מכשיר XEO – טיפולי העור בכללית אסתטיקה עולים מדרגה

לקביעת תור לייעוץ
קמטוטים, ורידים ונימים בולטים בפנים וברגליים, כתמי שמש או כתמי גיל, צלקות אקנה עדינות, צלקות אחרי ניתוח וסימני מתיחה: מכשיר לייזר פרמיום חדשני מתוצרת חברת קיוטרה האמריקנית מציע פתרונות יעילים ובטוחים
לקביעת תור לייעוץ

מרפאות כללית אסתטיקה הן מהראשונות בישראל ליישם את טכנולוגיית טיפולי העור המתקדמת. פלטפורמת הלייזר XEO (באנגלית מכנים "זִיוֹ") מאפשרת לטפל ביעילות מרבית בשורה ארוכה של מצבים בעור לרבות צלקות בצורה יעילה ומהירה.

למכשיר ה-XEO המוצב במרפאה יש כמה שימושים, יישומים או "אפליקציות" שלכל אחד מהם מענה טיפולי למצבים עוריים שונים.

טיפול אור הבזקי (IPL)

הטיפול במכשיר זה נועד למספר מצבים, אך בעיקר להסרת "נגעים חומים" הנפוצים בעיקר אצל נשים בעלות עור בהיר בכל גיל ובעיקר מעל גיל 60. כתמים אלה המכונים גם "כתמי שמש" או "כתמי גיל" (ובטעות גם "כתמי כבד") יכולים להופיע בגב כפות הידיים, באמות ובאזור הדקולטה (מפתח החזה).

טיפול לייזר וסקולרי (Nd:YAG)

זהו טיפול באמצעות לייזר וסקולרי באורך גל 1064 ננומטר המיועד להסרת נגעים "אדומים" שמקורם בכלי דם. טיפול זה משמש בעיקר להעלמת נימים וכלי דם בולטים בצדי האף וגם באדמומיות באזור הפנים (קופרוזיס). כמו כן הוא יעיל בטיפול לכלי דם  – ורידים ונימים מורחבים ברגליים.

טיפול ג'נסיס

זוהי אפליקציה ייחודית של המכשיר המוגנת בפטנט על בסיס לייזר מסוג Nd:YAG. כאן עושים שימוש במכשיר כדי לעורר את תהליך ההתחדשות הטבעית של העור. בארה"ב מכנים את הג'נסיס כ"טיפול ארוחת צהריים" שכן זהו טיפול קצר ללא זמן התאוששות והחלמה – הטיפול משפר את מראה ומרקם העור ללא זמן החלמה, והמטופלות יכולות לבצע אותו לחזור לשגרת החיים מיד לאחריו.

הטיפול נועד להשיב לאחור את נזקי הזמן של העור ולשקם את המראה והמרקם שלו.

מהן הבעיות שפותר הטיפול ב-XEO?

כאמור למכשיר זה יישומים וייעודים שונים וכל שימוש במכשיר מיועד לפתרון בעיות אחרות. אלו כלל הבעיות בגינן ניתן לפנות לטיפול במכשיר:

 • כתמי שמש
 • רוזציאה
 • צלקות אקנה
 • אקנה
 • נגעים וסקולרים (אנגיומות)
 • צלקות
 • ורידי עכביש
 • שיפור איכות העור
 • הצערת העור
 • פיגמנטציה
 • נמשים
 • ורידים ונימים בולטים ברגליים ובגוף
 • נימים בולטים בפנים (קופרוזיס)

מהי המטרה אליה שואפים בתהליך?

הטיפולים השונים נועדו לשיפור ושיקום מראה ומרקם העור. בין שלל האפליקציות של המכשיר ניתן להעלים ולטשטש כתמים חומים או אדומים בעור, להעניק לעור מראה צעיר ורענן יותר ולעודד ייצור קולגן לשם חידוש העור.

למי מתאים הטיפול?

ככלל הטיפול מתאים לכל אחד ולכל אחת שרוצים לשפר את מרקם העור בגופם. עם זאת, חשוב לציין כי לפני הטיפול יש לעבור בדיקה מקיפה אצל רופא עור מומחה ולבדוק את הנגעים, הכתמים והקמטים ולוודא את ההתאמה לטיפולים השונים תוך התחשבות בהיסטוריה הרפואית, התרופות הקבועות, גיל המטופל וציפיותיו מהטיפול.

למה דווקא בכללית אסתטיקה?

על אף שמדובר בהליך רפואי פשוט יחסית, נדרש לעשותו אחרי ייעוץ והתאמה של רופא עור מומחה וכן נדרשת רמת דיוק גבוהה ביותר בשימוש בטכנולוגיית זו, כדי להגיע לתוצאות מיטביות. זכרו שככל שהטיפול מתבצע על-ידי רופא מנוסה ומיומן יותר – כך פוחת החשש לסיכונים ולסיבוכים רפואיים.

בכללית אסתטיקה כל טיפול אסתטי – הוא קודם כל טיפול רפואי. טיפולים במכשיר XEO מתבצעים תחת בקרת איכות מחמירה – הן בפיקוח פנימי והן בפיקוח רגולטורי. בנוסף, כל החומרים הרפואיים בהם נעשה שימוש במסגרת הטיפול באיכות גבוהה ומאושרים על-ידי משרד הבריאות.

חשוב לבחור במרפאת מומחים ותיקה ויציבה, עם גב רפואי חזק, שתתחייב להעניק לכם פתרונות גם כאשר הרופא המטפל אינו זמין – בחופשת מחלה, בחו"ל, או מכל סיבה שהיא.

על חשיבות הייעוץ עם הרופא

בשל העובדה שלמכשיר שימושים רבים ויכולת שונות, ישנה חשיבות מכרעת לניסיון ולידע של רופא עור לשם התאמת הטיפול, הרופא גם ינחה אילו בדיקות יש לבצע לפני הטיפול, ויוכל לאתר נגעים חשודים או בעיות עור נוספות להן ניתן לתת פתרון באמצעות הטיפולים במכשיר.

יתרה מזאת, רופא מנוסה בעבודה במכשיר יוכל להמליץ גם על שילוב של טיפולים (למשל לייזר עם הזרקה של חומצה היאלורונית) כדי להעניק תוצאות מיטביות.

לפני כל טיפול אסתטי, חשוב מאוד לערוך תיאום ציפיות בין המטופל/ת לבין הרופא, להבין לאיזו תוצאה ניתן להגיע באמצעות איזה טיפול, להבין האם מספיק טיפול בודד או אולי סדרה של טיפולים, וכך להגיע יחד למסקנה מהו הטיפול הנכון ביותר.

מה הרופא עתיד לשאול בפגישת הייעוץ?

הרופא של כללית אסתטיקה עמו תיפגשו, מכיר את כל השיטות והטכניקות החדשניות שמציע המכשיר החדשני. כך הוא יוכל לתת לכם ייעוץ המותאם לכם אישית – בהתאם לצבע העור שלכם ולמצבו. בפגישת הייעוץ ישיב הרופא לכל השאלות, ויעזור לכם להפיג מתחים, ולעבור את התהליך בהרגשה נעימה, רגועה ובטוחה. זו גם ההזדמנות שלנו להציע לכם להתכונן לפגישת הייעוץ ולהכין רשימה של שאלות לקראת הפגישה.

בפגישה עצמה, לאחר שיברר איתכם הרופא מהן המטרות שאתם רוצים להשיג באמצעות הטיפול, הוא יבקש לקבל מכם מידע אודות מצבכם הבריאותי, ויברר אם אתם נוטלים תרופות באופן קבוע. לאחר מכן יבחן את הצלקות, קמטים, נגעים או כתמים בהם אתם רוצים לטפל, ויבצע אבחון שלהם, וכן יברר איתכם כמה זמן חלף מאז הופיעו ומה היה הרקע לכך:

 • גיל
 • שינויים הורמונליים
 • תחושת מתח
 • טיפול תרופתי
 • ועוד.

לאחר מכן ידון איתכם הרופא באפשרויות העומדות בפניכם, ימליץ לכם על הטיפול המתאים לכם ביותר, ויציג בפניכם את התוצאה הצפויה מהטיפול.

בדיקות שיש לעשות

הרופא יברר איתכם מידע בנוגע להרגלי החשיפה שלכם לשמש, למועד הופעת הכתמים, וכן יבקש לברר באילו אזורים נוספים בגופכם מופיעים כתמי עור מסוג זה.

ברוב המקרים טרם התחלת הטיפול על המטופלים להיבדק בעזרת מכשיר אופטי בשם דרמוסקופ העוזר להעריך מקרוב את מקור הנגע ואת התאמתו לטיפול הלייזר.

מהו התהליך?

הטיפולים מבוצעים לרוב בעזרת הרדמה מקומית או על-ידי קירור הרקמה בעזרת ידית המכשיר עצמו המספקת סוג של אלחוש בעזרת קור.

זמני הטיפול משתנים בין מטופל למטופל ונעים בין דקות בודדות לשעה – הכל תלוי בסוג הטיפול והאם הוא מצריך הסרה של כתם בודד, או עבודה על מספר אזורים, או שילוב של טיפול לייזר יחד עם הזרקות של חומצה היאלורונית או חומרי מילוי אחרים.

גם מספר מפגשי הטיפול משתנה בין מטופל למטופל ויכול לנוע בין טיפול בודד לסדרה של כשלושה טיפולים, הכל בהתאם להנחיית הרופא המטפל.

מהן התוצאות הצפויות?

מטופלות ומטופלים הפונים לטיפולים מתקדמים באמצעות מכשיר XEO יזכו למראה עור רענן, חיוני, חלק וצעיר יותר.

XEO ג'נסיס נועד להשיב לאחור את סימני ההזדקנות תוך שיקום מרקם העור ולטפל בכתמי העור הנראים לעין.

XEO IPL יסיר ויטשטש כתמים חומים.

טיפול ב-XEO Nd:YAG יסייע להסיר כתמים אדומים כמו נימים בפנים.

כדי לשמר את תוצאות הטיפול יש לעקוב אחרי הנחיות הרופא, להימנע מחשיפה לא מבוקת לשמש, ולמרוח קרם לחות על האזור המטופל.

תהליך ההחלמה – מה צפוי וכמה זמן?

 • גם כאן, בשל השוני בין הטיפולים השונים גם זמן ההחלמה משתנה מעט, טיפול ג'נסיס אינו כרוך בזמן החלמה.
 • טיפול לכתמים חומים לעומת זאת יביא לתוצאות המיוחלות רק כעבור שבועיים או שלושה, הכתמים צפויים להתכהות ולהפוך חומים עד שהם מתקלפים ונעלמים כליל.
 • גם טיפול לכתמים אדומים בלייזר וסקולרי מצריך מעט סבלנות ומביא לתוצאות טובות עד כ-3 שבועות. גם כאן הכתמים מתכהים תחילה ורק אחר כך נעלמים.

חשוב לציין כי הטיפול כרוך באי-נוחות מינימלית בלבד, ולרוב ניתן לחזור לשגרה מלאה לאחריו.

מהם הסיכונים בטיפולי הלייזר?

הטיפול נחשב יעיל ובטוח, אך עדיין ייתכנו הופעה של אדמומיות או תחושת צריבה באזור המטופל. אלה צפויים לעבור תוך מספר שעות או ימים.

חשוב לציין כי עוד לפני הטיפול יש לעבור אבחנה של רופא עור ולקבל ממנו את ההנחיות לטיפול.

כמה ימי חופשה כדאי לקחת מהעבודה?

הטיפול במכשיר XEO לא מצריך לקחת חופשה מהעבודה, ומאפשר חזרה מלאה לשגרה.

כמה טיפולים נדרשים להשלמת התהליך?

מספר הטיפולים משתנה בין מטופל למטופל, כאשר לרוב המטופלים תוצע סדרה של עד שלושה מפגשים.

מחירון פלטינום

למחירים המיוחדים של חברי כללית פלטינום
לחץ כאן
כללית פלטינום