תיקון תנוכי אוזניים

לקביעת תור לייעוץ
תנוכי אוזניים שסועים, חריצי עגילים בתנוך האוזן שנמתחו יתר על המידה, חורי הרחבה שיצאו מהאופנה – כל אלה ניתנים לתיקון באמצעות הליך כירורגי פשוט שנמשך כחצי שעה. אז מה חשוב לדעת על תיקון תנוכי אוזניים לפני שיוצאים לדרך?
לקביעת תור לייעוץ

בדומה למבנה האף, העיניים והשפתיים, גם צורת האוזניים שלנו משפיעה בצורה ניכרת על המראה הכללי שלנו.

תנוכי אוזניים שסועים עלולים ליצור מראה לא אסתטי, ולגרום לתחושת חוסר נוחות רגשית במקרה הטוב, או לחוסר ביטחון ודימוי עצמי נמוך במקרה הפחות טוב. כשמדובר בילדים, מראה חריג של תנוכי אוזניים עלול גם לגבות מחיר חברתי, בשל עלבון ולגלוג שהילד סופג לעתים כתוצאה מכך.

נשים רבות שבמשך שנים עונדות עגילים כבדים, סובלות מהתרחבות לא אסתטית של החור בתנוך האוזן. וכפי שקורה פעמים רבות עם קעקועים, לא מעט צעירים שעשו חורי הרחבה גדולים בתנוכי האוזניים מצטערים על כך בחלוף השנים, ומעוניינים להחזיר לאוזן את המראה הטבעי שלה.

הכירורגיה הפלסטית מציעה פתרון יעיל, בטוח ומהיר: במסגרת הליך כירורגי שנמשך כחצי שעה ונעשה בהרדמה מקומית עם התאוששות מהירה, מתבצע תיקון תנוך האוזן.

מה הבעיות שהניתוח פותר?

 • תנוכי אוזניים שסועים.
 • מראה תנוכי אוזניים חריג.
 • התרחבות לא אסתטית של חור העגיל.
 • קרע בתנוך האוזן כתוצאה מ"תאונת עגילים".
 • איחוי חורים בעקבות פירסינג.
 • חבלות לא אסתטיות בתנוך האוזן.

מהי המטרה אליה שואפים בתהליך?

תנוכי אוזניים שלמים ומעוצבים, בעלי מראה אסתטי וטבעי.

למי מתאים תיקון תנוכי אוזניים?

ניתוח לתיקון תנוך האוזן מתאים לכם אם מצבכם הבריאותי תקין, אם אינכם מעשנים, ואם יש לכם ציפיות ריאליות מהניתוח.

בגיל שלוש האוזן מגיעה רק ל-85% מגודלה המלא, ולכן לא מומלץ לבצע בשלב זה את הניתוח, וממילא מדובר בגיל בו מראה האוזניים עדיין לא משפיע על הדימוי העצמי של הילד. תיקון תנוך האוזן מומלץ לבצע רק לאחר השלמת תהליך הגדילה של האוזן, כלומר החל מגיל חמש.

התאמתכם האישית לתיקון תנוכי אוזניים תיבדק במסגרת פגישת ייעוץ עם כירורג מומחה של כללית אסתטיקה.

למה דווקא בכללית אסתטיקה?

על אף שמדובר בהליך כירורגי פשוט, נדרשת מיומנות גבוהה ביותר כדי להגיע לתוצאות מיטביות. זוהי הסיבה בגללה בכללית אסתטיקה מתבצע תיקון תנוך אוזן אך ורק על ידי רופא מומחה ברפואה פלסטית, מוביל בתחומו, בעל ניסיון עשיר בביצוע ניתוחים מסוג זה, וחבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית.

תיקון תנוך האוזן הוא הליך כירורגי לכל דבר ועניין, ולכן גם הוא כרוך בסיכונים ובחשש לסיבוכים. עם זאת, ככל שהניתוח מתבצע על ידי כירורג מומחה מנוסה ומיומן יותר – כך החשש לסיכונים הללו פוחת בצורה משמעותית.

אך אין די בידיים מיומנות, וחשוב ביותר שהניתוח כולו יתבצע בסטנדרט מחמיר – תוך שימוש בציוד רפואי מתקדם, בחומרים באיכות גבוהה, ובחדר ניתוח העונה על כל הדרישות המחמירות של משרד הבריאות ומפוקח על ידו.

עניין נוסף שחשוב לברר הוא אם חדר הניתוח מצוי במצב כוננות למקרי חירום,  על מנת שניתן יהיה להעניק טיפול מיטבי ומיידי במקרה חלילה של סיבוך לא צפוי.

בחרו במרפאת מומחים ותיקה ויציבה, עם גב רפואי חזק, שתתחייב להעניק לכם פתרונות גם כאשר המנתח אינו זמין – כאשר הוא בחופשת מחלה, בחו"ל, או כל סיבה אחרת.

על חשיבות הייעוץ עם הרופא

ניתוח פלסטי מטרתו היא הטבה רגשית, ולא הטבה רפואית. לכן הלבטים וההתחבטויות בנוגע לתיקון תנוכי אוזניים הם רבים יותר, מאחר שאין צורך רפואי לעבור אותו.

רבים המטופלים שנפרדו לשלום מהלבטים וההתחבטויות, והצליחו להגיע להחלטה מושכלת אם לעבור את הניתוח לאחר פגישתם עם כירורג מומחה של כללית אסתטיקה.

מדובר למעשה בהזדמנות שניתנת לכם להיפגש עם מומחה בכירורג פלסטית מוביל בתחומו, עתיר ניסיון וידע, שיוכל לתת לכם מידע מהימן ועדכני המותאם לכם אישית.

טבעי שתחושו במתח, הן מההליך הרפואי והן מהציפייה הגדולה לקראת התוצאות המיוחלות. לכן חשוב שתרגישו בנוח להציג כל שאלה ולחלוק כל מחשבה עם הכירורג המומחה – הוא כאן בשבילכם, והוא יוכל לעזור לכם להפיג חששות ולעבור את התהליך בצורה בטוחה, רוגעת ונעימה.

מה הכירורג המומחה עתיד לשאול?

לאחר שיבקש לדעת מהי המטרה אותה אתם רוצים להשיג באמצעות הניתוח, יבחן הכירורג המומחה איתו תיפגשו בכללית אסתטיקה את מידת התאמתכם לניתוח.

הוא יבקש לקבל מידע אודות מצבכם הבריאותי, וכן אם קיימת רגישות לתרופות. בנוסף תישאלו לגבי הליכים רפואיים או ניתוחים קודמים שעברתם.

הכירורג המומחה יברר אם אתם נוטלים באופן קבוע תרופות, או צורכים ויטמינים, תוספי מזון, טבק, אלכוהול או סמים. כך ניתן יהיה לקבל תמונת מצב מלאה אודות מצבכם הרפואי, ולהעריך את הסיכונים הכרוכים בניתוח.

לאחר מכן, יבצע הכירורג המומחה בדיקת סימטריה של תנוכי האוזניים שלכם, וכן יבחן את צורתם ואת אורך ורוחב החורים באוזן במידה וקיימים. לבסוף יוסבר לכם מהי התוצאה הצפויה של הניתוח ספציפית עבורכם.

בדיקות שיש לעשות

ייתכן שיהיה צורך לעבור לפני הניתוח בדיקות מעבדה ובדיקת בריאות כללית.

הנחיות לפני הניתוח

 • הימנעו מעישון.
 • הימנעו מנטילת תרופות מדללות דם ותרופות אנטי דלקתיות מסוימות, שעלולות להגביר את הדימום במהלך הניתוח.
 • לעתים יש צורך ליטול תרופה מסוימת או לשנות מינונים של תרופות שאתם נוטלים.
 • מומלץ לחפוף שיער לפני הניתוח, כי אחרי הניתוח יש להימנע מכך עד להסרת החבישה.
 • הגיעו לניתוח עם בגד שנפתח מלפנים, ושאין צורך להסירו דרך הראש.

מהו התהליך?

תיקון תנוך אוזן מתבצע בדרך כלל בהרדמה כללית לילדים, וכשמדובר במבוגרים ניתן להסתפק בטשטוש או בהרדמה מקומית.

כאשר מטרת הניתוח היא איחוי חורים וחריצים בתנוך כתוצאה משימוש בעגילים או בפירסינג, הכירורג המומחה מבצע חיתוך של העור בחריץ הקיים בתנוך, וסוגר אותו משני הצדדים.

שיטת סגירת החריצים בתנוכי האוזניים מתבצעת בהתאם לגודל החור באוזן. כאשר מדובר בחור רחב במיוחד בעקבות שימוש בפירסינג, יש צורך לעתים בשיטה שונה כדי לשמור על הפרופורציות הנכונות של האוזן ביחס לתנוך.

כאשר מטרת הניתוח היא תיקון תנוכי אוזניים שסועים, הכירורג המומחה מבצע איחוי של התנוך ועיצובו – פעולה שדורשת מיומנות גבוהה וניסיון עשיר בביצוע ניתוחים מסוג זה.

בסיום ההליך, שנמשך בדרך כלל כחצי שעה, החתכים נתפרים על ידי הכירורג המומחה, שמורח עליהם משחה אנטיביוטית על מנת למנוע התפתחות זיהומים, ולאחר מכן האזור המנותח נעטף בתחבושת שבדרך כלל מוסרת למחרת.

סיכונים אפשריים

ראשית כל, חשוב להיות מודעים לכך שכשמדובר בניתוח פלסטי – לא ניתן להבטיח תוצאות לשביעות רצונכם המדויקת, ותמיד עשוי להיות פער בין החלום למציאות. עם זאת, מדובר בהליך כירורג פשוט, ולכן ניתן לבצע ניתוח תיקון כדי להגיע לתוצאה לשביעות רצונכם המלאה.

בדומה לכל הליך כירורגי, גם תיקון תנוכי אוזניים כרוך בסיכונים ובסיבוכים, על אף ששכיחותם נמוכה ביותר, כדוגמת דימום, זיהום, צלקות וכאבים, וכן חוסר סימטריה.

כל הסיכונים הכרוכים בתיקון תנוכי אוזניים יובאו לידיעתכם באופן מלא ומפורט לפני מתן הסכמתכם לביצוע הניתוח.

חשוב שתשתפו את הכירורג המומחה בכל שאלה, חשש או היסוס שיש לכם בנוגע לניתוח, הוא כאן בשבילכם.

מה התוצאות הצפויות?

התוצאות הסופיות של תיקון תנוכי אוזניים נגלות לעין בתוך מספר חודשים, לאחר השלמת תהליך ריפוי והגלדת החתכים.

ניתוח תיקון תנוכי אוזניים  יוצר מראה טבעי ואסתטי של התנוכים, במספר מינימלי של חתכים וללא צורך בתהליך התאוששות והחלמה.

ניתוח זה עשוי לשפר משמעותית את תחושת הדימוי העצמי שלכם, ולהעניק לכם ביטחון בנוגע למראה החיצוני שלכם.

תוצאות תיקון תנוכי אוזניים נותרות קבועות לאורך זמן, ואיתן גם נותרת התחושה הנהדרת. עם זאת, תהליך ההזדקנות הטבעי עשוי לגרום גם לשינוי מראה תנוכי האוזניים, ולהשפיע על תוצאות הניתוח.

תהליך ההחלמה – מה צפוי וכמה זמן

אחרי הניתוח, תנוכי האוזניים ייחבשו בתחבושת קלה, אותה ניתן להסיר כבר ביום למחרת. הניתוח אינו כרוך בתהליך התאוששות ממושך, וניתן לחזור לעבודה שאינה כרוכה במאמץ פיזי כבר למחרת היום.

בימים הראשונים עלולות להופיע בתנוכי האוזניים נפיחות, בצקת והפרשות, עם כאבים אותם ניתן להפיג באמצעות משככי כאבים שירשום לכם הכירורג המומחה לפני השחרור הביתה.

במשך השבוע הראשון אין לשכב על הצד, כלומר יש להימנע ממגע האוזניים עם הכרית, וניתן לחפוף שיער יום-יומיים לאחר הניתוח, בהתאם להנחיות הכירורג המומחה.

מחירון פלטינום

למחירים המיוחדים של חברי כללית פלטינום
לחץ כאן
כללית פלטינום