טיפול פילינג לפנים

לקביעת תור לייעוץ
על נפלאות הפילינג כבר בטח שמעתם. אז אם גם אתם רוצים להחזיר את המראה החלק והזוהר לעור הפנים שלכם – בואו ללמוד הכל אודות הפילינג: מהם סוגי הטיפול השונים? איך מתבצע התהליך בכל אחת מהשיטות? ואיך תדעו איזה טיפול הכי מתאים לכם?
לקביעת תור לייעוץ

מצב עור הפנים שלנו משפיע בצורה עוצמתית על המראה הכללי שלנו, מה שהופך את תעשיית הקוסמטיקה למשגשגת כל כך. אולם במקרים קשים מוצרי טיפוח איכותיים אינם נותנים מענה מספק, ואז אין מנוס אלא לבצע טיפול רפואי אינטנסיבי ומעמיק יותר.

על נפלאות הפילינג אין צורך להכביר במילים, שכן הוא כבר מוכר לציבור הרחב בזכות שנים ארוכות בהן הוא החזיר ומחזיר לעוד ועוד נשים וגברים את מראה הפנים הבריא, החלק והרענן.

קילוף העור באמצעות פילינג מותיר מאחור קמטים, חטטים, צלקות, פיגמנטציה וכתמים לא אסתטיים – ויוצר מראה זוהר יותר ומלא חיוניות.

מה הבעיות שפותר התהליך

  • פצעי אקנה.
  • צלקות.
  • פיגמנטציה.
  • חטטים.
  • קמטי עור.
  • בלוטות חלב שנראות כמו חורים קטנים על פני העור.
  • עור פנים מחוספס.
  • כתמי עור.
  • נקבוביות בעור.
  • חריצים בעור.

מהי המטרה אליה שואפים בתהליך?

הסרה של שכבת העור החיצונית, על מנת לחשוף שכבת עור בריאה, ורודה, חלקה, גמישה, נקייה מכתמים ונעימה למגע.

למי מתאים הטיפול?

פילינג כימי מתאים לכם אם בעור הפנים קיימים פגמים או קמטים שמטרידים אתכם, ואין לכם עור שומני באופן חריג. בנוסף מציע הטיפול פתרון למי שסבל בעבר מאקנה שהותירה על עור הפנים שלו צלקות לא אסתטיות.

טיפול פילינג לפנים אינו מתאים לבני נוער, והוא מתבצע בדרך כלל אחרי גיל ארבעים. התאמתכם לטיפול פילינג תיבדק במסגרת פגישת ייעוץ עם רופא של כללית אסתטיקה. במקרים של זיהומים ופצעים באזור הפנים, יש להמתין עד להחלמתם המלאה.

למה דווקא בכללית אסתטיקה?

כיום מוצע טיפול בפילינג לפנים על ידי קוסמטיקאיות ומכוני יופי רבים, ולעתים מדובר במחירים אטרקטיביים במיוחד.

עם זאת, טיפול בפילינג דורש ניסיון והבנה מעמיקה של הצורה בה יש לעשות שימוש בחומרי הקילוף הכימיים. כך, נשים וגברים רבים עברו טיפול פילינג לפנים על ידי גורם לא מקצועי, ונותרו עם כוויות וצלקות – ובעיקר עם עוגמת נפש גדולה. החשש לעבודה לא מקצועית קיים בעיקר במכוני יופי לא מוכרים, במכוני ספא ובקליניקות מזדמנות.

טיפול פילינג חייב להתבצע על ידי רופא מומחה מקצועי ומיומן, שיש לו את הניסיון ואת ההכשרה הנדרשים. בדקו באופן מעמיק את ההכשרה של המטפל, את רמת המקצועיות שלו, וכמובן את היקף הניסיון שלו בטיפול פילינג. בקשו לדעת באילו חומרים הוא עושה שימוש, והאם הם מאושרים על ידי משרד הבריאות.

טיפולי פילינג לפנים מתבצעים בכללית אסתטיקה בסטנדרט רפואי מחמיר, תחת פיקוח משרד הבריאות, על ידי גוף ותיקה ויציב, עם גב רפואי חזק.

לצד המומחיות והניסיון של הרופאים בכללית אסתטיקה, לקוחות כללית פלטינום יוכלו ליהנות מטיפול פילינג בהנחות מיוחדות.

על חשיבות הייעוץ עם הרופא

טיפולי פנים בדרך כלל מלווים בציפיות גבוהות, לצד חששות טבעיים. ניתנת למעשה לכם הזדמנות להיפגש עם רופא מומחה מנוסה ומיומן, שמכיר היטב את כל סוגי טיפולי הפנים הרפואיים הקיימים כיום בשוק, ולקבל ממנו מידע מהימן ועדכני אודות הטיפול המתאים לכם ביותר.

כל זאת, התאם למצבכם הבריאותי, למצב עור הפנים שלכם, ולמטרות אותן אתם מעוניינים להשיג באמצעות הטיפול.

הרופא יאבחן את העור שלכם, וימליץ לכם על טיפול הפילינג המתאים לכם ביותר. זאת מאחר שישנם סוגי עור שנוטים לפתח פיגמנטציה וצלקות, כדוגמת עור שמן או כהה, ואז יש להסתפק בפילינג שטחי.

חשוב שתרגישו בנוח לפנות לרופא בכל שאלה או תהייה. הוא כאן בשבילכם, והוא יוכל לעזור לכם לעבור את כל התהליך הרפואי עם הרגשה נעימה, רוגעת ובטוחה.

מה הרופא עתיד לשאול?

תתבקשו להציג את המטרה אותה אתם רוצים להשיג באמצעות טיפול פילינג, וכן למסור מידע אודות מצבכם הבריאותי ובנוגע להליכים רפואיים או ניתוחים שעברתם באזור הפנים.

הרופא עמו תיפגשו יעריך את מצבכם הרפואי, יבצע הרופא אבחון מעמיק של עור הפנים שלכם, ויצלם אותם.

לאחר מכן ידון אתכם הרופא באפשרויות העומדות בפניכם, ימליץ לכם על הטיפול המתאים לכם ביותר בהתאם לפרופיל הרפואי שלכם, וכן יציג בפניכם את התוצאה הצפויה מהטיפול ואת הסיכונים הכרוכים בו.

בדיקות שיש לעשות

לפני פילינג עמוק באמצעות פנול יש לעבור בדיקת לב, מאחר שפנול במינון גבוה עלול לגרום להפרעות בקצב הלב. בנוסף יש לעבור בדיקת תקינות כליות, שאחראיות על סילוק הפנול מהגוף.

מהו התהליך?

מורחים תמיסה כימית על עור הפנים, וממתינים כשעה על מנת לתת לה לפעול את פעולתה. תאי עור הפנים מתחילים אט אט להתקלף, ולכן הן נעטפות במסכה שתגן עליהן מפני זיהומים.

משך השהות עם המסכה נקבע על פי עומק הפילינג: ככל שהוא יותר עמוק – יש להישאר עם המסכה למשך זמן רב יותר, עד שבועיים לכל היותר.

לאחר הסרת המסכה, מתבצעת על עור הפנים מריחה של אבקה לצורך ספיגה של נוזלי העור, וכך מתחיל תהליך הגלדת עור הפנים, כאשר מתחת לגלד נוצרת שכבת עור חדשה ובריאה שצפויה להיחשף תוך מספר שבועות במלוא הדרה.

פילינג כימי קל:
שימוש בתמיסות כימיות שמכילות חומצה תלת־כלורית (TCA) בריכוז של עד 20%. כמה ימים לאחר מכן ניתן לבצע קילוף של העור. בטכניקה זו נוצר עור חלק, תוך שיפור לא בזרימת הדם והחמצן לעור, אלא גם בחילוף החומרים של העור. לצורך קבלת תוצאה מיטבית, יש לחזור על הטיפול מספר פעמים.

פילינג כימי בינוני:
שימוש בתמיסה נוזלית של חומצה תלת־כלורית ברמת ריכוז שבין 20% ל־35%, שגורמת לקילוף העור עד לשכבות העליונות של הדרמיס (השכבה השנייה של העור). תוך עשרה ימים בהם העור מתקלף, נחשפת שכבת עור חדשה, ללא קמטים או כתמים, חלקה יותר, בריאה יותר ונעימה יותר למגע. ניכר שיפור גם בזרימת החמצן וחילוף החומרים בעור. טכניקה זו אינה מתאימה לבעלי עור כהה, מחשש לשינוי פיגמנטציה.

פילינג כימי עמוק:
שימוש בחומצה תלת־כלורית בריכוז של יותר מ־50%, או החדרת פנול לעומק הדרמיס. פילינג עמוק גורם לכווייה מדרגה שנייה לעור. הוא מתבצע בהרדמה מקומית בחדר ניתוח, ולאחר מכן יש להישאר בבית החולים לכמה שעות לצורך השגחה. לאחר הטיפול העור חלק יותר, ורוד יותר, ללא כתמי שמש, נמשים וכתמי גיל וללא קמטים. טכניקה זו אינה מתאימה לבעלי עור כהה, מחשש לשינוי פיגמנטציה.

אלטרנטיבות לטיפול פילינג כימי:
ניתן לבצע קילוף עור, מיצוק עור והצערת עור באמצעות טיפול פורץ דרך שמתבצע על ידי שימוש בגלי רדיו או בלייזר. היתרון של שיטה חדשנית זו הוא שגורמת פחות לפיגמנטציה, ולכן היא מתאימה גם לבעלי עור כהה ולבעלי עור שמן, אחרי כל פילינג ישצורך להימנע מחשיפה לשמש.

החלופות הנוספות הן פולשניות יותר – קיים כמובן ניתוח מתיחת הפנים, שמעניק פתרון מיטבי לטווח ארוך, ולכן אינו דורש טיפולי תחזוקה. חלופה נוספת, פולשנית הרבה פחות ואינה כרוכה בשימוש בסכין המנתחים, היא מתיחת פנים באמצעות חוטים שמתבצעת בהרדמה מקומית בלבד תוך חזרה מהירה לשגרה.

הבחירה בטיפול המתאים לכם ביותר נעשית בהתאם לסוג הקמטים וסוג העור שלכם, ובעיקר בתוצאות אליהן אתם שואפים להגיע.

מהם החומרים בהם משתמשים?

חומצה תלת־כלורית בריכוזים שונים, או חומצת פנול בהתאם לעומק הפילינג.

סיכונים אפשריים

בדומה לכל טיפול פנים, ייתכן שהתוצאות לא יהיו משביעות רצון, ויהיה צורך לבצע טיפול חוזר.

ככל שהפילינג חודר יותר עמוק לשכבת העור, כך גדלים הסיכונים והחשש לסיבוכים. טיפול פילינג לפנים עלול לגרום לצלקות, פיגמנטציה ולזיהומים.

כאשר נעשה פילינג עמוק באמצעות פנול, קיים חשש להפרעות לב ולבעיות בכליות, ולכן יש צורך לבצע בדיקות רפואיות לפני כן.

מה התוצאות הצפויות?

בימים הראשונים שלאחר הפילינג, העור מתקלף, אדום ונפוח, והמראה אינו סימפטי במיוחד. לאחר שתהליך ההחלמה מסתיים במלואו, התוצאה הסופית היא עור חלק יותר, ורוד יותר, רענן וצעיר יותר, ללא פיגמנטציה וללא קמטים. ברוב המקרים העור נותר חלק וגמיש למשך שנים רבות.

כדי לשמור על תוצאות טיפול פילינג לאורך זמן, יש למלא אחר הוראות הרופא בצורה קפדנית, מבלי לעגל פינות. כך, למשל, חשיפה של עור הפנים לקרינת השמש ללא מקדם הגנה, עלולה לגרום לא רק לכוויות ולהופעת כתמי פיגמנטציה – אלא גם להאצת תהליך הזדקנות העור.

תהליך ההחלמה – מה צפוי וכמה זמן?

תהליך ההחלמה נמשך בדרך כלל בין שבועיים לחודש וחצי, בהתאם לעומק החדירה של הפילינג לשכבות העור. ככל שהוא עמוק יותר – כך זמן ההחלמה ארוך יותר. במהלך השבועיים הראשונים יש להימנע משימוש במייקאפ בשל החשש לזיהומים. תקופת ההחלמה המלאה עשויה להימשך חודשים, במהלכם העור עדיין נותר רגיש לשמש.

גם לאחר נשירת הגלדים מהפנים, כשבועיים לאחר הטיפול, העור עדיין נפוח ואדום. לעתים קיימת תחושת צריבה וחוסר נוחות, ולעתים הן מלוות בהופעת שלפוחיות, קילופים וסדקים על גבי העור.

כדי להקל על תגובת העור לטיפול הפילינג, ניתן למרוח משחות, לעשות שימוש בקומפרסים קרים, ובמקרים חריגים יינתן לכם מרשם לסטרואידים.

כמה ימי חופשה כדאי לקחת מהעבודה?

אין צורך במנוחה, אולם בימים הראשונים מראה הפנים אינו אסתטי, כיוון שהעור אדום, נפוח ומתקלף.

זוהי הסיבה שמטופלים רבים מעדיפים להימנע מלהיראות בציבור במהלך השבוע הראשון לאחר הטיפול כשמדובר בפילינג קל, במהלך עשרה ימים כשמדובר בפילינג בינוני, ובמהלך שבועיים ואף יותר כשמדובר בפילינג עמוק.

קצב תהליך ההחלמה של עור הפנים לאחר טיפול פילינג משתנה ממטופל למטופל, ולכן לא ניתן לחזות אותו באופן מדויק.

מספר טיפולים נדרש להשלמת התהליך

לרוב מדובר בטיפול אחד, לעיתים כאשר נעשה שימיוש בסוג מסויים של לייזר יש לחזור על הטיפול מספר פעמים.

מחירון פלטינום

למחירים המיוחדים של חברי כללית פלטינום
לחץ כאן
כללית פלטינום