתח יפרט בעבור כל מטופלת אילו בדיקות היא נדרשת לעבור בהתאם לגילה ולמצבה.

באופן כללי, נשים צעירות שרוצות לעבור ניתוח לעיצוב שפתי הפות יתבקשו לבצע בדיקות דם, ואילו נשים מעל גיל 40 יתבקשו בנוסף לבדיקות הדם לעבור גם צילום חזה ובדיקת אק"ג.

הנחיות לפני הניתוח

לפני ניתוחים לעיצוב הפות, יש למלא אחר שתי הנחיות כלליות, אלא אם הרופא נתן הנחיות אחרות או נוספות:

 • צום – יש לצום 6 שעות לפני הפעולה (אסור לשתות מים).
 • גילוח – יש לגלח את האזור המפשעה יומיים לפני ההליך.

ניתוחים לעיצוב שפתי הפות – מהו התהליך?

כיוון שאנחנו מדברים על מספר פרוצדורות ניתוחיות, התהליך שונה בכל אחת מהן. נפרט על כל אחת:

 1. ניתוח להקטנת שפתיים קטנות (פנימיות) –
 • הניתוח מתבצע בהרדמה מקומית עם סדציה (טשטוש או הרדמה קלה כדי למנוע כאב ואי נוחות ולהפחית חרדה).
 • הרופא מבצע חיתוך ברקמה העודפת בעזרת סכין חשמלית ולאחר מכן הסרה של הרקמה, תוך הקפדה על צריבה ועל עצירת הדימומים.
 • הרופא תופר את החתך בתפרים נספגים.
 • לבסוף המנתח מבצע חבישה וכיסוי של האזור המנותח.
 • הניתוח אורך כ-45 עד 60 דקות.
 1. הקטנת שפתיים גדולות (חיצוניות) –
 • הניתוח מתבצע בהרדמה מקומית עם סדציה (טשטוש או הרדמה קלה כדי למנוע כאב ואי נוחות ולהפחית חרדה).
 • הרופא מבצע חיתוך ברקמה העודפת בעזרת סכין חשמלית והסרה של הרקמה, תוך הקפדה על צריבה ועל עצירת הדימומים.
 • תפירה של החתך בתפרים נספגים – בניתוח מסוג זה חשוב לבצע את החתך בין השפתיים לירכיים כדי שהתפרים הנספגים יהיו במקום נסתר.
 • חבישה וכיסוי של האזור המנותח.
 • הניתוח אורך כ-45 עד 60 דקות.
 1. הצרה של מפתח הנרתיק או הצרה של הנרתיק
 • הניתוח מתבצע בהרדמה מקומית עם סדציה (טשטוש או הרדמה קלה כדי למנוע כאב ואי נוחות ולהפחית חרדה).
 • מסמנים את הרקמה העודפת שאותה יש להסיר כדי להצר את המקום.
 • הרופא מבצע חיתוך של הרקמה העודפת.
 • אחר כך משתמשים בתפרים נספגים כדי לעצב מחדש את הנרתיק.
 • הניתוח אורך כ-45 עד 60 דקות.

האם יש אלטרנטיבות טיפול שונות?

במקרים של עיצוב שפתיים בפות לא קיימות חלופות, בחלק מהמקרים של הצרת נרתיק ניתן לבדוק עם הרופא התאמה של טיפול באמצעות גלי רדיו.

סיכונים אפשריים או תופעות לוואי לניתוח

אמנם מדובר בתחום ניתוחי חדש יחסית, אך ניתוחים לעיצוב שפתי הפות או להצרת הנרתיק נחשבים בטוחים לחלוטין. גם כאן, בחירה של רופא נשים מנתח מקצועי ומנוסה תקטין עוד את הסיכונים למינימום. יש לזכור כי כל הליך כירורגי טומן בחובו סיכונים או סיבוכים.

אחת הדרכים הטובות ביותר להימנע מסיבוכים לאחר הניתוח היא להניח לאזור להחלים, לא להסתכל עם מראה, לא למתוח או להזיז שום דבר עד שהנפחות והרגישות באזור תיעלם ועד שייספגו התפרים.

הנה לפניכן רשימת הסיבוכים המלאה:

 • דימומים – אם יש דימום מסיבי יש לפנות לרופא.
 • כאבים – זוהי תופעה שכיחה, רוב הנשים יחושו כאבים מסוימים באזור הניתוח, יש להתייעץ עם הרופא עוד בטרם ההליך אילו משככי כאבים ניתן ליטול למשך תקופת ההתאוששות וההחלמה.
 • זיהומים – אם מתפתחים אודם, חום, הפרשות או זיהום מקומי יש לפנות לרופא.
 • פתיחה של התפרים – התפרים נמסים ונספגים בגוף בתקופה של כארבעה שבועות. אם הם נפתחים לפני עלול להיווצר זיהום ולכן יש לפנות לרופא ללא דיחוי.
 • הצטלקות לא תקינה – עשויה להיווצר בשל מגע מוקדם של המטופלת – יש להימנע ממגע, ממתיחה או הסתכלות באזור המנותח למשך כארבעה שבועות, מגע מוקדם עלול ליצור עיוותים בצלקת.

מהן התוצאות הצפויות?

ניתוח לעיצוב שפתי הפות או להצרת הנרתיק מעניק מראה סימטרי, אסתטי ורענן של אזור הנרתיק והשפתיים. כל מטופלת תיהנה מתוצאה אחרת בהתאם להליך שבחרה ולשיפור אליו שאפה. לנשים מסוימות תוצאות הניתוח צפויות להעניק גם תפקוד ונוחות חדשים ומשופרים – זאת לצד דימוי עצמי, ביטחון עצמי ותחושה טובה.

תהליך החלמה – מה צפוי וכמה זמן

בעוד שהניתוח עצמו נחשב קצר יחסית ומסתיים לרוב בתוך פחות משעה, תהליך ההתאוששות וההחלמה צפויים לארוך מספר שבועות (בערך 6-4 שבועות), במהלכן חשוב מאוד שהמטופלת "תוריד הילוך" ותאפשר לגופה להחלים ולהתאושש וכך בסוף התקופה תוכל ליהנות מהתוצאות של הניתוח.

השחרור הביתה המטופלת משתחררת מספר שעות לאחר הניתוח ללא צורך באשפוז.

מנוחה – במהלך השבועות שאחרי הניתוח יש להימנע ממאמצים, מעבודה פיזית ומנשיאת משאות כבדים.

יחסי מין – יש להימנע מקיום יחסי מין – בהתאם להנחיות הרופא.

פעילות גופנית – יש להימנע משחייה או מרכיבה על אופניים.

תרופות – יש למרוח משחה אנטיביוטית לפי הנחיות הרופא, ובנוסף יומלץ על משככי כאבים אותם יש ליטול בדרך כלל למשך השבועיים הראשונים.

כמה ימי חופשה כדאי לקחת מהעבודה?

התשובה כאן משתנה בהתאם לסוג הניתוח ולהיקף שלו. בהתייעצות עם הרופא המנתח יש נשים שיצטרכו לקחת 3 ימי מנוחה ולעיתים גם יותר.

מחירון פלטינום

למחירים המיוחדים של חברי כללית פלטינום
לחץ כאן
כללית פלטינום